Výběr nejlepší platformy pro ukládání fotografií

Dostáváte neustále upozornění na nedostatek místa v telefonu kvůli vaší sbírce fotografií?

Pokud jsi řekl ano, úplně tě cítím. Toto oznámení jsem dostával asi 3-4krát denně a bylo to tak nepříjemné, že jsem musel najít řešení. Naštěstí jsem si uvědomil, že existují cloudové platformy, jako jsou Fotky Google a iCloud, které mohou ukládat a chránit vaše vzácné vzpomínky.

I když se tyto dva mohou zdát známé podle názvu, jen někteří z nás si uvědomují jejich technické vlastnosti, funkce a jejich výhody a nevýhody. Pokud jde o fotografie, nikdy jich nemáme dost, a proto je důležité vybrat si tu správnou službu cloudového úložiště.

V tomto příspěvku se ponoříme do nejhrubšího detailu obou platforem, abychom vám pomohli učinit informované rozhodnutí.

Co jsou Fotky Google?

Jednoduše řečeno, Fotky Google jsou online služba, která může ukládat všechny vaše fotografie a videa online. Je součástí ekosystému Disku Google, který je standardně předinstalován ve všech telefonech Google a Android a je snadno dostupný online.

Tato cloudová platforma pro ukládání fotografií vám umožňuje zálohovat všechny vaše fotografie a videa na jednom pohodlném místě. Je to jako mít své vlastní osobní fotoalbum, kromě toho, že je online a přístupné z jakéhokoli zařízení, pokud má přístup k internetu.

Jednou z nejlepších věcí na Fotkách Google je, že je lze používat zdarma a získáte obrovské úložiště pro fotografie a videa, pokud jsou komprimované. Pro začátek získáte 15 GB úložiště zcela zdarma a v případě potřeby si můžete snadno dokoupit další úložiště.

Kromě obvyklých funkcí, které vidíme na platformách cloudových úložišť, mají Fotky Google některé opravdu skvělé funkce, jako je automatické zálohování fotografií, opětovné prohlížení předchozích fotografií pomocí časové osy, vyhledávání fotografií pomocí AI nebo rozpoznávání obličeje, nástroj pro úpravy a tak mnoho více.

Můžete jej také integrovat s Asistentem Google a organizovat a spravovat svá data.

Čtěte také: Skryté hacky ve Fotkách Google, které vám usnadní život

Co je iCloud?

iCloud je služba cloudového úložiště vyvinutá společností Apple, aby svým uživatelům poskytla platformu pro ukládání a pohodlný přístup k jejich datům z jakéhokoli zařízení.

I když tento popis iCloud zní stejně jako Fotky Google, jednou z oblastí, kde má iCloud výhodu, je to, že se neomezuje pouze na fotografie a videa. Umožňuje také ukládat hudbu, dokumenty a další soubory.

  7 dárkových platforem pro zaměstnance k zajištění šťastnějšího pracoviště

Skvěle se synchronizuje s jakýmkoli vaším zařízením Apple, takže kdykoli do zařízení přidáte novou fotografii nebo soubor, automaticky se uloží na váš iCloud. Nejen, že to zajistí, že vaše data zůstanou v bezpečí, ale také to eliminuje potíže s jejich ručním přenosem.

Dalším skvělým aspektem iCloudu je jeho mnoho editačních nástrojů, které vám umožňují provádět základní úpravy, jako je oříznutí, úprava jasu a přidání filtrů k vašim fotografiím ze zařízení.

Můžete také sdílet své fotografie s ostatními, vytvářet alba a dokonce si z platformy objednat výtisky svých oblíbených fotografií.

Apple umožnil uživatelům neuvěřitelně pohodlně používat iCloud na Macu, iPadu a iPhonu. Nezapomeňte, vynikající soukromí a zabezpečení, které tato služba nabízí, je bezvadné.

Přečtěte si také: Jak přenést data do nového iPhone

Výhody používání platformy cloudového úložiště fotografií

Než vám poskytneme hloubkové srovnání obou platforem, je důležité znát výhody, které obě přinášejí, a zůstává univerzální pro všechny cloudové úložné platformy.

#1. Lepší zabezpečení

Přiznejme si to, bez ohledu na to, jak dobré je naše zařízení z hlediska zabezpečení, nemůže kontrolovat naše návyky při prohlížení, a to je místo, kde se do našeho systému mohou dostat hrozby.

