10 důvodů, proč jsou centralizované krypto burzy skvělé pro začátečníky

Klíčové věci

  • Centralizované kryptoburzy se snadno používají, s uživatelsky přívětivým rozhraním a intuitivními platformami, díky čemuž jsou skvělé pro začátečníky.
  • Tyto burzy nabízejí vysokou likviditu a rychlé provádění, což umožňuje kupujícím a prodávajícím snadno najít nejlepší ceny pro jakoukoli kryptoměnu.
  • Centralizované burzy poskytují věrnostní programy a pobídky, včetně slev, cashbacku a bonusů za doporučení, pomáhají uživatelům snižovat náklady a zvyšovat zisky.

Začátek vaší cesty v kryptosvětě může být vzrušující i skličující. Existuje mnoho možností, ze kterých si můžete vybrat, pokud jde o nákup a prodej kryptoměn. Ne všechny jsou však stejně vhodné pro začátečníky, kteří hledají jednoduchý a pohodlný způsob, jak začít.

Ačkoli někteří otrlí krypto obchodníci doporučují vyhnout se centralizovaným krypto burzám. Centralizované kryptoburzy však nabízejí několik výhod, díky kterým jsou skvělé pro začátečníky.

1. Snadné použití

Prvním místem, kde centralizované kryptoburzy na jedné noze a decentralizované burzy v debatě o centralizovaných vs. decentralizovaných burzách, je snadné použití. Většina centralizovaných krypto burz je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá a intuitivní.

Nabízejí snadno použitelná rozhraní, mobilní aplikace a webové platformy, které vám umožňují nakupovat a prodávat kryptoměny pomocí pouhých několika kliknutí. Nemusíte se starat o nastavení peněženky, správu soukromých klíčů nebo řešení složitých technických problémů.

  Architektura API vysvětlena za 5 minut nebo méně

2. Vysoká likvidita a rychlé provedení

Likvidita znamená, jak rychle a snadno můžete koupit nebo prodat aktivum, aniž byste ovlivnili jeho cenu. Centralizované kryptoburzy mají vysokou likviditu, protože mají mnoho uživatelů a vysoký objem obchodů. To znamená, že můžete najít kupce a prodejce pro jakoukoli kryptoměnu, kterou chcete, kdykoli a za nejlepší možnou cenu.

Kromě toho mají centralizované kryptoburzy vysokou rychlost provádění a plní vaše objednávky téměř okamžitě bez zpoždění nebo skluzu.

3. Věrnostní programy a pobídky

Centralizované kryptoburzy také nabízejí věrnostní programy a pobídky, které vám mohou pomoci ušetřit peníze a získat odměny za obchodování. Některé burzy například nabízejí slevy na poplatky za obchodování, cashback za transakce, bonusy za doporučení, úroky z vkladů, odměny za sázky, airdropy a další. Tyto programy a pobídky vám mohou pomoci snížit náklady a zvýšit vaše zisky při obchodování.

4. Různé možnosti obchodování

Centralizované kryptoburzy nabízejí širokou škálu obchodních možností, jako je spotové obchodování, obchodování s marží, obchodování s futures a další. Můžete si vybrat možnost, která vyhovuje vaší chuti riskovat, obchodnímu stylu a tržním podmínkám. Můžete také použít pokročilé nástroje, jako jsou příkazy stop-loss, limitní příkazy a obchodní roboty, abyste zautomatizovali své obchody a optimalizovali své strategie.

5. Zákaznická podpora

Jednou z největších výhod centralizovaných krypto burz je, že nabízejí služby zákaznické podpory, které vám mohou pomoci s jakýmikoli problémy nebo dotazy. Ať už potřebujete pomoc s ověřením, vklady, výběry, obchodováním nebo zabezpečením, můžete kontaktovat tým zákaznické podpory prostřednictvím e-mailu, telefonu, chatu nebo sociálních sítí.

  Ansible vs. Kubernetes: Pochopení rozdílů –

Týmy podpory na centralizovaných burzách vám poskytnou profesionální a včasná řešení, pokyny a tipy pro zlepšení vaší obchodní zkušenosti. Na jejich webových stránkách můžete také najít užitečné zdroje, jako jsou často kladené otázky, průvodce, výukové programy a blogy.

