Přizpůsobitelná kontextová aplikace budíku pro Android

Čas od času narazíme na aplikaci, která nás uchvátí svým skvělým designem, komplexností nebo jedinečnou funkčností. Aplikace Timely, budík pro Android, je jednou z těch, která obsahuje všechny tyto vlastnosti; má nádherný design, spoustu funkcí a rozhraní, které prostě funguje pokaždé. Další podobná aplikace s názvem AlarmPad Alarm Clock nedávno zasáhla náš radar a věříme, že by mohla stát za váš čas. Na první pohled to vypadá jako jednoduchá aplikace budíku, ale může se pochlubit poměrně komplexní sadou funkcí přizpůsobení.

Jednoduché uživatelské rozhraní AlarmPadu vás pravděpodobně neohromí, ale jeho kontextové funkce rozhodně ano. Aplikace vám umožňuje nastavit budíky, abyste dostali upozornění na určité předpovědi počasí, události v kalendáři nebo vás jednoduše dostali z postele. Aplikaci můžete také nastavit tak, aby při spuštění budíku četla uživatelem zadané zprávy prostřednictvím převodu textu na řeč.

  Aplikace skupinových zpráv pro Android a iPhone pro kanceláře

Máte k dispozici všechny základní funkce, které byste od aplikace budíku očekávali, jako je přidání více budíků, určení doby odložení, vyzvánění, vibrací atd.

Domovská obrazovka AlarmPadu je rozdělena na karty pro ‚Aktivní‘ a ‚Zakázáno‘ alarmy. Při prvním spuštění samozřejmě nebudete mít žádné alarmy. Nové můžete přidat stisknutím tlačítka ‚+‘ nahoře. Na obrazovce „Nastavit budík“ můžete určit čas budíku buď z předvoleb, jako je dnes, zítra a ráno, odpoledne, noc atd., nebo definovat svůj vlastní.

Na obrazovce alarmu můžete zobrazit několik dalších bitů textu a informací. To zahrnuje automaticky generované pozdravy, aktuální čas, předpověď počasí a události kalendáře.

Kdykoli se spustí budík, aplikace zobrazí upozornění na celou obrazovku s malým kroužkem uprostřed, který můžete přetažením na kteroukoli stranu budík deaktivovat nebo jej odložit, stejně jako na obrazovce budíku. Poté zobrazí vámi vybrané informace a začne je číst nahlas, to znamená, pokud bylo pro budík aktivováno nastavení „Vyslovovat zprávy po budíku“. Vyprávění můžete ztlumit klepnutím na tlačítko „X“ ve spodní části. K dispozici jsou dvě další karty pro podrobnější pohled na aktuální počasí a nadcházející události kalendáře.

  Odeslat zprávy spouštěné umístěním kontaktu [Android]

AlarmPad vám také umožňuje přidávat widgety, takže můžete spravovat budíky bez otevření samotné aplikace. Můžete přidat widgety tří různých velikostí: malé, střední a velké.

V nastavení aplikace lze konfigurovat další parametry, jako je délka odložení, hlasitost budíku, pozadí upozornění na budík a další. Na stejné obrazovce můžete aplikaci také nastavit tak, aby sledovala události kalendáře. Pokud tak učiníte, umožní mu zobrazit upozornění na akci, kdykoli se blíží událost, což vám umožní rychle vytvořit alarm.

Existuje několik možností přizpůsobení, které jsme zde stále nezmínili. Netřeba dodávat, že pokud hledáte aplikaci budíku, která pokryje vše podstatné a dá se důkladně přizpůsobit, možná už nemusíte hledat dál.

  Odesílejte svůj kanál YouTube, Twitter a Reddit do Chromecastu [Android]

Bezplatná verze aplikace zobrazuje reklamy v aplikaci a umožňuje pouze pět budíků. Varianta Pro tato omezení neobsahuje.

Nainstalujte AlarmPad Alarm Clock z Play Store (Volný, uvolnit)

Nainstalujte AlarmPad Pro z Obchodu Play (Zaplaceno)