11 nejlepších náborových marketingových platforem k použití v roce 2023

Platformy náborového marketingu usnadňují podnikům najít správného kandidáta prostřednictvím různých nástrojů od správy talentů až po přizpůsobené náborové kampaně.

Průmyslová odvětví usilovněji pracují na tom, aby na dnešním konkurenčním trhu práce přilákala nejlepší potenciální zákazníky. Jejich cílem je přilákat potenciální kandidáty a šířit informace o jejich nejnovějších pracovních příležitostech.

Zde vstupuje do obrazu software pro náborový marketing. Tyto technologie zpřístupňují zveřejňování volných pracovních míst a povzbuzují uchazeče o volná místa. Zde je praktická tabulka s nejlepšími platformami náborového marketingu.

Titul

Popis

Prozkoumat

Chytří snílci

Konsoliduje získávání talentů, nábor řízený umělou inteligencí.

Jobvite

Automatizace řízená umělou inteligencí, párování kandidátů, rozmanité CRM.

PageUp

Responzivní kariérní weby, analýzy, otázky a odpovědi založené na umělé inteligenci.

SmartRecruiters

Efektivní třídění nabídek práce, portál doporučení, automatizace.

TalentLyft

Omnichannel nábor, analytika, personalizovaný obsah.

iCIMS

Zjednodušuje monitorování, aplikace „jediným kliknutím“, technologie AI.

NAS Recruitment AKTIVUJTE

Sledování výdajů, mediální výkon, funkce Google Jobs.

Talenteria

Upgraduje pracovní místa, předvádí EVP, přehledy týmu.

Hierologie

Kulturní sladění, prediktivní analytika, rozsáhlé reportování.

Zoho Recruit

Zvýšení expozice, odeslání jedním kliknutím, snadné použití LinkedIn.

TalentReef

Více formulářů aplikací, intuitivní řídicí panel, možnosti integrace.

Tento článek podrobněji prozkoumá nejlepší softwarová řešení náborového marketingu. Zjistíte, že je snadné vybrat si platformu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, protože také poukážeme na jedinečné vlastnosti každé z nich a poskytneme stručný popis.

Jak se náborový marketing liší od náboru?

Nábor podporuje uchazeče, kteří již dříve podali žádost o zaměstnání, aby nabídku přijali a přidali se k vaší společnosti.

Změnit tento způsob myšlení může být náročné, protože náboráři se často potřebují zaměřit na náborový marketing a jen někdy to mají v popisu práce.

Naopak náborový marketing obsahuje všechny akce potřebné k přesvědčení uchazečů, aby se přihlásili, bez ohledu na to, zda aktivně hledají zaměstnání. Z tohoto důvodu se náborový marketing stává odlišnou kariérou od běžného náboru.

Recruitment marketing využívá různé strategie a taktiky, které vyžadují různé sady dovedností. Budování mnoha spojení najednou je středobodem náborového marketingu.

Pokud uchazeč aktivně hledá zaměstnání, může se nejprve přihlásit na váš web. Podívají se na vaše stránky sociálních médií ze zvědavosti, aby se dozvěděli více.

Tento pasivní uchazeč o zaměstnání lépe pozná váš podnik, když interaguje s vaším obsahem. Příště mohou přejít na váš kariérní web, který představuje vyhlídky na růst zaměstnanců, schválení klientů a obchodní výhody. Ukládají si vaši kariéru do záložek z obdivu pro pozdější použití.

Když se pasivní uchazeč o zaměstnání nakonec rozhodne hledat nové zaměstnání aktivně, může přejít na vaši firemní stránku LinkedIn nebo na jinou stránku sociálních médií, vrátit se na kariérní stránku, kterou si přidal do záložek, nebo hledat na pracovních nástěnkách volná místa ve vaší společnosti.

Proč byste si měli vybrat platformu náborového marketingu?

