Všechny zbytečné funkce Windows 10, které by měl Microsoft odstranit

Je rok 2019 a Windows 10 má příliš mnoho zbytečných a otravných funkcí. Nechápejte mě špatně: Windows 10 se zlepšil a celkově se mi líbí ve srovnání s Windows 8. Ale některé věci prostě musí jít.

Ikona Lidé bez lidí

Funkce Moji lidé je ve výchozím nastavení k dispozici na hlavním panelu Windows 10. Klikněte na něj a můžete chatovat s lidmi v celé řadě různých služeb. Můžete dokonce připnout své oblíbené kontakty na hlavní panel a mít přístup ke svým oblíbeným lidem jedním kliknutím!

Tak to má fungovat. Ve skutečnosti se My People integrovalo s velmi málo službami: Ve výchozí instalaci Windows funguje pouze s Mail a Skype. Možná byste čekali, že People bude integrován s dalšími aplikacemi Microsoftu, jako jsou Microsoft Teams, LinkedIn, Yammer a Xbox Live Chat, ale mýlili byste se. Nefunguje ani s funkcemi SMS zabudovanými v aplikaci Váš telefon. Integruje se s ním aplikace Facebooku pro Windows 10? Samozřejmě že ne.

Microsoft dokonce nepřijal My People pro své služby, takže není překvapením, že se s ním integrovalo jen několik aplikací. Seznam dostupných aplikací pro Moje lidi v obchodě je malý a extrémně smutný. Microsoft se musí této funkce zbavit. Naštěstí mohou uživatelé Windows 10 do té doby zakázat ikonu Lidé.

Složka 3D objektů, kterou nikdo nepoužívá

Nevím jak vám, ale mě už nebaví vidět složku „3D Objects“ v části Tento počítač v Průzkumníku souborů. Kolik uživatelů Windows 10 skutečně používá tuto složku? Je to opravdu tak důležité?

Složka 3D Objects byla přidána do Windows 10 jako součást 3D posedlosti Microsoftu v dobách Creators Update, kdy Windows 10 také získal funkce jako Paint 3D, náhlavní soupravy pro smíšenou realitu (ve skutečnosti jen virtuální realita) a podporu 3D tiskáren. Microsoft hovořil o myšlence převést světy Minecraftu na 3D modely a následně je vytisknout.

Tyto funkce jsou skvělé, myslím, ale pro většinu uživatelů PC nejsou důležité. Alespoň můžete snadno odinstalovat aplikace, jako je Paint 3D. Ke skrytí složky 3D objektů musíte použít hack registru.

Díky telemetrii musí Microsoft vědět, kolik lidí tuto funkci používá – a nemůže jich být mnoho. Microsoft řekl, že odstranil tlačítko Start z Windows 8 kvůli nízkému využití, ale složka 3D Objects zůstává?

Horrible News Feed od Microsoft Edge

Nová karta Microsoft Edge je nepořádek. Ve výchozím nastavení zobrazuje zpravodajský kanál plný clickbaitových článků o nejbohatších celebritách světa, nabídkách kreditních karet, reklamách na nákupy a informacích o zubních implantátech.

Informační kanál můžete skrýt, ale je plný nevyžádaných věcí a přál bych si, aby ho Microsoft úplně odstranil. Žádné takové štěstí: Informační kanál je již součástí stránky Nová karta v nové verzi Microsoft Edge založené na Chromiu. Au.

Všechny reklamy. Takže tolik reklam

Zatímco Windows 10 se v mnoha ohledech zlepšil, reklamy se neustále množí. Zdá se, že každá aktualizace přidává uživatelům Windows novou formu reklamy. Společnost Microsoft možná v kampani Scroogled praštila Google za to, že je společností zaměřenou na reklamu, ale Windows 10 má více zabudovaných reklam než Android a Chrome OS od Googlu.

