Pás karet, více karet, rozdělené úpravy a další

Textové editory pro Windows se dodávají v různých tvarech a velikostech. Zde na wdzwdz jsme zkontrolovali některé z nejlepších z řady, jako je NeechPad, ModernNote (což je v podstatě moderní poznámkový blok s uživatelským rozhraním pro Windows 8 a RT), Malý Poznámkový bloka nástroj na úpravu textu, Notepad++ a jeho různé pluginy. Viděl jsem, že většina pokročilých uživatelů preferuje Notepad++ před jinými alternativami kvůli jeho rozsáhlé sadě funkcí, ale ti, kteří hledají rovnováhu mezi dobrým designem, jednoduchostí a funkcemi, mohou zkusit Syncplify.me Notepad. Je to aplikace pro Windows, která kromě elegantního minimalistického designu nabízí slušné množství pokročilých nastavení pro programátory, webové vývojáře a kodéry.

  Jak nastavit limity aplikací a her na Xbox One

Textové editory se nepoužívají pouze k zapisování obecných poznámek, seznamů úkolů a úkolů. Pokročilé nástroje jako Notepad++ se dodávají se zvýrazněním syntaxe a rozhraním s více kartami, které vývojářům a programátorům pomohou dosáhnout více za kratší dobu. Poznámkový blok Syncplify.me naštěstí obsahuje i tyto dvě funkce. Kromě toho vám umožňuje upravovat textové soubory o velikosti větší než 4 GB, vyhledávat v souborech za účelem rychlé opravy chyb a má praktickou možnost rozdělené úpravy pro zobrazení a úpravu dvou textových souborů vedle sebe.

Další zajímavý kousek na Syncplify.me je jeho design podobný uživatelskému rozhraní Ribbon, který je intuitivní a nenáročný na oči. Je také optimalizována pro dotykové displeje a zařízení, díky čemuž je aplikace vynikající alternativou Notepad++ pro uživatele tabletů se systémem Windows. Pás karet obsahuje v horní části tři karty označené jako Soubor, Upravit a Upřesnit, kde část Upravit nabízí všechny obvyklé nástroje pro úpravu textu.

  Jak si zapamatovat, kde jste zaparkovali pomocí Google Assistant

Kliknutím na kartu Soubor přepnete aplikaci do jednoduchého rozhraní ve stylu moderního uživatelského rozhraní, které vám umožní otevřít, uložit a vytisknout jakýkoli textový soubor nebo soubory, které jste v programu nedávno upravili – pravděpodobně určeno pro čtení bez rozptylování.

Jak již bylo zmíněno, textový editor je také ideální pro pokročilé uživatele, programátory a kodéry. Na kartě Pokročilé mohou takoví uživatelé získat přístup k funkcím, jako je Mapa dokumentů, Split Editor, Najít v souborech a Hash Code. Správně, integritu dokumentů můžete rychle zkontrolovat pomocí vestavěného kalkulátoru hash kódu, který podporuje algoritmy CRC32, MD5, RIPE-MD160, SHA1, SHA256 a SH512.

Možnost ‚Odebrat prázdné řádky‘ v této části vymaže všechny prázdné řádky ze souboru, zatímco možnost Oříznout čáry odstraní nadbytečné mezery. Mezi další možnosti patří export dokumentů do formátů HTML a RTF.

  Jak změnit uspořádání widgetů v Centru oznámení na Macu

Poznámkový blok Syncplify.me je zdarma pro osobní i komerční použití. Funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

Stáhněte si Poznámkový blok Syncplify.me