12 tipů pro zařízení Android

Cílem každé společnosti zabývající se chytrými telefony je pokusit se nalákat lidi, aby se stali pravidelnými zákazníky. Navrhují nejrůznější chytré strategie, které se snaží přimět vás, abyste svůj telefon vnímali jako zastaralý a chtěli jej co nejčastěji vyměnit.

Opravdu si ale musíte každé dva až tři roky kupovat nový telefon? Myslíme si, že ne. Zde je několik věcí, které můžete udělat, aby váš telefon vypadal a fungoval jako nový.

1. Změňte svou tapetu

Mnohokrát může něco tak jednoduchého, jako je změna tapety, způsobit, že váš telefon bude svěží a nový. Pokud potřebujete pomoc s výběrem té správné, která odpovídá rozměrům vašeho telefonu a vašim jedinečným preferencím, můžete se podívat na tyto aplikace pro tapety pro Android.

Zde je tip: Změňte tapetu pouze jednou za měsíc. Každý nový měsíc si vyberte jiné téma, jako je vesmír, příroda, minimalistické, abstraktní nebo retro. Aby to bylo o něco zábavnější, můžete dokonce požádat své blízké, aby vám vybrali novou tapetu.

2. Aktualizujte svůj operační systém

Pokud váš telefon není aktuální, může se začít zpožďovat a zdát se zastaralý. Mnoho výrobců smartphonů Android nabízí alespoň tři roky hlavních aktualizací systému Android. Pokud tedy váš telefon není starší, měli byste zkontrolovat, zda je v telefonu k dispozici aktualizace, a poté ji nainstalovat.

Díky nové aktualizaci Androidu bude váš telefon nejen nový, ale může také zabíjet chyby, zavádět nové funkce, zlepšovat zabezpečení a další. Je dobrým zvykem udržovat svůj telefon plně aktualizovaný, abyste z něj dostali maximum.

  Jak přidat a číst kanály RSS v novém Firefoxu pro Android

3. Stáhněte si nový spouštěč

Jedna z nejlepších věcí na Androidu, která zůstala pravdivá po celou dobu jeho existence, je jeho přizpůsobitelnost. Bez ohledu na to, jaký telefon Android máte, nikdy nejste omezeni na softwarové prostředí, se kterým je dodáván.

V Obchodě Google Play je nepřeberné množství spouštěcích aplikací, které si můžete stáhnout a které dodají vašemu telefonu svěží nový vzhled. Můžete si také stáhnout nové balíčky ikon a dále si je přizpůsobit podle svých představ. Některé z nejlepších spouštěčů pro Android jsou Nova Launcher, Spouštěč akcía Microsoft Launcher.

4. Vyměňte baterii

Popsali jsme, jak baterie smartphonů fungují, do velké hloubky, ale podstata toho je zde: všechny baterie smartphonů se časem degradují, obvykle vydrží asi tři roky. Po třech letech začne vadit jejich degradace a neustále se přistihnete, že vám dochází šťáva a musíte sahat po nabíječce.

Většina lidí si v tuto chvíli jednoduše pořídí nový telefon, ale vy to nemusíte dělat. Pokud je problém pouze s baterií a všechny ostatní věci fungují dobře, pak pouhá výměna baterie za novou prodlouží životnost vašeho telefonu. Nemluvě o tom, že vám také ušetří stovky dolarů.

Ve většině případů je lepší kontaktovat výrobce telefonu a získat oficiální náhradu.

5. Vyměňte chránič obrazovky

Podobně jako ve výše uvedeném bodě se časem poškodí také chrániče obrazovky. Koneckonců, to je to, co mají dělat – chránit vaši obrazovku. Ale chránič obrazovky s oděrkami, prasklinami a stopami po rozbití není nikdy zábavné používat a určitě může způsobit, že váš telefon bude starý.

Naštěstí jsou chrániče obrazovky docela levné a téměř vždy najdete takovou, která je kompatibilní s displejem vašeho telefonu. Ušetřete si tedy problémy a pořiďte si novou fólii na displej. Díky tomu bude konzumace médií a rolování mnohem zábavnější.

6. Nasaďte zadní kryt

Fotografický kredit: Vladimir Borovic/Shutterstock

I když není nic špatného na tom, když se jeden zadní kryt nalepíte tak dlouho, dokud funguje, nevyhnutelně se časem zašpiní a odbarví. Pokud máte jedno z těch průhledných pouzder TPU, je velmi pravděpodobné, že zežloutne.

  Aplikace BreakFree vám pomůže překonat závislost na smartphonu [Android]

Takže nákup nového zadního krytu každý rok nebo tak nějak (nebo dříve) může pomoci, aby se váš telefon i nadále cítil jako nový. Pokud se cítíte dobrodružně, můžete si dokonce navrhnout vlastní zadní kryt s nejrůznějšími zábavnými barvami, detaily a vzory.

