Váš způsob, jak nakupovat nepřehlédnutelné nabídky

Pamatujete si sledování televizních nákupních sítí? Můžete zvednout telefon a objednat. Představte si to, ale lépe – na vašich oblíbených platformách sociálních médií a dalších. To je nakupování v přímém přenosu.

Nakupování v přímém přenosu je trend, který se celosvětově ujímá opravdu rychle. Zde může hostitel (majitel firmy, influencer, celebrita nebo interní tým) naskočit na živý přenos a prodávat vám exkluzivní produkty! Určitě jste na svých platformách sociálních médií, jako je Facebook, TikTok a Instagram, narazili na nakupování v přímém přenosu.

V těchto dnech však i Amazon a nezávislé platformy přicházejí na podporu nakupování v přímém přenosu. Zatímco online nakupování je pohodlné a plynulé, často vám chybí dotek fyzického nebo přímého zapojení.

Vidíte produkt a buď si ho koupíte, nebo ne. Pokud máte nějaké pochybnosti o produktech, pak to prostě projdete a zapomenete na to.

Nakupování v přímém přenosu vám však umožňuje tyto pochybnosti řešit osobně. Můžete komunikovat s hostitelem, který vám obvykle poskytne více podrobností o produktu, než jaké najdete na online platformách, odpovídá na dotazy a ukazuje různé živé úhly produktu. Obrázky mohou být omezující; to je důvod, proč video obsah v reálném čase funguje nejlépe.

Značky – velké i malé – se kvůli své obrovské popularitě snaží vydělávat na nakupování v přímém přenosu. Pokud mezi ně také patříte, rozhodně byste si měli udělat průzkum, než začnete.

Aby nakupování v přímém přenosu fungovalo, potřebuje tyto čtyři prvky:

#1. Videoobsah

Podstata nakupování v přímém přenosu závisí výhradně na videoobsahu. Hlavním cílem tohoto trendového nákupního mechanismu je prodávat produkty prostřednictvím živého přenosu nebo živé show. Proto je nezbytný formát videa.

Aby byl živý přenos úspěšný, tvůrci nebo značky se často spoléhají na propagační nabídky, dárky a exkluzivní uvedení na trh, aby zvýšili naléhavost a exkluzivitu. Propagační reklamy mohou být zveřejněny dříve s podrobnostmi o události, aby se k živému přenosu přitáhlo více lidí.

Každý přímý přenos trvá v průměru 20 minut až hodinu. Některé pořady mohou trvat až dvě hodiny nebo déle. Bylo zaznamenáno, že představení mezi hodinou nebo dvěma fungují nejlépe, protože tvůrci a hostitelé mohou předvést více produktů a rozsáhlou sbírku. Proto to vzbuzuje zájem a zajišťuje, že existují produkty pro téměř každého.

#2. Hostitel

Nakupování v přímém přenosu je interaktivní, aktivní a LIVE! Takže to samozřejmě potřebuje hostitele, který to dokáže spustit. Hostitel předvádí produkty, sdílí ceny, uvádí na trh exkluzivní nebo nové produkty a také provádí prodeje. Hostitel je zodpovědný za to, že vám dá vědět, zda je produkt vyprodán nebo se vyprodává.

Většina produktů má své vlastní kódy položek a lze je rezervovat na webových stránkách nebo zavoláním na číslo. Nakupování v přímém přenosu však funguje také tak, že spousta uživatelů komentuje rezervaci určitého produktu.

Pokud je produkt omezený, rezervace se přijímají podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“. Majitelé malých podniků nyní často vystupují jako hostitelé svých živých přenosů. Ale u větších značek působí jako hostitelé influenceři a celebrity.

Pomáhají budovat spolehlivost, důvěryhodnost a důvěru u publika. Nový uživatel nemusí znát vaši značku, ale určitě zná oblíbenou celebritu nebo začínajícího influencera – což pomáhá při objevování značky a známosti značky.

  Jak používat zkratky Siri na iPhone 6/6 Plus [No Jailbreak]

#3. produkty

Je samozřejmé, že livestream nákupní show potřebuje produkty, které hostitel prodává ve vysílání. Navíc, pokud přemýšlíte, zda byste se měli pustit do nakupování v přímém přenosu, možná vás bude zajímat, které produkty se prodávají nejvíce.

