Jak chránit WiFi síť před hackery (10 způsobů) – 2023

Dnes je internet naší základní potřebou, protože se používá ve všech oblastech, jako je obchod, bankovnictví, vzdělávání, zábava, marketing, reklama atd. Bezdrátový internet je populárnějším typem internetu.

WiFi je nejběžněji používaná metoda pro bezdrátové připojení k internetu. K přenosu dat využívá rádiové vlny. Bezdrátová síť snižuje režii kabelů a údržbu. Ale s tradiční drátovou sítí bylo pro někoho obtížné ukrást vaši šířku pásma.

Ale pokud jde o bezdrátové sítě a internet, jsou důležitá správná bezpečnostní opatření. Při přístupu na internet naše síť také uniká naše osobní data a informace, jako je IP, mac adresa a další. Takže v tom případě je nejlepším řešením použít jakoukoli zabezpečenou síť VPN. Další podrobnosti o tom více se dozvíte zdejako vpn skutečně chrání vaši síť.

Ale pokud jde o místní sítě, jako je domácí, hlavním problémem bezdrátové sítě je to, že lidé mohou proniknout do vaší sítě a používat internet pomocí vašeho WiFi připojení, když jsou blízko vašeho domova, nebo dokonce vaši sousedé mohou plýtvat vaší šířkou pásma. V této situaci je nejlepší možností zablokovat neznámá zařízení z wifi.

Tento problém zvýší váš účet, sníží rychlost internetu a také hackne vaše osobní počítače. Pokud používáte bezdrátové připojení k internetu a nevíte, jak chránit WiFi síť před hackery, nemějte obavy. V tomto článku jsme vysvětlili několik tipů, jak jej chránit před neoprávněným přístupem.

Úžasné tipy na ochranu WiFi sítě před hackery.

1. Vytvořte jedinečné heslo pro váš WIFI router.

Každý router má výchozí uživatelské jméno a heslo používané pro vstup do konfiguračního menu routeru. Výchozí přihlašovací údaje lze snadno najít na Googlu a jsou obvykle „admin“ a „heslo“.

  Jaký je váš preferovaný prohlížeč pro chytré telefony? [Poll]

Proto je nezbytné jej změnit, aby nikdo nemohl provádět změny v nastavení vaší sítě a účinně chránit vaši WiFi síť před hackery.

Kroky ke změně hesla WiFi routeru jsou:

Krok 1. Otevřete nastavení routeru zadáním 198.168.1.1 nebo 192.168.0.1 do adresního řádku prohlížeče.

Krok 2. Poté se přihlaste ke svému routeru pomocí svého uživatelského jména a hesla. Uživatelské jméno a heslo jsou uvedeny v příručce k routeru a u každého výrobce routeru se liší. Pokud jste ztratili příručku k routeru, můžete na Googlu najít výchozí heslo routeru.

Krok 3. Po přihlášení k routeru změňte výchozí uživatelské jméno a heslo pro router v nastavení administrace, aby nikdo neměl přístup přímo k routeru.

2. Filtrovat adresu Mac.

Každé zařízení, které se připojuje k internetu, jako je počítač, notebook, mobil atd., má jedinečnou MAC adresu Media Access Control neboli fyzickou adresu.

Pro zvýšení bezpečnosti vaší bezdrátové sítě můžeme na stránku nastavení routeru přidat adresy Mac všech našich zařízení, aby se k naší WiFi síti mohla připojit pouze určená zařízení.

Tímto způsobem můžeme chránit WiFi síť před hackery a internetovými zloději, kteří používají mnoho technik k automatickému připojení k WiFi.


Jak získat adresu Mac vašeho zařízení?

  • Pro PC – Otevřete příkazový řádek zadáním cmd do vyhledávacího pole. Do příkazového řádku zadejte ipconfig/all a stiskněte enter. Nyní uvidíte fyzickou adresu vašeho zařízení.
  • Pro mobilní zařízení – MAC adresu mobilních zařízení naleznete v části „Nastavení“.
  Jackery uvádí na trh nový solární generátor Plus 300 a solární generátor Plus 1000

3. Šifrujte svou síť.

Chcete-li zabezpečit síť WiFi před hackery a zloději dat, měli byste ji zašifrovat pomocí nastavení zabezpečení bezdrátové sítě na stránce nastavení routeru. Metoda šifrování dostupná pro nastavení bezdrátové sítě zahrnuje WEP, WPA a WPA2 (přístup chráněný WiFi do verze 2).

