13 nejlepších hudebních notačních programů pro psaní hudby vlastním způsobem

Ať už jste profesionální hudebník nebo student hudby, software pro hudební notaci vám nabízí více výkonu než kdy jindy.

Dříve lidé potřebovali tužku a papír k vytvoření notových listů. Nyní je čas využít dostupné technologie k úspoře času a úsilí při vytváření dechberoucích skladeb a melodií.

K zachycení vašich hudebních nápadů v digitálním formátu můžete použít hudební notační software. Ty vám také umožňují vyladit noty podle vašeho výběru a poslouchat playbacky.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o výhodách softwaru pro hudební notaci a nejlepších nástrojích, které můžete použít pro vytváření hudebních not.

Co je software pro hudební notaci?

Software pro hudební notaci vám umožňuje snadno psát noty a partitury. Tyto programy také umožňují prohlížet, upravovat, přeskupovat, tisknout a přehrávat vysoce kvalitní hudební noty.

Tyto aplikace lze stáhnout do počítače nebo smartphonu, zatímco některé jsou přístupné online. Nástroje dostupné na trhu mají různé funkce. Zvuky můžete vkládat pomocí klávesnice zařízení nebo MIDI nástrojů, v závislosti na schopnostech softwaru.

Význam softwaru pro notaci hudby

 • Osvobodí vás to od zdlouhavého gravírování hudby rukama.
 • Kromě vytváření notových zápisů můžete tyto programy použít k okamžitému přehrávání not.
 • Software umožňuje online spolupráci s celosvětově rozšířeným týmem.
 • Tyto nástroje umožňují nezávislým hudebníkům hrát partituru s mnoha nástroji.
 • Mít hudební poznámky v digitálním formátu znamená, že je můžete bez námahy sdílet s ostatními.

Jak nástroj hudební notace funguje

Konvenční hudební kompozice používaná k zapojení více hudebníků hrajících hudební partituru, kterou jste vytvořili. Celý proces se digitalizuje pomocí aplikací pro hudební notaci. Zde mohou hudebníci vyrýt hudbu ručně pomocí prstů nebo stylusu.

Mohou také importovat melodii hranou na MIDI nástroji a převést ji na digitální hudební list. Pomocí prvků knihovny může aplikace také přehrávat partitury s reálnými zkušenostmi. Poté mohou skladatelé provést nezbytné změny v notách na nástroji a hrát je znovu, dokud nedosáhnou toho, co si představovali.

Funkce, které je třeba hledat v nejlepším softwaru pro hudební notaci

 • Možná budete muset tento nástroj použít k vytvoření a úpravě jakéhokoli hudebního žánru. Vaše aplikace pro hudební notaci by proto měla být dostatečně univerzální, aby vyhovovala různým hudebním stylům.
 • Software pro psaní hudby by vám měl umožnit snadné a rychlé zadávání poznámek. Měly by existovat citlivé vstupní nástroje pro zvukovou a zvukovou zpětnou vazbu.
 • V takových programech je také potřeba rozpoznávání rukopisu a podpora stylusu, pokud je používáte pro vkládání hudby.
 • Software vám také musí nabídnout funkce pro úpravu hudebních not s pokročilými nástroji.
 • Měl by také podporovat více formátů výstupních souborů, jako jsou MP3 a MIDI.
 • Programy pro hudební notaci by také měly vytvářet noty formátováním vašich poznámek a textů.
 • Aplikace by měla být schopna poznámky sdílet a tisknout v přizpůsobitelném formátu.
  Jak označit dokument jako konečný v MS Word

Nyní se podívejte na některé robustní nástroje, které můžete použít na svém počítači a mobilu pro hudební notaci.

MuseScore

MuseScore je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro hudební notaci. Tuto aplikaci si můžete stáhnout do počítače se systémem Windows a vytvářet v ní poznámky. Tato open-source aplikace nemá žádná omezení.

Tento výkonný profesionální nástroj se snadno používá a svůj vstup můžete zadávat prostřednictvím MIDI klávesnice. Zde můžete psát hudbu pro kytaru, klavír, jazz, sbor, kapelu, orchestr, pochody a další. Podporuje také import a export zařízení s jinými programy pomocí MusicXML, MIDI atd.

Musink

Změňte způsob psaní hudby pomocí Musink. Nyní pište nádherné noty bleskovou rychlostí s tímto nástrojem pro skládání hudby. Zde můžete s menší námahou skládat partitury, sešity a soubory MIDI.

Svou partituru můžete bez problémů přehrát na jakémkoli MIDI zařízení a zkontrolovat, jak zní. Zadávání not do tohoto softwaru pomocí MIDI klávesnice je také možné. Nabízí také některé šablony pro převod vašich poznámek na přizpůsobitelné soubory PDF.

ScoreCloud Studio

ScoreCloud Studio je inteligentní software pro hudební notaci, který dokáže v několika jednoduchých krocích převést vaše skladby na noty. Skladby lze zadat jako zvukový soubor nebo přes MIDI zařízení. Později můžete skóre snadno upravovat a uspořádat, jak chcete.

Tento software je k dispozici ke stažení v systémech Windows a Mac. Tento nástroj nejen podporuje více výstupních formátů, ale také umožňuje synchronizaci mezi zařízeními. Kromě toho můžete své zápisy tisknout a sdílet.

Impro-Visor

Impro-Visor je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem pro Windows, Mac a Linux. Tento hudební notový program pomáhá jazzovým hudebníkům při skládání hudby a poslechu, který by mohl najít oblasti, které potřebují improvizaci.