7. Použijte vlastní vzhled

Na rozdíl od zadních krytů nejsou kryty smartphonů určeny k ochraně vašeho telefonu. Dělají přesně to, co jejich název napovídá: dají vašemu telefonu nový vzhled. Na tělo telefonu můžete použít vlastní vzhled, aby vypadal nový a vzrušující.

Vzhledy smartphonu nepřidávají vašemu telefonu prakticky žádnou váhu ani tloušťku, můžete jej používat jako normálně – ale nyní s novým, chorobně novým vzhledem, který můžete předvést. Pokud jste někdo, kdo nepoužívá pouzdro, skin by byl to pravé, aby ukázal váš styl.

Postupem času se váš telefon zaplní obrázky, videi, dokumenty, obrázky GIF a dalšími. A tak mnoho z nich často nestojí za úložný prostor, který zabírají.

Pokud je vaše interní úložiště plné, ovlivní to celkový výkon vašeho telefonu, protože váš telefon nemá žádný „prostor na dýchání“, aby mohl plynule zpracovávat funkce. To může zpomalit váš telefon, způsobit zpoždění a cítit se starý.

Chcete-li se tomu vyhnout, je dobrým zvykem uklidit telefon každé tři až šest měsíců. Projděte si uložená média a odstraňte všechny položky, které pro vás nejsou důležité, nebo ty, které již nepotřebujete. Čím více úložiště můžete vyčistit, tím lépe.

9. Odstraňte staré nepoužívané aplikace

Podobně jako v posledním bodě odstraňte všechny aplikace, které pro vás nejsou užitečné. Pokud budete někdy potřebovat některou z těchto aplikací, můžete si ji jednoduše stáhnout znovu. Nepoužívané aplikace vám jen znesnadňují práci, protože zabírají úložiště, zabírají RAM tím, že běží na pozadí, a váš telefon je přeplněný. Jejich odstraněním získáte více místa pro nové aplikace.

10. Aktualizujte všechny své zbývající aplikace

Po smazání všech nepoužívaných aplikací můžete využít veškerý prostor navíc, který jste právě získali, aktualizací všech aplikací, které zbyly. Chcete-li tak učinit, postupujte podle následujících kroků:

  8 nejlepších aplikací pro textové zprávy pro Android
 • Otevřete aplikaci Obchod Google Play a klepněte na svůj profilový obrázek.
 • Vyberte Spravovat aplikace a zařízení.
 • Klepněte na Aktualizovat vše.
 • Aktualizace aplikací je dobrá ze stejného důvodu jako aktualizace telefonu. Nemusí se jednat o žádné zásadní změny, ale můžete si všimnout drobných vylepšení. Všechny tyto drobné aktualizace se sčítají, aby vám poskytly čerstvější zážitek.

  11. Ponořte se hluboko do Nastavení

  Většina lidí používá svůj telefon tak, jak byl vybalen, což znamená, že zařízení používají pouze s výchozím nastavením. Na takovém používání telefonu samozřejmě není nic špatného, ​​ale také to znamená, že přicházíte o vše, co zařízení umí.

  Hluboko v nastaveních, o kterých jste ani nevěděli, že existují, mohou být funkce, které mohou odemknout zcela novou úroveň produktivity a použitelnosti. Věděli jste například, že jednou z mnoha skrytých funkcí telefonů Samsung je, že mají SOS svítilnu?

  Pokud máte sériový telefon s Androidem, pravděpodobně toho v nastavení nebude tolik co objevovat, protože operační systém je tak lehký. Ale telefony s vlastními vzhledy Androidu, jako jsou ty od Samsungu, Xiaomi nebo OnePlus, jsou plné funkcí. Naučit se všechny funkce, o kterých jste nevěděli, je skvělý způsob, jak váš telefon znovu oživit.

  12. Nechte si opravit telefon

  Kredit obrázku: Opravím to

  A konečně, pokud je s vaším telefonem něco v nepořádku na hardwarové úrovni, jako je rozbitá obrazovka nebo nereagující tlačítka, pak vám nepomůže ani nákup nového chrániče obrazovky, zadního krytu nebo baterie. Nejprve musíte zjistit, co je s vaším telefonem v nepořádku, a poté jej nechat opravit v autorizovaném servisu.

  Pokud nemáte dobré znalosti o tom, jak to udělat, nedoporučujeme, abyste se pokoušeli opravit zařízení sami, i když máte správné nástroje. Mohli byste nakonec způsobit ještě více problémů než dříve, takže buďte moudří a poraďte se s opravářem poblíž.

  Zatím si nekupujte nový telefon

  Moderní smartphony jsou již napěchovány opravdu výkonným softwarem a hardwarem a při dobré péči o ně vydrží klidně i pět let. Pokud se váš telefon nestane nepoužitelným, nemusíte si kupovat nový.

  Pouhá výměna několika dílů, pravidelné mazání odpadu, čištění těla a získávání nového příslušenství může způsobit, že budete chtít své zařízení nosit minimálně o rok déle, ne-li déle. Ušetřete si nějaké peníze a ještě si nekupujte nový telefon.