WEP poskytuje základní šifrování. Proto je méně bezpečný, ale je také kompatibilní s různými zařízeními. WPA2 je bezpečnější, ale je kompatibilní se zařízeními od roku 2006. Pokud používáte nové zařízení, použijte nastavení WPA2 a pro přístup k síti použijte frázi, která je kombinací číselných a alfanumerických znaků.

4. Upravte dosah sítě WiFi.

Pokud bydlíte v malém domě nebo bytě, můžete snížit dosah routeru a zabránit tak neoprávněnému přístupu. Dosah vašeho routeru můžeme snížit změnou režimu routeru na 802.11g namísto 802.11n nebo 802.11b. Můžete také zkusit umístit router do zásuvky nebo krabice, abyste snížili jeho dosah.

5. Upgradujte rámec WiFi Router Framework.

Měli byste používat nejnovější verzi rámce vašeho routeru. Za tímto účelem byste měli pravidelně kontrolovat web výrobce a aktualizovat verzi rámce. Aktuální verzi rámce routeru můžete zkontrolovat na adrese 192.168.*. z řídicího panelu vašeho routeru.

Zkontrolujte také: – Jak zvýšit rychlost WiFi / sílu signálu

6. Zapněte bránu firewall směrovače.

Většina uživatelů používá bránu Windows Firewall na svých počítačích k ochraně před neoprávněným přístupem přes síť. Ale s mobilními zařízeními v sítích WIFI je poměrně důležité mít další vrstvu ochrany.

Proto musíte ve svém routeru povolit bránu firewall. Většina kvalitních routerů má nastavení Firewallu přímo v sobě. Můžete to povolit tak, že se přihlásíte do routeru a přejdete do nastavení zabezpečení. Pokud váš router nemá vestavěnou bránu firewall, můžete si k tomu také stáhnout různé programy třetích stran.

  9 nejlepších Helpdesk softwaru pro podniky elektronického obchodu

7. Změňte název SSID sítě.

SSID našeho bezdrátového routeru je předdefinováno podle značky routeru, kterou používáme. SSID tedy odhaluje značku routeru, kterou používáte, což odhaluje všechny výchozí informace pro vaši síť a její zranitelnosti.

Proto byste měli vždy změnit SSID vaší Wi-Fi sítě, aby byla bezpečnější. Toto nastavení se nachází v základním nastavení bezdrátového připojení na stránce nastavení směrovače. Jako název SSID nepoužívejte žádné osobní údaje.

8. Vypněte sítě pro hosty.

Většina routerů nabízí funkci přidání sítě pro hosty, která umožňuje dočasným uživatelům připojit se k WiFi a mít přístup k internetu, aniž by jim sdělovala skutečné heslo vaší sítě nebo jim k ní poskytovala trvalý přístup.

Měli byste ji však vypnout, aby byla vaše WiFi bezpečnější, protože lidé v dosahu vaší WiFi sítě mohou také používat síť pro hosty a pravděpodobně ji zneužít.

9. Vypněte WPS.

WPS nebo WiFi chráněný systém je technika pro připojení k WiFi síti bez hesla. Vše, co musíte udělat, je stisknout fyzické tlačítko na routeru a na zařízení, abyste se okamžitě připojili nebo zadali kód WPS.

To znamená, že kdokoli s fyzickým přístupem k vašemu routeru se může připojit k síti. Také pin není příliš bezpečný a může být hacknut během několika hodin. Proto je vhodné jej vypnout, abyste chránili WiFi síť před hackery.

10. Skryjte své WiFi SSID.

Nejlepší způsob, jak skrýt vaši WiFi síť před ostatními, je nevysílat SSID. Předpokládejme, že chcete přidat zařízení, zadejte SSID a heslo na zařízení. Vzhledem k tomu, že se síť nezobrazuje při žádném skenování a vyhledávání WiFi, je pochybné, že se na ni zaměřují nějací hackeři nebo vetřelci.

Přečtěte si také:- Nejlepší Wifi router s vysokou rychlostí

Závěrem lze říci, že s technologií si člověk nikdy nemůže být příliš jistý. Proto vám doporučujeme provést všechna nezbytná opatření, aby byla vaše domácí a kancelářská Wi-Fi síť co nejbezpečnější. Pokud máte nějaké návrhy na ochranu sítě WiFi před hackery, podělte se o ně s námi v komentářích níže.