etechblog

10 nejlepších mechanických her pro ohromující vizuály a výbušnou hratelnost

Roboti nejsou užiteční pouze v průmyslových odvětvích, ale jsou také středem přitažlivosti ve hrách. Takže tady máme seznam nejlepších Mech her, které můžete vyzkoušet.

Hry s velkými, dutými roboty si vždy udržely své místo na trhu, ať už chcete intenzivní simulaci a taktiku nebo vzrušující shon mech anime.

Co jsou Mech Games?

Obrovské humanoidní roboty neboli mechové často slouží jako primární herní prvek v mech hrách, nazývaných také mecha hry. Různé podžánry mech her zahrnují simulační, bojové a strategické hry.

Simulační mech hry si kladou za cíl poskytnout hráčům realistický pocit z ovládání mecha. Musí zvládnout mobilitu svých robotů, zbraně a další systémy. Rychlé akční mech hry často zahrnují zuřivý mech boj.

Hráči běžně dostávají různé zbraně a jedinečné dovednosti, aby porazili své protivníky. Strategické hry zaměřené na ovládání týmu machů vyžadují od hráčů, aby se takticky rozhodovali, které mechy použít a jak je umístit.

Pro hráče může být hraní mech her jedinečným a vzrušujícím zážitkem. V těchto videohrách se často objevují masivní, programovatelní roboti, kteří mohou být nasazeni k boji v intenzivních bitvách a dokončení náročných misí.

Když hráči řídí své machry, dělají taktická rozhodnutí a bojují s impozantními nepřáteli, mohou jim mech hry také dát pocit síly a kontroly.

Mech hry lze nalézt v různých žánrech, všechny však spojuje nadčasová fantazie používání mechanizovaného brnění v bitvě. Mech hry jsou často oblíbené u hráčů, kteří oceňují obrovské robotické souboje a sci-fi témata.

Vyvažování útoku a obrany v Mech hrách

Útok a obrana musí být v mech hrách vyvážené, protože mohou splnit nebo zrušit misi. Následující rada vám může pomoci dosáhnout této rovnováhy.

Uvědomte si svou roli

Poznejte výhody a nevýhody svého mecha a své místo v týmu. Jste velmoc nebo čistě podpůrná síla? Můžete upřednostnit svůj útok nebo obranu tím, že si budete vědomi své role.

Vytvořte dobře vyváženou zátěž

Vyberte si nástroje a vybavení, které nastolí rovnováhu mezi útokem a obranou. Přemýšlejte o útočných zbraních s extrémně vysokým výkonem, ale nízkou rychlostí střelby a obranných zbraních s vysokou rychlostí střelby, ale s mírným poškozením.

Používejte kryt moudře

Využijte terén a překážky. Kryjte se, pokud dostáváte příchozí palbu, ale spolehněte se na ni jen trochu, protože může omezit vaši pohyblivost a výhled.

Pracujte společně jako tým

V mech hrách je komunikace nezbytná. Vytvořte ofenzivní a obrannou strategii, která bude vyvážená s vaším týmem. Společně můžete porazit opozici vzájemným posilováním slabých oblastí.

Zůstaňte aktivní

Vyhněte se trávit příliš mnoho času na jednom místě. Udržujte si pevnou polohu, která nabízí krytí a taktické výhody při pohybu, abyste se nestali zdánlivou obětí protivníka.

V mechanických hrách vyžaduje vyvážení útoku a obrany směs strategie, spolupráce a rychlého myšlení. Pravděpodobnost úspěchu v jakékoli misi můžete zvýšit tím, že budete věnovat pozornost těmto ukazatelům.

Pojďme se nyní podívat na seznam nejlepších mech her pro milovníky pestrého žánru, které s sebou přináší a poskytuje dlouhotrvající zážitek.

Battletech

Battletech je taktická tahová mech hra odehrávající se v předstíraném světě, kde několik frakcí soutěží o kontrolu nad územím a zdroji. Obří mechové, které hráči ovládají, mohou být vybaveni různými zbraněmi, brněními a dalšími doplňky. Ve hře jsou k dispozici kampaně pro jednoho i více hráčů.

  Můžete si vybrat peníze ze spořicího účtu Chime?

Základní hra Battletech se soustředí na tahové válčení, kde se hráči střídají v manévrování se svými machry, napadání nepřátelských machů a regulování jejich úrovně tepla.

