etechblog

12 tržišť Tezos NFT k nákupu a prodeji

Nejmodernější Tezos NFT Marketplace nabízí vysokorychlostní delegované transakce Proof-of-Stake prostřednictvím svých decentralizovaných aplikací a sítě chytrých smluv.

Ekosystém blockchainu je cílem pro subjekty, které hledají druhotný zdroj příjmů.

Jste tvůrce NFT nebo umělec, který je na trhu dostatečně dlouho? Je velká šance, že se vám z přehnaně vysokých cen plynu Ethereum dělá špatně. Pokud to popisuje vás a hledáte lepší alternativu, věříme, že máme správné řešení: jinou blockchainovou síť – Tezos NFT Marketplace.

V prostředí Tezos NFT panuje rostoucí šílenství, které je živeno neukojitelnou chutí mezi platformami, které se na platformě spouštějí každý měsíc, zatímco ty stávající pokračují v upgradu. Výsledkem je zmatek mezi zúčastněnými tvůrci a umělci NFT způsobený všemi těmito konkurenčními tržišti NFT. Protože rostoucí spektrum možností může zmást i ty nejkompetentnější účastníky, budeme diskutovat o předních Tezos NFT Marketplaces.

Pokud máte zájem vydělat peníze na probíhajícím humbuku NFT a hledáte způsob, jak najít, koupit, vystavit nebo spravovat tokeny NFT a vydělat peníze v tomto procesu, máme pro vás pokrytí. Tento komplexní průvodce nabízí souhrn nejlepších tržišť na blockchainu Tezos, který vám pomůže učinit informované rozhodnutí, kde začít svou cestu.

Co je Tezos Blockchain?

Tezos patří mezi přední světové blockchainy, kde lze razit, nakupovat a prodávat nezaměnitelné tokeny (NFT). Platforma s otevřeným zdrojovým kódem založená v roce 2017 Kathleen a Arthurem Breitmanem využívá energeticky účinný model proof-of-stake – zelenější ekosystém ve světě, který je výrazně znepokojen dopadem blockchainu a technologií NFT na životní prostředí. Uživatelé mohou vytvářet decentralizované aplikace (DApps) a chytré smlouvy podobně jako jiné blockchainy.

Každý uživatel, který vlastní Tex, nativní kryptoměnu blockchainu Tezos, může hlasovat o rozhodnutích, která jsou učiněna za účelem změny jakýchkoli stávajících pravidel sítě. Předpokládejme, že je třeba změnit některá pravidla a účastníci dosáhnou konsensu. V takovém případě používá síťový software funkci samočinné úpravy navrženou k automatické aktualizaci pravidel ve všech uzlech.

Jak se Tezos Blockchain liší od Etherea, Polygonu a Solana

Pokud znáte jiné blockchainy, jako je Bitcoin nebo Ethereum, už víte, že musí provést hard fork pokaždé, když potřebují provést nějakou významnou změnu. Nejvýraznějším problémem hard forků je, že kdykoli jsou takové změny sporné, téměř vždy otevřou blockchain fragmentaci, jako je Ethereum s Ethereum Classic nebo Bitcoin s Bitcoin Cash. To dělá hard forky nepříjemným způsobem, jak se vypořádat s prováděním síťových změn.

Samoobslužná funkce Tezos, která integruje automatický mechanismus, který umožňuje navrhování, výběr, testování a aktivaci upgradů sítě bez hardforku, se stává největším prodejním bodem sítě. Tento systém řízení odlišuje blockchain Tezos od ostatních tím, že dává sílu změny do rukou uživatelů, což zajišťuje dlouhodobou stabilitu. Funkce samočinných změn, která výrazně zvyšuje spokojenost uživatelů, přilákala k blockchainu Tezos výrobce automobilů jako BMW, Audi a Porsche.

Zaměnitelné a nezaměnitelné tokeny

Token se nazývá zastupitelný, protože může mít stejný a může být zaměnitelný. Dokonalým příkladem zastupitelného tokenu je stodolarová bankovka; lze ji vyměnit za jinou stodolarovou bankovku a přesto si zachová svou hodnotu. Každý nezaměnitelný token (NFT) na blockchainu je však jedinečný a nelze jej nikdy nahradit.

