Zde je návod, jak to sledovat a co očekáváme

Klíčové věci

  • Akce Apple WWDC 2024 se bude konat od 10. června do 14. června.
  • Keynote můžete sledovat živě na kanálu Apple YouTube, webu společnosti Apple nebo v aplikaci Apple TV.
  • Na akci očekáváme další velké iterace iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS a visionOS.

Očekávali jsme, že Apple oznámí OLED iPad Pro v březnu 2024, ale společnost nás překvapila tím, že místo toho odhalila data své výroční události WWDC 2024. Zde je vše, co Apple o WWDC 2024 odhalil a co od něj očekáváme.

Kdy se koná WWDC 2024 a kdo se jí může zúčastnit?

V an Příspěvek v Apple Newsroomspolečnost prozradila, že svou výroční akci WWDC uspořádá od 10. června do 14. června 2024. Hlavní klíčová událost se bude konat 10. června, po které bude následovat osobní zkušenost pro vývojáře, kde se setkají s týmem společnosti Apple a zúčastní se speciální činnosti.

  Co je Microsoft Azure? Příručka pro začátečníky ke cloudové službě

Kromě vývojářů Apple pozve na třídenní zážitek také padesát význačných vítězů soutěže Swift Student Challenge (2024). Žádost můžete podat také na Stránka speciální události WWDC 2024 společnosti Apple pokud máte zájem se akce zúčastnit, pokud jste členem jedné z těchto skupin:

  • Aktuální členové Apple Developer Program nebo Apple Developer Enterprise Program
  • Absolventi Apple Entrepreneur Camp
  • Vítězové Swift Student Challenge (2022–2024)

Kdy a jak sledovat WWDC 2024 online

John Gress Media Inc/Shutterstock

Pokud jste jako většina z nás, budete chtít sledovat událost WWDC společnosti Apple z pohodlí svého domova. Přestože Apple zatím nesdělil žádné oficiální podrobnosti, měli byste mít možnost sledovat keynote WWDC živě YouTube kanál společnosti Apple 10. června v 10:00 PT, pokud jsou ukazatelem předchozí roky.

  Proč váš iPhone pípal nebo vibroval? Zde je návod, jak to zjistit

Také byste měli mít možnost sledovat hlavní událost na Web společnosti Apple nebo přes aplikace Apple TV pokud potřebujete více možností.

Co očekáváme na události Apple WWDC 2024

WWDC společnosti Apple byla historicky událostí zaměřenou na software s občasnými překvapivými oznámeními o hardwaru. Apple například na WWDC 2023 oznámil několik produktů, včetně náhlavní soupravy Vision Pro, kterou jsme recenzovali v únoru 2024.

Většinu času se však keynote Apple WWDC zaměřuje na další hlavní iterace iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS. Vzhledem k tomu, že je nyní k dispozici Vision Pro, můžete na této akci také očekávat další iteraci visionOS. Ostatně Apple ve svém blogovém příspěvku uvedl následující:

  Výběr správné platformy pro blogování: Střední vs. Blogger

WWDC24 se zaměří na nejnovější vylepšení iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS a visionOS.

Pro mě je zajímavější, jak Greg Joswiak, senior viceprezident společnosti Apple pro celosvětový marketing, oznámil událost na X (dříve Twitter). Rychle jsem si všiml, jak píše velká písmena slova „Absolutně neuvěřitelné“.

Znamená to, že AI (umělá inteligence) bude hlavní pozornost na této akci? Rád bych v to doufal, ale to ukáže až čas.

Ať tak či onak, existuje tolik důvodů, proč být nadšeni z WWDC 2024. Pokud jste uživatelem iPhonu, můžete nahlédnout do toho, co iOS 18 nabízí. Nebo pokud vlastníte Mac, můžete se těšit na to, co bude pro macOS dál. A kdo ví? Apple nás možná překvapí i novým hardwarem. Takže zůstaňte naladěni!