Pomocí tohoto nástroje můžete lépe porozumět stavbě sóla a ladit změny akordů. Impro-Visor může také fungovat jako hrací zařízení, protože dokáže automaticky generovat doprovod rytmických sekcí z akordů.

  Jak povolit chytré psaní v Gmailu

LilyPond

Pokud chcete produkovat noty nejvyšší kvality, LilyPond by měl být vaší volbou. Tento bezplatný program pro gravírování hudby přináší do výtisků estetiku tradičních notových listů.

Inspiruje se nejlepší ručně rytou hudbou pro styl, písmo a algoritmy, aby vytvořil silný, vyvážený a elegantně vypadající výstup. Nabízí také kontrolu verzí, takže si můžete udělat úplný obrázek o vývoji vašeho skóre.

Sibelius

Sibelius pracuje na posílení kreativních skladatelů tím, že poskytuje nejjednodušší způsob, jak vytvářet a sdílet hudbu. Dodává se dokonce s mobilní aplikací pro iOS, takže můžete bez problémů pracovat a synchronizovat na svém počítači, iPadu a iPhonu.

Bezplatný nástroj vám umožňuje skládat jednoduché skóre, zatímco placené plány vám nabízejí řadu pokročilých a robustních funkcí. Umožňuje vám komponovat dotykem, gesty a Apple Pencil.

Dorico

Dorico je populární hudební notový software pro Windows, MacOS a iPad. V tomto programu můžete skládat hudbu a psát notový zápis. Také automaticky generuje tištěné výsledky.

Dodává se s různými nástroji ve stylu sekvenceru, které můžete použít k úpravě přehrávání hudby, aniž byste narušili krásu partitury. I když je tento software dostatečně výkonný, aby splnil požadavky profesionálních hudebníků, jeho jednoduché rozhraní mohou snadno procházet i studenti.

Finále

Hledáte nástroj pro hudební notaci, který vám pomůže zachytit vaši představivost? Použijte Finale, nástroj, který vám umožní psát hudbu, vyrýt krásnou partituru a získat nejlepší dostupný výstup.

Zde získáte svobodu toho, co a jak tvoříte. Jakmile do něj zadáte svou hudbu, můžete měnit klávesy, přesouvat takty a upravovat ji podle libosti. Jeho exkluzivní funkce Human Playback umožňuje velmi jemné přehrávání hudby.

Byt

Flat je hudební notový software vhodný pro společnou práci. Začátečníci i profesionálové mohou tento nástroj používat k psaní hudby online. Tento online nástroj můžete použít také v režimu offline, protože tento nástroj automaticky synchronizuje vaši offline úlohu, když je dostupné připojení k internetu.

Více hudebníků může otevřít partituru a upravit ji v reálném čase. Tento program také nabízí studiově nahrané nástroje pro realistický zvukový zážitek. Zaznamenává také kompletní historii úprav. Proto můžete kdykoli přejít na jakoukoli verzi.

FORTE 12 Domů

FORTE 12 Home je software ke stažení na bázi Windows pro studenty a nadšence hudby. Nabízí vám všechny funkce, které můžete najít v propracovaném notačním nástroji.

  Jak hrát Sniper Elite na Linuxu

Podporuje živé nahrávání MIDI, takže pro úpravy a přehrávání v této aplikaci nemusíte skenovat noty. Do tohoto nástroje můžete také importovat soubory XML a exportovat hudební soubory ve formátech MP3 a WAV.

Apple Logic Pro

Pokud jde o makety nebo master nahrávky, Logic Pro se stal spolehlivou aplikací pro hudební notaci pro profesionální hudebníky. Tento editor partitury vám umožňuje vytvářet, prohlížet a upravovat notový zápis ve stopách softwarových nástrojů.

Zde můžete hrát na jakýkoli MIDI nástroj a tento software jej promění v dokonale čitelné notace. Ke zlepšení skóre můžete přidat poznámky, texty a text.

MusicJOT

MusicJOT je speciální aplikace pro hudební notaci pro iPad, kterou můžete používat prstem nebo stylusem. Podporuje také zadávání výběru palety.

Jeho technologie rozpoznávání rukopisu okamžitě rozumí vašemu rukopisu a připraví je pro přehrávání a úpravy hudby. Během přehrávání zvuku můžete ovládat jeho tempo, hlasitost, opakování a opakování. Kromě toho vám tento nástroj umožňuje prohlížet vrstvy, režimy a statistiky.

StaffPad

StaffPad vám pomůže vytvořit krásnou hudbu na vašich zařízeních Windows s dotykovou podporou a iPadem. Byl vytvořen speciálně pro skladatele a umožňuje vám ručně psát notový zápis a upravovat je tak, abyste skladbu posunuli na další úroveň.

Pomocí tohoto nástroje můžete také nahrávat a importovat zvuk a poslouchat hudbu s realistickými zvuky pomocí základní knihovny, která obsahuje více než 55 nástrojů.

Poznámka autora k nejlepšímu softwaru pro notaci hudby

Všechny tyto programy jsou bohaté na funkce, ale musíte je filtrovat podle svých požadavků.

 • Pro bezplatné aplikace jděte na Musink, ScoreCloud, MuseScore, LilyPond a Impro-Visor.
 • Pro společné hudební skládání vyberte Plochý.
 • Pro iPad použijte Sibelius, Dorico, MusicJOT, Logic Pro – Apple a StaffPad.

Závěr

Software pro hudební notaci má pro skladatele a hudebníky řadu výhod. Tyto programy umožňují digitalizovat ruční proces vytváření hudební partitury.

Kromě diskuse o základních vlastnostech dobrého programu jsme také uvedli nejlepší nástroje pro hudební notaci.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší aplikace pro rozpoznávání hudby.

x