Twitter

11 Statistiky Twitter/X by to chtěl vědět i Elon Musk

Platformy sociálních médií, jako je Twitter, pomáhají připojit se a spojit se s ostatními uživateli. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone a Evan Williams vytvořili Twitter 21. března 2006. Od té doby se Twitter stal základní platformou pro sdílení zpráv, aktualizací a nápadů.

Bohatá kulturní platforma je centrem vlivných a mocných ideologů. Debaty, ale i vtipy se na Twitteru šíří rychleji než na jiných platformách.

27. října 2022 Elon Musk získal Twitter pro 44 miliard dolarů. Jednou zastávkou pro všechny potřeby sociálních médií je budoucnost této platformy. Twitter slouží k propagaci obchodu, komunikace, zábavy, znalostí a mnoha dalším účelům. Brzy je Musk připraven konkurovat pracovním portálům, protože je plánuje v budoucnu zavést.

Před těmito rekonstrukcemi propustil 7500 zaměstnanců a rozpustil představenstvo. Během jediného roku zcela změnil logo a název platformy na nyní s názvem X.

Význam Twitteru/X

  • Twitter je nejrychlejší platforma sociálních médií pro sdílení novinek a aktualizací. Informace se k cílovému publiku dostanou mnohem dříve než jakákoli jiná platforma. Zajímavé je, že možnost na Twitteru uvádí trendy témata v každém regionu.
  • Tato platforma sociálních médií umožňuje uživatelům odpovídat na tweety. Lidé mohou sdílet své názory a nápady s ostatními.
  • B2B (Business to Business) a B2C (Business to Customers) marketéři využívají Twitter k propagaci svých značek. B2C mohou oslovit své cílové publikum pomocí hashtagů ve svých tweetech. Profesionálové mohou spolupracovat s jinými podniky na vylepšení služeb.
  • Znalosti a zdroje jsou k dispozici také na Twitteru. Kromě zábavy mohou uživatelé získat cenné zprávy, informace a aktualizace, aby zůstali informováni o světě.
  • Komunikační platforma v reálném čase poskytuje tweety jako rychlé zprávy. Twitter má silný algoritmus dosahu, který je prospěšný pro média. Mohou okamžitě sdílet novinky a informace bez jakýchkoli omezení.
  • Twitter má funkci retweetu, která umožňuje retweetovat ostatní. Výhodou této možnosti je, že informace se mohou dostat k maximálnímu počtu lidí, aniž by je sledovali.
  • Od svého spuštění je Twitter zaměřen na různé cílové skupiny. Jedná se o jednorázovou platformu pro zprávy a politiku, kde mohou lidé a osobnosti jako novináři, celebrity, sportovci a politici zvýšit svůj hlas na různá témata. Politické a někdy kontroverzní názory se rychle rozšířily k cílové skupině.

Zde jsou některé úžasné statistiky Twitter/X, které byste měli znát:

Geografické statistiky

Zdroj obrázku- www.demandsage.com

Podle DemandSage má Twitter 572 milionů uživatelů globálně, zatímco 237,8 milionu aktivních uživatelů denně je na platformě. V žebříčku je na třetím místě za Facebookem a Instagramem. Počty se rok od roku neustále zvyšují.

Spojené státy jsou zemí číslo jedna na světě z hlediska HDP a počtu obyvatel a také v seznamu aktivních uživatelů Twitteru. USA mají 77,75 milionu měsíčně aktivní uživatelé na platformě a seznam následuje Japonsko (58,2) a Indie (24,45). Rozebíráme americké statistiky, pouze 52 % uživatelů denně sleduje Twitter.

Podle průzkumu přichází 84 % z celkových návštěv na Twitter týdně a 96 % přichází na Twitter jednou za měsíc. Data odhalila, že Amerika tráví na Twitteru 6 minut denně.

  Jak číst vlákna Twitteru ve formě dlouhých příspěvků

Regionálně vede v žebříčcích aktivních uživatelů Twitteru Severní Amerika – 15 % z celkového počtu uživatelů identifikovaných z regionu.

