etechblog

Top 11 Dogecoinových peněženek pro bezpečné a snadné transakce

Memecoin nebo ne, bezpečné obchodování s Dogecoinem je nezbytné pro každého uživatele.

Kryptoměny jsou o veřejných spekulacích a Dogecoin si v tomto ohledu vedl dobře.

Od nadace Doge Foundation, která získala 50 000 dolarů na nedostatek vody v Keni, až po to, že Elon Musk nakrátko změnil logo Twitteru na Doge, tato mince má mezi ostatními meme mincemi bezkonkurenční dobrou vůli.

Kromě toho má Dogecoin živé komunity, které udržují konverzace nad vodou na Redditu, Twitteru, TikToku atd. Tato aktivita pomáhá Dogecoinu získat vedoucí pozici mezi tokeny meme a poráží další nejlepší (Shiba Inu) v současné době téměř o 100 %. tržní kapitalizace.

Mimo jiné je nejvýraznějším případem použití dogecoinu jako spropitné. Je však samozřejmé, že hodnota Dogecoinu může zaznamenat divoké výkyvy, stejně jako jakékoli jiné krypto. A člověk by měl investovat pouze částku, kterou je připraven ztratit.

S tímto varováním z cesty se podíváme na některé žargonu kryptopeněženky, které vám pomohou učinit správnou volbu.

Krypto peněženky: Jak si vybrat?

Na trhu je mnoho peněženek Dogecoin. Dokonce i náš seznam má více než několik, takže je opravdu obtížné vybrat ten nejlepší.

A ve skutečnosti neexistuje žádné univerzální řešení pro každý problém s kryptoměnami. Každý uživatel má své vlastní požadavky, a tak se liší i peněženka, kterou si nakonec vybere.

#1. Software nebo Hardware

Hardwarové kryptopeněženky poskytují další bezpečnost, ale jen stěží fungují samy o sobě. Obvykle se tedy dodávají s vyhrazeným rozhraním nebo aplikací, která funguje podobně jako softwarová peněženka třetí strany.

Každá hardwarová peněženka musí být nakonec ke svému fungování integrována se softwarem (peněženkou). S ohledem na to tento seznam pokrývá především softwarové (horké) peněženky. A pokud již máte hardwarovou peněženku, měli byste před pokračováním vyhledat, které peněženky třetích stran podporuje.

#2. Vazební nebo nevazební

„Vaše klíče, vaše mince“ je staré rčení jako samotné kryptoměny.

Zde peněženky bez úschovy nebo vlastní úschovy znamenají, že soukromé klíče jsou chráněny vlastníky peněženky. Na druhou stranu, úschovné peněženky budou mít někoho jiného (obvykle kryptoburza) spravovat soukromé klíče uživatele.

V ideálním případě krypto nadšenci ručí za peněženky bez úschovy ze zřejmých důvodů. Primárně byl kryptografický verš neustále otřásán hacky, které se zaměřovaly na krypto burzy, což mělo za následek mizející coiny bez známek obnovy.

Proto je jako jednotlivec mizivá šance, že se někdo stane cílem zkušených hackerů.

Naopak, považujte své krypto za pryč, pokud jste ztratili své zařízení a soukromé klíče. Nebo pokud se nemůžete chránit před neustále se vyvíjejícími web3 phishingovými podvody.

Konečně peněženky bez úschovy pro technicky zdatné uživatele, kteří mohou mít své soukromé klíče v bezpečí, a úschovné peněženky pro ostatní.

#3. Více měn a další funkce

Peněženky s více měnami obvykle přicházejí s faktorem pohodlí, který umožňuje spravovat mnoho coinů v jedné aplikaci.

  Jak můžete opravit tepelné vypnutí Nextbook

Kromě toho mohou mít funkce jako sázky, kryptopůjčky, obchodování atd. Ne všichni uživatelé je však potřebují a je nejlepší hledat naprosté minimum, protože více funkcí znamená více kódu, což znamená větší útočnou plochu pro hackery .

Kromě toho se liší také jejich přítomnost na různých platformách. Například pro peněženku Dogecoin pro Linux nebo dokonce pro Mac existuje jen několik možností.

