Přepínání výkonu pro optimální gravírování a řezání

The iKier K1 Pro Max si klade za cíl nabídnout balíček vše v jednom pro ty, kteří chtějí začít nebo upgradovat své laserové gravírování a řezání. S užitečnými funkcemi použitelnosti a asistenčním systémem vzduchu představuje vzrušující vstupní bod pro ty, kteří chtějí rozšířit své podnikání nebo rozšířit svůj průzkum materiálu.

iKier K1 Pro Max

Pro ty, kteří hledají robustní sadu možností od svého laserového gravírovače, nabízí iKier K1 Pro Max funkce pro zefektivnění vašeho pracovního postupu. S 32bitovou základní deskou, přepínatelným 24W nebo 48W laserovým výkonem a přiloženou vzduchovou podporou máte spoustu možností, jak nejlépe přistupovat k gravírování nebo laserové práci. Aby bylo možné vše optimálně umístit, nabízí K1 Pro Max také motorizovanou osu Z, infračervené křížové polohování a možnost automatického zaostřování. Lineární ložiska také pomáhají podporovat vyšší rychlosti gravírování, přičemž iKier K1 Pro Max dosahuje rychlosti až 900 mm/s. Kromě toho iKier nabízí řadu bezpečnostních funkcí zavěšených kolem bezpečnostního zámku, gyroskopu, koncových spínačů a detekce plamene.

Značka iKier

Přepínatelný výkon laseru (24/48W)

Pracovní plocha 410 x 410 mm (~16,1 x 16,1 palce)

Displej 4,3palcový dotykový displej

Software Lightburn, LaserGRBL, aplikace iKier

Polohovací kamera Žádná

Klady

  • Různé funkce bezpečnostní ochrany
  • Automatické ostření
  • Zahrnutý vzduchový asistent umožňuje lepší kontrolu a bezpečnost
  • Přepínatelný řezný výkon
  • Infračervený zaměřovač pomáhá s polohováním
  • Automatické řezání ponořením

Nevýhody

  • Magnetická dotyková obrazovka se ne vždy pevně přichytí
  • Žádná měření na zařízení pro křížové odkazy
  • Občasné chyby a závady v softwaru
  • Offline gravírování není optimální

Nastavení iKier K1 Pro Max

James Hirtz / MakeUseOf

Jako dražší laserový rytec vyžaduje iKier K1 Pro Max určitou montáž, ale není to tak namáhavé a může být obvykle dokončeno za méně než hodinu. To nabízí spoustu času na nastavení libovolného volitelného příslušenství, jako je voštinové laserové lůžko nebo ochranný box iKier.

Vzhledem k velikosti stroje 25,6 x 29,5 x 8,7 palců (650 x 750 x 222 mm) však budete pravděpodobně potřebovat pomoc s tímto procesem spolu s odpovídajícím místem na stole pro nastavení.

Přiložený manuál poslouží jako nejpřesnější návod, ale je dobré si odkazovat na připojené instalační video. I když je to obecně jednoduché, budete muset vizuálně zkontrolovat, co již bylo pro vás provedeno, v porovnání s videem. Ale celkově, jakmile usadíte kolejnici osy X a nainstalujete laserový modul, je většina práce hotová.

James Hirtz / MakeUseOf

Další sada rukou pomůže udělat konečné zapojení o něco hladší; s trochou piplání to zvládneš. Při nastavování a instalaci systému vzduchové podpory se propojené video ukazuje jako neocenitelné.

Technické specifikace iKier K1 Pro Max

James Hirtz / MakeUseOf

iKier K1 Pro Max nabízí značnou gravírovací plochu 16,1 x 16,1 palce (410 x 410 mm). Co je ale zajímavější, je nastavitelný výkon laseru, který lze přepínačem na laserovém modulu přepínat mezi 24W a 48W. V závislosti na aktuálním režimu se velikost laserového bodu upraví buď na 0,08 x 0,1 mm při výkonu 24 W nebo 0,1 x 0,15 mm při výkonu 48 W, takže můžete optimalizovat pro větší detaily nebo vyšší výkon.