Ideální volbou pro živé nakupování jsou módní produkty – šperky, oblečení a doplňky. Vyzvedává se také nábytek, bytové zařízení a potraviny.

Trh se také začíná poohlížet po technických produktech a gadgetech. Stále více influencerů přichází se skvělými novými vychytávkami, konzolemi a užitkovými produkty, které se těší velké oblibě na Facebooku nebo TikTok Live.

Ve skutečnosti lidé také pořádají živé přenosy nákupních show pro nemovitosti. Můžete vidět domy, vily a auta! Jakmile si produkt zarezervujete, můžete si zarezervovat návštěvu domova nebo vyzkoušet auto, abyste se ujistili, že jde o dobrou koupi.

#4. Plošina

Živé přenosy jsou velmi populární na sociálních sítích, jako je Instagram a Facebook. Nejen to, najdete je také na stránkách elektronického obchodu, jako je Amazon.

Můžete také najít nezávislé nákupní platformy jako Grip, Bambuser a Livescale. Zatímco Livescale umožňuje značkám a maloobchodníkům prodávat své produkty, jiné platformy jako Grip umožňují komukoli a kdekoli prodávat své produkty, včetně nezávislých dodavatelů a malých podniků.

Vyhodnocením tří metrik si můžete vybrat, které platformy vám vyhovují:

  • Platforma, která je pro vaši kategorii produktů nejoblíbenější
  • Platformy, kde je vaše cílové publikum nebo kde jsou vaši konkurenti
  • Mezera na trhu, kde má platforma skvělou základnu publika, ale žádné současné prodejce

Kromě toho, pokud začínáte, má větší smysl používat platformy sociálních médií, jako je Facebook, Instagram nebo TikTok. Nestáli by vás ani korunu! Můžete také vyzkoušet nezávislé weby, ale buďte připraveni zaplatit snížení tržeb nebo poplatek za předplatné.

Influencer hostitel může dát vaši značku na mapu. To je velmi užitečné pro objevování značky pro novější publikum. Vyberte si někoho, kdo je energický a důvěryhodný. Pokud má někdo pozitivní povahu a publikum vidí, že propaguje váš produkt nebo s vaší značkou spolupracuje, může vaší značce důvěřovat lépe.

Proto je dobré najmout si hostitele influencera. Dokonce i velké značky si najímají influencery, protože jsou opravdu populární u generace Z nebo u davů tisíciletí. Větší značky si navíc najímají celebrity pro objevování značky a lepší zapojení.

Pojďme se v rychlosti podívat na výhody, které vám může získat influencer nebo celebrita:

  • Lepší zapojení a vyšší konverzní poměr
  • Věrnost značce, jakmile byla značka objevena
  • Lepší povědomí o značce a jasné odlišení od podobných hráčů na trhu
  • Zvýšený prodej díky podpoře impulzivního nákupu kvůli strachu z promeškání

Jak velcí marketéři často chápou, lidé nekupují lidi od značek, ale od lidí. Mít hostitele, který je oblíbený a pozitivní, vám tedy může pomoci vytvořit vracející se návštěvníky. Nebuďte však nuceni najmout hostitele, pokud to není ve vašem rozpočtu.

Pro malé podniky může být nejlepší sázkou, aby hostitelem byl majitel firmy. Pomáhá při budování důvěry a pomáhá vám budovat skutečné kontakty na prodejce, kteří si produkt koupí, protože vám důvěřují.

Jako značka nebo prodejce může začít s nakupováním v přímém přenosu vypadat jako náročný úkol. Nechte se vést k úspěchu těmito tipy:

#1. Vyberte platformu

Jako značka je důležité začít svou cestu nakupování v přímém přenosu s bezplatnou platformou. Platformy sociálních médií jako Facebook, Twitter a Instagram jsou proto nejlepšími možnostmi.

  Identifikujte spoustu různých typů souborů, aniž byste je otevírali pomocí TrID

Při výběru platformy sociálních médií se můžete rozhodnout zničit živé přenosy na všech platformách, abyste viděli, jak fungují. Na které platformě je větší provoz atd.