Udělejte si proto seznam funkcí, které v současnosti nebo v blízké budoucnosti potřebujete, a zařízení, na kterém je budete používat, než se pokusíte vybrat svou peněženku Dogecoin.

Takže toto bylo několik věcí, které je třeba vyjasnit, než skočíte na tento seznam (v žádném konkrétním pořadí), počínaje…

Peněženka Infinity

Infinity Wallet vám pomůže bez námahy provádět transakce, sledovat a směňovat Dogecoiny za jiné kryptoměny. Jedná se o kryptopeněženku s vlastní správou (soukromé klíče na zařízení), která může generovat semeno peněženky v režimu offline.

Seed je 12-24 slovní mnemotechnická fráze používaná k obnovení kryptopeněženky.

Tato peněženka se označuje jako „jediná digitální peněženka, kterou potřebujete“. V důsledku toho se jedná o multiměnovou peněženku (včetně Dogecoinu) s nativními aplikacemi pro Windows, MacOS a Linux, přičemž verze pro chytré telefony jsou uvedeny jako „již brzy“.

Co si zaslouží zvláštní zmínku, je praktický monitoring portfolia. To vám umožní nastavit upozornění na cenu pro samotný Dogecoin nebo pro celou peněženku.

A konečně, Infinity Wallet podporuje více než 150 000 digitálních aktiv a poskytuje vám přístup k více blockchainům a dApps z jediného řídicího panelu.

YouHodler

YouHodler není jen peněženka; má kryptoburzu, kryptopůjčky a několik dalších služeb, díky čemuž je malým investičním centrem.

Je to další multiměnový nástroj, který není exkluzivní peněženkou Dogecoin. A to může být dobré, pokud chcete dělat mnoho věcí s více kryptoměnami, aniž byste zkoušeli další nástroje.

Jako bonus za registraci získá nový uživatel pobídku 10 $, aby vložil svůj Dogecoin na YouHodler.

Tato peněženka podporuje více operací, včetně nákupu, prodeje, půjčky, výměny, multi-HODL, duální investice atd.

Multi-HODL je jako automatické obchodování (ale má manuální možnosti), kde investujete (a riskujete) některé ze svých coinů, abyste zahájili řetězec fondů krytých kryptoměnami. Zde se vaše zajištění používá k nákupu nějaké krypto, které se opět používá jako zajištění k nákupu ještě dalšího krypta. Cílem je hledat zisk prodejem aktiv za vyšší cenu vybudováním řetězce kryptopůjček. Multi HODL vám také umožňuje kontrolovat ziskové a ztrátové marže, které po dosažení spouštějí události, jako je prodej, k uzavření vaší pozice.

Podobně existuje duální investiční schéma, které zajišťuje výnosy v jedné z měn dle vašeho výběru. Celkově lze udělat mnohem více, než nabízí typická kryptopeněženka.

Pokud jde o bezpečnost, YouHodler používá kombinaci teplého a studeného úložiště. Kromě toho jsou prostředky chráněny skupinovou pojistkou v hodnotě 150 milionů USD proti mnoha rizikovým situacím, jak je uvedeno v jejich často kladených dotazech.

V současné době je YouHodler k dispozici pro Android a iOS.

Atomová peněženka

Atomic Wallet je nástroj, který je multiměnový a nabízí mnoho kryptoměn.

Nejlepší na Atomicu je, že je to peněženka s čistým a minimalistickým rozhraním. Podporuje nákup, prodej, výměnu a sázky, což vám dává přístup k více než 300 kryptoměnám, včetně Dogecoinu.

Atomic Wallet je také jedním z nejvíce anonymních nástrojů svého druhu, nikdy nepožaduje žádnou registraci ani žádné KYC.

  7 marketingových platforem vše v jednom pro všechny vaše potřeby

A konečně, Atomic Wallet si udržuje vynikající přítomnost mezi platformami s aplikacemi pro Windows, MacOS, Linux, Android a iOS.

