Pás karet, více karet, rozdělené úpravy a další

Textové editory pro Windows se dodávají v různých tvarech a velikostech. Zde na wdzwdz jsme zkontrolovali některé z nejlepších z řady, jako je NeechPad, ModernNote (což je v podstatě moderní poznámkový blok s uživatelským rozhraním pro Windows 8 a RT), Malý Poznámkový bloka nástroj na úpravu textu, Notepad++ a jeho různé pluginy. Viděl jsem, že většina pokročilých uživatelů preferuje Notepad++ před jinými alternativami kvůli jeho rozsáhlé sadě funkcí, ale ti, kteří hledají rovnováhu mezi dobrým designem, jednoduchostí a funkcemi, mohou zkusit Syncplify.me Notepad. Je to aplikace pro Windows, která kromě elegantního minimalistického designu nabízí slušné množství pokročilých nastavení pro programátory, webové vývojáře a kodéry.

Textové editory se nepoužívají pouze k zapisování obecných poznámek, seznamů úkolů a úkolů. Pokročilé nástroje jako Notepad++ se dodávají se zvýrazněním syntaxe a rozhraním s více kartami, které vývojářům a programátorům pomohou dosáhnout více za kratší dobu. Poznámkový blok Syncplify.me naštěstí obsahuje i tyto dvě funkce. Kromě toho vám umožňuje upravovat textové soubory o velikosti větší než 4 GB, vyhledávat v souborech za účelem rychlé opravy chyb a má praktickou možnost rozdělené úpravy pro zobrazení a úpravu dvou textových souborů vedle sebe.

Další zajímavý kousek na Syncplify.me je jeho design podobný uživatelskému rozhraní Ribbon, který je intuitivní a nenáročný na oči. Je také optimalizována pro dotykové displeje a zařízení, díky čemuž je aplikace vynikající alternativou Notepad++ pro uživatele tabletů se systémem Windows. Pás karet obsahuje v horní části tři karty označené jako Soubor, Upravit a Upřesnit, kde část Upravit nabízí všechny obvyklé nástroje pro úpravu textu.

Kliknutím na kartu Soubor přepnete aplikaci do jednoduchého rozhraní ve stylu moderního uživatelského rozhraní, které vám umožní otevřít, uložit a vytisknout jakýkoli textový soubor nebo soubory, které jste v programu nedávno upravili – pravděpodobně určeno pro čtení bez rozptylování.

Jak již bylo zmíněno, textový editor je také ideální pro pokročilé uživatele, programátory a kodéry. Na kartě Pokročilé mohou takoví uživatelé získat přístup k funkcím, jako je Mapa dokumentů, Split Editor, Najít v souborech a Hash Code. Správně, integritu dokumentů můžete rychle zkontrolovat pomocí vestavěného kalkulátoru hash kódu, který podporuje algoritmy CRC32, MD5, RIPE-MD160, SHA1, SHA256 a SH512.

Možnost ‚Odebrat prázdné řádky‘ v této části vymaže všechny prázdné řádky ze souboru, zatímco možnost Oříznout čáry odstraní nadbytečné mezery. Mezi další možnosti patří export dokumentů do formátů HTML a RTF.

Poznámkový blok Syncplify.me je zdarma pro osobní i komerční použití. Funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

Stáhněte si Poznámkový blok Syncplify.me