Existuje mnoho důvodů, proč si vybrat platformy náborového marketingu, které vám usnadní náborový proces:

 • Umožňuje důkladnou analýzu a reporting: Vaše firma může optimalizovat náborové akce na základě pronikavých dat získaných z žádostí o zaměstnání a nástrojů pro hodnocení před nástupem do zaměstnání.
 • Optimalizuje získávání kandidátů pomocí vylepšených vyhledávacích nástrojů: K vyhledání a kontaktování okamžitých uchazečů můžete využít výkonné vyhledávací nástroje a bezproblémovou integraci pracovních míst.
 • Zvyšuje přitažlivost vaší agentury pro špičkové talenty: Tato strategie vás odlišuje od protivníků a přitahuje jednotlivce nejvyššího kalibru.
 • Zvyšuje zájem o kandidáty: Poskytováním cílené komunikace udržujte zájem kandidátů po celou dobu náborového procesu. Pomocí náborových marketingových nástrojů může vaše společnost posílit vztahy s kandidáty a snížit míru opuštění.
 • Jste si také lépe vědomi aktuálních sazeb, takže můžete proaktivně praktikovat dobrá měřítka platů, protože na talentu záleží!
  Kolik stojí zrušení Planet Fitness

Níže jsou uvedeny nejlepší náborový marketingový software dostupný na trhu. Tyto platformy zvyšují zviditelnění vašich pracovních nabídek a pomáhají přilákat vynikající kandidáty.

Chytří snílci

SmartDreamers je náborová marketingová platforma navržená tak, aby pomáhala podnikům při hledání pasivních kandidátů na zaměstnání. Poskytuje zákazníkům nástroje pro vytváření cílených náborových kampaní, efektivní správu talentů a sledování návratnosti investic (ROI) jejich náborového úsilí.

Funkce:

 • Konsoliduje často roztříštěný ekosystém získávání talentů do soudržného řešení.
 • Škálovatelný operační systém a pokročilá umělá inteligence poskytují vynikající výsledky.
 • Přiřazuje uživatelům, aby bez námahy přeměnili návštěvníky webových stránek na uchazeče o zaměstnání a v konečném důsledku na úspěšné zaměstnance.
 • Organizace mohou výrazně snížit své náborové náklady tím, že se osvobodí od závislosti na řešeních třetích stran.

Náboráři mohou provozovat SmartDreamers, aby zlepšili svou značku zaměstnavatele a mohli komunikovat s potenciálními kandidáty na svých digitálních platformách.

Jobvite

Zaměstnavatelé mohou aktivně vyhledávat vhodné kandidáty a vyřizovat s nimi pozvánky na pohovor Jobvite, známá platforma pro svůj náborový marketing. Slouží také jako komplexní systém řízení talentů, který usnadňuje organizaci a sledování žádostí uchazečů.

Funkce:

 • Obohaťte záležitosti kandidátů a provozní efektivitu zavedením automatizace řízené umělou inteligencí.
 • Funkce přiřazování kandidátů provozuje bodovací systém založený na umělé inteligenci, který spáruje kandidáty s vhodnými pracovními příležitostmi.
 • Plně se propojuje se sadou Talemetry Recruitment Marketing Suite a spolupracuje s různými programy CRM, webovými stránkami o zaměstnání a nástroji pro zveřejňování nabídek práce.
 • Může se pochlubit mnoha výraznými možnostmi filtrování, které uživatelům umožňují přesné a vlastní vyhledávání kandidátů.

Zaměstnavatelé nyní více než kdy jindy vytvářejí webové stránky a používají pracovní desky k zveřejňování nabídek práce. Všechny komponenty náborového procesu jsou zjednodušeny pomocí Jobvite, která tyto úkoly spojuje do jediného integrovaného řešení.

PageUp

PageUp je náborová platforma, která pomáhá přitahovat, plánovat a transformovat špičkové jednotlivce.

Funkce:

 • Opravňuje vás k vymýšlení přístupných a citlivých kariérních webů, které přesně reprezentují vaši značku zaměstnavatele.
 • Využívá analytický modul, který poskytuje dostatek informací o cestě kandidáta a pomáhá vám určit nejcennější stránky, kanály a obsah.
 • Slučuje se s oblíbenými softwarovými řešeními, jako jsou Fit2work, XREF, VidCruiter a Flare.
 • PageUp nabízí flexibilní a přizpůsobené cenové možnosti, které jsou k dispozici na vyžádání.

