Soubory iCloud se nestahují na iPhone a iPad? 10 tipů, jak tento problém vyřešit!

iCloud je známý svou bezproblémovou synchronizací a umožňuje vám spravovat soubory napříč zařízeními iDevices s maximální lehkostí. To však neznamená, že služba cloudového úložiště společnosti Apple je neomylná a že nikdy nenarazí na žádné problémy. Pravděpodobně nejvíce frustrující problém související s iCloud je ten, který brání uživatelům ve stahování souborů. Když jsem onehdy čelil této nepříjemnosti, myslel jsem si, že by bylo vhodné sdílet nejužitečnější tipy, jak vyřešit problém se stahováním souborů iCloud na vašem iPhone a iPad. Pokud jste narazili na problém se stahováním souborů iCloud, podívejte se na tyto nejlepší tipy a triky k vyřešení problému právě teď.

Oprava problému se stahováním souborů iCloud na iPhone a iPad (2022)

Co vám brání ve stahování souborů iCloud na iPhone nebo iPad?

Špatné připojení k internetu je obvykle hlavním důvodem, proč se soubory iCloud často nedaří stáhnout na iPhone a iPad. Pokud pracujete s velkými soubory, ujistěte se, že máte silné a stabilní mobilní/Wi-Fi připojení. Kromě toho mohou být za problém se stahováním souborů iCloud také zodpovědná zastaralá nastavení a softwarové závady.

Proto se nejen ponoříme do Nastavení, ale také se pokusíme odstranit závady související se softwarem, které se staly nedílnou součástí iOS 15. Běžné problémy iOS 15 a jejich řešení si můžete prohlédnout v odkazovaném článku.

1. Vypněte/zapněte režim Letadlo

Jak bylo uvedeno výše, pomalé připojení k internetu může být hlavním viníkem tohoto problému. Pokud jde o opravu pomalých nebo špatně fungujících rádií, je mým řešením režim v letadle. Začněme tedy tímto.

 • Na iPhonu a iPadu bez tlačítka Domů: Přejetím prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky otevřete Ovládací centrum a klepnutím na ikonu režimu v letadle jej zapněte. Nyní počkejte několik sekund a opětovným klepnutím na ikonu režimu letadla jej vypněte.
  Jak obrátit tlačítka myši pro leváky

 • Na iPhonu a iPadu s tlačítkem Domů: Přejetím prstem ze spodní části obrazovky nahoru vyvolejte Ovládací centrum a klepnutím na ikonu režimu v letadle jej zapněte. Po několika sekundách opětovným stisknutím ikony režimu letadla jej deaktivujte.

2. Zajistěte, aby aplikace Soubory mohla používat mobilní data

iOS 15 a starší verze umožňují spravovat přístup aplikací k mobilním datům (a kontrolovat využití dat na iPhone). V důsledku toho můžete povolit pouze vybraným aplikacím používat vaše mobilní data, abyste zabránili zbytečné spotřebě dat. Ujistěte se, že aplikace Soubory může používat mobilní/mobilní data na vašem iPhone.

 • Přejděte do aplikace Nastavení na iPhonu nebo iPadu a klepněte na Mobilní/Mobilní.

 • Nyní přejděte dolů a ujistěte se, že je přepínač vedle položky Soubory zapnutý.

3. Restartujte svůj iPhone

Restartování (aka soft reset) bylo vždy efektivní, pokud jde o řešení běžných problémů na iPhonech. Proto restartujte zařízení a zkuste znovu stáhnout soubory iCloud.

 • Na iPhonu a iPadu bez tlačítka Domů: Stiskněte a podržte tlačítko pro zvýšení/snížení hlasitosti a tlačítko napájení. Poté přetažením jezdce vypnutí na obrazovce vypněte zařízení. Nyní počkejte několik sekund a podržením tlačítka napájení zapněte zařízení.
 • Na iPhonu a iPadu s tlačítkem Domů: Stisknutím a podržením vypínače a přetažením jezdce vypnutí na obrazovce vypněte zařízení. Po několika sekundách podržte tlačítko napájení, dokud na obrazovce neuvidíte logo Apple.

4. Vypněte/zapněte iCloud Drive

Mnohokrát můžete vyřešit určité problémy související s iCloud Drive vypnutím/zapnutím služby v aplikaci Nastavení. Bylo by tedy moudré vyzkoušet i toto šikovné řešení. Funguje to takto:

 • Otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Nastavení a nahoře klepněte na ikonu svého profilu.

 • Dále vyberte iCloud a na další stránce vypněte přepínač „iCloud Drive“.

 • Nyní restartujte zařízení. Po restartování zařízení se vraťte do nastavení iCloud a zapněte přepínač iCloud Drive. To by vám spolu s obnovením sítě mělo pomoci zbavit se problému se stahováním souborů iCloud.

5. V Apple Files vypněte/zapněte iCloud Drive

Aplikace Apple Files vám umožňuje spravovat všechny služby cloudového úložiště, které jste přidali do aplikace správce souborů, včetně iCloud Drive společnosti Apple. V závislosti na vašich potřebách tedy můžete povolit/zakázat jakékoli aplikaci cloudového úložiště přístup k aplikaci Soubory. Tuto možnost použijte k vypnutí/zapnutí iCloud Drive v aplikaci Apple Files; takto:

 • Spusťte na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Apple Files a pomocí spodního navigačního panelu přejděte na kartu „Procházet“.
  Přímý přenos souborů mezi dvěma plochami z vašeho webového prohlížeče

 • Nyní klepněte na malý kruh se třemi vodorovnými tečkami v pravém horním rohu obrazovky a z rozbalovací nabídky vyberte „Upravit“.

