12 nejlepších her na simulaci života pro pohlcující a poutavé zážitky

Chcete zažít více životů a přitom žít svůj běžný život? Vyzkoušejte tyto hry simulující život pro lepší zážitek.

Pokud jste unaveni svou každodenní rutinou a chcete zažít lepší život, pak jsou pro vás hry Life Simulation tou nejlepší záchranou. Jednou můj přítel řekl, že hráč může prostřednictvím her prožít tisíc životů v jednom životě, a tato slova změnila můj pohled na hry.

Life Simulation hry přinášejí obrovské a bohaté možnosti, ale každá hra nemůže být vaším šálkem čaje. Kromě nekonečných simulačních her a nových přírůstků, které se pravidelně objevují, může být výběr té nejlepší hry pro vás náročný. Zde jsou některé z nejlepších her Life-Simulation, které nabízejí pohlcující a poutavý zážitek.

Co jsou hry se simulací života?

Life Simulation hry jsou ty, které vás zavedou do virtuálního světa, kde se musíte udržovat a rozvíjet podle příběhů hry. Tyto hry dávají hráčům moc ovládat životy několika lidí a tvorů ve hře.

Rozhodnutí hráče ovlivňuje příběhy většiny her Life Simulation. Tyto hry se tedy neomezují pouze na stisknutí mezerníku nebo jiných kláves. Místo toho by měl mít hráč silnou duchapřítomnost a dělat zásadní rozhodnutí. Life Simulation hry jsou nejlepší způsob, jak žít další virtuální život z postele nebo pohodlného místa.

Výhody hraní her se simulací života

Hry jsou široce brány v negativním kontextu. Videohry však mohou být také vzrušující a zábavnou alternativou k učení. Simulační hry pomáhají hráči emocionálně růst a rozvíjet lepší dovednosti.

Life Simulation hry jsou založeny na skutečných situacích vytvořených pomocí simulační technologie. Tyto hry pomáhají hráči naučit se nové dovednosti nebo plnit různé úkoly ve virtuálním světě. Kromě toho se tyto hry neomezují pouze na jeden typický příběh. Proto si můžete vybrat hry podle svých preferencí. Ať už chcete zlepšit svou paměť nebo koncentraci, hry Life Simulation vám všem mohou pomoci.

Pojďme tedy rovnou přejít na seznam nejlepších her pro simulaci života.

Údolí Stardew

Stardew Valley je simulační videohra pro hraní rolí v otevřeném světě. Je založen na venkovském životě a dobrodružstvích, která s ním souvisí. Tato hra je zcela založena na farmaření a každodenních rutinách, které inspirují spoluobčané. Odehrává se v tajemném venkovském městečku zvaném ‚Pelican town‘, kde začínáte svou cestu jako obyvatel a zdědíte starý zemědělský pozemek svého dědečka.

Příběh této hry se točí kolem farmaření, ale jeho součástí jsou i další úkoly, jako je shánění potravy, těžba, rybaření a stýkání se s různými obyvateli města. Tato hra obsahuje spoustu vedlejších úkolů a událostí, které odměňují hráče za každé dokončení.

Stardew Valley je hra, kterou mnozí milují pro její relaxační zážitek, jedinečný, klidný, uklidňující soundtrack a starou pixelovou grafiku. Rozmanitost postav je ohromující, a pokud rádi trávíte hodiny přizpůsobováním své postavy, je to hra speciálně vytvořená pro vás!

Vydání – únor 2016

Vydavatel/vývojář – ConcernedApe

Platformy – PC, PlayStation 4, Nintendo Switch a Xbox One

Sims 4

Předpokládejme, že jste zarytým fanouškem simulačních videoher. V tom případě jste určitě slyšeli o herní sérii ‚Sims‘, která revolucionizovala myšlenku simulačních her a posunula ji na jinou úroveň. Toto je 4. díl ze série Sims.

  Jak rozdělit obrazovku na iPhone

Ve hře Sims 4 si musíte vytvořit vlastní jedinečnou virtuální postavu a ovládat ji v průběhu hry, nazývanou také „Sims“. Hráči musí řídit své životy, vztahy a kariéry, aby si toto mistrovské dílo užili. Tato hra poskytuje širokou škálu možností přizpůsobení vzhledu, osobnosti, chování, domova a sousedství jejich Simíka.

