Oranžové světlo na AirPods? Co znamenají barvy vašich AirPodů

Stavová kontrolka na pouzdru AirPods nebo AirPods Pro se může změnit na tři různé barvy: zelenou, oranžovou a bílou. Někdy si dokonce můžete všimnout, že vaše AirPods blikají určitou barvou. Ale co přesně znamenají různé barvy?

Co znamenají různé barvy na pouzdru vašich AirPods?

V závislosti na modelu vašich AirPods najdete stavové světlo vně pouzdra (na přední straně) nebo uvnitř pouzdra. Jedinou výjimkou jsou AirPods Max, kde je stavová kontrolka umístěna vedle portu Lightning.

Když jsou vaše AirPods v nabíjecím pouzdře s otevřeným víkem, stavová kontrolka indikuje stav baterie vašich sluchátek. Na druhou stranu, pokud používáte AirPods a otevřete víko nabíjecího pouzdra, stavová kontrolka indikuje stav baterie nabíjecího pouzdra. V obou případech bude stavová kontrolka svítit zeleně nebo oranžově.

  13 nejlepších chytrých gadgetů, které usnadňují život majitelům domácích mazlíčků

Hamlin Rozario/MakeUseOf

Zelená stavová kontrolka signalizuje, že je vaše pouzdro AirPods plně nabité, zatímco oranžové světlo signalizuje, že nelze provést jedno plné nabití. Pokud nevidíte vůbec žádné světlo, je nejlepší připojit nabíjecí pouzdro k elektrické zásuvce nebo jej umístit na podložku pro bezdrátové nabíjení. I když Apple nevysvětluje, proč může stavová kontrolka AirPods blikat zeleně, pravděpodobně to znamená, že nabíjecí pouzdro nedokáže rozpoznat vaše AirPods.

Mahnoor Faisal/MakeUseOf

Na druhou stranu, blikající bílé světlo jednoduše znamená, že vaše AirPods jsou v režimu párování. Toto stavové světlo uvidíte, když dlouze stisknete tlačítko Setup na zadní straně nabíjecího pouzdra nebo tlačítko Noise Control na levém sluchátku AirPods Max.

Hamlin Rozario/MakeUseOf

Pokud stavová kontrolka bliká oranžově, znamená to, že vaše AirPods zaznamenaly nějakou chybu při párování. Pomůžeme vám to opravit níže.

  Zkontrolujte kompatibilitu sítí 2G, 3G a 4G LTE pro telefon v jakékoli zemi

Jak se zbavit oranžového světla na pouzdru AirPods

Zbavit se statického oranžového světla je snadné; stačí plně nabít vaše AirPods a nabíjecí pouzdro. Oprava blikajícího oranžového světla však často zahrnuje resetování AirPods do továrního nastavení a jejich opětovné spárování s vaším zařízením.

Chcete-li AirPods resetovat, vložte je zpět do pouzdra a počkejte minutu. Poté stiskněte a podržte tlačítko Nastavení po dobu asi 15 sekund. Stavová kontrolka bude nejprve blikat oranžově a poté bíle, aby potvrdila, že jste AirPods resetovali. Pokud vlastníte AirPods Max, budete muset stisknout tlačítko Digital Crown a Noise Control současně na zhruba 15 sekund, abyste udělali totéž.

Poté zapomeňte nebo odeberte AirPods z nastavení Bluetooth vašeho zařízení. Na iPhonech můžete přejít do Nastavení > Bluetooth a klepnutím na tlačítko Informace (i) vedle názvu vašich AirPodů najít možnost Zapomenout toto zařízení.

  5 spolehlivých MEAN Stack hostingových platforem

Jakmile sluchátka AirPods spárujete, vložte obě sluchátka do nabíjecího pouzdra, nechte víko otevřené a přineste je k iPhonu. Když se zobrazí vyskakovací okno, klepněte na Připojit. Chcete-li přejít do režimu párování, stiskněte a podržte tlačítko Nastavení na zadní straně nabíjecího pouzdra, dokud nezačne stavová kontrolka blikat bíle. Uživatelé AirPods Max by měli místo toho stisknout a podržet tlačítko Noise Control.

Pamatujte, že podobné vyskakovací okno se vám na zařízeních jiných značek než Apple nezobrazí. Jakmile AirPods přepnete do režimu párování, budete se muset ručně připojit vyhledáním příslušenství Bluetooth na vašem zařízení.

Bohužel, pokud vaše stavová kontrolka AirPods stále bliká oranžově a nemůžete je spárovat se svým zařízením, jedinou možností je kontaktovat podporu Apple pro hardwarovou pomoc.