Příjemná levná sluchátka s několika problémy

Klíčové věci

  • JLab JBuds ANC 3 nabízí dobrý zvuk, slušný ANC a vynikající výdrž baterie za danou cenu.
  • Kompaktní pouzdro má vestavěný USB-C kabel pro snadné nabíjení.
  • Aplikace JLab pomáhá zmírnit problémy s ovládáním a nabízí efektivní nastavení EQ.

Levné sluchátka bývala něčím, s čím jste se spokojili, nikoli produktem, který byste hledali. Časy se změnily a v dnešní době existuje spousta skvělých důvodů, proč za sluchátka nikdy neutratit více než 100 $. JLab JBuds ANC 3 se prodávají za téměř poloviční cenu a jsou solidní, pokud víte, co hledáte.

JLab Jbuds ANC 3

JLab JBuds ANC 3 jsou výhodná, pokud jde o bezdrátová sluchátka, poskytují překvapivě dobrý zvuk, pěkně sedí a dokonce i užitečné potlačení hluku. Jen je nekupujte, pokud je plánujete používat hlavně k přijímání a telefonování.

Klady

  • Za tu cenu překvapivě dobrý zvuk
  • Výborná výdrž baterie
  • ANC je lepší, než se očekávalo
  • Vícebodové Bluetooth je příjemné mít

Nevýhody

  • Kvalita mikrofonu je špatná
  • Ovládací prvky nereagují vždy dobře
  • Poněkud limitující může být vestavěný USB-C kabel

Cena a dostupnost

JLab JBuds ANC 3 jsou k dispozici pouze v černé barvě a prodávají se za 59,99 $. Přestože se jedná o novější model, u různých prodejců jej již můžete najít ve slevě.

Když se podíváme na konkurenci, největší mohou být sluchátka EarFun Air Pro 3, která se prodávají za pouhých 10 dolarů více za 69,99 dolarů. V mnoha ohledech jsou to docela odlišná sluchátka, ale obsahují zvukové kodeky s vyšším rozlišením, o něco delší výdrž baterie a lepší mikrofony pro hovory.

Specifikace

Výdrž baterie 42 hodin

Nabíjecí pouzdro v ceně? Ano

Mikrofony 3 MEMS -42dB+/-3dB

Značka JLab

Podporované kodeky SBC

Bluetooth Bluetooth 5.2

Krytí IP55

Typ nabíjení USB-C

Barvy Černá

Nabíjecí port Vestavěný USB-C

Potlačení hluku ANC

  Oprava chyby Forza Horizon FH5 0x803FB107

Bluetooth profily HSP / HFP / A2DP / AVRCP

Frekvenční odezva 20Hz – 20kHz

Impedance 32 ohmů

Doba nabíjení 1,5 hodiny (sluchátka), 2 hodiny (pouzdro)

Standardní Design S Některými Zábavnými Doteky

Jerome Thomas / MakeUseOf

JBuds ANC 3 jsou poněkud dichotomické, protože pouzdro je působivě kompaktní ve srovnání s mnoha konkurenty těchto sluchátek, ale samotné sluchátka vypadají mírně předimenzované. Dobrou zprávou je, že se jedná pouze o estetický problém, protože sluchátka nejsou nijak zvlášť těžká a ani vám nepřijdou příliš velká, když je nosíte.

S fitováním jsem neměl vůbec žádný problém. Obvykle beru špičku do středního ucha, a to je to, co mi perfektně sedí na JBuds. Jednou z příjemných věcí je, že zatímco další ušní nástavce jsou často skryty v plastovém sáčku, zde jsou uvedeny, jakmile otevřete krabici, takže je můžete okamžitě vyměnit, pokud znáte svou preferovanou velikost.

Nejsou inzerovány jako vodotěsná sluchátka – a neměly by být – ale jsou vodě a prachu odolné. Mají krytí IP55, což znamená, že jsou středně odolné vůči prachu a nečistotám. Můžete si je vzít na útěk přes krátkou dešťovou přeháňku, ale ujistěte se, že je nepustíte do žádné vody.

Zmínil jsem, že pouzdro bylo skladné a navíc lehké. Jediný problém je, že je to také poněkud chabý pocit. Za zmínku také stojí, že hodnocení IP55 se vztahuje pouze na sluchátka, nikoli na pouzdro.

Nakonec má pouzdro vestavěný kabel USB-C namísto portu USB-C. Je to krátké, jak byste očekávali, ale je to zábavné zařazení.

Špatné ovládání uložené skvělou aplikací

Jerome Thomas / MakeUseOf

Jak je tomu u mnoha bezdrátových sluchátek v této cenové kategorii, ovládací prvky na desce jsou v nejlepším případě nespolehlivé a v horším případě zcela náhodné. Je také snadné je náhodně aktivovat při nastavování náušníků v uších. Naštěstí, pokud chcete, můžete zcela zakázat ovládání pomocí aplikace JLab pro iPhone nebo Android.

Kromě úplného vypnutí dotykového ovládání vám tato aplikace také umožňuje přepínat mezi režimy pro filmy nebo hudbu, které jsou nezávislé na vestavěném EQ. Získáte také tři přednastavená pásma EQ: JLab Signature, Balanced nebo Bass Boost. Čtvrtá možnost EQ vám umožňuje nastavit vlastní křivku EQ.

  Co je RAM? Vše, co potřebujete vědět

Aplikace také umožňuje snadno přepínat mezi režimy ANC a Be Aware, na což se podíváme později v recenzi. V případě potřeby můžete samozřejmě také aktualizovat firmware vašich sluchátek prostřednictvím aplikace.