Pokud na to nemáte dostatečnou šířku pásma, je dobré otestovat vody výběrem platformy, kde má vaše stránka značky slušný počet sledujících a míru zapojení. Tato platforma by měla být také oblíbená v doméně, ve které budete prodávat, a měli byste mít několik stávajících zákazníků nebo věrných značce, kteří se přihlásí na vašich prvních několik představení!

Jakmile to pochopíte, můžete expandovat na platformy pro nakupování živého vysílání elektronického obchodování a také prodávat na několika nezávislých platformách, abyste zvýšili přítomnost své značky a prodej.

#2. Otestujte živý přenos na organických kanálech

Než se rozhodnete pro jakékoli placené kanály živého vysílání, doporučujeme vyzkoušet organické kanály. Může fungovat jako vaše cvičiště, abyste se stali profesionálem!

Můžete také provést tyto testovací jízdy, abyste se ujistili, že vás nebudou brzdit technické závady. Organické kanály vám navíc ukážou, zda existuje poptávka po živých přenosech a zda vaši stávající sledující značky a nakupující preferují tento nákupní kanál.

#3. Vyberte správné produkty

Můžete mít neomezený počet produktů. Ale váš čas na živém přenosu je omezený! To je důležitá informace, kterou si musíte zapamatovat, když se chystáte vstoupit do světa nakupování v přímém přenosu.

Pečlivě vybírejte řadu produktů, které budou dobré v živém přenosu. Můžete si například vybrat produkty/návrhy položek, které jsou v daném okamžiku trendy, abyste z okamžitého marketingu vytěžili maximum.

Kromě toho si můžete také vybrat produkty, které ukazují, kdo jste jako značka. Ve skutečnosti by váš výběr produktů měl mít něco pro každého. Můžete si vybrat téma k předvedení produktů a poskytnout uživatelům náhled na další produkty, které musíte vzbudit jejich zájem.

#4. Vyberte správného hostitele

Pokud nehostujete živý přenos jako vlastník firmy nebo vlastník značky, výběr hostitele může být složitý. Můžete si vybrat influencera nebo někoho z vašeho interního týmu sociálních médií, který je pozitivní, umí bavit konverzace a je skvělý řečník.

Pokud si vybíráte někoho z firmy, měl by vědět, jak prodávat tím, že mluví o produktech a zapojuje publikum. Pokud si však chcete vybrat influencera, možná budete chtít vybrat někoho, kdo je na platformě oblíbený.

Pokud například pořádáte živý přenos na Facebooku, najděte si influencera, který je populární na Facebooku a ne na Instagramu, pokud ne na obou. Musíte také vybrat někoho, kdo je vtipný, oblíbený u lidí a není považován za drzého. Navíc ten člověk musí zapadnout do vaší značky. Pokud je vaše značka především o dostupnosti a najmete influencera, který je spojován s glamem nebo luxusem, vaše produkty se možná nikdy neprodají.

Je to proto, že to není to, co vaše cílová skupina chce. Pokud chcete proniknout do nové demografické skupiny s novějšími produkty, najmutí specifického influencera může fungovat!

#5. Propagujte událost

Pokud s živým přenosem teprve začínáte, nemůžeme zdůraznit důležitost propagace vaší akce před datem splatnosti. Chcete, aby se lidé připojili k vašemu živému přenosu. Vysoká angažovanost, vyšší tržby a větší šance na vracející se zákazníky.

Dělejte propagační reklamy a přidávejte příspěvky a příběhy vedoucí k událostem. Nezapomeňte zvýraznit čas (s časovým pásmem) a kanál. Můžete také zahrnout další důležité detaily, například jaké produkty očekávat, aniž byste toho prozradili příliš mnoho!

  Potřebujete anti-Ransomware software pro váš počítač?

Můžete také vybudovat očekávání na trendy nebo vyhledávané produkty, zejména prostřednictvím akcí. Propagace událostí, pokud jsou prováděny správně, tvoří polovinu úspěchu vašich živých přenosů.

#6. Zachyťte a udržte pozornost

Nikdy byste neměli podceňovat důležitost prvních pár minut. Představte se, řekněte, co prodáváte, a požádejte lidi, aby se s vámi zapojili prostřednictvím komentářů nebo lajků. To je způsob, jak je přimět, aby se zapojili a zapojili během prvních několika minut, aby získali zájem.