Za den projedeme tolik webových stránek a polovina z nich nemusí být ani bezpečná pro naše soukromí a data. Netrvá dlouho, než se naše zařízení nakazí, což vystavuje naše fotografie a další soubory riziku smazání nebo zneužití.

To je přesně důvod, proč je platforma pro ukládání fotografií v cloudu užitečná, protože používá šifrování a další bezpečnostní opatření k ochraně vašich fotografií před neoprávněným přístupem.

#2. Lepší organizace

Navzdory tomu, že dokáže zpracovat velké množství dat, nabízí mnoho organizačních možností, které vám pomohou udržet vaše fotografie snadno dostupné. Můžete vytvářet kategorie, složky a alba pro bezproblémové třídění mediálních souborů.

#3. Více úložiště

Pokud jste jako já, komu zbývá v telefonu mnohem méně úložného prostoru, může být služba cloudového úložiště záchranou. S iCloudem a Fotkami Google získáte rozšiřitelné úložiště podle svých potřeb.

Můžete na něj uložit tolik fotek a videí, aniž byste se museli bát, že vyčerpáte omezení svého telefonu.

Může to být také možnost nouzového úložiště, když je vaše zařízení téměř plné fotografií a chcete některé z nich stáhnout.

#4. Jednoduchý přístup

Na rozdíl od ukládání fotografií do telefonu můžete k fotografiím uloženým v cloudu přistupovat z jakéhokoli zařízení, ať už je to počítač, tablet nebo telefon.

To se stává opravdu pohodlným, když nejste u svého telefonu a chcete mít přístup k některým svým fotografiím. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se ke své cloudové platformě pro ukládání fotografií a tam to máte.

  Jak připojit Disk Google k Slacku

Odstraňuje také potíže s jejich fyzickým přenosem do zařízení vašich přátel nebo příbuzných. Místo toho můžete rychle vygenerovat odkaz pro sdílení a poslat jej komu chcete.

Fotky Google vs. iCloud

Konečně část, na kterou jste čekali. Pojďme se ponořit do podrobného srovnání mezi oběma platformami, abyste si mezi nimi mohli snadno vybrat.

Google PhotosiCloudStorage Space 15 GB bezplatné úložné kapacity a poté rozšiřitelné až na 30 TB pomocí placených plánů 5 GB bezplatné úložné kapacity a poté rozšiřitelné až na 2 TB pomocí placených plánů Automatické zálohování Ano AnoSdílení Možnost sdílení prostřednictvím odkazu nebo e-mailu Sdílení vyžaduje zařízení Apple a lze jej provést prostřednictvím sdílení fotografií na iCloud nebo Možnosti vyhledávání sdílených albNormální, stejně jako vyhledávání na základě rozpoznávání obrázkůNormální, stejně jako rozpoznávání obličeje a vyhledávání na základě polohy Nástroje pro úpravy Lze integrovat s Diskem Google, Mapami Google a dalšími aplikacemi Google Různé nástroje pro úpravy, filtry a možnosti úprav s umělou inteligencí Kompatibilita s platformouK dispozici na Androidu, iOS a webuDostupné pouze na zařízeních AppleIntegraceLze integrovat s téměř všemi službami Apple, jako je iMessage, Apple TV a další Původní rozlišení je uloženo v iCloudOrganizationUspořádá fotky podle lidí, míst a věcíUspořádá fotky podle data a místaOchrana soukromí a zabezpečeníKonec- úplné šifrování pro zálohy spolu s ovládáním soukromí Podle vašeho vybraného plánuŽivé fotografie PodporaAnoAno Úložiště videaPůvodní rozlišení je uloženo v iCloudPodle vašeho vybraného plánuRozlišení úložiště fotografiíAž 16 MP Původní rozlišení je uloženo v iCloudPricingFree a rozšiřitelné až na 30 TB s placenými plány od 1,99 $/ měsíc Zdarma a rozšiřitelné až na 2 TB s placenými plány od 0,99 $ měsíčně

Jak jste si možná všimli, Fotky Google i iCloud mají jedinečné přednosti a funkce, které je těžké ignorovat.

15GB úložný prostor pro fotky a videa ve Fotkách Google může být pro někoho skvělým prodejním argumentem ve srovnání s limitem 5GB bezplatného úložiště na iCloudu. Nicméně skutečnost, že iCloud nabízí rozsáhlejší možnosti úložiště pro VŠECHNY TYPY dat a nejen fotografie a videa, z něj dělá platformu ve své vlastní lize.