  Jak jsou balíčky DEB backdoored a jak to zjistit

Pro účely řezání může K1 Pro Max používat automatické řezání ponořením, které může zvýšit hloubku řezu až o 25 %. Navíc jeho lineární ložiska a pohybové algoritmy umožňují gravírování rychlostí až 900 mm za sekundu. Lineární ložiska s ohledem na svou funkčnost používají pro osu X kluzné provedení a pro osu Y šroubové provedení.

James Hirtz / MakeUseOf

32bitová základní deska napájí zařízení a jeho offline gravírování prostřednictvím připojené 4,3palcové dotykové obrazovky. Zahrnutý systém vzduchové podpory lze ovládat pomocí Lightburn a průtok lze vyladit pomocí spínače regulace průtoku. Motorizovaná osa Z navíc nabízí možnost klepnout na jednotlačítkové automatické ostření tím, že umožní laseru posoudit jeho vzdálenost od materiálu.

Ochrana očí a bezpečnost

James Hirtz / MakeUseOf

Kromě standardnějšího ochranného akrylového štítu kolem laseru přichází iKier K1 Pro Max s řadou bezpečnostních funkcí, které snižují nebezpečí během provozu. Pokud se rozhodnete pro kryt laserového rytce iKier (není součástí našeho recenzovaného modelu), je k dispozici další prachotěsná a protipožární ochrana spolu s odsávacím ventilátorem, který rychle odvádí pachy a kouř. Aby bylo možné zmapovat pokrok, obsahuje také více oken, takže si můžete chránit oči a nepoužívat laserové brýle.

Pro ty, kteří mají základní balíček K1 Pro Max, jsou laserové brýle zahrnuty, ale přesto by bylo doporučeno zakoupit si nějaké pohodlnější brýle OD5+, protože ty, které jsou součástí dodávky, mohou vyvíjet zvýšený tlak na vaše uši, což se projeví po vícenásobném použití nebo delším používání. .

James Hirtz / MakeUseOf

S přiloženým vzduchovým asistenčním systémem je šance na vyšlehnutí plamene výrazně snížena, zejména při správném použití s ​​nastaveným procentem výkonu laseru. iKier doporučuje udržovat proudění vzduchu na 80% výkonu nebo nižší, aby se maximalizovala jeho životnost. Pokud se pod laserovou hlavou objeví plamen, detekce plamene se spustí, když je povolena; laser se vrátí ke svému původu a spustí alarm.

Kromě ochrany zraku přichází iKier s dalšími funkcemi, které omezují nebezpečí. V případě naklonění gyroskop na zařízení upozorní zařízení, zastaví provoz a aktivuje alarm. Koncové spínače zabraňují jakémukoli překročení, takže noví uživatelé se nemusí při náhledu svého návrhu obávat nárazu laserové hlavy do stran.

Zařízení má navíc bezpečnostní zámek s fyzickým klíčem pro zamezení provozu.

Použití ovladače dotykové obrazovky iKier K1 Pro

James Hirtz / MakeUseOf

K1 Pro Max lze ovládat nezávisle na počítači díky offline provozu přes 4,3palcový dotykový displej. Po vložení USB disku s podporovanými řezacími nebo gravírovacími soubory můžete po drobném nastavení, jako jsou úpravy zaostření, pokračovat v práci. Dokud si soubor předem neprocvičíte, stále je vhodné jej nejprve vyzkoušet prostřednictvím softwaru pro stolní počítače, protože ovládací prvky jsou pro režim offline mnohem omezenější a postrádají další kousky vizuální reference.

Dotyková obrazovka nabízí základní sadu ovládacích prvků s většinou příkazů nastavení vlevo, zatímco ovládací prvky pohybu jsou umístěny na pravé straně obrazovky. Pokud plánujete gravírovat na předměty nepravidelné velikosti, doporučujeme použít přiložený blok s pevným zaostřením místo volby automatického zaostřování. Jakmile úlohu spustíte, je zde základní lišta procesu dokončení a velké tlačítko pro pozastavení nebo zastavení.

