7 trendů robotů na sociálních sítích

Roboti dělají vlny v různých sektorech. V poslední době se někteří roboti stali trendy tématem na sociálních sítích. Tento článek vám představí 7 neuvěřitelně úžasných robotů, kteří se těší velké společenské pozornosti.

Díky digitalizaci a průmyslové automatizaci se roboti stávají nedílnou součástí našich životů. Robotický průmysl bude v příštích několika letech mnohem větší.

Odhady naznačují, že by to mohlo mít větší hodnotu než 260 miliard dolarů do roku 2030. Většina tohoto růstu bude způsobena roboty vykonávajícími užitečné práce, jako je bezpečnost, asistence, úklid, doručování věcí a doprava.

Zmínění roboti jsou nejen super vyspělí, ale také si získávají na popularitě díky pozoruhodným věcem, které dokážou.

Pojďme se blíže podívat na tyto úžasné roboty a na to, jak mění různá odvětví.

Kopírovací robot Erodia

Video malého robota se nedávno stalo virálním. Tento samozahrabávací nosič semen robot mohou být užitečné v zemědělství, životním prostředí a lesnictví. Možná pro to „robot“ není správný název. Místo toho ji pojmenujme kopií rostliny erodium. Tato rostlina produkuje semena s hydromorfní strukturou podobnou ocasu, která umožňuje semenu zavrtat se do země. Poté smotejte a odviňte, snažte se zakopat semeno hlouběji do půdy.

Tento malý robot by mohl být naší nejlepší šancí na záchranu přírody. Může to znít trochu překvapivě, ale dokáže vysadit stromy po celém světě, zachránit ohrožené rostliny a obnovit naše životní prostředí.

Zdroj obrázku: Laboratoř Morphing Matter

Jednoduše ho položíte na zem a ono se začne pomalu zahrabávat. Když na něj upevníte semeno, robot je zahrabe hluboko do země. Chová se hodně jako hydromorf, přirozená struktura, která mění tvar v reakci na okolní podmínky, jako je vlhkost.

Brilantní mysli v Laboratoř Morphing Matter, tým výzkumníků stojících za touto inovací, přišel s jednoduchým, ale inteligentním designem. Má tři kotevní body, které zabraňují převrácení nebo pádu konstrukce. Vždy zajišťuje, že směřuje dolů pod určitým úhlem, aby se zaryl do země a zasadil semeno.

Teď je tu důležitá věc, počet cívek. Více cívek dělá strukturu měkčí, ale příliš málo cívek neposkytuje dostatečnou sílu potřebnou k pohybu nebo provozu. Tím, že semeno zahrabete do dostatečné hloubky, konstrukce jej ochrání před přírodními hrozbami, jako jsou požáry, déšť nebo divoká zvěř.

Když robot narazí na vlhkost, dřevo se roztáhne. Ale tady je ta úžasná část – buňky vnitřní vrstvy se roztahují rychleji než vnější vrstva, což způsobuje její svinutí. Když uschne, opět změní rychlost, přičemž buňky vnitřní vrstvy zatlačí semeno ještě hlouběji do půdy.

Unikátní na tomto robotu je, že nevyžaduje žádné syntetické materiály ani plasty, které již nyní poškozují naši planetu. Dřevo je biologicky rozložitelné, takže nepřispívá k našim ekologickým problémům.

Jedním z nejkritičtějších testů, které provedli, bylo vypuštění několika semen z dronů. Překvapivě měly tyto robotem podporované kapky semen úspěšnost 90 procent.

Ještě pohodlněji můžete těmto robotům implantovat symbiotické druhy, jako jsou houby a hlístice, které pomáhají zvýšit míru přežití rostliny v přirozeném prostředí.

Zdroj obrázku: Laboratoř Morphing Matter

Zatímco rostlina na erodium byla pro tým inspirací, měla i svou stinnou stránku, s nízkou úspěšností, zejména v náročných krajinných oblastech. Proto se tito chytří inženýři rozhodli vylepšit design, aby neustále fungoval efektivně. Ještě více fascinující je, že robot dokáže pojmout různá semena a zasadit různé druhy dřeva, čímž otevírá možnost znovu zalesnit všechny terény na naší planetě.

  Jak odstranit vaše nahrávky Alexa hlasem

Není to úžasné? S inovacemi, jako je tato, může být jen otázkou let, než uvidíme svět postupně obnovovat svou původní podobu, zelený vzhled.

Robot Optimus od Tesly

Nedávno oficiální Tesla Optimus handle sdíleli pokrok svého robota a během několika hodin se stal virálním po celém světě a dokonce se stal trendovým tématem mezi geeky. Optimus je humanoidní robot vytvořený Teslou.