Musíte také udělat dobrou práci, abyste udrželi jejich pozornost po celou dobu. Proměňte tedy živý přenos v zábavnou konverzaci, ve které to vypadá, jako byste si povídali se svými kamarády o skvělém produktu.

Nezapomeňte však zmínit důležité podrobnosti o produktu: cenu, velikost, limitovanou edici, zásoby a cokoli, co si myslíte, že je důležité, aby lidé provedli nákup. Vysílejte dotazy z komentářů a odpovězte na ně, abyste vzbudili zájem o produkty.

Pro publikum, které se připojí uprostřed vašeho živého přenosu, představujte sebe, svou značku a to, co prodáváte. Sdílejte také odkazy, kde mohou nakupovat dříve zobrazené položky nebo obecně najít další kolekce.

Nemůžete začít s nakupováním v přímém přenosu, pokud neznáte platformy, kde je to velké. Podívejte se na platformy, kterým byste měli v nadcházejících měsících vládnout:

Facebook

Začalo mnoho nákupů v přímém přenosu Facebook. Je to organické a značka také přidává funkce elektronického obchodu, jako jsou možnosti přidání odkazu na váš web na podporu nákupních aktivit v přímém přenosu.

Instagram

Dalším místem, kde trend nabírá na síle, je Instagram. Můžete vytvářet online obchody, předvádět produkty nebo nakupovat přímo z tlačítka, když je zapnutý živý přenos.

Tik tak

Tik tak umožňuje naplánovat událost živého přenosu v kalendáři. To pomůže vašemu publiku zjistit o vaší nadcházející události, pokud navštíví vaši stránku nebo interaguje s vaším obsahem. TikTok má také mnoho nákupních formátů živého vysílání, ze kterých si můžete vybrat. K dispozici jsou ukázky/výukové programy ze zákulisí, verze produktů, otázky a odpovědi a různé programy.

Můžete také přidat moderátora do pořadů, zobrazit statistiky, pozvat spoluhostitele a najít nápovědu k posílení vašeho zapojení. Navíc můžete používat filtry, hudbu, efekty a další funkce k lepší prezentaci svých produktů!

Škubnutí

Škubnutí býval známý pro streamování videoher. Ale se svými miliony uživatelů má integrované funkce pro hudbu a nakupování a docela dobře si vede při nakupování v přímém přenosu.

Živé měřítko

Živé měřítko je nezávislá živá nákupní platforma, která umožňuje komukoli prodávat. Díky užitečným integracím, jako je Shopify, vám Livescale může pomoci najmout živého hostitele, který se hodí pro vaši značku, a dělat další propagační aktivity. Je to komplexní řešení pro potřeby nakupování v přímém přenosu.

Amazon Live

Amazon Live, řešení eCommerce, má nyní vyhrazenou službu pro živé vysílání s vybranými tvůrci a oblíbenými produkty, vše integrované s Amazonem. Můžete vidět nové verze produktů, uvedení na trh a prodeje a nechat své oblíbené tvůrce otestovat a doporučit produkty, na které přísahají.

Nakupování v přímém přenosu je vztek

Nakupování v přímém přenosu je neuvěřitelně populární a proč by nemělo být? Spojuje krásu fyzického nakupování s pohodlím online nakupování. Online nakupování postrádá prvek osobnosti, a to je to, co nakupování v přímém přenosu vynahrazuje!

Nemusíte však opouštět pohodlí domova. Můžete nakupovat ze své pohovky, sedíte v jiné zemi, a nechat si ji poslat až ke dveřím. Značky neustále hledají novější způsoby prodeje a toto vypadá jako jeden ze způsobů, který zůstane.

Nakupování v přímém přenosu také umožňuje uživatelům najít podobně smýšlející uživatele a navázat přátele. Vzestup online komunit je na vzestupu; lze tedy říci, že nakupování v přímém přenosu nevykazuje žádné známky zastavení.

Můžete také prozkoumat některé webové stránky pro online nakupování jiné než Amazon, abyste nakupovali chytře a ušetřili velké částky.