Výkonná a skutečně přenosná záložní baterie

Klíčové věci

  • Anker Solix F2000 je díky malé velikosti kufru, 2 048 Wh baterii a 12 portům perfektní přenosný zdroj energie pro téměř cokoliv.
  • Navzdory hmotnosti 67 liber je baterie přenosná se zasouvací rukojetí a kolečky, takže je vhodná do nerovného terénu.
  • F2000 lze nabíjet střídavým proudem, nabíječkou do auta nebo solárním výkonem až 1 000 W, což nabízí všestranné možnosti nabíjení.

Rozlučte se s neefektivními, objemnými a znečišťujícími plynovými generátory. Anker Solix F2000 zahajuje éru tichého, čistého a nouzového úložiště energie. Pojďme se blíže podívat na tuto velkou, ale překvapivě přenosnou bateriovou zálohu pro téměř každou situaci.

Kotva SOLIX F2000

Anker Solix F2000 je perfektní přenosný zdroj energie pro téměř cokoliv. Baterie o velikosti malého kufru s kapacitou 2 048 Wh má 12 portů. Může také poskytovat výkon až 2 400 W se speciálním výstupem SurgePad, který umožňuje indukční zátěž až 3 600 W výstupu bez přetížení baterie. I když váží 67 liber, je zde zatahovací rukojeť a kolečka, díky nimž je baterie přenosná a zvládá i nerovný terén. Lze jej nabíjet střídavým proudem, nabíječkou do auta nebo solárním výkonem až 1 000 W.

Značka Anker

Rozměry 20,67 x 9,84 x 15,55 palce

Hmotnost 67,30 kg

AC výstupní porty 4 (2400W maximálně, 3600W indukční zátěž možná)

Vstup AC 1440 W (US); 2200W (EU/UK)

Solární příkon až 1000W (11-32V 10A max 300W; 32-60V 20A max 1000W)

USB porty 5

Typ baterie LiFePO4 (LFP)

Připojení Bluetooth

Zobrazit Ano

Rozšiřitelné Ano

Provozní teplota -4°F-104°F

Režim UPS Ano – přepnutí po 20 ms

Světla Ano

Kapacita 2 048Wh

Klady

  • Zatahovací rukojeť a kolečka umožňují přenosnost velké baterie
  • Solární nabíjení až 1 000 wattů
  • Bluetooth pro připojení aplikací
  • Funkce UPS s přepínáním 20 ms
  • Rozšiřitelný až na 4 096 wattů
  • Výstupní výkon až 2 400 wattů

Přehled Anker Solix F2000

Zjistíte, že přenosné powerbanky jsou téměř všude a v jakékoli velikosti. Solix F2000 má velikost malého kufru a je navržen tak, aby napájel více předmětů po mnoho hodin.

Brent Dirks / MakeUseOf

Baterie váží 67 liber (30,4 kg) a měří 20,7 palce (52 cm) na šířku, 9,84 palce (25 cm) na šířku a 15,55 palce (40 cm) na výšku. Navzdory tak vysokým specifikacím nezabírá baterie mnoho místa. I v mé velmi přeplněné garáži se dvěma auty a různými dalšími předměty jsem pro ni snadno našel místo.

Na přední straně Solix F2000 jsou různé výstupní porty a snadno čitelný displej, který zobrazuje všechny příslušné informace, včetně zbývajícího procenta baterie, výstupního/vstupního výkonu, odhadovaného času vybití baterie, odhadovaného času dobíjet a další.

  8 nejlepších nástrojů AI, které každý učitel potřebuje ve svém arzenálu

Přímo nad displejem je dlouhý světelný LED pásek se třemi úrovněmi jasu. V případě nouze můžete světlo přepnout i do režimu SOS. Když se ocitnete v nouzové situaci, nikdy nelze podcenit užitečnost vestavěného světelného zdroje. I při nejnižším nastavení bylo světlo dostatečně silné, aby osvětlilo mou tmavou garáž. Dalším vynikajícím designovým prvkem je dlouhý plochý top. Použil jsem to několikrát, abych umístil svůj iPhone, iPad a další menší elektroniku při nabíjení – i když bych měl poznamenat, že zde není žádná nabíjecí podložka Qi.

Baterie má kapacitu 2 048 Wh. Pro lepší představu o tom, co to může poskytnout v reálném světě, je to dostatek energie na 21 hodin používání pro plnohodnotnou ledničku nebo 132 nabití smartphonu. Je tedy ideální pro použití jako domácí záloha, při kempování nebo kdekoli, kde potřebujete napájení.