Dobrá kvalita zvuku, ale mějte EQ po ruce

Jerome Thomas / MakeUseOf

JBuds ANC 3 nedělají nic přepychového, pokud jde o rozmístění měničů, používají jednoduchý pár 10mm dynamických měničů. Ani zvuk Bluetooth není nic přepychového, drží se základního kodeku SBC. Je zajímavé, že jsou vybaveny vícebodovým Bluetooth, což vám umožní připojit se a snadno přepínat mezi dvěma zařízeními najednou.

Jedna z prvních skladeb, kterou jsem poslouchal, Mary TimonyŽádné třetí“, přeloženo na tato sluchátka překvapivě dobře. V kopáku se ozývalo hodně dunění a basové hučení, zatímco vyšší frekvence, jako jsou hity na činelové zvony a brnění akustické kytary, prosvítaly stejně dobře. Bylo cítit prostor, který u levnějších sluchátek často nenacházím.

To, spolu s několika dalšími skladbami, které jsem poslouchal, na mě zpočátku působilo celkově dobrým dojmem. Bylo řečeno, „Oznámení o vystěhování“ od The Bronx je agresivněji znějící skladba, a i když tam neznělo nic špatného, ​​nezdálo se, že by JBuds ANC 3 plně dodával úder písně. Přešel jsem z JLab Signature na předvolbu Bass Boost EQ, což dalo skladbě větší přítomnost v dolní části, čímž jsem vrátil údernost na úkor mírně přehnaných basů.

Poslouchání podcastů nebo audioknih je příjemným zážitkem i na JBuds, pokud ponecháte EQ mimo předvolbu Bass Boost. To přineslo trochu příliš nízké úrovně hlasů, ale ostatní režimy EQ zněly dobře.

Překvapivě dobré ANC, překvapivě riskantní mikrofony

Jerome Thomas / MakeUseOf

Spousta levnějších sluchátek „vybavuje“ ANC, ale v mnoha případech to ve skutečnosti nic nedělá. Za tímto účelem jsem byl překvapen, když jsem zapnul ANC v aplikaci JLab a uvědomil si, že všechno kolem mě ve skutečnosti ztichlo. Nebyl to obrovský rozdíl, který získáte od nejlepších sluchátek přes uši s ANC, ale udělalo to znatelnou změnu.

Režim Be Aware – často známý jako režim průhlednosti – byl jiný příběh. Funguje to tak, že vám umožní snadněji slyšet vše, co se kolem vás děje. Je to však nepřirozené a máte pocit, že slyšíte velmi malé zpoždění mezi „skutečným“ zvukem a zvukem čerpaným přes ovladače sluchátek.

  Jak trvale smazat účet Github

Je možné, že to byla moje kontrolní jednotka, ale zde vestavěné mikrofony se zdají být dodatečným nápadem. Když jsem si udělal testovací nahrávku v interiéru, byl jsem překvapen, když jsem zjistil, že JBuds sotva zachytily můj hlas. Když jsem je přivedl ven za větrného dne, mnoho mých slov bylo téměř neslyšných.

Nejsou to sluchátka, která byste si mohli koupit pro někoho, kdo volá celý den.

Značná kapacita baterie a nové nabíjení

Jerome Thomas / MakeUseOf

I když to není největší výdrž baterie, kterou jsme viděli, dokonce i v levných bezdrátových sluchátkách mají JBuds ANC3 solidní výdrž baterie. Sluchátka nabízejí více než devět hodin přehrávání na jedno nabití a pouzdro je plně nabije téměř další čtyřikrát, celkem až 42 hodin přehrávání.

Když jste připraveni je nabít, nabijí se sluchátka v pouzdře zhruba za hodinu a půl. Mezitím se pouzdro nabíjí asi dvě hodiny pomocí vestavěného kabelu USB-C.

Vestavěný kabel nemusí být tak užitečnou funkcí, jak se zdá. Se standardním portem USB-C ve většině případů potřebujete pouze jeden konec kabelu. S tímto krátkým vestavěným kabelem USB-C musíte najít odpovídající port USB-C. Pokud potřebujete nabíjet z jakéhokoli jiného typu portu, budete potřebovat adaptér.

Měli byste si koupit JLab JBuds ANC 3?

Zvukový podpis JLab JBuds ANC 3 to audiofilům rozhodně neškrtne, ale jsou to zábavně znějící sluchátka k poslechu. To, že je ANC za tuto cenu stejně dobré, je trochu směšné. Ani 42hodinová výdrž baterie není nic proti.

Na druhou stranu, ne všechno je skvělé. Vestavěné mikrofony se zdají být pro hovory téměř nepoužitelné, transparentní režim Be Aware vše zesílí nepohodlným způsobem a kabel USB-C zabudovaný v pouzdře není dokonalým řešením. Mohli byste také ukázat na ošemetné dotykové ovládání, ale alespoň je můžete zakázat.

I přes tyto nevýhody jsou JBuds ANC 3 solidní levné sluchátka a vzhledem ke všemu, co obsahují za docela nízkou cenu, je to nákup, kterého nebudete pravděpodobně litovat.

JLab Jbuds ANC 3

JLab JBuds ANC 3 jsou výhodná, pokud jde o bezdrátová sluchátka, poskytují překvapivě dobrý zvuk, pěkně sedí a dokonce i užitečné potlačení hluku. Jen je nekupujte, pokud je plánujete používat hlavně k přijímání a telefonování.