Tato hra nabízí širokou škálu herních režimů, včetně „Živého režimu“, kde hráči ovládají své Simíky v reálném čase a „Stavebního režimu“, kde mají hráči přístup ke stavění vlastních domovů, a režimu „Vytvořit Simíka“, kde hráči mohou vytvářet své nové Simíky od nuly.

Hra obsahuje širokou škálu balíčků, jako jsou expanzní a další balíčky, které do vaší hry přidají nové funkce.

Vydání – září 2014

Vydavatel/vývojář – Maxis, The Sims Studio

Platformy – PlayStation 4, Xbox One a PC

Dvoubodová nemocnice

Chtěli jste někdy vědět, co se děje uvnitř nemocnice na profesionální úrovni? Zde je hra vašich snů! Two Point Hospital je simulační hra, ve které mají hráči na starosti budování a správu vlastních nemocnic, aby vyléčili různé podivné nemoci, ze kterých se jistě zblázníte! Tato hra obsahuje různé nemocnice, z nichž každá má své úkoly.

Hráči musí spravovat nemocniční personál, zařízení a finance, aby udrželi plynulost hry.

Úkoly, jako je najímání lidí pro personál, jejich školení, výzkum nových technologií a objevování nových léčebných postupů a modernizace nemocnice pro spokojenost pacientů i pro celkovou optimalizaci hry, to je několik výhod, které stojí za zmínku. Tato hra obsahuje řadu bláznivých postav se šílenými problémy, s různými odkazy na populární kultury a klasická nemocniční dramata.

Celkově je to pohlcující a zábavná simulační hra, která má co nabídnout – od jedinečného sarkasmu až po strategicky řízenou hru. Kreslená grafika a odlehčený, uvolněný přístup jej předurčují pro všechny věkové skupiny.

Vydání – srpen 2018

Vydavatel/vývojář – Two Point Studios

Platformy – Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One a PC

Přechod zvířat

Animal Crossing je známá fiktivní hra pro simulaci života vyvinutá a publikovaná společností Nintendo. Poprvé vyšel v roce 2001 a následovalo mnoho pokračování.

V této hře se hráči musí přesunout do města plného antropometrických zvířat (pro ty, kteří nevědí, co tento termín znamená, odkazuje na zvířata s lidskými vlastnostmi a charaktery, včetně chování) a žít pokojně jako obyvatel. .

Hráči mohou prozkoumat město, během kterého mohou také komunikovat se zvířaty a účastnit se různých aktivit, jako je lov zkamenělin, rybaření atd. Toto je videohra provozovaná v reálném čase s různými aktivitami a událostmi po celý den, měsíc a rok podle konkrétního umístění hráče.

Tato hra je známá uvolněností a klidem, které přináší, spolu s okouzlujícími a krásnými vizuálními prvky, které jsou bezkonkurenční. Hráči mají přístup k návštěvě měst ostatních hráčů, místně/online.

Vydání – duben 2001

Vydavatelé/Vývojáři – Nintendo, Nintendo of America Inc.

Platformy – Nintendo Switch

Můj čas v Portii

My Time At Portia je hra na hrdiny založená na simulaci, jejíž celý příběh se točí kolem města zvaného „Portia“. Příběh začíná, když se jako nováček ocitnete v Portii a objevíte postapokalyptický svět, ve kterém se toto město usadilo.

Tam, kde lidstvo po nešťastné katastrofické události znovu vybudovalo svou civilizaci, jste jako primární postava zdědil dílnu svého otce. Musí být použit pro výrobu, stavbu a vylepšování různých předmětů, jako jsou stroje, nástroje a zbraně.

  Oprava Forza Horizon 5 zaseknutá na obrazovce načítání

Tato hra obsahuje širokou škálu materiálů a zdrojů, které mohou hráči získat, včetně kovů, kamenů, kamenů, kůže a kožešin. Během postupu v této hře lze interagovat s různými NPC a mnoho z nich nabízí úkoly, které po dokončení každého z nich odemknou po malých kouscích příběh města a hráčovu minulost.