A nebudete muset řešit, která zařízení potřebujete napájet, protože F2000 má 12 portů. K dispozici jsou 4 porty AC, 3 porty USB-C, 2 porty USB-A, 2 automobilové zásuvky a port TT-30 RV.

AC porty mohou poskytnout celkový výkon až 2 400 W. To by vám mělo umožnit účtovat vše, co vás napadne. Při mém testování jsem byl schopen používat všechny čtyři AC porty současně bez problémů. Anker říká, že speciální technologie SurgePad umožňuje výkon až 3 600 W bez přetížení baterie, i když to bude fungovat pouze se specifickými indukčními zařízeními (zařízeními s velkým motorem nebo topným tělesem).

Brent Dirks / MakeUseOf

Na zadní straně baterie je AC vstup a solární/auto vstup pro šťávu z různých zdrojů. Anker obsahuje tašku na příslušenství s AC nabíjecím kabelem, nabíjecím kabelem do auta a solárním nabíjecím breakout kabelem s porty až pro 5 panelů.

Ve spodní části je port pro připojení volitelné rozšiřující baterie Anker 760. Díky tomu se kapacita zdvojnásobí na 4 096 Wh. Přestože Anker nabízí balíček s F2000 a rozšiřující baterií, je vždy příjemné vědět, že pokud v budoucnu budete chtít systém rozšířit, lze to snadno provést.

S tak velkou kapacitou není F2000 zrovna štíhlý, stejně jako mnoho jiných podobných baterií. Ale je to tajná zbraň, která usnadňuje její přepravu.

Brent Dirks / MakeUseOf

Na pravé straně pod jedním z držadel je výsuvná rukojeť. Až budete připraveni vyrazit, jednoduše ji vysuňte a podepřete baterii na velmi robustních 4,72palcových kolech na levé straně. Toto jednoduché provedení pomáhá proměnit velký a těžký kufr cihel v něco, co lze vzít prakticky kamkoli.

Při používání baterie jsem k jejímu přenášení hojně používal rukojeť. Vyzkoušel jsem to na více površích – od betonové garáže po bahnitý a kopcovitý kemp. A nikdy jsem neměl problém se zaseknutím. Zatímco F2000 stráví většinu času zastrčený v mé garáži, možnost odvézt ho kamkoli, když to potřebuji sám, ho ještě vylepší.

  Jak vyhledat své účty a hesla na iPhonu nebo iPadu

Když potřebujete zvednout baterii do auta nebo na jiné vyvýšené místo, jsou na obou stranách dvě velmi robustní držadla. Je stále těžký, ale dokázal jsem ho snadno umístit do zadní části mého SUV.

Pomocí Anker Solix F2000

Vzal jsem F2000 jak na výlet do kempu, tak jsem ho používal kolem domu a snadno splnil očekávání. Během víkendového kempování jsem použil několik AC zařízení, včetně malé konvice na vaření vody na kávu a cestovní gril na pelety. Zároveň jsem nabíjel svůj smartphone a další elektroniku. V noci jsem zatáhl F2000 do stanu a použil LED světelný pás jako noční světlo na nejnižší nastavení.

Jedním z neočekávaných pozitiv baterie je její tichá při používání. Pokud jste nikdy nepoužívali velkou power banku, jako je F2000, používají ventilátory, aby zabránily přehřátí vnitřních obvodů. Použil jsem jiné baterie podobné velikosti a ventilátory mohou být někdy otravné, zejména při použití uvnitř.

Brent Dirks / MakeUseOf

Ale při použití v noci ve stanu a dokonce i uvnitř mého domova byl hluk ventilátoru minimální. Vzhledem k tomu, že jsem si F2000 nemohl vyzkoušet při domácím výpadku proudu, naštěstí jsem ho používal doma zapojením mnoha spotřebičů. Nejprve jsem zapojil ledničku a pak bez problémů použil jak elektrickou řetězovou pilu, tak foukač listí.

Dvě skvělé funkce vám také pomohou šetřit energii. Režim úspory energie se aktivuje stisknutím tlačítka poblíž obrazovky baterie. Když je aktivní, automaticky vypne výstupní port, jakmile bude připojené zařízení plně nabito.

Není potřeba aktivovat funkci Smart AC Plug. Pokud je zástrčka AC zapnutá a po dobu 15 minut není připojeno žádné zařízení, výstup se automaticky vypne.