PageUp využívá diskusní funkce Q&A založené na umělé inteligenci, aby spojil potenciální rekruty se současnými zaměstnanci organizace. To zaručuje, že obsah vytvořený zaměstnanci, který doplňuje image vaší značky, lze snadno sdílet.

SmartRecruiters

Vysoce výkonné firmy, které hledají špičkové zaměstnance, se často obracejí SmartRecruiters. Toto robustní médium nabízí bezkonkurenční funkčnost a volný trh, což vaší společnosti dodává jistotu, kterou potřebuje k úspěchu při náboru.

Funkce:

 • Bez námahy prohledávejte pracovní nabídky na základě sad dovedností.
 • Podporujte doporučení prostřednictvím zaměstnaneckého portálu, který dynamicky propaguje doporučení.
 • Automatizujte reklamní proces prostřednictvím inovativní distribuce pracovních míst, což šetří čas a úsilí.
 • Využijte svůj rozpočet na maximum se službami prediktivního zveřejňování.
  20 tipů a triků pro Apple Watch, které musíte znát

SmartRecruiters využívá moderní cloudovou technologii k začlenění otevřeného trhu pro externí náborové služby, rozsáhlý náborový marketing a nástroje pro spolupráci.

TalentLyft

Pomocí omnichannel náborového přístupu zvyšte dosah svých kandidátů. TalentLyft poskytuje důkladné řešení, které se spojuje s pasivními i aktivními uchazeči o zaměstnání prostřednictvím různých kanálů, včetně pracovních rad, sociálních médií, profesních sítí, programů doporučení a vyhledávání uchazečů.

Funkce:

 • Sledujte a analyzujte každou akci, kterou kandidáti provedou na vaší kariérní stránce.
 • Vytvářejte skvělé vstupní stránky a koordinujte poutavé kariérní události.
 • Mějte přehled o všech interakcích s kandidáty a poskytujte včasný personalizovaný obsah, který s kandidáty rezonuje.
 • TalentLyft vám umožňuje bojovat s pasivními i aktivními uchazeči o zaměstnání.

Náborové aktivity vašeho týmu budou díky používání TalentLyft adekvátnější, flexibilnější a strategičtější. Tato technologie zjednodušuje manuální úkoly, takže se můžete soustředit na kandidáty, což je nejdůležitější část náboru.

iCIMS

The iCIMS Talent Cloud zahrnuje platformu pro zasílání zpráv, analytický panel a základ náborového marketingu.

Funkce:

 • Zjednodušuje monitorování volných pracovních míst, zdrojů náborů, náborových poplatků a zásad začlenění.
 • Urychluje proces podávání žádostí s možností přihlášky „jediným kliknutím“ pro kandidáty.
 • Poskytuje rozšířené výkaznictví a analýzu zdrojů, což umožňuje odhadovat návratnost investic.
 • Využívá výpovědi zaměstnanců na videu, aby vzbudil zájem stážistů.

Technologie využívá umělou inteligenci k urychlení procesů získávání zdrojů a prověřování a zároveň podporuje příznivé vnímání značky prostřednictvím přizpůsobených kariérních webových stránek a vylepšeného řízení vztahů se žadateli.

Nábor NAS (AKTIVOVAT)

Je důležité, aby vaše webové stránky efektivně reprezentovaly vaši organizaci a zdůrazňovaly to, čím jste jako zaměstnavatel ve srovnání s ostatními jedinečnými. Abychom toho dosáhli, můžeme využít AKTIVOVAT.

Funkce:

 • Sledujte výdaje na žádost o zaměstnání a pronájem, organizované mediálním reklamním zdrojem.
 • Sledujte dosah, míru konverze a celkový výkon mediálních kanálů a rozlišujte mezi sponzorovaným a organickým obsahem.
 • Zajistěte, aby vaše pracovní nabídky byly na předních místech ve službě Google Jobs, aby se návštěvnost kandidátů dostala přímo na váš web.
 • Vylepšete stránku pro hledání práce s bohatými možnostmi, které nabízejí kandidátům více filtrů pro upřesnění jejich vyhledávacích kritérií.

