10 věcí, které můžete dělat s Prezentacemi Google

Co se týče návrhových a prezentačních nástrojů, nejznámějšími jsou PowerPoint, Canva a Keynote. Existuje však jeden všestranný nástroj, na který se tiskne jen velmi málo – Prezentace Google.

Prezentace Google lze nejen používat zdarma, ale jsou také mimořádně pohodlné. Jeho schopnost spolupráce v reálném čase, designové funkce a uživatelsky přívětivé rozhraní z něj dělají skvělou volbu pro profesionální a kreativní použití. Pokud nejste příliš obeznámeni s Prezentacemi Google, zde je rychlý rozpis několika věcí, které s tímto nástrojem můžete dělat.

1. Vytvořte prezentaci do práce nebo do školy

Prezentace Google je vynikající nástroj pro vytváření vizuálně atraktivních prezentací, které jsou informativní a poutavé. Můžete si vybrat z mnoha profesionálně navržených šablon nebo si vytvořit vlastní prezentaci od začátku.

Platforma také podporuje různá multimédia, včetně fotografií, videí a GIFů, a svou prezentaci můžete snadno integrovat do dokumentů nebo tabulek.

Nejlepší na tom je, že budete mít vždy přístup ke všem svým úpravám pomocí funkce historie verzí, což znamená, že můžete být v klidu s vědomím, že se můžete kdykoli vrátit k předchozí verzi prezentace nebo zobrazit všechny změny, které jste od té doby provedli. začal jsi pracovat na svém projektu.

  Ovládněte Javu pomocí těchto 18 online kurzů

2. Vymalujte svůj domov

Pokud uvažujete o vymalování vašeho prostoru nebo dokonce jen místnosti ve vašem domě, používání online platforem pro návrh a zdobení vám může pomoci vyhnout se před nákladnou investicí spoléhání se pouze na svou představivost. Prezentace Google mohou být v tomto případě dokonalým nástrojem pro hraní si s různými možnostmi designu, rozložení nábytku a barev.

Můžete například pracovat s tvary na Prezentacích Google a vytvářet provizorní nábytek. Podobně, pokud chcete experimentovat s akcentujícími barvami na stěnách, zkuste na diapozitivech použít různé hexadecimální barevné kódy, dokud nenajdete něco, co se vám líbí a o čem si budete jisti, že bude ve vaší domácnosti fungovat.

3. Naplánujte si dovolenou

Prezentace Google mohou výrazně zjednodušit proces vytváření cestovního itineráře. Vše, co musíte udělat, je najít šablonu itineráře, která obsahuje předdefinované sekce, do kterých můžete zadat klíčové podrobnosti, jako jsou data vaší cesty, místa, potenciální události a fotografie. Pokud však chcete, můžete si také navrhnout vlastní šablonu.

Jakmile dokončíte vytváření prezentace, můžete si ji stáhnout nebo sdílet online se svými přáteli a rodinou, pokud chcete mít jejich názory. Díky možnosti online spolupráce Prezentací Google budou moci lidé, se kterými je sdílíte, přidávat své poznámky a zpětnou vazbu nebo dokonce provádět změny.

4. Učte třídu

Prezentace Google jsou jedním z nejlepších nástrojů pro vytváření interaktivních prezentací, které zaujmou vaše studenty. Díky výběru bezplatných šablon, živých titulků, poznámek řečníka a snadno použitelného zobrazení pro přednášejícího budete moci svou prezentační hru vylepšit pomocí Prezentací Google.

  35 nejlepších webových aplikací a tipů roku 2016

Jedinečnou funkcí Prezentací Google je, že se neomezujete pouze na jejich použití pro prezentace ve třídě. Spíše je také můžete sdílet se svými studenty, zadávat jim domácí úkoly nebo spolupracovat na interaktivních snímcích se svými asistenty pedagoga.