Hráči provozují žoldáckou společnost v rámci kampaně pro jednoho hráče a přijímají práce, aby vydělali peníze, zachraňovali díly a budovali si reputaci.

Hráči v průběhu kampaně čelí náročnějším protivníkům, získávají přístup k výkonnějším mechům a jsou nuceni učinit zásadní rozhodnutí, která by mohla změnit průběh děje. V konečném důsledku je Battletech propracovaná a zajímavá hra, která nabízí hodiny strategických her a dramatických mechanických soubojů.

Vydavatel – Paradox Interactive

Vyvinuto – Harebrained Schemes

Datum vydání – 24. dubna 2018

Dostupné platformy – Steam, Windows, Mac OS

Mech Warrior Online Solaris 7

Boje obřích robotů se odehrávají v soubojích ve stylu arény ve strategické střílečce pro více hráčů MechWarrior Online: Solaris 7. Hráči provozují své vlastní přizpůsobené BattleMechy v bitvách 1v1 nebo 2v2 ve vesmíru BattleTech a soutěží o čest a odměny. BattleMechs přicházejí v Solaris 7 v různých třídách, z nichž každá má výhody a nevýhody.

Aby vyhovovaly jejich hernímu stylu, mohou také upravit své vybavení výběrem z několika zbraní, brnění a vybavení. V herním režimu Conquest musí každá strana převzít kontrolu a udržovat kontrolu nad konkrétními body na mapě.

Mezi další hratelné typy patří Deathmatch a King of the Hill. Kromě toho má hra systém frakční války, kde se hráči mohou připojit k různým frakcím a převzít kontrolu nad planetami pro svou skupinu.

Vyhráváním her mohou hráči získat peníze na Solaris 7. Tyto peníze jsou užitečné na nákup nových BattleMechů, zbraní a dalšího vybavení. Hráči mohou proti sobě bojovat v turnajích a sezónních akcích o více výhod a vyšší umístění.

Vydavatel – Piranha Games Inc.

Vývojář – Piranha Games Inc.

Datum vydání – 10. prosince 2015

Dostupné platformy – Steam

Daemon X Machina

Hráči videohry Daemon X Machina ovládají adaptabilního mecha známého jako Arsenal k boji proti zlým robotům ovládaným umělou inteligencí zvaných Immortals. Hra kromě jedné bitvy s více než 50 misemi nabízí online možnosti pro více hráčů.

Za čtvrté, vnímavý program vytvořený na podporu pilotů a jejich arzenálu vás rekrutuje, abyste se stali pilotem, a řídí váš výcvik. Můžete se zúčastnit misí Sky Union, Horizon, Zen a Orbital, abyste ukázali svou hodnotu.

Během těchto misí můžete získat zbraně a součásti ze zničených nepřátelských arzenálů.

Můžete upgradovat své vybavení na věšáku a získat talenty, které vám pomohou uvnitř i vně vašeho arzenálu, nakupovat další zbraně a komponenty, jakmile budou dostupné, studovat a vytvářet nové zbraně na základě těch, které již vlastníte, a bossů, které jste porazili, a více.

Daemon X Machina poskytuje rychlou mechanickou bojovou hru s různými přizpůsobitelnými a vzrušujícími herními funkcemi.

Vydavatel – JP Marvelous

Vývojář – Marvelous First Studio

Datum vydání – 13. září 2019

Dostupné platformy – Nintendo Switch a Windows

Strike Suit Zero: Director’s Cut

Hráči se vžijí do role pilota ve videohře Strike Suit Zero: Director’s Cut, který dokáže přeměnit svou vesmírnou loď na Strike Suit, mocného mecha. Edice Director’s Cut hry přidává nové prvky, jako je vylepšené osvětlení a grafika, další návrhy lodí a také přepracované mise.

Hráči musí aktivně spravovat své zásoby energie a vybrat si nejlepší zbraň pro každou situaci, protože pravidla hry jsou založena na rychlém boji. Funkce morfování Strike Suit dává hře další vrstvu strategie tím, že umožňuje hráčům okamžitě přecházet mezi formami robota a vesmírné lodi.

  Jak zrušíte svůj účet Disney Plus

Hra nabízí pohled z kokpitu z první osoby i pohled z třetí osoby. Hráči mohou bojovat o vysoké pozice proti ostatním soupeřům v režimu přežití hry a režimu skórování.