Během příběhu můžete budovat romantické vztahy, které se nakonec promění v manželství s jedním z mnoha NPC.

Díky ohromující grafice a návykové a pohlcující hratelnosti nabízí tato hra různé aktivity – od těžby a farmaření přes průzkum světa až po napínavé boje! Hráči mohou experimentovat kombinováním doplňků a vytvořit jedinečný předmět.

Vydání – leden 2019

Vydavatelé/Vývojáři – Pathea, Team17

Platformy – Nintendo Switch, Android, PlayStation 4 a Xbox One

Korálový ostrov

Přemýšleli jste někdy, jaké to je žít na ostrově? Pokud ano, pak tato hra splní všechna vaše přání. Coral Island je zemědělská a simulační videohra na tropickém ostrově. Stejně jako u většiny her se příběh této hry točí kolem zchátralého ranče na krásném ostrově. Tato hra má za cíl obnovit farmu do jejího původního stavu a vybudovat prosperující společnost na ostrově!

Hráči mohou pěstovat plodiny, krotit a chovat zvířata a také se věnovat dalším činnostem, jako je rybaření, aby získali peníze a zlepšili stav své farmy. Je to hra, která se točí kolem ekologie a udržitelnosti.

Hráči musí chránit přírodní zdroje svého ostrova a mít přístup k aktivitám, jako je recyklace a využívání obnovitelných zdrojů.

Hráči mohou komunikovat s lidmi po celém ostrově a zapojit se do romantických vztahů lze také s ostatními obyvateli. Tato hra obsahuje rozmanitost postav s jedinečnými osobnostmi a příběhy.

Vydání – říjen 2022

Vydavatelé/Vývojáři – Stairway Games, Humble Bundle

Platforma – Steam

Cech 3

Ponořte se zpět do středověku a uvidíte, jak dobře jste se v té době mohli mít! Guild 3 je strategická hra odehrávající se v Evropě v pozdním středověku. Hráči si v této hře musí vybudovat svou dynastii procházením složitého ekonomického a politického systému.

Hráči mohou hrát tak, že si vyberou jedno z několika povolání, včetně obchodníků, politiků, řemeslníků atd. Hráči mohou také každé povolání použít jako atribut a perk, aby v této hře uspěli.

Kromě toho musí hráči také spravovat zdroje, včetně bohatství, jídla a materiálů, aby mohli provozovat své podniky a získat vliv a moc ve společnosti. Zapojit se do diplomacie je možné a zároveň vytvářet spojenectví s ostatními hráči. Tato hra má dynamický svět obsazený AI postavami s agendou.

Vydání – červen 2022

Vydavatelé/Vývojáři – GolemLabs

Platformy – Steam

Údolí snů

Lidé tuto hru milují pro její barevné postavy a pulzující svět plný tajných skrytých pokladů. Dreamlight Valley je další simulační hra založená na zemědělství. Hráči se možná budou muset vypořádat s přírodními katastrofami, jako jsou zemětřesení, bouře a záplavy, a spravovat své finance a zdroje, aby mohli pěstovat své farmy.

Jak hráči postupují v této hře, mohou odemykat nové oblasti údolí a rozšiřovat svou farmu o další dekorace a budovy. Mohou také obchodovat s ostatními hráči a účastnit se spousty aktivit a vedlejších úkolů, aby získali další odměny.

Toto moudře postavené mistrovské dílo je doplněno okouzlujícími a živými vizuály a relaxačním pozadím, které je třešničkou na dortu.

Vydání – září 2022

Vydavatelé/Vývojáři – Gameloft

Platformy – Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4 a Xbox One

Příběh vývoje hry

Game Dev Story je simulační hra, ve které hráči provozují vlastní společnost zabývající se vývojem videoher, vytvářejí, vyvíjejí a vydávají videohry, řídí svůj tým a hladce provozují své podnikání.

  Nejlepší bezplatné sFlow kolektory a analyzátory recenzované v roce 2020

Hráči musí zkoumat nové technologie a vytvářet své videohry výběrem požadovaných platforem a žánrů. Můžete také najmout zaměstnance s různými dovednostmi. To může zajistit lepší produktivitu a napomoci rozvoji společnosti. Hráči se také mohou účastnit různých akcí a získat další odměny za každý dosažený úspěch.