Asijský region se umístil pod Severní Amerikou. 69,5 milionu a 40,7 milionu uživatelé jsou z východní a jižní Asie. Celkově je 40 % uživatelů Twitteru aktivních v těchto třech regionech a neustále roste.

Demografické údaje

Platformy sociálních médií jsou oblíbené mezi teenagery a mladými lidmi. Celosvětově 97 % dospívajících používá sociální média a 75 % má alespoň jeden účet na sociálních sítích. Twitter je ale populární mezi lidmi středního věku. 38,5 % uživatelů do roku 2022 je ve věkové skupině 25-34 let. 37 % mládeže a 24 % dospívajících používat Twitter pro různé účely.

Podle Statistika 2021, šest z deseti uživatelů ve věku 25–49 let tráví čas na Twitteru. Jedním z faktorů ovlivňujících demografické statistiky Twitteru jsou jeho výhody.

Většina lidí používá Twitter ke sdílení zpráv a informací. Liší se od ostatních platforem, kde uživatelé tráví nejvíce času, což vedlo ke zvýšení reputace platformy, protože většinu obsahu pro dospělé můžeme vidět na Twitteru.

Uživatelskou základnu Twitteru tvoří více mužů než žen. 71,2 % uživatelů na Twitteru jsou muži a zbytek jsou ženy. Ale naopak ženy vedou žebříčky interakcí a komunikace značek. Vyplývá to z pasivního přístupu mužů, kteří primárně využívají Twitter pro aktualizace a novinky.

Denní interakce na Twitteru/X

Zdroj obrázku- https://www.dsayce.com/

Twitter je platforma pro interakci se zákazníky, která zaznamenává 6 000 tweetů za sekundu. Globálně uživatelé odesílají v průměru 350 000 tweetů za minutu a 500 milionů tweetů denně.

Data ukazují, jak často jsou lidé na Twitteru aktivní. Průměrný čas strávený na Twitteru globálně v roce 2023 byl 31 minutlepší než konkurenční platformy jako Facebook a Instagram.

Příjmy generované Twitterem/X

Zdroj obrázku: www.businessofapps.com

Ve srovnání s jinými platformami jsou příjmy Twitteru nižší, než se očekávalo. Podle generálního ředitele Twitteru Elona Muska jsou celkové příjmy v roce 2023 3 miliardy dolarů, což je o 1,4 miliardy méně než v roce 2022. Twitter v roce 2022 vydělá 4,4 miliardy dolarů.

Její celkové příjmy v roce 2022 byly 4,4 miliardy dolarů. Při rozčlenění jejích celkových příjmů pocházely 4 miliardy dolarů z reklamy a 0,4 miliardy z dat a licencí. Toto číslo však od čtvrtého čtvrtletí roku 2021 neustále klesá. 17 % celkových uživatelů Twitteru pochází z USA, ale 50 % celkových příjmů pochází z této země. Na konci roku 2022 přispěly USA 2,4 miliardy dolarůa 2 miliardy dolarů přišly ze zbytku světa.

Během pandemie vzrostlo zapojení na platformách sociálních médií o 10,5 %. Lidé byli v kontaktu s rodinou nebo přáteli, prací a informacemi. To také ovlivnilo příjmy Twitteru od konce roku 2019 do roku 2021. Twitter zaznamenal 32% nárůst zisku z 3,4 miliardy dolarů na 5 miliard dolarů.

Během pandemie vzrostlo zapojení na platformách sociálních médií o 10,5 %. Lidé chtěli zůstat ve spojení s rodinou nebo přáteli, prací a informacemi. Ovlivnilo to i příjmy Twitteru. Twitter viděl a 32% nárůst zisku od konce roku 2019 do roku 2021 z 3,4 miliardy USD na 5 miliard USD.

Twitter/X pro firmy

Platforma sociálních médií není jen pro zábavu; je to vynikající platforma pro marketing. do roku 2023 93 % obchodníků používat online platformy k oslovení cílového publika.

Renomované značky a středně velké podniky se prodávají na internetu, protože se snadno dostanou do mysli svých zákazníků. 71 % středně velkých podniků na celém světě používá tyto platformy a 52 % zveřejňuje příspěvky jednou denně.