Vydal – Born Ready Games

Developed By – Born Ready Games

Datum vydání – 8. dubna 2018

Dostupné platformy – Steam, PlayStation 4, Xbox One

Nejvyšší velitel 2

Taktická hra v reálném čase s názvem Supreme Commander 2 se soustředí na obrovské, mechanizované armády zapojené do boje o nadvládu. Hráči ovládají pozemní, vzdušné a námořní armády a staví stavby, aby generovali zdroje a jednotky. Herní režim kampaně vypráví příběh o vesmírném boji a třech frakcích, z nichž každá má jedinečné jednotky a technologie.

Hráč obdrží základnu na začátku hry v nejvýznamnějším plánovaném režimu kampaně a soutěží proti předem definovanému nepříteli. K dokončení úrovně musí hráč splnit konkrétní cíle.

Hráči mohou také získat širší škálu jednotek, jak kampaň postupuje, cíle jsou náročnější a protivník sílí.

Supreme Commander 2 má navíc možnost hry pro více hráčů, která umožňuje až 8 hráčům bojovat online nebo přes LAN. Fanoušci stylu strategie v reálném čase si užijí divokou a vzrušující akci hry díky jejím obrovským armádám a strategické hloubce.

Vydavatel – Square Enix

Developed By – Gas Powered Games

Datum vydání – 16. března 2010

Dostupné platformy – Xbox 360 a Windows

MechWarrior 5: Žoldáci

Vesmír BattleTech je dějištěm hry MechWarrior 5: Mercenaries. Poslední dekáda Třetí války o dědictví je zobrazena v úvodní scéně hry, ve které hráč převezme roli nováčka žoldáka MechWarriora, který se vynoří z trosek zničené žoldnéřské jednotky.

V tuto chvíli mohou přijímat smlouvy od kterékoli z dostupných frakcí. Kampaň je aktivní do roku 3049, krátce před klanovou invazí.

Hráči mohou získat skutečné lidi nebo AI ovládané mech piloty jako členy své žoldnéřské čety v herních režimech pro jednoho hráče a kooperativních multiplayerových režimech.

BattleMechs v MechWarrior 5 přicházejí v různých stylech, od mírných až po těžké, a každý má jedinečné zbraně a dovednosti. Hráčova mecha lze dále upravovat vylepšením jeho vybavení, brnění a zbraní.

S nádhernou rovnováhou taktické hry, personalizace a dramatického boje je MechWarrior 5: Mercenaries vynikajícím doplňkem k žánru mech.

Vydavatel – Piranha Games

Vývojář – Piranha Games

Datum vydání – 27. května 2021

Dostupné platformy – Xbox a PlayStation 4 a 5

Mech Armada

Ve futuristickém vesmíru Mech Armada převezmou hráči velení mocných mechů a zapojí se do boje s nepřátelskými jednotkami. Ve hře je k dispozici několik různých mechů, z nichž každý má své zvláštní vlastnosti a arzenál.

Získáváním bodů za vítězství je mohou hráči použít k nákupu nových zbraní, dovedností a kosmetických vylepšení pro své mechy. Hráči mohou soutěžit proti nepřátelům ovládaným umělou inteligencí nebo jiným hráčům online v herních režimech pro jednoho hráče a pro více hráčů.

Díky ohromující grafice a zvukovým efektům se hráči mohou zcela ponořit do budoucího světa mech bojů v Mech Armada. Hra poskytuje celkově vzrušující a náročný zážitek jak pro nadšence mechů, tak pro akční hry.

Vydal – Lioncode Games

Vývojář – Lioncode Games

Datum vydání – 16. června 2022

Dostupné platformy – Steam

Přepsání: Mech City Brawl

Ve videohře Override: Mech City Brawl uživatelé velí obrovským mechům, kteří se zapojují do boje s jinými mechy v různých městech po celém světě. Až 4 hráči se mohou zapojit do online nebo místní akce na rozdělené obrazovce v herních režimech pro jednoho hráče a pro více hráčů.

  Alexa, Siri a Google nerozumí ani slovu, které říkáte

V Override: Mech City Battle mají mechové různé dovednosti, jako jsou silné útoky na blízko, zbraně na dálku a speciální akce. S mnoha skiny a vybavením si hráči mohou přizpůsobit své mechy a zažít jedinečný zážitek.

