10 nejlepších motivů Windows 10 pro každou plochu

Překvapivé množství uživatelů Windows nemění pozadí plochy. Nevěříte nám? Příště, až budete v kavárně nebo na letišti, nahlédněte několika lidem přes ramena.

A z lidí, kteří mění svůj desktop, příliš mnoho zůstává u jednoho z obrazů operačního systému. Je to nuda.

Proč místo toho oživit svůj počítač skvělým motivem Windows pro celý systém? Zde jsou nejlepší motivy Windows 10 pro každou plochu.

1. Tmavý motiv Windows 10: Motiv GreyEve

Myslíme si, že je spravedlivé říci, že tmavé motivy pro Windows 10 vypadají nejúžasněji. A jako další výhoda mohou tmavé motivy pomoci snížit únavu očí.

Existuje tolik temných témat, že je těžké vybrat vítěze, ale máme rádi GreyEve. Soubor ZIP můžete stáhnout z DeviantArt. Umístěte soubor do %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes, poté přejděte do Nastavení > Přizpůsobení > Motivy a vyberte jej ze seznamu.

Probrali jsme spoustu dalších tmavých motivů pro Windows 10, pokud se vám nelíbí motiv GreyEve.

Stahování: Téma GreyEve (Volný, uvolnit)

2. Jednoduché

Pokud jste jako já, pravděpodobně vás nebaví komplikovat váš software. Pak byste pravděpodobně také chtěli, aby motiv Windows byl podobný a nabízel několik jednoduchých tapet.

  Opravte oprávnění k chybějícím souborům ve službě Steam ve Windows 10

Pokud ano, Simple je přesně to, co hledáte. Motiv přidává na plochu světle šedé pozadí s jednoduchými tapetami navrženými tak, aby uklidňovaly oči.

Chcete-li začít, jednoduše si stáhněte a nainstalujte aplikaci. Odtud přejděte do Nastavení v Nastavení a změňte motiv.

Stahování: Jednoduchý (Volný, uvolnit)

3. HD téma pro Windows 10: 3D téma

3D téma, které je dostupné na ThemePack, obsahuje 17 tapet s vysokým rozlišením. Všechny tapety dávají iluzi 3D grafiky.

Všechny obrázky jsou abstraktní; i když několik z nich čerpá inspiraci z koulí a krychlí.

Chcete-li použít motiv 3D, vložte soubory do složky %windir%/Resources/Themes. Můžete použít všech 17 obrázků najednou; klikněte pravým tlačítkem na plochu a vyberte Další pozadí plochy, abyste mohli procházet možnosti.

Stahování: 3D motiv (Volný, uvolnit)

4. Zjednodušte 10

Pokud si myslíte, že rozložení Windows je příliš nepřehledné, podívejte se na motiv Zjednodušit 10. Je to jedno z nejlepších témat Windows 10. Motiv odstraňuje spoustu nepotřebných designových prvků a zanechává vám minimalistický motiv, který vypadá působivě uhlazeně.

Simplify 10 přichází ve čtyřech různých verzích – barevné téma, světlé téma, tmavé téma a třetí možnost s názvem Maverick. Téma Maverick je navrženo tak, aby se podobalo linuxové distribuci Ubuntu.

Stahování: Zjednodušit 10 (Volný, uvolnit)

5. Motiv Windows XP pro Windows 10: Motivy XP

Windows XP žije dlouho v paměti.

Samozřejmě byste neměli stále používat operační systém pro každodenní práci s počítačem. Podpora už dávno skončila a je to bezpečnostní noční můra. Stále však můžete vytvořit Windows 10, aby vypadal jako XP – je to to nejlepší z obou světů pro zaryté XP.

  Jak opravit problém s instalací aplikace Oculus „Narazili jsme na chybu“ ve Windows 11/10

Nejlepší možností je XP Themes na DeviantArt. Jen se ujistěte, že jste nainstalovali nejnovější verzi UxStyle než budete pokračovat v nastavení; za chvíli budete používat jeden z nejlepších motivů Windows 10.

