Vylepšete způsob, jakým Firefox otevírá, zavírá a objednává karty pomocí Tab Deque

Všichni jsme byli nadšeni, když se procházení pomocí karet poprvé objevilo v prvních webových prohlížečích, jako je Firefox, což způsobilo revoluci ve způsobu, jakým surfujeme po složité celosvětové síti propojených informací, zdrojů a nápadů. Od té doby se procházení s kartami stalo v podstatě standardním způsobem procházení webových stránek na mobilních zařízeních i stolních počítačích, ačkoli Firefox má stále jedno z nejintuitivnějších rozhraní s kartami. Pokryli jsme spoustu doplňků Firefoxu, které tuto funkci dále vylepšují tak či onak. Supertab například přináší přepínání jako Alt + Tab ve Windows na karty Firefoxu, což vám umožňuje rychle přepínat mezi kartami pomocí klávesnice. tabPreLoader je dalším užitečným doplňkem, který při restartu načte všechny karty Firefoxu namísto pouze aktivní. V tomto příspěvku budeme diskutovat o Tab Deque. Přidejte se k nám po přestávce a zjistěte, jak vám toto rozšíření může vylepšit prohlížení na kartách.

  Jak chránit buňky před úpravami v Tabulkách Google

Tab Deque, inspirovaný funkcí ‚Aktivovat poslední aktivní kartu‘ v Opeře 12, upravuje výchozí chování při otevírání a zavírání karet ve Firefoxu. Například ve výchozím nastavení se každá nová karta otevře napravo od všech otevřených karet; Tab Deque vám umožňuje otevřít novou kartu hned vedle karty, kterou si právě prohlížíte. Kromě toho se můžete rychle pohybovat tam a zpět mezi dvěma kartami kliknutím na jednu z nich a rychle minimalizovat jakoukoli kartu pomocí klávesové zkratky.

Vše, co musíte udělat, je nainstalovat doplněk do vašeho prohlížeče a Tab Deque se postará o zbytek; není potřeba žádné další nastavení.

Jak je uvedeno na stránce rozšíření, provádí následující úpravy způsobu, jakým Firefox objednává karty:

  Je můj iPhone vodotěsný?

Když zavřete aktuální záložku, otevře se další záložka od konce deque (double-ended que).
Výběrem karty se přesunete na konec deque.
Když otevřete kartu na pozadí, přidá se na začátek fronty, to znamená, že bude vybrána poté, co budou všechny ostatní zavřeny nebo minimalizovány.
Když otevřete kartu v popředí, nová karta se hned vybere.
Ať už je otevřena v popředí nebo na pozadí, nová karta se otevře hned vedle aktuální.
Pokud klepnete na aktuálně vybranou kartu, bude minimalizována a odstraněna z vašeho deque, to znamená, že nebude vybrána, pokud to neuděláte ručně.
Pokud jsou všechny karty minimalizovány, zobrazí se výchozí domovská stránka Firefoxu.

  Jak vyhledávat a sdílet GIF na Androidu bez přepínání aplikací

Tab Deque je k dispozici v úložišti doplňků Mozilla zcela zdarma. Pomocí níže uvedeného odkazu si jej můžete stáhnout do svého webového prohlížeče.

Nainstalujte Tab Deque pro Firefox