Tato platforma náborového marketingu umožňuje zaměstnavatelům oslovit jednotlivce, kteří projevili zájem o jejich slyšení prostřednictvím jejich Talent Network nebo jiných kanálů. Tato platforma nám pomůže spojit se s potenciálními kandidáty a propagovat naši organizaci a pracovní příležitosti.

Talenteria

Talenteria představuje řešení pro automatickou aktualizaci vašich pracovních nabídek a rozšíření vašeho dosahu na potenciální kandidáty.

Funkce:

 • Zvýrazněte svůj návrh hodnoty zaměstnance (EVP), základní hodnoty a výhody.
 • Poskytněte vhled do svých týmů, pracovního prostředí a firemní kultury.
 • Sdílejte zprávy od vedení vaší společnosti.
 • Doložte svá tvrzení doporučeními a referencemi zaměstnanců.

Mnoho uchazečů o zaměstnání při rozhodování o zaměstnání upřednostňuje pověst společnosti. Nedílnou součástí náborového procesu je proto efektivní zobrazení značky vašeho zaměstnavatele, aby byla vaše organizace specifikována jako příkladné pracoviště, k čemuž je Talenteria perfektní.

Hierologie

Hierologie je specializovaná platforma, která upřednostňuje kulturní zarovnání a prediktivní analytiku. Jejím bezprostředním cílem je hodnotit kandidáty odhadem jejich hodnot a charakteristik chování a zajistit, aby hladce zapadli do kultury vaší společnosti.

Funkce:

 • Sledování žadatelů je dostupné na stolních i mobilních zařízeních.
 • Mezi vestavěné zdroje patří pokyny k pohovorům, hodnocení dovedností, kontroly referencí a prověrky pozadí.
 • Rozsáhlé reportovací nástroje, které poskytují přehled o rychlosti náboru, dodržování náborových procesů a návratnosti investic.
 • Usnadňuje širší dosah na vaše pracovní nabídky a zlepšuje vaši strategii získávání talentů.

Hierologie hraje klíčovou roli při snižování míry fluktuace a zlepšování celkového úspěchu vašeho náborového procesu tím, že předvídá, jak efektivně budou kandidáti plnit své role a jak dobře se asimilují do vaší organizace.

Zoho Recruit

Zoho Recruit vyniká ve zvyšování expozice vašich pracovních inzerátů a zároveň efektivně zprostředkovává kulturu, hodnoty a zkušenosti vaší společnosti, které vaši ideální kandidáti oceňují.

  Jak najít žaludy a šišky v 'Animal Crossing: New Horizons'

Funkce:

 • Jednoduché a bezplatné nástroje pro podávání zpráv pro jednotlivce, které umožňují náborářům prozkoumat jeho možnosti.
 • Rozšiřte dosah svých inzerátů bez námahy pomocí funkce zveřejňování jedním kliknutím.
 • Pro vaše pohodlí nabízí dvě standardní edice: Standard Edition a Advanced Edition.
 • Upgradujte zkušenosti kandidátů integrací LinkedIn Easy Apply.

Platforma Zoho Recruit plní dvě funkce: zvyšuje viditelnost vašich pracovních nabídek a udržuje vaši značku zaměstnavatele.

TalentReef

TalentReef je specializované médium pro řízení náboru vyvinuté pro efektivní najímání mnoha hodinových zaměstnanců. Zlepšuje pracovní tok a zjednodušuje a urychluje aplikační proces automatizací operací a úkolů.

Funkce:

 • Nabízí několik aplikačních formulářů: chat, text nebo QR kódy.
 • Zlepšuje dodržování předpisů a zkracuje dobu náboru náborových manažerů.
 • Poskytuje intuitivní řídicí panel, sledování žadatelů a možnosti zasílání textových zpráv.
 • Kombinuje se s pracovními tabulemi, platformami sociálních médií, mzdovými systémy a službami pro kontrolu pozadí.

Mezi silné kvality TalentReef patří vytváření značkových kariérních stránek, interakce s pracovními radami a vhodná komunikace s kandidáty.