K vidění a pohybu nyní používá stejnou chytrou technologii jako vozy Tesla. Ve videu robot začíná tím, že se připraví a poté ukazuje, jak dokáže pomocí očí a senzorů najít části těla bez jakékoli pomoci.

Tesla Optimus zručně zachází s každým blokem a dokončí úkol tak rychle, jak to jen člověk dokáže. Navíc se dokáže přizpůsobit dynamickým změnám ve svém okolí a bez námahy se přizpůsobí, když do něj vstoupí člověk tím, že přeskupí bloky. TeslaBot může dokonce opravit své chyby, jako je pohyb bloku, který spadne na bok.

Video dále zdůrazňuje působivou rovnováhu a flexibilitu Tesla Bota, protože elegantně provádí jógové pozice, které vyžadují postoje na jedné noze a prodloužení končetin. I když pro ně tyto pózy nemusí být přímo užitečné, ukazují, jak dobře dokáže TeslaBot ovládat své tělo a udržovat stabilitu.

Další společnost v Texasu s názvem Apptronik také pracuje na robotovi, jako je tento. Jejich robot má pomáhat lidem s nudnými a opakujícími se úkoly a je navržen tak, aby dobře fungoval po boku lidí. Jejich počátečním cílem jsou skladové práce. Může se stát konkurencí pro Teslova robota, který se stále vyvíjí.

Prototyp robota na kolečkových bruslích od Disney

Disney, známý svými úžasnými filmy, nyní vyrábí také roboty. Zlepšují se v tom. Nedávno představili okouzlující prototyp a robot na kolečkových bruslícha upoutalo to pozornost všech.

Zdroj obrázku: Disney parky

Cílem jejich projektu je vytvořit roboty, kteří se vyrovnají dynamické povaze postav a filmů Disney. Robotika je v tomto kontextu o přesnosti, opakovatelnosti a dosažení úrovně lidské dokonalosti. Cílem těchto robotů je nejen provádět fyzické úkoly, ale také předávat emoce a osobnost a vytvářet emocionální spojení s publikem.

K dosažení tohoto emocionálního spojení používá společnost Disney vysoce výkonné materiály, mechanické efekty škálování a data zachycení pohybu. Chtějí, aby tito roboti měli ve svých vystoupeních vnitřní emoce. Tato fáze vývoje je pro Disney jako „hrací čas“, kde zkoumají nedostatky a nejistoty v postavách, aby se o ně diváci skutečně zajímali a spojili se s nimi.

Disney zkouší nové věci. Chtějí vytvořit roboty, kteří se chovají podobně jako lidé, dělají skvělé věci a vyvolávají v nás emoce, jako je vzrušení nebo štěstí. Disney jde s těmito roboty v jejich příbězích a zábavě vzrušujícím směrem.

Mini Robot od DeepMind

Dceřiná společnost Google, DeepMind, využívá sílu umělé inteligence k tomu, aby naučila roboty hrát fotbalový zápas jeden na jednoho. Tyto mini-roboty nejsou vaši typičtí hráči; každý má více než 20 kloubů, takže jejich pohyby jsou složité.

Když ukázali pokrok svého robota a jak se učí opakováním, sdíleli video, kde instruktor neustále tlačil na robota a on neustále vstával. Video se stalo virálním a lidé na sociálních sítích začali instruktora označovat za kamenného a tyrana. Možná se lidé nyní začínají starat o stroje.

Tak, DeepMindPosláním společnosti je prozkoumat, zda může Deep Reinforcement Learning efektivně a za přijatelnou cenu rozvíjet pokročilé a bezpečné motorické dovednosti těchto robotů a zda mohou tyto dovednosti kombinovat a vytvářet komplexní strategie pro dynamická prostředí.

Tréninkový proces začíná zdokonalováním jednotlivých dovedností v simulovaném prostředí. Mezi tyto dovednosti patří zotavování se z pádů, chůze, otáčení, kopání a další. Roboti jsou také vycvičeni k hladkému přechodu mezi různými akcemi.

  Jak spravovat neomezené předplatné Kindle

Jakmile si tyto dovednosti v simulaci osvojí, jsou roboti vpuštěni na skutečnou půdu, kde předvedou své schopnosti v zábavných, někdy komických fotbalových zápasech jeden na jednoho.

Tito trénovaní roboti nejen ukazují působivé fyzické pohyby, ale také vykazují složité chování. Mají základní strategické znalosti a mohou dokonce předvídat pohyby míče, což jim umožňuje blokovat střely soupeře. Tento behaviorální trénink také probíhá v simulovaném prostředí, než je implementován do skutečných robotů.