  Jak přidat tweet do záložek na Twitteru

V lednu 2023 se Twitter umístil s druhým nejvyšším růstem doporučení webového provozu mezi všemi platformami sociálních médií. Tempo růstu se zvýšilo na 34,3 %, za Instagramem (114,4 %). Značky na Twitteru rychle rostou a řadí se na druhé místo na seznamu platforem obchodníků.

Asi 82 ​​% používá Twitter pro obsahový marketing B2B (business-to-business). Sdílejí a propagují svůj produkt s různými značkami a oslovují cílové publikum.

Lidé sledují své oblíbené značky pro nejnovější aktualizace a nabídky. Značka nezklame ani jejich pravidelnou aktualizací. 79 % uživatelů Twitteru okamžitě sleduje značky kvůli nejnovějším aktualizacím a značky reagují prostřednictvím zábavných příspěvků a nabídek.

Klesající grafy Twitteru/X

Zdroj obrázku- https://www.similarweb.com/blog/insights

Navzdory dobré uživatelské základně a angažovanosti Twitteru neustále dochází ke ztrátám. Podle údajů společnosti zůstal Twitter v čisté ztrátě od roku 2012 do roku 2017. Platforma se zotavila hlavně během následujících dvou let, ale příběh pokračoval. V roce 2020 Twitter ztratil 1136 milionů dolarů, což je nejstrmější pokles od roku jeho spuštění.

Informuje o tom podobný web Twitter ztratil 7,75 % návštěvnosti v březnu 2023. Denně aktivní uživatelé aplikací pro Android také klesli o 9,8 %. Důvodem tohoto poklesu se stal placený plán Twitteru.

Hlavním zdrojem příjmů Twitteru jsou příjmy z reklamy. Za posledních osm let přišlo z jiných zdrojů maximálně 0,5 miliardy dolarů. 90 % příjmů Twitteru pochází z reklamy, ale po Muskově akvizici se příjmy Twitteru z reklamy snížily o 50 %.

Protože Elon ukládá mnohá uživatelská omezení, podniky se spoléhají na jiné platformy sociálních médií, aby udržely marketingové náklady.

Nedávno Elon Musk potvrdil, že cash flow bude negativní až do poloviny roku 2023. Společnost potřebovala pomoci s dluhem ve výši 13 miliard dolarů, která musela být splacena do července 2023. Vzorec ztrát je po zbytek roku stejný. Twitter nyní spoléhá na služby, které nejsou založeny na reklamě, jako je předplatné, aby se zotavil ze ztrát.

Twitter/X Future

Životnost Twitteru je založena na dnešní generaci a my od toho neustupujeme. v roce 2023 52 % tweetů pochází od lidí narozených v letech 1997-2012. V posledních letech zůstává počet aktivních uživatelů Twitteru stejný.

Prognóza uživatelů pro Twitter vypadá slibně mezi roky 2024-2027. údajně 42,3 milionů uživatelů bude platformu používat pro různé účely a míra přírůstku by byla 10,19 %.

Tvůrci na Twitteru/X

Generace Gen-Z, kde většina tvůrců obsahu vydělává více než placení profesionálové. Asi 207 milionů lidí se považovalo za tvůrce, ale jen třetina si tuto roli vybrala na plný úvazek. Twitter bude poskytovat mnohem lepší výnosy než jeho ostatní konkurenti. V polovině roku 2023 Twitter oznámil program sdílení příjmů z reklamy. Tvůrci dostanou podíl z částky, kterou Twitter jejich prostřednictvím vydělal.

asi 97 % z celkového počtu, který může uživatel získat. Klesající příjmy Twitteru z reklamy od loňského roku lze tímto programem oživit. Programy pro příjem z reklamy jsou však dostupné pro tvůrce s alespoň 15 miliony zobrazení za poslední tři měsíce s 500 sledujícími.

Cenná data o financích

Podle průzkumu Twitteru 53 % lidí získat finanční a investiční znalosti z této platformy, zatímco 40 % investuje své peníze na základě informací z Twitteru.