ZenGo

Do seznamu nevěrných peněženek zde přibývá tato – ZenGo. Umožňuje vám nakupovat, prodávat, vyměňovat, obchodovat s NFT a přistupovat k dApps s přístupem k více než 70 krypto aktivům.

Co však ZenGo odlišuje od ostatních, jsou jeho bezpečnostní protokoly.

Za prvé, eliminuje zranitelnost ‚seed fráze. Takže místo toho, aby ZenGo poskytl veškerou moc počáteční frázi a riskoval své finanční prostředky v případě phishingového podvodu, vynalezl MPC: multi-party computing.

Zde můžete předpokládat dva kusy skládačky (sdílení), jeden uložený u vás a druhý na serverech ZenGo (ZenGo také ukládá váš podíl v zašifrované podobě na jejich serverech). U jakékoli transakce spolu tyto dvě akcie schvalují proces.

ZenGo má navíc třífaktorové ověření pro obnovení vaší peněženky na jiném zařízení. Takže žádný aktér ohrožení nemůže jen tak migrovat vaši peněženku kamkoli, aniž by získal přístup k vašemu e-mailu, 3D skenování obličeje a zálohovanému souboru pro obnovu.

Kromě toho má ZenGo firewall, který chrání své uživatele před útoky Web3.

Celkově se tato oblast zabezpečení zdá být perfektní, pokud ZenGo dokáže udržet své servery v bezpečí a je mírně odlišný od „skutečných“ peněženek s vlastní správou.

ZenGo je k dispozici pro Android a iOS.

Exodus

Exodus je proslulé jméno v oblasti kryptopeněženek, které nepotřebuje žádný účet ani osobní údaje, aby mohlo začít s více než 260 krypto aktivy. Kromě toho je to také vlastní peněženka.

V současné době podporuje nákup, prodej a swapování kryptoměn, obchodování NFT a dApps a rozvíjí své schopnosti DeFi s integrovanými aplikacemi. Navíc vám dává možnost získat pasivní příjem sázením.

Na bezpečnostní frontě se Exodus spojil s Trezorem, hardwarovou kryptopeněženkou. Zjednodušeně řečeno, hardwarová (nebo studená) peněženka je nejbezpečnějším způsobem ukládání a fyzického ověřování transakcí. Technicky tedy získáte krásu a snadnost Exodu ve spojení s robustním zabezpečením Trezoru.

Je však samozřejmé, že pro fungování tohoto spojení budete potřebovat kompatibilní peněženku Trezor. Přesto je Exodus sám o sobě dost dobrý pro softwarovou (nebo horkou) peněženku, kterou můžete použít k obchodování s Dogecoiny.

Exodus má aplikace pro Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Kromě toho můžete tuto peněženku používat s rozšířením prohlížeče pro Chrome a Brave.

Peněženka Trust

Trust Wallet má vše: obchodování s kryptoměnami (nákup, prodej a výměna), NFT, DeFi a podporu největší kryptoburzy Binance, která je také její mateřskou společností.

Jedná se o víceřetězcovou peněženku, která vám umožní ponechat si soukromé klíče pro sebe. Kromě toho můžete tento kryptografický nástroj nastavit bez jakékoli typické registrace.

Trust Wallet podporuje ohromujících 4,5 milionu kryptoaktiv a pokrývá více než 60 blockchainů.

Trust Wallet si můžete stáhnout na iOS a Android nebo ji použít jako rozšíření prohlížeče.

Můj Doge

MyDoge je kryptopeněženka vytvořená speciálně pro nadšence dogecoinu. Toto je peněženka bez úschovy, která si od nynějška účtuje NULOVÉ poplatky. Takže vše, co zaplatíte, je síťový poplatek, nejnižší možný vypočítaný peněženkou MyDoge.

To je postaveno s ohledem na pulzující komunitu Dogecoinů a má funkce jako DogeChat, sociální profily, spropitné atd. Konkrétně má DogeChat Twitter bota, který vám pomůže dát tip tvůrcům Twitteru, které obdivujete.