Výsledky jsou pozoruhodné. Díky školení AI a některým drobným hardwarovým úpravám se roboti pohybují bezpečněji a efektivněji. Mohou vstát o 63 % rychleji, běžet o 156 % rychleji a kopat do míče o 24 % rychlejší. Ukazuje sílu AI při zvyšování výkonu robotů.

DeepMind je těmito počátečními výsledky velmi povzbuzen, protože vidí slibný potenciál v používání Deep Reinforcement Learning pro trénink robotů. Plány týmu zahrnují prozkoumání toho, jak se roboti mohou učit z kamerových snímků. Tyto informace lze použít k efektivnějšímu předpovídání různých aspektů hry.

Humanoidní roboti

Poněkud neobvyklá událost byla pozorována na stadionu SoFi v Los Angeles během zápasu NFL s Miami Dolphins a Los Angeles Chargers. V intenzivní atmosféře hry si fanoušci s orlíma očima začali všímat něčeho zvláštního: několik Humanoidní roboti usedli na svá místa mezi davy, pohled, který mnohé diváky zmátl.

Zdroj obrázku: BUDOUCNOST

Všechny skutečně zaskočilo, jak hladce tito roboti zapadli do lidských diváků. Vypadali tak moc jako lidé, že přesně zapadli mezi ostatní fanoušky videoher. Videa robotů, jak si hru užívají a dokonce se zapojují s fanoušky, začala kolovat online, což přispělo ke zvědavosti na situaci.

Přes jejich pozoruhodný živý vzhled a činy však nezůstal bez povšimnutí jeden zvláštní detail. Žádný z těchto robotů se během hry nikdy neusmál. Místo toho vypadali zmateně.

Zprávy později odhalily, že tito roboti byli přítomni, aby propagovali připravovaný film s názvem „The Creator“, což je skutečnost, která diváky překvapila a zmátla ještě více. Tato událost znamenala jedinečný okamžik v historii NFL.

Roboti AI, charakterizovaní jako umělí agenti působící v reálném světě, jsou navrženi tak, aby manipulovali s předměty, vnímali své okolí, pohybovali se autonomně a prováděli různé úkoly.

Mezi hrstkou fungujících humanoidních robotů po celém světě, Sophia je nejproslulejší díky svým pozoruhodným lidským vlastnostem, včetně laskavosti a schopnosti bez námahy komunikovat s lidskými bytostmi. Její náplň sahá od práce v pečovatelských domech až po davový management.

Junco Chihirarobot android vytvořený společností Toshiba, působí v tokijském turistickém informačním centru a od roku 2017 je vybaven funkcemi pro rozpoznávání řeči, což jí umožňuje přímo komunikovat s turisty a pomáhat jim.

Nadine, jehož obličej a ruce byly vytvořeny japonskou společností Kokoro, má osobnost a emoce podobné lidem. Dokáže udržovat oční kontakt a vybavovat si minulé konverzace pomocí 3D kamery, mikrofonu a webové kamery ke shromažďování vizuálních a zvukových informací.

Geminoid DK, živý výtvor připomínající člověka, vznikl ze spolupráce mezi soukromou japonskou firmou a Ósackou univerzitou pod vedením Hiroshi Ishiguro, ředitele univerzitní Intelligent Robotics Laboratory. Tento robot, po vzoru Henryho Scharfea, byl navržen tak, aby věrně napodoboval lidský vzhled.

konečněJia Jia, čínský inaugurační humanoidní robot, je oslavován pro své nápadně realistické rysy. Přestože se potýká s plynulou a přesnou konverzací, její výjimečná krása a živý vzhled si vysloužily uznání. Jia Jia, vytvořený Univerzitou vědy a technologie v Číně, je důkazem neustálého pokroku v technologii robotiky.

Toto je několik humanoidních robotů, kteří se stali virálními a trendy poté, co se objevili.

Stráž Ascento

Stráž Ascento Díky jedinečnému a přátelskému vzhledu se robot stal senzací na sociálních sítích. Jsme si vědomi toho, že roboti přebírají role, které kdysi vykonávali lidé, a jednou z těchto oblastí je oblast bezpečnosti.

  Jak hrát Tridle

Zdroj obrázku: Stráž Ascento

Ascento Guard, postavený pro hlídání rozsáhlých soukromých venkovních objektů, již našel svou práci v různých průmyslových odvětvích, včetně výroby, datových center, farmaceutických výrobních center a skladů.

Robot přichází s pokročilými funkcemi pro důkladné bezpečnostní monitorování. Dokáže detekovat potenciální hrozby a vetřelce a prostřednictvím své aplikace okamžitě upozorní bezpečnostní personál.