Funkce, na které je třeba dávat pozor při výběru softwaru pro náborový marketing

Mezi základní klíčové funkce patří:

#1. Sourcing a přitažlivost kandidátů

Výjimečné vlastnosti náborového marketingového softwaru lze využít k efektivnímu objevování, identifikaci a přitahování špičkových talentů:

 • Nábor na sociálních sítích: Postupy pro nábor, zapojení a konverzi uchazečů o zaměstnání na platformách sociálních médií jsou optimalizovány softwarem pro náborový marketing.
 • Programy doporučení zaměstnanců: Centralizovaná platforma softwaru umožňuje zaměstnancům posílat doporučení, sledovat pokrok a brát ohled na pobídky nebo ceny.

#2. Řízení vztahů s kandidáty (CRM)

Zapojení a rozvoj dlouhodobých spojení závisí na efektivní organizaci a sledování interakcí s kandidáty:

 • Segmentace fondu talentů: Pomocí opakovaně použitelných značek a filtrů uspořádejte a klasifikujte svůj fond talentů, abyste snáze našli a zacílili kvalifikované lidi na konkrétní pracovní pozice.
 • Analýzy a reporting náboru: Používejte podrobnou analýzu a řešení pro vytváření sestav, která sledují klíčové ukazatele výkonu (KPI) a podporují optimalizaci strategie k posouzení úspěšnosti vašich marketingových iniciativ v oblasti náboru.

#4. Zveřejňování práce a vícekanálová distribuce

Rozšiřte svůj dosah a viditelnost sdílením informací o volných pozicích prostřednictvím několika kanálů:

 • Šablony a přizpůsobení pracovních inzerátů: Pomocí různých nástrojů a funkcí vytvořte efektivní šablony pracovních inzerátů.
 • Cílená reklama: Provozujte programatickou inzerci a prezentujte pracovní nabídky nejkvalifikovanějším lidem na základě jejich historie vyhledávání, historie prohlížení a zájmů.

#3. Značka zaměstnavatele

Řešení pro budování značky zaměstnavatelů, jako jsou tvůrci kariérních stránek, správa obsahu a značkové materiály, mohou vaší firmě pomoci zlepšit její pověst a přilákat špičkové talenty:

 • Řízení náborových akcí: Chcete-li se spojit s vhodnými potenciálními zákazníky a upozornit na své pracovní příležitosti, strategicky organizovat, propagovat a řídit náborové akce, jako jsou veletrhy práce a networkingová setkání.
 • Přizpůsobitelné kariérní weby: Navrhněte vizuálně přitažlivé a mobilní kariérní webové stránky, které odrážejí kulturu, hodnoty a charakteristické vlastnosti vaší firmy.

Často kladenou otázkou je: „Jaký je rozdíl mezi Employer branding a Recruitment marketingem?“

Značka zaměstnavatele a náborový marketing slouží odlišným cílům. Náborový marketing šíří informace o vyhlídkách na zaměstnání, aby nalákal potenciální kandidáty. Naproti tomu zaměstnavatelská značka je o navrhování a zobrazování příkladné image společnosti jako skvělého pracoviště.

Jak zvýšit povědomí o náborovém marketingu?

#1. Zvyšte povědomí: Propagujte svou personální marketingovou agenturu jako zaměstnavatele na webových stránkách, kde kandidáti často hledají dostupné pracovní nabídky.

#2. Vyvolat zájem: Srovnejte informace o pracovních nabídkách s informacemi, které potenciální zaměstnanci chtějí vzbudit jejich zájem.

#3. Pečujte o rozhodnutí: Inzerujte dostupné pozice, zaměstnanecké výhody a plat, který zaměstnavatel nabízí.

#4. Optimalizujte proces náboru: Vylepšení žádosti o zaměstnání udělá zázraky ve vaší náborové hře. V případě, že kandidát nebude přijat, měli byste ho zvážit pro budoucí příležitosti, až budou k dispozici.

Závěr

Recruitment marketing umožňuje společnostem vyniknout díky jejich přístupnému uživatelskému rozhraní. Platformy náborového marketingu umožňují podnikům najít, zaujmout a najmout špičkové lidi.

Výběr správné platformy náborového marketingu tak může významně ovlivnit vaši schopnost shromáždit kvalifikované zaměstnance, kteří jsou rozhodující pro úspěch vaší společnosti.