  Vlastní ikony aplikací Zpomalte svůj iPhone

James Hirtz / MakeUseOf

Drobné úpravy lze také provést u výkonu nebo rychlosti obrazovky během procesu. Pokud však narazíte na nějaké velké problémy, je pravděpodobně nejlepší stisknout tlačítko napájení, protože chybí tlačítko nouzového zastavení. V opačném případě dochází k mírnému zpoždění při zastavení úlohy přímo prostřednictvím dotykové obrazovky.

Pokud během operace dojde ke ztrátě energie, možnost obnovení gravírování K1 Pro Max lze použít pouze při práci offline nebo prostřednictvím aplikace. Budete se muset pouze ujistit, že nedochází k žádnému pohybu rytce nebo gravírovacího povrchu, pokud k tomu dojde, abyste předešli jakékoli chybě, jakmile budete pokračovat. Kromě toho se musíte ujistit, že není povoleno automatické spuštění při spuštění.

Úvahy o softwaru a aplikacích

James Hirtz / MakeUseOf

iKier K1 Pro Max je kompatibilní s LaserGRBL nebo Lightburn. Pokud používáte macOS, Lightburn je vaše jediná možnost. Zatímco Lightburn přichází s bezplatnou zkušební verzí, po uplynutí této doby si budete muset zakoupit licenci, abyste mohli pokračovat v používání K1 Pro Max, takže tuto cenu zohledněte při svém rozhodování. Licence stojí 60 USD a poskytuje aktualizace na rok (bude fungovat i po roce; další aktualizace už prostě nedostanete).

Zatímco váš výběr softwaru závisí na preferencích a vašem operačním systému, Lightburn nabízí efektivnější a uživatelsky přívětivější možnost nastavení vašich úloh a ovládání mnoha sekundárních funkcí K1 Pro Max. V několika jednoduchých krocích budete moci aktivovat automatické ostření, klesající řezání a pomocné polohování.

S Lightburn můžete přizpůsobit projekt pomocí více typů vrstev, což vám umožní vytvořit mnohem složitější rytinu s minimálními škytavkami. A se systémem založeným na přepínači pro výkon laseru můžete snadno vyměnit výkon během vícekrokové práce, která kombinuje gravírování a řezání.

Někdy se vyskytnou zvláštní chyby týkající se připojení nebo umístění K1 Pro Max, ale ty lze obvykle vyřešit restartováním zařízení nebo odesláním laseru domů.

James Hirtz / MakeUseOf

Celkově vzato, pokud utrácíte tolik za dražší K1 Pro Max, má smysl využít jeho integraci s Lightburn. Usnadní to také vytváření souborů pro offline gravírování.

Pokud se odvážíte vyzkoušet aplikaci pro chytré telefony iKier, mohou se v závislosti na vašem telefonu vyskytnout také problémy s připojením a chyby. I na novějším telefonu se upgrade systému přes aplikaci nezdařil i přes navázané připojení. Ve skutečnosti jsem nebyl schopen otestovat tisk z aplikace kvůli chybě, která se objevila v konečné fázi exportu zpět do K1 Pro Max. Zjistil však provoz zařízení a vyskočila upozornění.

Stejně jako u většiny aplikací pro gravírování smartphonů je k dispozici velmi minimální rozhraní pro práci a také malé množství úprav obrázků.

Gravírování pomocí iKier K1 Pro Max

James Hirtz / MakeUseOf

Pokud jde o kvalitu, iKier K1 Pro Max se vyznačuje přesností gravírování 0,01 mm a nabízí malý světelný bod s rozlišením 2K při použití 24W výkonu laseru. V závislosti na vaší softwarové integraci lze možnosti gravírování obrazu jemně doladit, abyste získali požadovaný efekt a konečnou úpravu.

  Jak zobrazit archivované zprávy v Messengeru

Při první práci s obrázkem budete muset experimentovat, protože tmavší obrázky nebo obrázky s větším množstvím černé mohou skončit jako jemnější reliéf. Vyzkoušejte různé předvolby a nastavení obrazu, zejména při práci s různými materiály.