  Jak identifikovat roboty na Twitteru

Čísla od pandemie vzrostla a současný generální ředitel Twitteru může změnit bohatství jakékoli firmy nebo kryptoměny jediným tweetem. Jen o kryptoměnách bylo během pandemie vytvořeno více než 1 miliarda tweetů.

V roce 2021 Musk oznámil, že Tesla bude přijímat platby v bitcoinech, čímž se jeho cena během jediného dne zvýší o více než 20 %. Nejbohatší muž na světě má určité pravomoci v peněžním vyjádření manipulovat finančním světem. Lidé sledují finanční zprávy na Twitteru, protože vědí, že Elon Musk je může kdykoli během okamžiku učinit ziskovými.

Celebrity na Twitteru/X

Kromě generálního ředitele Twitteru Elona Muska se žádný jiný generální ředitel nebo vlastník platformy sociálních médií nedostal na první místo seznamu většiny sledujících na jejich platformě. Je nejsledovanější osobností na Twitteru 155 milionů sledujících, následovaný Barackem Obamou a Justinem Bieberem. Dvě světové ikony sportovců se dostaly do čela seznamu nejsledovanějších sportovců na Twitteru.

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi mají 108 milionů a 61 milionů sledujících, resp. Od roku 2019 byla oblíbená herní značka lidí, PlayStation, nejsledovanější značkou na Twitteru se 17 miliony sledujících. Xbox, další herní značka, byla mírně pozadu s 13,5 miliony sledujících.

Twitter/X odběry

Platformy sociálních médií pro zábavní účely jsou pro své uživatele převážně bezplatné. Twitter byl zdarma až do roku 2021, ale generální ředitel Twitteru oznámil, že uživatelé musí platit 8 dolarů měsíčně, aby získali ověřený odznak na svůj účet. Ve výsledku by Twitter tímto krokem vydělal 3,4 milionu dolarů měsíčně od svých 424 tisíc ověřených uživatelů. Následující Muskova akviziceTwitter uložil určitá omezení používání.

Dříve to byla bezplatná platforma, ale od nynějška mohou uživatelé komukoli poslat pouze 500 zpráv za den. Podobně může bezplatný uživatel vytvořit pouze 2400 tweetů, včetně retweetů. Technicky může uživatel pouze sledovat 400 účtů ve dne. Platforma mikroblogování zakázala agresivní chování za účelem kontroly falešného dosahu a zisku na tweetech.

Konkurent Twitteru/X

11. července 2023 spustil Mark Zuckerberg Vlákna „Twitter Killer“.. Za pouhých pět dní se na platformě zaregistrovalo 100 milionů uživatelů. Po 15 dnech však vlákno ztratilo 75 % provozu kvůli potřebě větší přehlednosti. Lidé hledali alternativu k Twitteru, protože Elon Musk rozlišoval mezi bezplatnými a placenými uživateli.

Vlákna jsou v některých ohledech podobná Twitteru. Podle šéfa Threads se ale chtějí vyhnout tomu, aby se angažovali v politice jako Twitter. Nyní je to tedy pouze platforma pro sdílení obrázků a videí jako její mateřská společnost Instagram.

Závěr

Twitter je vynikajícím zdrojem informací a mladí lidé tento zdroj využívají k oslovení své cílové skupiny. Statistiky ukazují, že Twitter stále převyšuje ostatní platformy sociálních médií. Ať už jste student, zaměstnaný nebo nezaměstnaný, tato platforma je ve vašem životě užitečná. Twitter je vhodný pro komunikaci s rodinou, příbuznými, přáteli a kolegy.

Ale od Muskovy akvizice jsou některé funkce dostupné pouze pro předplatitele a vy musíte žít pod omezeními. Většina uživatelů dělá svá finanční rozhodnutí prostřednictvím tweetů, ale bohužel se fámy šíří také na Twitteru. Uživatel musí provést křížovou kontrolu s více zdroji, aby mohl posoudit svou hodnotu.

Můžete také prozkoumat některé analytické nástroje Twitteru a marketingové nástroje Twitteru pro tvůrce trendů, abyste zvýšili zapojení.

x