To, co dělá tuto hru jedinečnou, je její retro pixelovaná grafika a jedinečný design a nenucený tón, díky čemuž je vhodná pro všechny věkové skupiny. Pokud se tedy chcete stát herním vývojářem, ale nemáte na začátek dostatečný rozpočet, můžete zde plnit své fantazie, dokud to nezačnete dělat v reálném životě.

Vydání – 1997 (původně)

Vydavatelé/Vývojáři – Kairosoft

Platformy – Nintendo Switch, Android, PlayStation 4 a Steam

Můj čas na Sandrocku

Toto je legendární pokračování fantastické hry. My Time at Sandrock je pokračováním hitu v simulaci života z roku 2022, My Time at Portia. Příběh začíná ve městě Sandrock, do kterého hráči vstupují jako nováček, drsném pohraničním městě v postapokalypse.

Hráč musí budovat a udržovat vztahy s místními obyvateli a spravovat jejich farmu, prozkoumávat divočinu a odhalovat záhady města. Tato hra obsahuje cyklus den-noc a nabízí hráči spoustu aktivit, kterých se může zúčastnit, včetně shromažďování zdrojů a výroby zboží.

Jak hráč postupuje, odemykají nové dovednosti, vylepšují své vybavení a získávají přístup k rozšíření své farmy. Celkově má ​​My Time at Sandrock poutavou a hlubokou hratelnost s uklidňujícími soundtracky, které uvolní herní zážitek.

Vydání – květen 2022

Vydavatelé/Vývojáři – Pathea

Platformy – Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Steam

Povolení na lektvar

Napadlo vás někdy, jak lidé léčili své nemoci dlouho předtím, než lékaři seděli na klinikách a čekali na příchod pacientů? Získejte svou odpověď v této hře simulující život, Potion Permit. Příběh začíná ve městě „Moonbury“, které odmítá všechny moderní normy a dává přednost tradičním metodám léčení/léčení nemocí.

V této hře hráči hrají za maloměstské chemiky, kteří léčí obyvatele města z jejich nemocí a neduhů. Tato hra zahrnuje péči o nemocné obyvatele, diagnostikování příznaků nemoci a nalezení konkrétního léku.

V celém tomto procesu musí hráč také sbírat ingredience ze světa, občas se setkat s monstry a získat z nich materiály pro budoucnost. Uklidňující soundtracky a zářivá pixelová grafika dělají hru zajímavou.

Vydání – září 2022

Vydavatel/vývojář – MassHive Media, PQube

Platformy – Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4 a Xbox One

Dobrý život

The Good Life je dobrodružná hra s řešením hádanek, průzkumem a mechanikou fotografování. Příběh začíná ve fiktivním městě Rainy Woods na venkově v Anglii. Hráč převezme roli Naomi, fotografky, která opustila svůj domov a přestěhovala se do města, aby splatila své dluhy.

Tato hra se skládá z mnoha jedinečných mechanik, včetně funkce „Štěstí“, která vyžaduje, aby hráč udržoval svůj bar štěstí účastí na různých událostech, stýkáním se s obyvateli, zachycováním obrázků vzrušujících událostí, předmětů atd.

Pokud člověk nedokáže udržet úroveň štěstí, hra se stává mnohem náročnější, což vede ke složité a nepříznivé hře. Celkově se jedná o pohlcující a charismatickou hru, která je směsí 3D grafiky s ručně kresleným vizuálem a svérázným nezávislým soundtrackem.

Vydání – říjen 2021

Vydavatelé/vývojáři – White Owls, Playism

Platformy – Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One a Steam

Sečteno a podtrženo

Vývoj technologií splnil několik snů. Prostřednictvím VR her můžete zažít svůj vysněný život. Nedokážou se ale rovnat úrovni her simulujících život.

Prostřednictvím výše uvedeného seznamu byste si všimli, že žánr Life Simulation má spoustu možností, které vám mohou sloužit. Můžete zažít tisíce životů, rozhodovat se, ovládat postavu a užívat si hru a přitom relaxovat ve svém osobním prostoru. Jednoduše musíte vyzkoušet některé z výše uvedeného seznamu.