Profesionální dohled pro ochranu exteriéru vašeho domova

Klíčové věci

  • Duální objektivy poskytují rozlišení 3K a 8x hybridní zoom pro detailní venkovní sledování.
  • Přiložený solární panel eliminuje potřebu ručního dobíjení a zajišťuje nepřetržité napájení.
  • Vestavěné 8GB úložiště nabízí cenově výhodnou alternativu ke cloudovému předplatnému pro nahrávání videa.

Při hledání venkovní bezpečnostní kamery často narazíte na několik překážek, jako je potřeba napájení, slepá místa, úložiště videa a další. Ale Eufy SoloCam S340 téměř všechny tyto problémy řeší díky skvělé kvalitě obrazu, internímu úložišti pro nahrané video a vestavěnému solárnímu panelu.

Eufy SoloCam S340

Eufy SoloCam S340 poskytuje špičkový způsob, jak sledovat, co se děje mimo váš domov. Kamera poskytuje úplný 360stupňový pohled na vaši polohu pomocí pan/tilt. Fotoaparát je také vybaven dvěma objektivy, širokoúhlým objektivem 3K a teleobjektivem 2K. Dohromady poskytují až 8x hybridní zoom, takže se můžete podívat zblízka. A místo připlácení za cloudové úložiště nabízí S340 8 GB přiložené paměti.

Značka Eufy

Rozlišení 3K širokoúhlý/2K teleobjektiv

Kompatibilita aplikací Ano

Noční vidění Ano

Integrace Amazon Alexa, Google Home

Požadovaný náboj č

Zorné pole 135 stupňů

Spotlight Ano

Vestavěné úložiště 8 GB

Odolnost vůči povětrnostním vlivům -4°F – 122°F

Dvoupásmový reproduktor Ano

Detekce pohybu Ano

Je vyžadováno předplatné? Ne

Klady

  • Kamera se dvěma objektivy s rozlišením 3K
  • Zahrnutý solární panel může poskytnout konzistentní výkon
  • Manuální pan/tilit
  • Až 8x hybridní zoom
  • AI sledování může sledovat pohyb
  • Vestavěné úložiště pro nahrané video
  • Amazon Alexa, kompatibilita s Google Home

Rozlišení 3K a více díky dvěma čočkám

Jerome Thomas / MakeUseOf

SoloCam S340 je o něco větší než jiné venkovní bezpečnostní kamery, které jste mohli dříve vidět. Ale existuje dobrý důvod pro větší objem. Hlavním prvkem jsou duální čočky fotoaparátu. Podobně jako u smartphonu vám čočky mohou pomoci lépe vidět situaci.

Jeden širokoúhlý objektiv s rozlišením 3K, druhý je teleobjektiv s rozlišením 2K. V kombinaci mohou poskytnout až 8x hybridní zoom.

Váš pohled ale nebude omezen na jediné místo. Kamera se může otáčet o celých 360 stupňů a 70 stupňů vertikálně. Díky tomu byste měli být schopni vidět v pohledu kamery téměř cokoli.

  Jak blokovat prohledávače OpenAI, aby škrábaly váš web

Instalace může být u venkovních kamer někdy problém. V závislosti na typu vašeho domova a na místě, kde budete kameru instalovat, možná budete muset najít další hardware, abyste kameru správně namontovali. Naštěstí Eufy poskytuje vše, co potřebujete.

Po výběru místa, kam chcete kameru odolnou vůči povětrnostním vlivům nainstalovat, zavrtáte do zdi kotvy a poté přišroubujete pěkný držák držáku. Celý proces mi trval méně než 5 minut. Pro nejlepší možné video Eufy doporučuje nainstalovat kameru 7 až 10 stop nad zemí.

Jerome Thomas / MakeUseOf

Stejně jako u Eufy’s Indoor Cam S350, kterou jsem dříve recenzoval, kombinace dvou objektivů na S340 poskytuje skvělou kvalitu obrazu ve standardním zobrazení a až do 8x zoomu. Standardní varianta je se zorným polem 135 stupňů.

Chcete-li přiblížení přiblížit, vyberte 3x na živé obrazovce a poté stačí přiblížit roztažením prstů. Když dosáhnete maxima, uvidíte na obrazovce 8x.

Nejjednodušší způsob použití pan/tilt je s aplikací Eufy Security pro iOS nebo Android. Vyberte Pan and Tilt na stránce živého náhledu, abyste viděli joystick pro ovládání kamery.

Zatímco pan/tilt je skvělý, zvláště když se díváte na pohled kamery živě, Eufyho AI sledování je skutečnou hvězdou show.

Kamera dokáže automaticky detekovat tři různé typy pohybu; člověk, vozidlo nebo cokoli jiného. Můžete si vybrat, jaký typ pohybu se zaznamená. U lidí a vozidel se kamera automaticky otočí a bude sledovat pohyb.

Když se někdo přiblíží k pohledu kamery, automaticky bude sledovat osobu, natočí se a přiblíží, abyste se mohli podívat zblízka. Umělá inteligence fungovala úžasně a nikdy jsem neviděl žádné problémy, jako je záměna zvířete nebo odfouknutí větve stromu s osobou nebo autem. Pokud budete mít někdy problémy s falešnými výstrahami nebo nahrávkami, můžete upravit citlivost detekce pohybu.

Nainstaloval jsem kameru na předzahrádku v rohu mého domu. I když to fungovalo dobře při sledování lidí a aut, byl jsem šťastný, když jsem viděl, že se dokonce otáčí a nahrává, když jsem hrabal listí na vedlejším dvoře. Bez této schopnosti pan/tilt bych pravděpodobně musel nainstalovat dvě kamery, abych mohl sledovat obě tyto oblasti.