James Hirtz / MakeUseOf

Při použití 24W výkonu laseru a tenčího dřeva můžete svůj design obvykle vyříznout, aniž byste přešli na výkon 48W. Tyto kombinované gravírovací práce se obvykle pohybují mezi dvaceti minutami až hodinou, v závislosti na úrovni jejich podrobností.

James Hirtz / MakeUseOf

Po zvětšení zabral obrázek 10 x 10 palců rychlostí 1700 mm za minutu iKier K1 Pro Max přibližně dvě a půl hodiny. Ve srovnání s tím obraz o velikosti přibližně 11 x 11 palců s podobnou úrovní složitosti trval přibližně tři hodiny rychlostí 2 000 mm za minutu.

Řezací výkon na K1 Pro Max

Abych otestoval řeznou sílu K1 Pro Max, vytáhl jsem ze dvou různých velikostí odpadového měkkého dřeva s různými tloušťkami (3/8 palce a 11/16 palce) pomocí režimu výkonu laseru 48W. Pokud máte v úmyslu řezat hlouběji, než je běžně vhodné pro voštinové laserové lůžko, budete chtít K1 Pro Max zvednout. Jeho nohy nejsou nastavitelné, takže budete muset zvednout každou ze čtyř nohou o něco stejné výšky, ale je to možné.

James Hirtz / MakeUseOf

Při tloušťce 3/8 palce mohl řezat 6 průchody při 90% výkonu laseru a rychlosti řezání 900 mm/min na voštinovém loži. Pro tloušťku 11/16 palce to šlo až na 16 průchodů při stejném 90% výkonu laseru a rychlosti řezání 900 mm/min. Při 16 průchodech stálo trochu úsilí vytlačit uříznutý kus, zatímco při 20 průchodech vyskočil sám.

James Hirtz / MakeUseOf

Díky zahrnuté vzduchové asistenci se výrazně snížilo zuhelnatění a nevznikly žádné plameny. Pokud pracujete se standardnějšími řemeslnými typy a tloušťkami dřeva (až do 3 mm balsy nebo MDF), K1 Pro Max se snadno prořízne, zejména s voštinovým lůžkem.

Měli byste si koupit iKier K1 Pro Max?

James Hirtz / MakeUseOf

Přibližně 2 000 USD není iKier K1 Pro Max levný, ale překlenuje propast mezi diodovými lasery s nižším výkonem a cenami CO2 modelů. Nabízí větší plochu pro gravírování a další funkce zaměřené na zjednodušení nastavení i stylu práce. Ale pro ty, kteří ještě nejsou obeznámeni s gravírovacím softwarem a hledají zjednodušené uživatelské prostředí, se některé jeho výhody mohou ukázat jako zbytečné.

Pokud však chcete doladit nebo sériově vyrábět s vyšší frekvencí, prémiové funkce přidají extra bezpečnost a kontrolu. iKier K1 Pro Max osloví spíše zkušené uživatele laserových rytců nebo ty, kteří hledají rozsáhlejší případy použití. Proces má několik zádrhelů, ale přepínatelný výkonový prvek K1 Pro Max si zaslouží pozornost pro ty, kteří hledají větší flexibilitu se svým diodovým laserem.

iKier K1 Pro Max

Pro ty, kteří hledají robustní sadu možností od svého laserového gravírovače, nabízí iKier K1 Pro Max funkce pro zefektivnění vašeho pracovního postupu. S 32bitovou základní deskou, přepínatelným 24W nebo 48W laserovým výkonem a přiloženou vzduchovou podporou máte spoustu možností, jak nejlépe přistupovat k gravírování nebo laserové práci. Aby bylo možné vše optimálně umístit, nabízí K1 Pro Max také motorizovanou osu Z, infračervené křížové polohování a možnost automatického zaostřování. Lineární ložiska také pomáhají podporovat vyšší rychlosti gravírování, přičemž iKier K1 Pro Max dosahuje rychlosti až 900 mm/s. Kromě toho iKier nabízí řadu bezpečnostních funkcí zavěšených kolem bezpečnostního zámku, gyroskopu, koncových spínačů a detekce plamene.