Obě tyto platformy nabízejí automatické zálohování, ale oblast, ve které mají Fotky Google výhodu nad iCloud, jsou možnosti vyhledávání, organizace a editační funkce založené na umělé inteligenci. K Fotkám Google lze také přistupovat z více platforem, včetně zařízení Android, zatímco iCloud je omezen pouze na zařízení Apple.

S aspekty ochrany soukromí a zabezpečení obou platforem nemůžete udělat chybu, protože na ně kladou velký důraz. Získáte bezpečnostní funkce, jako je šifrování typu end-to-end a pokročilé kontroly soukromí.

Když mluvíme o cenách, iCloud má počáteční plán, který stojí o něco méně než počáteční plán Fotek Google, ale také nenabízí možnost 30 TB rozšiřitelného úložiště. Na druhou stranu vám umožňuje ukládat jakákoli data.

  13 nejlepších knihoven animací CSS pro úžasné projekty webového designu

V konečném důsledku si obě platformy stojí vedle sebe, a to se nedá popřít.

Omezení služby Fotky Google a iCloud

I když jsou obě platformy pro ukládání fotografií úžasné, mají svá omezení, která je důležité řešit.

Fotky Google

  • Komprese souborů: I když vám platforma umožňuje ukládat a sdílet fotografie a videa v jejich skutečné velikosti, možná je budete muset komprimovat za určitý bod, pokud neplánujete koupit další úložiště. Dlouhá videa a těžké fotografie budete muset komprimovat, aby se nahrály a nezabíraly místo. To může vést ke ztrátě původní kvality.
  • Žádné soukromé složky: Neexistují žádné možnosti, jak chránit vaše složky heslem, což znamená, že ke všem vašim fotografiím mají přístup lidé obsluhující/sdílející prostor s vámi.
  • Omezené možnosti organizace: I když Fotky Google nabízejí některé možnosti organizace, jako jsou alba a štítky, pro lidi jako já, kteří mají rádi pokročilé organizační nástroje, mohou být omezeny. Není například možné vytvářet vnořené složky a přesouvat fotografie mezi alby je obtížné.

iCloud

  • Omezené možnosti integrace: Je fakt, že iCloud je navržen tak, aby bezproblémově spolupracoval s vlastními aplikacemi a službami společnosti Apple. Nemusí se však nutně tak hladce integrovat s aplikacemi třetích stran. Všechny aplikace například nemají možnost ukládat soubory přímo do úložiště iCloud. Nemluvě o tom, že má také omezení napříč platformami.
  • Omezené možnosti sdílení: Když používáte iCloud, všimnete si, že není tak komplexní jako jiné cloudové platformy pro ukládání fotografií, pokud jde o sdílení souborů. Nedostanete například možnost nastavit data vypršení platnosti sdílených souborů nebo vytvářet odkazy chráněné heslem.
  • Omezení úložiště: Pokud se budete držet bezplatného plánu, získáte pouze 5 GB úložného prostoru pro uložení souborů. Pro něco víc, než to, budete muset dostat na jejich placené plány, které nemusí být proveditelné pro lidi s omezeným rozpočtem.

Výše uvedená omezení platforem nemusí být relevantní pro vaše potřeby, ale je důležité je vzít v úvahu při výběru mezi těmito dvěma.

Poznámka autora

I když jsem fanouškem Applu, nelze popřít, že Fotky Google si ve srovnání drží dobře a v některých oblastech si vedou také lépe. To však neznamená, že jedna platforma je obecně lepší než druhá.

Fotky Google mohou být omezené ve zpracování souborů a organizaci, zatímco iCloud může být problém při integraci se službami třetích stran.

Výběr mezi těmito dvěma se scvrkává na vaše požadavky a pokud jste v pořádku s „přizpůsobením“ jejich několika omezením. Oba jsou proveditelné na papíře a vykonávají práci s ukládáním a správou fotografií.

Pokud už jste v ekosystému Apple, iCloud může být vaší nejlepší volbou. Na druhou stranu jděte na Fotky Google, pokud dáváte přednost větší úložné kapacitě pro bezplatný tarif.

Dále se podívejte na tyto bezplatné možnosti cloudového úložiště pro osobní a firemní potřeby.