Výkonný elektrický vozík se 7 fantastickými funkcemi

Klíčové věci

  • Chevrolet Silverado EV plní své smělé ambice na elektrifikaci se stylovým designem, vynikajícím dojezdem až 450 mil a tažnou kapacitou srovnatelnou se spalovacími vozy.
  • Silverado EV bude k dispozici v různých modelech, přičemž základní model začíná na 51 895 dolarech. Cenovka je dostupnější než konkurenti jako Rivian R1T a Ford F-150 Lightning.
  • Silverado EV nabízí působivé funkce, včetně řízení všech čtyř kol a režimu Crab Walk, které zlepšují manévrovatelnost. Disponuje také výkonnými tažnými schopnostmi a vícepružnými zadními dveřmi pro větší pohodlí.

Vlajková loď elektrického nákladního vozu Chevrolet, vůbec první Silverado EV, dorazí později než konkurence Ford F-150 Lightning, ale dává nám první pohled na smělé ambice Chevy ohledně elektrifikace. Se stylovým novým designem, vzrušujícími funkcemi a vynikajícím dojezdem by to mohl být jeden z nejlepších a nejvýkonnějších elektrických snímačů.

Elektrický Silverado je velmi očekávaný nákladní vůz, který má co nabídnout, což by mu mohlo pomoci odtáhnout kupce od jiných výrobců automobilů. I když to vypadá jako ukončený Chevrolet Avalanche z jiné éry, obsahuje velkou baterii, která poskytuje dojezd až 450 mil a tažnou kapacitu, aby odpovídala srovnatelným spalovacím nákladním vozům.

Spolu s šíleným množstvím výkonu a točivého momentu má uvnitř všechny možné technologie. Zde je to, co potřebujete vědět.

Cena a datum vydání Chevy Silverado EV

Obrazový kredit: Chevrolet

Než prozkoumáme všechnu zábavu zabalenou v novém Silveradu, první věc, která vás pravděpodobně zajímá, je cenovka a datum vydání. Bohužel to jsou dvě věci, které se neustále mění. Datum vydání Silverado EV je stanoveno na podzim 2023, i když to platí pro model 4WT (Work Truck). Zpočátku bude k dispozici pouze pro flotilové zákazníky, poté na začátku roku 2024 pro jednotlivé kupující.

Po uvedení 4WT Chevy plánuje vydat jako další Silverado RST EV, plně nabitou prémiovou výbavu; standardní model bude následovat později v roce 2024. To znamená, že na model střední třídy si budete muset počkat déle. Zde jsou různé modely, které automobilka plánuje nabízet:

  • Silverado EV Work Truck (základní model, 51 895 $)
  • Silverado EV 3WT (odhad. 61 895 $)
  • 4WT (nejprve k dispozici za odhadem 79 895 $)
  • Balíček LTZ (odhad. 85 895 USD)
  • Trail Boss (odhad. 91 895 $)
  • High Country (odhad. 96 895 $)
  • RST First Edition (kolem 106 895 $)
  Jak pozastavit instagramové kotouče

Pokud jde o ceny, Chevrolet Silverado EV měl zpočátku cenu pod 40 000 $. Bohužel v červnu 2023 InsideEVs potvrdil, že Chevy vyřazuje možnost nejnižší úrovně 40 000 USD a automobilka nyní uvádí, že maloobchodní verze bude začínat na 51 895 USD s cílovými poplatky. Za tuto cenu bude dostupnější než Rivian R1T a populární F-150 Lightning od Fordu.

Až dorazí Silverado RST First Edition, dostane se do vaší peněženky za více než 106 000 dolarů, což z něj dělá jeden z nejdražších elektrických nákladních vozidel na trhu. Všechny prostřední balíčky se mohou změnit a my je aktualizujeme, jakmile GM odhalí konečnou cenu a specifikace.

1. Silverado EV má působivý dojezd

Obrazový kredit: Chevrolet

Zpoždění do hry umožnilo Chevroletu posoudit konkurenci a stavět odtud. Řada Silverado EV bude mít masivní baterie (až kolem 200 kWh), které by podle Chevy měly poskytnout odhadovaný dojezd EPA kolem 450 mil v konfiguraci Work Truck. Pro srovnání, Ford F-150 Lightning s velkou baterií má dojezd asi 320 mil, zatímco výbava Rivian R1T s nejdelším dojezdem přesahuje 400 mil, takže je ideální pro venkovní dobrodružství, a RAM tvrdí, že jeho nadcházející 1500 REV nabídne 500 mil na jedno nabití. .