5. Spolupracujte na skupinových projektech

Stejně jako v případě mnoha nástrojů Google Workspace i Prezentace Google umožňují více uživatelům pracovat na stejném projektu najednou. Díky tomu je ideálním prezentačním nástrojem pro skupinové projekty nebo týmovou spolupráci.

Na rozdíl od některých prezentačních nástrojů máte při používání Prezentací Google přístup k několika nastavením sdílení. Můžete se tedy například rozhodnout, že váš projekt zůstane soukromý, umožníte lidem, aby si váš projekt prohlíželi, ale neupravovali jej, nebo povolili lidem prohlížet a upravovat vaši práci.

6. Vytvořte si nezapomenutelné fotoalbum

Prezentace Google, vynikající digitální náhrada fyzických fotoalb, můžete použít k vytváření a sdílení oblíbených fotografií se svými blízkými. Vše, co musíte udělat, je přidat obrázky na Disk a vložit je do prezentace Prezentací. Ke každé fotografii můžete také přidat popisky nebo popisy, takže lidé, kteří si ji prohlížejí později, budou mít určitý kontext.

Nejlepší na používání Prezentací Google jako digitálního fotoalba je to, že umožňují snadné úpravy a přizpůsobení. To vám dává možnost přidat, odebrat nebo změnit uspořádání fotografií, což vám umožní aktualizovat vaše album podle potřeby.

7. Vytvořte portfolio

Prezentace Google jsou perfektní platformou, ať už potřebujete vypsat své vzdělávací úspěchy nebo mít digitální prostor pro prezentaci všech pracovních projektů, na kterých jste spolupracovali.

  Jak odebrat účet z Chromebooku

Chcete-li začít, vše, co musíte udělat, je použít šablonu Portfolio, kterou uvidíte jako předvyplněnou v seznamu šablon Prezentací Google. Případně můžete také vytvořit šablonu od začátku; první možnost je však nepochybně jednodušší.

8. Vytvořte poutavý životopis

Zatímco většina lidí používá k vytváření životopisů nástroje jako Dokumenty Google a Canva, můžete také vytvořit interaktivní životopis s dynamickými prvky pomocí Prezentací Google.

Díky všem integrovaným designovým funkcím v Prezentacích Google můžete snadno formátovat svůj životopis a vytvořit něco, co vynikne. A co víc, protože Prezentace Google lze upravovat, můžete si aktuální design kdykoli v budoucnu přizpůsobit tak, aby vyhovoval vašim profesionálním schopnostem a požadavkům v daném okamžiku.

9. Vytvořte kartičky

Karty jsou skvělé pro zachování paměti. To znamená, že jejich vytváření pomocí pera a papíru může být časově náročné a plýtvat zdroji. Dobrou zprávou je, že pomocí Prezentací Google můžete rychle vytvářet digitální kartičky.

Karty si můžete vytisknout, pokud chcete, nebo je použít online. A co víc, můžete se také vrátit do prezentace Google Slides a v případě potřeby upravit kartičky. To je zvláště užitečné, pokud studujete něco náročného nebo někoho učíte.

10. Napište deník

Zapisování do deníku má řadu terapeutických výhod. Offline deník však přináší spoustu obav o soukromí. Navíc pro vás nemusí být vždy přístupné. Google Slides naštěstí mohou být vynikající digitální náhradou.

Vzhledem k tomu, že jej můžete používat kdykoli a odkudkoli, pokud máte stabilní připojení k internetu, můžete pomocí Prezentací Google bezpečně zaznamenávat své myšlenky, zážitky a úvahy.

Využití vestavěných funkcí Prezentací Google

Prezentace Google jsou bezpochyby jedním z nejužitečnějších a nejuniverzálnějších nástrojů Google Workspace. I když to populárnější alternativy často přehlížejí, schopnost integrace platformy s jinými nástroji Workspace a řada výkonných funkcí z ní činí skvělou volbu pro profesionální i osobní projekty.

Nakonec, ať už jde o vytváření vítězných obchodních prezentací nebo navrhování plánů pro vaši ložnici, Prezentace Google se ukazují jako nepostradatelný nástroj.