Na zamykací obrazovce, na hlavním panelu a ve vašich oznámeních jsou reklamy. Reklamy vyskakují z hlavního panelu v bublinách a Cortana se odrazí od vaší pozornosti. Bannerové reklamy se zobrazují v Průzkumníkovi souborů a výchozí živé dlaždice inzerují aplikace a hry, které vám chce Microsoft prodat. Toho všeho je prostě příliš a deaktivace těchto reklam zahrnuje mrchožrout.

Nepříjemnější je, že mnoho z těchto reklam je zapečeno do užitečných funkcí. Nechcete, aby se na obrazovce uzamčení zobrazovaly reklamy na videohry? Budete muset vypnout ty krásné obrázky na pozadí, které poskytuje Windows Spotlight. Když to Huawei udělá, je to tak skandál, kvůli kterému jsou lidé naštvaní. Když to udělá Microsoft, je to jako obvykle.

Microsoft alespoň ustoupil od reklam v aplikaci Mail.

Vyhledávání Bing, které překáží

Zaútočit na Cortanu by bylo snadné. Microsoft již od Cortany ustupuje a usnadňuje integraci Windows 10 s dalšími hlasovými asistenty, jako je Alexa. To je v pořádku.

Zde je to, co skutečně překáží: Vyhledávání Bing v nabídce Start. Chcete při prohledávání systému pomocí nabídky Start vidět navrhovaná vyhledávání a dokonce i vložené webové stránky Bing? Potřebuje nabídka Start možnost Bezpečné vyhledávání, která umožňuje prohlížení „obrázků pro dospělé“ z webu v nabídce Start?

Bing často překáží. Někdy budete prohledávat svůj systém a systém Windows vrátí pouze webové výsledky, nikoli aplikace, nastavení a soubory ve vašem systému.

Původní verze systému Windows 10 vám umožnily zakázat toto integrované vyhledávání Bing, ale společnost Microsoft tuto možnost odstranila. Divize Bing musela potřebovat více uživatelů.

Stále je možné zakázat Bing v nabídce Start, ale musíte provést nějaké hackování registru. Mělo by to trvat jen pár kliknutí.

Chaotická časová osa

Časová osa Windows 10 žije v rozhraní Task View, takže to, co by mělo být jednoduché zobrazení vašich otevřených oken a více ploch, je matoucí a složitější.

Časová osa je navržena tak, aby zobrazovala vaše nedávné „aktivity“ a ukazuje vám, které soubory, aplikace a webové stránky jste používali v konkrétních datech a časech. Můžete se vrátit k úkolům, které jste prováděli dříve. Dokonce se synchronizuje mezi vašimi zařízeními s vaším účtem Microsoft, takže můžete obnovit úkoly, které jste prováděli na jejich počítačích. Microsoft dokonce rozšířil Timeline i na telefony.

Pokud to všechno zní dost složitě, tak to je. Ne každá aplikace je s ním integrována, a proto je to ještě složitější. Chrome na časové ose nezobrazuje webové stránky, které jste navštívili. Mnoho dalších aplikací také nezobrazuje aktivity, které jste provedli, a soubory, které jste otevřeli na časové ose. Proč otevírat chaotické rozhraní, které možná ani nemá to, co hledáte?

I když byla časová osa velmi užitečná, neexistuje způsob, jak skrýt některé aplikace z časové osy, takže by mohla být přeplněná věcmi, na kterých vám nezáleží. Větší kontrola by byla fajn, kdyby to byla vážná funkce.

Jistě, možná někteří lidé milují Timeline. Ale působí to jako další nedodělaná funkce Windows, se kterou se neintegruje dostatek aplikací – stejně jako My People. Naštěstí můžete vypnout časovou osu a vyčistit rozhraní zobrazení úkolů.

Režim S, který by vás útěk stál 50 $

Může se už Microsoft vzdát režimu S? Režim S je nástupcem Windows 10 S, který byl nástupcem Windows RT v době Windows 8. Všechny mají jedno společné: Nikdo je nechtěl. Kdo chce počítač s Windows, na kterém nelze spouštět standardní aplikace Windows?