Zničitelná nastavení jsou další herní složkou, kterou lze využít k přelstění soupeřů nebo k vývoji nové taktiky. Jak postupují hrou, mohou hráči zvyšovat úrovně mechů a objevovat nové schopnosti. Override: Mech City Battle nabízí vzrušující a akcí nabitý zážitek pro fanoušky bojových a mechanických her.

Vydavatel – Modus Games Brazil

Vývojář – Balance Inc

Datum vydání – 10. srpna 2018

Dostupné platformy – PlayStation 4

Válečné technologické stíhačky

Videohra War Tech Fighters obsahuje špičkové bitevní mechy, kteří jsou vytvořeni speciálně pro manévrování nebezpečnými moři a útoky na nepřátelské frakce, které soutěží o velení nad tím malým územím, které zbývá.

Poté, co splní herní mise, mohou hráči vybavit své mechaniky různými zbraněmi a upgradovat své vybavení. Hra je založena na zběsilých bitvách, kde hráči využívají hbitost a výzbroj mechů k překonávání překážek a porážení příšer.

Ohromující podvodní scenérie a složité mechanické designy jsou součástí špičkové grafiky, která umocňuje akci. Hráč má kontrolu nad vzhledem a výkonem díky schopnosti robota přizpůsobit každý komponent.

War Tech Fighters Mech obsahuje režim pro více hráčů, který hráčům umožňuje zapojit se do žhavých vzájemných soubojů vedle primární kampaně. Celkově tato vzrušující hra spojuje špičkovou technologii, intenzivní akci a strhující příběh, aby vytvořila jedinečný a strhující herní zážitek.

Vydalo – Blowfish Studios

Vývojář – Drakkar Dev

Datum vydání – 19. června 2020

Dostupné platformy – Nintendo Switch a Xbox One

Titanfall 2

Ve střílecí videohře z pohledu první osoby Titanfall 2 hráči převezmou kontrolu nad piloty a jejich obrovskými robotickými Titány, kteří mohou být vybaveni různými zbraněmi a schopnostmi. Hra se odehrává ve futuristickém prostředí.

V režimu pro více hráčů je k dispozici mnoho dalších herních režimů, včetně tradičních týmových deathmatchů a her založených na cílech.

Kampaň pro jednoho hráče vypráví příběh pilota jménem Jack Cooper, jehož cílem je zabránit ničemné společnosti IMC Corporation ve zničení planety pomocí superzbraně. Spolu s rychlou střelbou kampaň obsahuje různé herní prvky, jako je plošinovka, hádanky a stealth.

Přednosti nebo zkušenostní body hry pro více hráčů se udělují hráčům na základě jejich výkonu nebo podle toho, zda jejich tým uspěje nebo selže. Hráči musí nasbírat zásluhy, aby se dostali na vyšší úroveň a získali přístup k novým zbraním, dovednostem, možnostem přizpůsobení a dalším funkcím.

Charakteristickým rysem hry je představení Titánů, které mohou hráči povolat během boje a nabídnout taktickou výhodu na bojišti. Titanfall 2 je nakonec rychlá, dobře navržená mech hra s poutavým příběhem a vzrušující hrou pro více hráčů.

Vydalo – Electronic Arts

Vývojář – Respawn Entertainment

Datum vydání – 28. října 2016

Dostupné platformy – PlayStation 4 a Xbox One

Závěr

Hraní mechanických her může být pro hráče, jako je sci-fi a akční hra, fascinující a podmanivý zážitek. Spolu s bohatou grafikou a zvukovými efekty tyto hry často nabízejí hráčům různé možnosti přizpůsobení a strategické možnosti rozhodování.

Zatímco hráči ovládají obrovská robotická vozidla a zapojují se do bojů s protivníky, mechanické hry mohou hráčům také dát pocit síly a kontroly. Ačkoli ne všichni hráči mohou tuto hru ocenit, ti, kteří ano, najdou v prostředí mech her hodiny výzev a zábavy.

V konečném důsledku může být hraní mechanických her pro hráče skvělou příležitostí zažít budoucí nastavení a otestovat svou bojovou zdatnost. Vyzkoušejte nejlepší mech hry z výše uvedených a poznejte to sami.

Dále se můžete podívat na některé populární hry pro přežití a adventury pro Nintendo switch.

x