Bohužel nemáme oficiální statistiky baterie ani informace o zbytku sestavy. Tato čísla platí pro model 4WT, což znamená, že byste měli očekávat nižší rozsah na základní variantě 52 895 $. EPA udělila variantě Silverado EV WT hodnocení ekvivalentní spotřeby paliva 67 MPGe ve městě a 59 MPGe na dálnici.

2. Řízení čtyř kol a e4WD

Kredit obrázku: Chevrolet

Elektrický nákladní vůz Chevy získává svůj výkon díky konfiguraci se dvěma motory, s elektromotorem vpředu a jedním vzadu. Toto nastavení poskytuje veškerý potřebný výkon, stejně jako pohon všech kol, pro ty, kteří chtějí více schopností v členitém terénu. Silverado EV Trail Boss (na obrázku výše) bude dodáván s masivními pneumatikami, vylepšeným odpružením a větší světlou výškou.

Vybrané modely Silverado EV dostanou také řízení všech čtyř kol a režim Crab Walk, což je jedna z nejúžasnějších funkcí Hummeru EV. Ještě lepší je, že řízení čtyř kol by mělo výrazně zlepšit poloměr otáčení elektrického Silverada, aby bylo agilní na parkovištích a ve městě.

Tento elektrický nákladní vůz byl zkonstruován tak, aby to všechno zvládl, ať už jedete na 400 mil dlouhou cestu, zapadnete do úzkých parkovacích míst nebo se vydáte na stezku v lese.

3. Výkonné tažení bez obvyklého stresu

Obrazový kredit: Chevrolet

Majitelé kamionů chtějí dělat věci s kamiony, které často zahrnují tažení přívěsu nebo lodi, přenášení užitečného nákladu nebo putování terénem do nedalekého kempu. Naštěstí Chevrolet říká, že jeho nový elektrický snímač to zvládne a ještě mnohem víc. Během úvodního oznámení Silverado EV to řekla generální ředitelka GM Mary Barra CNBC že Silverado EV bude „nesrovnatelné“ s konkurencí.

  7 Software pro dodržování daňových předpisů pro elektronický obchod

Maximální tažná kapacita Silverado EV je 10 000 liber, s nosností až 1440 liber v závislosti na modelu. Tažení je na stejné úrovni jako F-150 Lightning s nejvyšší výbavou, ale nedosahuje užitečného zatížení. Pro srovnání, RAM tvrdí, že 1500 REV může táhnout 14 000 liber.

Chevy Silverado EV WT tlačí robustních 510 koní a 615 lb-ft točivého momentu, aby dosáhl těchto statistik. Pokud se rozhodnete pro RST First Edition, tato čísla se vyšplhají na 754 koní a 785 lb-ft. točivého momentu. Chevrolet říká, že režim „wide-open-watts“ nabízí zrychlení z 0 na 60 mph pod 4,5 sekundy, což z něj dělá jeden z nejrychlejších elektrických nákladních vozidel na trhu.

Ještě důležitější je, že Silverado EV přichází u všech modelů s tažením za pomoci kamery s možností upgradu na tažný balíček se 14 kamerami, který ukazuje téměř každý představitelný úhel pro zážitek bez stresu. GM také říká, že schopnější model Silverado EV z roku 2025 posune hranice a bude mít tažnost 20 000 liber.

4. Silverado EV ještě vylepšuje Multi-Flex zadní výklopné dveře Chevy

Obrazový kredit: Chevrolet

Chevy Silverado se spalovacím motorem (ICE) je vybaven a multiflex zadní výklopné dveře, který se otevírá v několika konfiguracích pro lepší použití nebo slouží jako schůdky do postele. Tato funkce je u své zákaznické základny velmi oblíbená. U modelu Silverado EV využil Chevrolet příležitosti k ještě lepšímu. Společnost představila novou „střední bránu“ Multi-Flex, která je vysoce konfigurovatelná, stejně jako zadní dveře.

Průchod střední bránou je za sedadly pro cestující a odděluje interiér od korby kamionu. U pickupu Silverado EV mohou majitelé snížit obě strany střední brány v konfiguraci rozdělené na 60/40 nebo odstranit celou střední bránu (a okno) a rozšířit korbu nákladního vozu pro přepravu nákladu. Po sklopení střední brány a zadních výklopných dveří se korbička nákladního vozu rozšíří do interiéru a nabídne špičkový prostor 10 stop – 10 palců pro 2×4, kajaky, sádrokartonové desky nebo cokoliv jiného, ​​co potřebujete převážet. Budete mít dostatek nákladového prostoru a prostoru pro jakoukoli práci.