 • Dále vypněte přepínač vedle „iCloud Drive“. Nyní restartujte zařízení, vraťte se do aplikace Soubory a poté zapněte přepínač iCloud Drive. Pokud tak učiníte, obnoví se přístup jednotky iCloud k aplikaci Soubory a budete moci znovu stahovat své soubory.

6. Obnovte nastavení sítě

Pokud se zdá, že vaše Wi-Fi nebo mobilní síť je slabá nebo nefunkční, je vhodné resetovat nastavení sítě a problém může vyřešit. Postup:

 • Přejděte do aplikace Nastavení na iPhonu nebo iPadu a klepněte na Obecné.

 • Nyní přejděte dolů a klepněte na Přenést nebo Obnovit iPhone.

 • Dále klepněte na Obnovit a v rozbalovací nabídce vyberte „Obnovit nastavení sítě“.

 • Budete-li vyzváni, nezapomeňte zadat přístupový kód zařízení nebo času obrazovky a poté znovu klepněte na „Resetovat nastavení sítě“ ve vyskakovací nabídce, abyste akci potvrdili.

7. Zkontrolujte stav systému Apple

Pokud iCloud Drive čelí výpadku, nemůžete dělat nic jiného, ​​než počkat, až Apple problém vyřeší. Přejděte na stránku stavu systému Apple a ujistěte se, že kruh nalevo od iCloud Drive je zelený. Pokud je kruh oranžový, udělejte si pauzu a zkuste po nějaké době stáhnout soubory iCloud.

8. Odhlaste se z Apple ID a znovu se přihlaste

Stále nemůžete stahovat soubory iCloud na váš iPhone nebo iPad? Nebojte se, protože máme v rukávu spolehlivější triky. Tentokrát se odhlásíme z Apple ID a znovu se přihlásíme. Postupujte podle následujících kroků:

 • Otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Nastavení a klepněte na ikonu svého profilu.

 • Nyní přejděte dolů a klepněte na Odhlásit se. Až budete požádáni, abyste si ponechali kopii profilu, proveďte potřebné kroky a odhlaste se podle pokynů.

 • Poté se vraťte do aplikace Nastavení a přihlaste se zpět ke svému účtu. Ujistěte se, že jste na všech svých zařízeních přihlášeni k iCloudu pomocí stejného Apple ID. Nyní zkuste stáhnout soubory z jednotky iCloud a neměli byste čelit žádným problémům.
  Jak najít ID svého týmu ve Slacku

9. Obnovte všechna nastavení

Obnovení továrního nastavení v iOS 15 vám nejen umožní opravit nastavení, ale také přetrvávající problémy, jako je tento. Proto resetujeme všechna nastavení, abychom se pokusili vyřešit problém se stahováním souboru iCloud. V případě, že se obáváte, že to vymaže všechny vaše aplikace, média a data, dovolte mi, abych vám řekl, že vaše zařízení uvede pouze do továrního nastavení tím, že vymaže stávající nastavení. Všechna vaše data zůstanou nedotčena. Pojďme se tedy podívat, jak resetovat nastavení iPhonu:

 • Přejděte do aplikace Nastavení a vyberte Obecné.

 • Nyní přejděte dolů a klepněte na Přenést nebo Obnovit iPhone.

 • Dále klepněte na Obnovit a vyberte Obnovit všechna nastavení.

 • Pokud budete vyzváni, zadejte své zařízení a kód času u obrazovky a poté v místní nabídce znovu vyberte „Resetovat všechna nastavení“ pro potvrzení akce.

10. Aktualizujte software na svém iPhonu nebo iPadu

V poslední době stojí za většinou problémů, které se objevují na iPhonech a iPadech, softwarové chyby. Pokud žádný z výše uvedených tipů nepomohl vyřešit problém se stahováním souborů iCloud, může to být způsobeno chybou softwaru. Aktualizace softwaru tedy pravděpodobně problém vyřeší. Pojďme se tedy podívat, jak na to:

 • Přejděte na svém zařízení do aplikace Nastavení a klepněte na „Obecné“.

 • Nyní klepněte na „Aktualizace softwaru“ a počkejte nějakou dobu, než vaše zařízení zkontroluje aktualizaci softwaru. Nakonec klepněte na „Stáhnout a nainstalovat“, pokud je k dispozici aktualizace, a postupujte podle obvyklých pokynů, abyste získali nejnovější verzi iOS/iPadOS.

Vynutit stahování souborů iCloud na iPhone a iPad

Tady máš! Doufejme, že vám tyto tipy pomohou bez problémů stáhnout soubory iCloud do vašeho iPhone. Někdy jednoduše restartování iPhone nebo resetování sítě vyřeší problém se stahováním iCloud, takže tato řešení vyzkoušejte. Pokud vám jedno z těchto řešení umožnilo problém vyřešit, podělte se s námi o své zkušenosti v sekci komentářů níže. Navíc, pokud znáte nějaký další trik, který je účinný při řešení tohoto problému, nezapomeňte se o něj podělit také s našimi čtenáři. Hodně štěstí při odstraňování problémů!

x