  Vrstvy modelu OSI: Úvodní příručka

Kvalita videa byla skvělá ve dne i v noci. Eufy říká, že byste měli být schopni vidět detaily, jako je poznávací značka, až 50 stop od fotoaparátu. Ale během dne jsem viděl tváře a poznávací značky dole na ulici, alespoň 75 až 100 stop od fotoaparátu.

Kameru lze také použít se dvěma hlavními systémy chytré domácnosti: Amazon Alexa a Google Home. Apple HomeKit bohužel není podporován, což je trochu překvapením, protože protokol podporuje mnoho fotoaparátů Eufy.

Použil jsem kameru s Amazon Alexa a mohl jsem vidět živý pohled na kameru na mé Echo Show a dokonce i v aplikaci Alexa.

Využijte energii Slunce pomocí přiloženého solárního panelu

Jerome Thomas / MakeUseOf

K dispozici je také další doplněk, který se u jiných venkovních kamer obvykle nenachází, přiložený solární panel. S ním byste se neměli vůbec bát, že byste někdy dobili baterii fotoaparátu.

Umístění panelu je flexibilní v závislosti na největším slunečním krytí. Můžete jej našroubovat na SoloCam S340 pomocí dodaného hardwaru a zapojit do zadní části USB-C portu fotoaparátu. Volitelně jej můžete nainstalovat o kousek dál pomocí přiloženého kabelu a poté jej zapojit do kamery. K dispozici je také další 6stopý prodlužovací kabel.

Panel se může otáčet nahoru a dolů a ze strany na stranu, aby vám pomohl najít nejlepší možné místo pro sluneční pokrytí.

Pokud z nějakého důvodu nechcete panel používat, Eufy říká, že SoloCam S340 vydrží až tři měsíce běžného provozu na jedno nabití. Solární nabíjení však poskytuje skutečnou flexibilitu a nikdy se nemusíte obávat šplhání po žebříku a vyjímání fotoaparátu kvůli dobití.

Pro lepší využití baterie a solární nabíječky existují tři různé možnosti týkající se délky záznamu. V režimu optimální výdrže baterie je délka videoklipu 20 sekund. S Optimal Surveillance se tato doba zvyšuje na 60 sekund. Můžete si také vybrat vlastní režim pro určení délky klipu i doby detekce. Při mém použití byl optimální režim optimálního sledování, protože poskytoval skvělou rovnováhu mezi výdrží baterie a videozáznamy.

Abyste lépe porozuměli tomu, jak solární panel funguje při nabíjení baterie, nabízí aplikace Eufy kompletní palubní desku baterie s aktuálním procentem nabití a dalšími. Můžete vidět, jak se nabití baterie za poslední týden nebo měsíc zvýšilo nebo snížilo. To může být zásadní, zvláště když se mění roční období a možná budete muset změnit orientaci solárního panelu, aby se lépe nabil.

  5 nejlepších peněženek z uhlíkových vláken s technologií blokování RFID (vydání 2021)

SoloCam S340 jsem před instalací kompletně nabil a za něco málo přes dva týdny používání je baterie stále na 100 procentech. Zatímco jiné kamery jako Arlo a Ring mají možnost solárních nabíječek, jsou za příplatek a nenabízejí jednoduchost připojení přímo ke kameře. To je velké plus pro každého, kdo hledá jednoduchý venkovní dohled.

Vestavěné úložiště se z dlouhodobého hlediska vyplatí

Jerome Thomas / MakeUseOf

Dalším velkým plusem pro SoloCam S340 je místo, kde se ukládá nahrané video. U většiny venkovních kamer budete muset být připraveni zaplatit od 3 do 10 USD měsíčně za ukládání a prohlížení zaznamenaných video událostí.

Za pouhých pár let používání může být tato cena sama o sobě téměř stejná jako cena samotného fotoaparátu. Eufy nabízí poněkud nový přístup k problému – 8 GB vestavěného úložiště. Při mém testování však obstála v pohodě.

S malým množstvím úložiště neočekávejte, že budete moci sledovat video z doby před několika měsíci. Ale na pár dní nebo dokonce týden nahrávek budete v pohodě. Pokud se obáváte limitu úložiště, můžete snížit kvalitu nahraného videa z plných 3K na 1080P nebo 720P.

Při mém používání, v závislosti na tom, kolik akce bylo zachyceno, jsem mohl snadno uložit alespoň týden nahrávek s plným 3K, takže zatím budu používat nastavení nejvyšší kvality.

Pokud se obáváte limitu úložiště, můžete si také předplatit cloudovou možnost Eufy za 2,99 $ měsíčně, která bude ukládat záznamy z jedné kamery po dobu až 30 dnů.

Měli byste si koupit Eufy SoloCam S340?

Pokud hledáte venkovní kameru pro video dohled, je těžké udělat chybu s Eufy SoloCam S340, pokud nejste uživatelem Apple HomeKit. Kamera je cenově podobná jako ostatní možnosti na trhu, ale nabízí spoustu dalších funkcí.

Díky možnosti ukládat video lokálně, aniž byste museli platit za předplatné cloudového úložiště, a dodávanému solárnímu panelu je SoloCam S340 dokonalým způsobem, jak dohlížet na exteriér vašeho domova.

Eufy SoloCam S340

Eufy SoloCam S340 poskytuje špičkový způsob, jak sledovat, co se děje mimo váš domov. Kamera poskytuje úplný 360stupňový pohled na vaši polohu pomocí pan/tilt. Fotoaparát je také vybaven dvěma objektivy, širokoúhlým objektivem 3K a teleobjektivem 2K. Dohromady poskytují až 8x hybridní zoom, takže se můžete podívat zblízka. A místo připlácení za cloudové úložiště nabízí S340 8 GB přiložené paměti.