  Jak si vytvoříte nový Tinder účet, když je zakázán

NFT lze použít jako jedinečné „listy vlastnictví“ k prokázání vlastnictví věcí, jako jsou certifikáty, umělecká díla, dokumenty o vlastnictví nebo smlouvy. Počínaje rokem 2015, kdy byl na blockchainech Ethereum vytvořen první projekt Non-Fungible Token, se NFT neustále stávají populárními v kryptoprostoru. Hnutí se dále rozšířilo do dalších blockchainů, jako je tržiště Tezos NFT.

Ražba, nákup a prodej NFT na Tezos

Pokud se zabýváte NFT na blockchainu Tezos, budete potřebovat hardwarovou peněženku pro své NFT a nativní kryptoměnu Tezos, Tez (XTZ). Blockchain Tezos odvozuje svou hodnotu od tokenu Tex a různých společností, které tokenizují svá aktiva prostřednictvím jeho sítě. I když to není nejoblíbenější krypto, XTZ je k dispozici na většině centralizovaných a decentralizovaných kryptoměnových burz.

Těžba NFT na blockchainu Tezos je podobná jako u jiných blockchainů. Nejlepší na používání blockchainu Tezos jsou relativně nízké transakční poplatky ve srovnání s jinými blockchainy, jako je Ethereum nebo Solana. Jakmile nastavíte svou NFT peněženku, dalším krokem bude vložení několika dolarů v hodnotě XTZ do peněženky na pokrytí poplatků za transakci a ražbu.

Zatímco ceny mohou kolísat v závislosti na tržních podmínkách, náklady na ražbu NFT na Tezos NFT Marketplaces budou v průměru kolem 1 XTZ, což je v době psaní tohoto článku asi 1-3 $ nebo jen deset centů. Nemůžete to srovnávat s cenou Etherea, která závisí na objemu provozu, který jej umisťuje mezi 5 a 10 USD nebo až 50 až 100 USD nebo více u složitějších transakcí.

Díky dostupné vstupní bariérě se Tezos stal oblíbeným blockchainem mezi umělci, kteří chtějí razit NFT po celém světě. Dalším krokem po nastavení je výběr typu NFT, který chcete razit, a zda to uděláte sami nebo se spojíte s ostatními, v závislosti na velikosti.

Co je Tezos NFT Marketplace?

Tezos NFT Marketplace je online platforma, kde mohou umělci a sběratelé razit, nakupovat a obchodovat s NFT v ekosystému Tezos. Blockchain Tezos usnadňuje obchodování s NFT tím, že poskytuje zabezpečení sítě a stabilitu pro ukládání tokenů.

Blockchain Tezos se objevil v období kolem roku 2018, kdy blockchainový ekosystém zažil svůj první meteorický vzestup. Platforma pokročila od svého prvního vydání kolem září 2017 jako platforma oblíbená u decentralizovaných aplikací (DApp). Nyní je to platforma inteligentních smluv nové generace díky své zelené technologii a ekologickému řízení.

Účastníci musí být ochotni provozovat ty uzly, které podporují blockchain Tezos a mohou bezproblémově komunikovat s jinými blockchainy prostřednictvím relé a bran. Díky technologii chytrých smluv mohou uživatelé také vytvářet a prodávat své decentralizované aplikace (DApps) na trhu Tezos NFT, pokud nechtějí používat ty stávající na trhu.

Výhody používání Tezos NFT Marketplaces

Některé výhody spojené s používáním Tezos NFT Marketplace zahrnují následující:

Nižší transakční poplatky: Náklady na ražbu NFT a další související náklady byly levnější než většina ostatních NFT tržišť, včetně ekosystému Ethereum. Mechanismus proof-of-stake konsenzu umožňuje rychlejší transakce, které spotřebují méně energie než blockchainy pomocí modelu proof-of-work.

Decentralizace: Stejně jako Ethereum je Tezos decentralizovaným blockchainem řízeným svou komunitou, nikoli centralizovanou organizací.

Zabezpečení: Blockchain Tezos je zaměřen na bezpečnost, kde ověřování probíhá na obou protokolech; a aplikační úrovně využitím jazyků OCaml a Michelson, které jsou ústředním bodem kritických průmyslových odvětví.

  Jak nastavit profilový obrázek v zoomu

Ekologická: Síť je energeticky účinnější, protože využívá konsensuální algoritmus proof-of-stake.

Pojďme se nyní podívat na některé z nejlepších tržišť Tezos NFT.

Objkt

Objkt je v současné době předním trhem Tezos NFT, pokud jde o objem prodeje a počet aktivních uživatelů. Vzešlo z tržiště Hic et Nunc a stalo se něčím významnějším.