Stahování: Témata XP (Volný, uvolnit)

6. Motiv Mac pro Windows 10: macOS Transformation Pack 5.0

Nejznámějším aspektem operačního systému macOS je dock. Poskytuje rychlý přístup ke všem často používaným aplikacím. Panel úloh Windows funguje podobně, ale pokud toužíte po pocitu z Macu, možná byste měli zkusit použít macOS Transformation Pack 5.0

Jak název napovídá, přidá do vašeho počítače motiv podobný Macu. Nahradí stávající hlavní panel a dokovací stanici si můžete přizpůsobit tak, aby zobrazovala aplikace, které chcete vidět. Stáhněte si a nainstalujte aplikaci a budete připraveni, že váš nový motiv pro Mac bude nastaven během okamžiku.

K dokončení instalace může být nutné restartovat počítač.

Stahování: macOS Transformation Pack 5.0 (Volný, uvolnit)

7. Windows 10 Anime Téma: Různé

Anime se ve všech svých podobách stává každým dnem populárnějším; Netflix vytvořil spoustu anime originálů, můžete je streamovat na Amazon Prime a existují téměř nekonečné zdroje, které vás naučí kreslit ve stylu anime.

Proto asi nepřekvapí, když zjistíte, že pro Windows 10 najdete přehršel anime motivů. Na ThemePack si můžete vzít motivy pro všechny své oblíbené hvězdy a pořady, včetně Gintama, Vegeta, Evangelion a Haikyuu.

  Jak zjistit sériové číslo pevného disku ve Windows

Stahování: Rozličný (Volný, uvolnit)

8. Nejlepší téma Microsoft Store: Meteorické přeháňky

Některé z nejlepších motivů Windows 10 můžete zdarma stáhnout v Microsoft Store. Na výběr jsou desítky (včetně několika placených možností).

Jedním z našich oblíbených bezplatných témat v obchodě jsou meteorické přeháňky. Obsahuje 18 obrázků padajících hvězd, ze kterých si můžete vybrat, nebo můžete nechat Windows procházet všemi 18 v předem definovaných intervalech.

Mezi další předměty na snímcích patří lesy, panoráma města, jezera a zvířata.

Stahování: Meteorické přeháňky (Volný, uvolnit)

9. Spider-Man: Napříč Spider-Verse 4K

Jak název napovídá, Spider-Man: Across the Spider-Verse 4K je téma založené na Spider-Manovi, které vám přináší řadu tapet založených na jeho tématu.

Celkem je aplikace dodávána s 15 různými tapetami, které jsou všechny navrženy tak, aby vám pomohly získat pocit ze světa Spider-Mana. I když téma nepřináší mnoho změn do rozhraní, myslíme si, že tapety a výsledná barva pozadí samy o sobě zanechají váš počítač s elegantním vzhledem.

Stahování: Spider-Man: Across the Spider-Verse 4K (Volný, uvolnit)

10. Téma Ubuntu

Podívali jsme se na to, jak docílit toho, aby Windows vypadaly jako macOS, ale co takhle udělat Windows jako Linux? Pokud chcete funkce Windows se vzhledem Linuxu, podívejte se na téma Ubuntu. I když balíček motivů neprovede žádné úpravy na hlavním panelu, ikonách atd., radikálně změní vzhled vašeho systému Windows pomocí tapet a nové barvy pozadí.

Kromě Windows 11 a 10 podporuje téma Ubuntu také Windows 7 a Windows 8.

Stahování: Ubuntu The (Volný, uvolnit)

Použijte nejlepší motivy Windows 10 pro váš počítač

Kdykoli změníte motiv Windows 10, měli byste se vždy ujistit, že zvýrazňující barvy Windows odpovídají pozadí vaší plochy. Díky tomu bude vaše téma vypadat soudržněji. Naštěstí lze tento proces automatizovat.

Kromě používání automatických aplikací si navíc můžete vytvořit vlastní motiv Windows. Vše, co budete potřebovat, je pár šablon a trocha kreativity. To je vše – za chvíli budete hotovi.