6. Bezplatné vzdělávací zdroje

Když už mluvíme o průvodcích a tutoriálech, pokud jste v kryptoměnách nováčci, možná se budete cítit zahlceni množstvím informací a terminologie, které se potřebujete naučit. Naštěstí centralizované kryptoburzy nabízejí bezplatné vzdělávací zdroje, které vám pomohou pochopit základy kryptoměn a obchodování.

Máte přístup k článkům, videím, podcastům, webinářům, tutoriálům, kvízům a dalším tématům, jako je blockchain, kryptoměny, obchodní strategie, řízení rizik, bezpečnost a další. Tyto zdroje jsou přizpůsobeny začátečníkům a mohou vám pomoci získat sebevědomí a znalosti v kryptoprostoru.

7. Obchodní společenství

Jedním z nejlepších způsobů, jak se učit od ostatních a zůstat informováni o nejnovějších trendech a vývoji v kryptoprostoru, je připojit se k obchodní komunitě. Centralizované kryptoburzy mají často aktivní a živé komunity obchodníků a nadšenců, kteří sdílejí své názory, zkušenosti, rady a zpětnou vazbu na různých platformách, jako jsou fóra, chatovací místnosti, skupiny na sociálních sítích a blogy.

Můžete komunikovat s těmito komunitami a těžit z jejich společné moudrosti a podpory. Můžete si také vytvořit nové přátele a navázat kontakty s podobně smýšlejícími lidmi, kteří sdílejí vaši vášeň pro kryptoměny.

8. Další možnosti krypto a Fiat

Dalším důvodem, proč jsou centralizované kryptoburzy skvělé pro začátečníky, je to, že nabízejí více možností pro nákup a prodej kryptoměn. Centralizované kryptoburzy obvykle podporují širokou škálu kryptoměn, včetně populárních jako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) a Litecoin (LTC), stejně jako rozvíjejících se kryptoměn jako Cardano (ADA), Polkadot (DOT). ), Solana (SOL) atd.

  14 způsobů, jak opravit, že se fotky na iCloudu nesynchronizují na vašem Macu

Můžete také obchodovat různé páry kryptoměn proti sobě navzájem nebo s fiat měnami, jako jsou americké dolary (USD), eura (EUR), britské libry (GBP) atd. Centralizované burzy také usnadňují převod krypto aktiv na fiat měny nebo naopak. , protože podporují různé platební metody, jako jsou bankovní převody, kreditní karty, debetní karty, PayPal nebo jiné online služby.

9. Soulad s předpisy

Jednou z hlavních výzev, kterým čelí kryptoprůmysl, je nedostatek jasných a konzistentních předpisů napříč různými jurisdikcemi. To může vytvářet nejistotu a riziko pro obchodníky i platformy. Centralizované kryptoburzy jsou však obvykle více v souladu se stávajícími zákony a předpisy ve svých příslušných regionech než decentralizované.

Centralizované burzy mají často licence nebo registrace od příslušných úřadů, které jim umožňují legální a bezpečné fungování. Dodržují také stanovené standardy zabezpečení, transparentnosti, odpovědnosti a ochrany zákazníků, které zajišťují bezpečnost vašich finančních prostředků a dat.

10. Konkurenční poplatky

Centralizované kryptoburzy nabízejí konkurenční poplatky, které vám pomohou ušetřit peníze a zvýšit vaše zisky. Poplatky jsou nevyhnutelnou součástí obchodování s kryptoměnami, protože jim burza účtuje poplatky za poskytování svých služeb a usnadnění vašich obchodů.

Poplatky se však liší v závislosti na burze, typu obchodu, částce a dalších faktorech. Centralizované kryptoburzy mají obvykle nižší poplatky než decentralizované burzy a brokeři, protože mají větší úspory z rozsahu. Můžete se podívat na náš článek o krypto burzách s nejnižšími poplatky, abyste viděli, jak různé centralizované burzy porovnávají poplatky.

Měli byste používat centralizovanou burzu?

Centralizované burzy mají mnoho výhod, díky čemuž jsou ideální pro začátečníky, kteří chtějí začít svou cestu kryptoměn. Mají však také některé nevýhody, jako jsou bezpečnostní rizika, menší kontrola a soukromí atd. Před výběrem centralizované burzy pro obchodování s kryptoměnami je důležité provést vlastní průzkum a náležitou péči.