Mezi jeho špičkové vlastnosti patří:

 • Četné možnosti výpisu
 • Žebříčky a žebříčky
 • Autorské honoráře
 • Rozdělit licenční poplatky
 • 2,5% servisní poplatky

Uživatelé otevřeného tržiště Objkt mohou uvádět NFT z jiných tržišť, jako jsou Hic et Nunc, FxHash, Rarible a Kalamint.

Jeden z

OneOf je přední tržiště Tezos NFT specializující se na hudební a sportovní NFT. Uživatelé získají přístup ke speciálním NFT díky dohodám trhu s mainstreamovými umělci a platformami, jako jsou ceny Grammy a Warner Music.

Některé jedinečné funkce tohoto trhu zahrnují:

 • Časované aukce výpisy
 • Zahodit kalendář
 • Zaměřuje se na hudebníky
 • Omezené informace o poplatcích za služby

OneOf možná ještě není lídrem ani oblíbeným místem pro nezávislé umělce, ale už nyní ukazuje obrovský potenciál stát se brzy mezi giganty.

Kalamint

Kalamint mohl v nedávné minulosti obdržet několik smíšených uživatelských recenzí a bezpečnostních varování.

Mezi hlavní funkce platformy patří následující:

 • Několik možností výpisu
 • Autorské honoráře
 • Žádné informace o poplatcích za služby

Toto konkrétní tržiště Tezos NFT zůstává vyhrazenou uzavřenou platformou, kam se musí umělci přihlásit, než získají přístup. Výsledkem tohoto opatření je, že NFT, které najdete na platformě, mají slušně dobrou kvalitu od různých umělců, které hostí.

FxHash

Pokud hledáte otevřené tržiště Tezos NFT, kde může kdokoli razit a sbírat NFT, FxHash je místo, kam jít.

Některé z nejlepších funkcí jsou:

 • Nespočet možností výpisu
 • Pořadí sbírek
 • Sandbox pro testovací projekty
 • DAO
 • Nativní token (v procesu)
 • 5% poplatek za mincovny
 • 2,5% servisní poplatek u obchodů

Nicméně, protože platforma nemá zájem o žádné kurátorství, jednou za čas narazíte na NFT, jejichž kvalita může vypadat sporně. To je vše, protože se zaměřuje na generativní umění NFT, které nemusí nutně vyhovovat vkusu každého. Pokud je to však váš šálek čaje, navštivte stránku FxHash.

Vzácný

Na rozdíl od všeobecného mínění nemusí být Rarible předním trhem Tezos NFT, ale z nějakého důvodu je docela dobře známý a obvykle se počítá mezi obří weby NFT. Důvodem je, že Rarible se řadí mezi přední tržiště Ethereum NFT, i když podporuje i několik dalších blockchainů.

Mezi funkce platformy patří následující:

 • Četné možnosti výpisu
 • Decentralizované tržiště
 • Aktivita odměněna žetony
 • Nativní token $RARI
 • 2,5% servisní poplatek

Rarible se připojuje k seznamu nejlepších tržišť Tezos NFT, protože vykazuje dobrý potenciál. V důsledku toho OpenSea, přední světový trh NFT, oznámil plány na přidání blockchainu Tezos k blockchainům, které podporuje.

Versum

Versum se odděluje od konkurence jako jedinečný trh Tezos NFT. Namísto standardního způsobu ovlivňování uživatelů pomocí hodnocení a žebříčků se Versum soustředí na nabízení více organického zážitku.

Nenechte se zmást zdánlivě zjednodušeným vzhledem platformy. Používá koncept nástěnek podobný tomu, který jste viděli na Pinterestu.

Mezi vlastnosti patří:

 • Jednoduché možnosti výpisu
 • Ražební nástroje
 • Desky
 • Nativní token $MATERIA vč. výsadky
 • Ověření uživatele
 • Omezené servisní poplatky

Stimulační metoda platformy pro objevování nových NFT se stává oblíbenou u rádoby umělců, kteří mají potíže s prodejem na jiných platformách.

ByteBlock

ByteBlock je jedinečné otevřené tržiště Tezos NFT specializující se na trhy Indie a jihovýchodní Asie.