Více možností nabíjení, včetně solárního

Brent Dirks / MakeUseOf

Když potřebujete nabít F2000, existuje několik způsobů, jak jej udržet plný. Při použití střídavého proudu můžete elektrárnu nabít z 0 na 80 procent za 1,4 hodiny. Úplná 100% změna trvá pouhé dvě hodiny.

To je výrazně rychlejší než naprostá většina podobných baterií. Při testování v reálném světě tato čísla snadno obstála. Nabil jsem z 0 na 80 za 82 minut.

Sílu slunce můžete využít i pomocí solárního nabíjení. S maximálním solárním příkonem 1 000 W dokážete F2000 rozproudit z 0 na 100 procent za 2,5 hodiny. Pokud jste se záložními bateriovými systémy a solární technologií nováčkem, Anker nabízí balíčky se solárními panely. F2000 používá standardní solární zástrčku XT-60. Pokud máte jiný typ solárního panelu, jako já, budete si muset zakoupit adaptér. Ale ty jsou na Amazonu méně než 10 dolarů. Můj solární panel má pouze 100 W, ale poskytuje stabilní nabíjení baterie za slunečného dne. Solix F2000 je kompatibilní s jakýmkoli solárním panelem s výstupem v rozsahu 11-60V, i když při 11-32V jste omezeni na 10A (300W); pro plných 1000W budete potřebovat panely v rozsahu 32V-60V (nebo je spustit sériově).

  Jak zrušit rozmazání obrázku na iPhone

Nakonec můžete baterii nabíjet také pomocí nabíjecího kabelu do auta. Úplné nabití vybité elektrárny touto metodou by trvalo přibližně 20 hodin, ale je dobré vědět, že v případě nouze existuje několik možností.

Jednoduché ovládání aplikací

I když nejste od F2000, stále můžete získat aktuální informace o stavu nabití a další pomocí aplikace Anker pro iOS nebo Android.

Po prvním stažení aplikace budete muset stisknout tlačítko Bluetooth poblíž obrazovky baterie a poté aplikaci spárovat. Pokaždé budete také muset stisknout tlačítko na baterii, aby se modul Bluetooth připojil k telefonu.

Aplikace je užitečná pro ovládání baterie a další. V horní části stránky můžete vidět, kolik zbývá výdrže baterie v procentech, spolu s odhadem ve dnech, hodinách a minutách. Uvidíte také teplotu baterie.

Pod vstupními informacemi můžete vidět podrobné informace o všech výstupních portech. U AC portů a portů do auta je můžete na dálku vypnout, abyste šetřili energii, nebo dokonce naplánovat jejich automatické vypnutí po určité době. Nakonec můžete také přepnout režim úspory energie a zapnout nebo vypnout a upravit jas LED pásku.

V nabídce Nastavení můžete dále vyladit baterii, včetně změny rychlosti nabíjení střídavým proudem, jasu obrazovky a intervalu časového limitu obrazovky.

I když bych uvítal možnost připojit baterii přes Wi-Fi jako jiné konkurenční možnosti, ovládání aplikací je skvělá doplňková funkce. Při mém testování jsem se mohl připojit k F2000 v garáži kdekoli v mém domě a ze značné vzdálenosti venku. Je skvělé, že můžete na rychlý pohled zobrazit informace o baterii a další.

Anker Solix F2000: Připraven vyrazit na cestu

Anker Solix F2000 odvádí skvělou práci při kontrole všech krabic pro každého, kdo potřebuje všestrannou a dobře navrženou elektrárnu.

I když se prodává za více než dvojnásobek toho, co by stál tradiční generátor, je mnohem užitečnější a praktičtější. Namísto toho, abyste se museli starat o to, zda se generátor v případě nouze spustí, nebo zda máte dostatek plynu k jeho pohonu, nechte Ankerovu volbu zapojenou a bude připraven k použití, když bude potřeba.

A pokud jste připraveni vyrazit za dobrodružstvím v přírodě nebo cestovat v karavanu, Solix F2000 je také skvělým společníkem na cesty. Stačí vytáhnout rukojeť a jít.

Kotva SOLIX F2000

Anker Solix F2000 je perfektní přenosný zdroj energie pro téměř cokoliv. Baterie o velikosti malého kufru s kapacitou 2 048 Wh má 12 portů. Může také poskytovat výkon až 2 400 W se speciálním výstupem SurgePad, který umožňuje indukční zátěž až 3 600 W výstupu bez přetížení baterie. I když váží 67 liber, je zde zatahovací rukojeť a kolečka, díky nimž je baterie přenosná a dokáže překonat nerovný terén. Lze jej nabíjet střídavým proudem, nabíječkou do auta nebo až 1 000 W solární energie.