Používejte dveře zavazadlového prostoru jako schůdky do postele, na pracovní plochu nebo k držení předmětů na místě. K dispozici je dokonce volitelné madlo, které usnadňuje výstup do vysoké postele. Když pak potřebujete udělat velkou práci, sklopte zadní výklopné dveře a střední bránu, abyste pracovali chytřeji – ne tvrději.

5. Obousměrné nabíjení

Obrazový kredit: Chevrolet

Silverado EV využívá působivou platformu GM Ultium vyhrazenou EV z Hummer EV, pouze zmenšenou pro běžnější elektrický nákladní vůz.

Chevrolet říká, že jeho nový elektrický pickup může dosáhnout 100 mil dojezdu za 10 minut, když je připojen k 350kW DC rychlonabíjecí stanici. Jistě, není to tak rychlé jako zastavení na plyn, ale majitele to vrátí na silnici rychle a se spoustou zbývajícího dojezdu. Většina majitelů bude pravděpodobně preferovat nabíjení doma z nástěnného boxu úrovně 1 nebo úrovně 2.

  Kam byste měli utrácet při stavbě PC (a kde byste neměli)

Klíčovým prodejním argumentem pro Silverado EV je jeho obousměrné nabíjení. Obrovská baterie může odesílat nebo přijímat nabíjení nebo dokonce napájet váš domov v případě nouze. Toto je také známé jako technologie obousměrného nabíjení, technologie Vehicle-to-grid (V2G), Vehicle-to-vehicle nebo vehicle-to-home. S vybraným příslušenstvím a vhodně vybaveným domem Chevy říká, že Silverado EV může v případě potřeby nechat světla rozsvícená až 21 dní.

Kromě toho může Chevy Silverado přenést více než 10,2 kW energie do spousty zásuvek střídavého proudu v korbě nákladního vozu, což umožňuje majitelům elektrické nářadí na staveništi nebo osvětlení při kempování. V lůžku 5’11” jsou čtyři standardní 120V AC zásuvky a jedna 240V zásuvka, další jsou v kabině.

6. Volitelné adaptivní vzduchové odpružení

Obrazový kredit: Chevrolet

Všechny modely Chevrolet Silverado EV jsou dobře vybaveny vzduchovým odpružením pro hladkou jízdu a výškovým nastavením o 2 palce. Spusťte nákladní vůz, abyste se snadno dostali dovnitř, a poté přidejte zdvih pro větší světlou výšku v terénu nebo agresivnější postoj.

Volitelný paket adaptivního vzduchového odpružení se čtyřmi rohy pak vše ještě vylepší. Adaptivní nastavení se může automaticky přizpůsobit nerovnostem vozovky pro hladší jízdu nebo mírně snížit přední část pro lepší aerodynamiku a zvýšit dojezd na dálnici. Toto vzduchové odpružení také pomáhá s kapacitou užitečného zatížení a doufejme, že nabídne funkci automatického vyrovnávání, jako je Rivian’s Camp Mode.

7. Prostorný eFrunk (přední kufr)

Obrazový kredit: Chevrolet

Bez velkého spalovacího motoru pod kapotou se mnoho elektrických vozidel dodává s předním kufrem, známým také jako frunk. Majitelé Silverado EV tak mají prostor pro uložení dalších věcí, aniž by plýtvali zadními sedadly nebo cokoli vystavovali živlům v posteli. Ne všechny přední kufry jsou si však rovny a Chevy má jednu z nejlepších věcí, jaké jsme kdy viděli.

Chevy tomu říká „eFrunk“ a má 11 kubických stop nákladového prostoru. Uvnitř najdete další 120voltovou zásuvku pro elektrické chladiče nebo napájení nářadí a světel. Pak si užijete čtyři háčky na tašky na potraviny a čtyři místa pro uvázání nákladu. K dispozici je dokonce i speciální vypouštěcí zátka pro mokré předměty nebo led.

Chevy Silverado EV je elektrický nákladní vůz pro každého

Starý firemní slogan „Chevy Runs Deep“ byl v roce 2013 nahrazen sloganem „Find New Roads“ a je velká šance, že se brzy znovu změní s přechodem k elektrifikaci. Pokud jste trpělivě čekali, až Chevy uvolní elektrický nákladní vůz, který vám pomůže najít nové silnice, Silverado EV poskytne vše, co fanoušci od značky očekávají.

Ať už milujete nebo nenávidíte design ve stylu Avalanche, zcela nové elektrické Silverado EV je připraveno stát se jedním z nejvýkonnějších a nejschopnějších elektrických nákladních vozidel na trhu. S funkcemi, jako je 17,7palcový displej infotainmentu, e4WD, pohodlné vzduchové odpružení, spousta výkonu a dojezdu a technologie řízení handsfree Super Cruise, je Silverado EV nákladním automobilem pro každého.