  Jak používat nový nástroj pro snímky obrazovky Firefoxu

Noví umělci navštěvující ByteBlock uvedli, že si tento zážitek užívali, zejména proto, že vždy existuje šance vydělat nějaké tokeny XTZ zdarma a vyrazit svůj první token zdarma. Mezi jejich vynikající vlastnosti patří:

 • Četné možnosti výpisu
 • Kurátorští umělci
 • podpora IPFS
 • Autorské honoráře
 • 1% servisní poplatek

Díky svému jedinečnému tržnímu přístupu vědci věří, že platforma je připravena dosáhnout fenomenálních výšek a zachytit obrovský kus trhu.

ArtForge

ArtForge patří mezi nejnovější účastníky na trhu Tezos NFT, jehož manažerský tým je zaneprázdněn zaváděním nových vzrušujících funkcí, včetně průkopnictví v netestovaných vodách rozdávání přidružených odkazů.

Mezi funkce platformy patří následující:

 • Různé možnosti výpisu
 • Referenční programy
 • Funkce „Odhalit“.
 • Kurátorští umělci
 • 30% poplatek za mincovny
 • poplatek 2,5 %.

Další unikátní funkcí v rukávu platformy je schopnost razit dosud neodhalené kolekce, což by jinak vyžadovalo, aby účastník vyvinul na míru vytvořenou inteligentní smlouvu. Pokud si tato funkce získá srdce účastníků, pravděpodobně se stane skutečným magnetem mezi sběrateli a kurátory při sdílení jejich nejlepších sbírek.

MinterPop

Pokud vás zajímá tržiště Tezos NFT, které hostí komiksové NFT nebo ty s ilustracemi legendárních umělců, MinterPop je místo, které můžete navštívit. Platforma umožňuje razit NFT pouze umělcům, kteří prošli procesem prověřování.

Mezi prominentní vlastnosti platformy patří:

 • Trvalé licenční poplatky za sekundární prodeje
 • Nízké poplatky
 • Podpora více peněženek

Mezi přední jména na stránkách MinterPop patří Cliff Richard, Colleen Doran a Steve Ellis, abychom jmenovali alespoň některé.

tzPunks

tzPunks je prvotřídní tržiště Tezos NFT specializující se na punky Tezos. Zakladatelé se inspirovali úspěchem CrypoPunks a snaží se zopakovat úspěšný příběh.

Mezi jedinečné funkce webu patří následující:

 • Náhodné přidělení tzPunků při ražbě
 • Standardní poplatky 50 XTZ za ražení tzPunks
 • Podpora více peněženek

Kolekce se skládá z 10 000 unikátně vytvořených postav, které si NFT nadšenci mohou razit na blockchainu Tezos nebo si koupit ražené tzPunks.

Napsáno

Na strojovém trhu Tezos NFT se zaměřuje především na textové NFT, jako jsou básně nebo jiná umělecká díla vytvořená pomocí písmen a dalších speciálních znaků.

Platforma nemusí obsahovat žádné trendy kolekce, top žebříčky nebo vyhledávací funkce, ale nabízí exkluzivní NFT, které jen tak nenajdete.

Xarb

Pokud jste umělec, který se snaží začít svou cestu na trhu Tezos NFT, jehož cílem je iterovat na základě vašich potřeb a požadavků, Xarb je vaše oblíbené místo. Xarb nabízí uživatelům možnost razit, nakupovat a prodávat NFT a zaměřuje se na pomoc při hledání nových způsobů, jak se vypořádat se stávajícími a nadcházejícími výzvami. Mezi nejvýznamnější funkce platformy patří následující:

 • Umělecká díla ve více edicích
 • Robustní zabezpečení
 • Rychlé transakce
 • Obrovské úložiště dat

Xarb umožňuje uživatelům s nápady hrát svou roli ve světě krypto umění a rozvíjet je v něco většího.

Závěrečná slova

Trh Tezos NFT se osvědčil jako vynikající blockchain pro uživatele, kteří chtějí využívat ty nejlepší NFT, aniž by vypálili díru do svých peněženek. Na rozdíl od několika jiných blockchainů již Tezos nabízí řadu tržišť s podporou NFT.

Pokud jste v oblasti NFT noví, blockchain Tezos je bezpečným místem, kde můžete začít svou cestu, ať už jste umělec, tvůrce, sběratel nebo obchodník. Jako vždy se doporučuje, abyste si udělali průzkum při vstupu na jakýkoli tržiště Tezos NFT, abyste nakonec mohli vlastnit rozhodnutí, které učiníte.

Také by vás mohlo zajímat informace o NFT a fotografování.

x