  Jak zrušit platbu na PayPal

Rozhraní MyDoge je extrémně přímočaré. Primární možnosti jsou nakupovat, přijímat a odesílat dogecoiny. Sekce nastavení vám umožňuje provádět ruční a cloudové zálohy tajné fráze.

Zakladatelé MyDoge darovali jeden milion dogecoinů nadaci Dogecoin jako důkaz jejich podpory a uznání.

A konečně, toto je vytvořeno výhradně pro Dogecoin a je k dispozici pro Android a iOS.

Paybis

Paybis je multikryptoměnová peněženka s „nejmodernějším“ zabezpečením pro správu vašich soukromých klíčů.

To je tedy vhodné pro každého, kdo nechce spravovat své vlastní soukromé klíče. Kromě toho se většinou jedná o nákup a prodej více kryptoměn bez jakýchkoli dalších možností, jako jsou sázky, kryptopůjčky atd.

Zejména tato peněženka vyžaduje ověření identity při registraci a není vhodná pro někoho, kdo hledá anonymní peněženku Dogecoin.

Paybis má aplikace pro Android a iOS a můžete je používat i ve svém webovém prohlížeči.

Peněženka Dcent

Dcent je společnost zaměřená především na hardwarové peněženky. Jejich mobilní aplikace však může fungovat také jako samostatná „žhavá“ peněženka na dogecoiny.

Jedná se o víceřetězcovou peněženku, která umožňuje správu portfolia pro stovky kryptoměn.

Navíc má nativní prohlížeč dApp, který označuje kompatibilní aplikace, včetně služeb DeFi, které si můžete předplatit. Navíc se to také integruje s blockchainy náročnými na NFT.

Celkově to bude stačit pro peněženku Dogecoin, ale pro to máte více možností bohatých na funkce. Mnohem větší smysl to však dává, pokud máte i jejich hardwarovou peněženku.

Tuto softwarovou peněženku si můžete stáhnout pro iOS a Android.

Peněženka Lumi

Lumi podporuje více než 1200 kryptoměn a je to neopatrovatelská peněženka, kterou si volí uživatelé citliví na soukromí, protože k jejímu použití není třeba uvádět žádné osobní údaje.

Tuto open-source kryptopeněženku můžete mít k nákupu kryptoměn s minimální hranicí 50 $.

Kromě toho tato peněženka nabízí příjem a okamžitou výměnu s pevnými kurzy, které udávají přesné množství mincí, které dostanete.

Lumi má aplikace pro Android a iOS a lze je také používat přímo z libovolného webového prohlížeče.

Bezplatná peněženka

Freewallet je úschovná peněženka, která funguje pro více než 100 kryptoměn a nabízí „bezplatné“ transakce s ostatními uživateli Freewallet.

Toto má vestavěnou krypto burzu s příslibem, že vaše coiny budou drženy v „cold storage“.

Jako mnoho takových peněženek potřebujete účet (sociální média nebo e-mail), abyste mohli začít. Stejný účet lze použít k obnovení ztracených portfolií, což znamená, že je bezpečnější pro ty, kteří nemohou mít své soukromé klíče v bezpečí.

Kromě toho jejich webové stránky zmiňují, že vás mohou „zálohovat v případě chyby“. Ačkoli neuvedli skutečné aplikace takových záruk, protože blockchainové transakce jsou obecně trvalé.

Konečně můžete získat tuto Dogecoinovou peněženku pro Android, iOS a jako webovou aplikaci.

Který jste si vybrali?

Pokusili jsme se pokrýt některé nejlepší peněženky Dogecoin a doufáme, že jste našli tu perfektní pro váš případ použití. Pokud si stále nejste jisti, projděte si ještě jednou sekci „Kryptopeněženka: Jak si vybrat“.

Osobně bych si vybral Trust Wallet pro multi-coinové portfolio a držel se MyDoge, pokud jde jen o Dogecoiny. Můžete však vyzkoušet ostatní a zjistit, jak se jim daří na vaší stupnici a jaké poplatky účtují, abyste mohli učinit robustnější rozhodnutí.

PS: Zde je několik bezpečnostních opatření pro každého uživatele kryptoměn.

x