Nastavení Ascento Guard je snadné. Zabere jen několik hodin, než se stane téměř autonomním vytvořením plánů hlídek, které můžete naprogramovat. Hlídá hranice rychlostí přibližně 2,8 mph (4,5 km/h) a využívá tepelné a infračervené kamery k monitorování požárů nebo narušení bezpečnosti.

Díky integrovaným reproduktorům a mikrofonům umožňuje robot bezpečnou obousměrnou komunikaci, zatímco jeho videokamery dohlížejí na parkoviště. Ascento Guard, navržený tak, aby odolal všem povětrnostním podmínkám, nabízí všestrannost a spolehlivost.

Bezpečnostní průmysl na celém světě čelí problému, jako je vysoká míra fluktuace zaměstnanců, která může každý rok dosahovat až 43 %, jak uvádí Chris Smith. Tento příspěvek byl sdílen na oficiálním účtu LinkedIn Ascento.

Je to kvůli nedostatku pracovníků a problémům s dlouhými směnami, lichými hodinami a špatným počasím. Je zde tedy potřeba kreativních řešení.

Ascent Guard pokrývá tuto mezeru, kombinuje výhody lidského personálu a pevně instalovaných kamer, nabízí ekonomickou efektivitu a důkladnost. Od představení robota v září 2023 obdrželo Ascento četné požadavky z různých odvětví, které zdůrazňují potenciál automatizace při řešení bezpečnostních problémů.

Ascento má větší plány nad rámec Ascento Guard, včetně zkoumání příležitostí v oblasti vnitřní, letecké a aplikační integrace. Společnost chápe, že skutečný potenciál spočívá v použití umělé inteligence k analýze dat, která zachycuje. To otevírá dveře pro kreativní řešení pro řešení nedostatku pracovních sil a zlepšení bezpečnosti v různých odvětvích.

JAKÉKOLI

JAKÉKOLI je průkopnický čtyřnohý (se čtyřmi nohami) robot navržený tak, aby vynikal v některých z nejnáročnějších a neustále se měnících prostředích. Tento robot se stal senzací sociálních médií díky svým působivým parkourovým dovednostem a četná videa předvádějící jeho schopnosti získávají na popularitě.

Zdroj obrázku: ANYbotics

Díky svým jedinečným pohyblivým částem, které dokážou velmi přesně řídit točivý moment, může tento robot běžet rychle a snadno vylézt do strmých míst.

Jeho pokročilá sada senzorů, zahrnující laserové senzory a kamery, vybavuje ANYmal pozoruhodnou schopností nepřetržitě vnímat a mapovat své okolí a zajistit přesnou lokalizaci. Toto množství senzorických dat umožňuje robotovi autonomně zmapovat svou navigační cestu. Při cestování v jeho prostředí také dělejte vypočítavá rozhodnutí.

Speciálně vyvinuté pro průmyslové kontroly v náročných lokalitách, jako jsou ropná a plynárenská zařízení. ANYmal je dodáván s robustní baterií, která poskytuje více než dvě hodiny autonomie. Je také vybaven řadou senzorických zařízení, včetně optických a termálních kamer, mikrofonů, senzorů detekce plynů a aktivního osvětlení.

Je pozoruhodné, že navzdory svým působivým schopnostem si ANYmal zachovává vysoce přenosný design, váží méně než 30 kg. Jediný jedinec jej může efektivně přepravovat a provozovat.

Kromě toho, čím se ANYmal odlišuje, je jeho výjimečná schopnost provádět pohyby podobné parkouru. To dodává jeho všestrannosti další rozměr a umožňuje mu procházet složitým terénem a překonávat překážky s hbitostí a grácií.

Ať už jde o přeskakování překážek, přesný běh nebo snadné lezení. Parkourové dovednosti ANYmal z něj činí impozantního soupeře ve scénářích, které vyžadují mobilitu, přizpůsobivost a robustní smyslové vnímání.

Závěrečná slova

V tomto článku jsme prozkoumali některé pozoruhodné roboty, od Erodia Copy Robota po Tesla Optimus Robot, DeepMind’s Mini Robot a dokonce i humanoidní roboty v zápase NFL. Podívali jsme se také na Ascento Guard Robot, ANYmal Robot od ANYbotics a roztomilého robota od Disneyho.

Tito roboti předvádějí neuvěřitelný pokrok v robotické technologii. Mají různé aplikace, od zabezpečení po zábavu, a ilustrují pokračující pokrok v této oblasti. Stručně řečeno, budoucnost robotiky vypadá slibně a tito roboti jsou jen upoutávkou na to, co přijde.

Můžete také prozkoumat cloudovou robotiku.