Stejně jako jeho nástupci vám počítač v režimu S umožní instalovat pouze software z obchodu. Některé počítače se dodávají v režimu S: například originální Surface Laptop společnosti Microsoft a Surface Go.

Režim S má některá další směšná omezení: Počítač v režimu S vám nedovolí změnit výchozí vyhledávač z Bing na Google nebo jakýkoli jiný vyhledávač. Dokonce i Safari od Apple na iPadu vám to umožní! Dokonce ani „Windows 8.1 With Bing“ vás nenutilo používat Bing.

Naštěstí můžete režim S opustit. Zpočátku Microsoft plánoval účtovat 50 USD za pohodlí při odchodu z Windows 10 S, což v podstatě přidalo 50 USD k ceně těchto počítačů pro každého, kdo si potřebuje nainstalovat vlastní software. Naštěstí Microsoft ustoupil. Nyní můžete režim S opustit zdarma, i když občas překážejí chyby.

Candy Crush Saga (Věděli jste, že to přijde)

Žádný seznam zbytečných harampádí ve Windows 10 nemůže být úplný bez Candy Crush Saga, FarmVille 2 a jakýchkoli dalších her, které Microsoft v těchto dnech standardně instaluje.

Právě teď slyším odpověď od Redmonda: „Aha!“, říkají. „Máme tě!“ Ty nejsou součástí Windows 10 – ve skutečnosti se stáhnou po nastavení Windows 10. A mnoho z nich jsou jen dlaždice, které stahují aplikace poté, co na ně kliknete. Nejsou technicky součástí Windows 10!“

Pro většinu lidí nezáleží na tom, zda jsou nebo nejsou součástí systému Windows 10 nebo se automaticky stahují po nastavení systému Windows 10. Ve Windows 10 Professional se dokonce stahují automaticky, takže se na ně máte těšit, i když za svůj operační systém utratíte 200 dolarů. Jsou součástí „Microsoft Consumer Experience“, kterou mohou deaktivovat pouze uživatelé Windows 10 Enterprise a Education.

Kromě her se Microsoft Consumer Experience používá k automatickému odesílání aplikací, jako je správce hesel Keeper, vytvořený společností, která zažaloval novináře který psal o jeho bezpečnostních slabinách na PC uživatelů Windows 10. Možná bychom měli být rádi, když Candy Crush bude nejhorší.

Můžete prosím přestat instalovat aplikace do našich počítačů bez ptaní, Microsoft?

Technicky pryč: Ta hra Solitaire plná reklam

Pamatujete si, když společnost Microsoft odstranila milovanou hru Solitaire z Windows a nahradila ji novou hrou Solitaire plnou 30sekundových videoreklam a poplatku za předplatné za jejich deaktivaci?

Přál bych si, aby Microsoft odstranil Microsoft Solitaire Collection z Windows, ale tak nějak to udělal. Nyní je to volitelné stažení z obchodu, což společnosti Microsoft pomáhá vyhnout se kritice za dodávání vestavěné karetní hry s předplatným.

Cena se časem dokonce zvýšila! Při uvedení na trh si Microsoft účtoval 1,49 $ měsíčně nebo 9,99 $ ročně. Nyní si Microsoft účtuje 1,99 $ měsíčně nebo 14,99 $ ročně. Opravdu, Microsoft?

Microsoft Minesweeper má také samostatné předplatné. A jak tato aplikace užitečně poznamenává, platba za předplatné Solitaire vám neudělí prémiové předplatné v aplikacích Microsoft Solitaire pro Android, iPhone a iPad. Hrubý.

Stále bych si přál, aby Microsoft nahradil Solitaire klasičtějším prostředím, které nebude plné reklam a předplatného. Potřebuje každá malá část Windows agresivní monetizaci?

Prozatím pořádáme vlastní solitaire bez reklam a minolovka hry na webu. How-To Geek není společnost za 1 bilion dolarů jako Microsoft, ale nějak si je můžeme dovolit rozdávat zdarma. Užívat si!