16 Ohromující statistiky a data Netflixu [2023]

Netflix je již nějakou dobu králem OTT, takže má smysl ponořit se hluboko do jeho statistik a dat.

Není nic jiného, ​​než odkopnout boty, naplnit si popcornovou vanu a po dlouhém dni sledovat něco skvělého na Netflixu.

Díky zdravému katalogu má Netflix poutavý obsah pro každý druh nálady. Není divu, že se stal jedním z největších streamovacích webů na celém světě a dominuje odvětví OTT. Napadlo vás ale někdy, kolik tato společnost vydělává ročně? Nebo kolik lidí si každý den naladí Netflix? Nebo počet titulů, které streamovací platforma má?

Vsadím se, že je mnoho věcí, které o Netflixu nevíte. Připravte se na osvícení. V tomto příspěvku odhaluji některé statistiky a údaje o myšlenkových blogech o Netflixu, což dokazuje, že je největší streamovací společností na světě.

Netflix – Sledujte více, sledujte lépe

Jsem si docela jistý, že Netflix není třeba představovat, ale není na škodu si oprášit některá základní fakta. Zůstaň se mnou.

Netflix je online streamovací služba na vyžádání, která streamuje filmy a televizní pořady produkované společností Netflix Inc. Kromě streamování originálního obsahu také streamuje oceněné pořady, anime, filmy, dokumenty a další, vše na nízkou měsíční cenu.

Můžete sledovat své oblíbené ikonické pořady, jako jsou Přátelé, Teorie velkého třesku a That 70s Show, a přitom se vrhnout na některé z jeho klasických originálů, jako je The Crown, Bridegerton a další. Ale to je jen pár titulů, které lze jmenovat.

Platforma hostí neuvěřitelných 17 300 titulů v různých žánrech, jazycích, cílovém publiku a umístění. Není žádným překvapením, že Netflix přichází pro některá z největších produkčních jmen na světě, včetně Warner Bros, Disney a Paramount.

Přečtěte si také: Jak změnit oblast Netflix s nebo bez VPN

Netflix navíc také začal vydávat některé interaktivní hry. Tyto hry vám umožňují zvolit si konec, díky čemuž je příběh vysoce přizpůsobitelný a interaktivní. Netflix byl první, kdo tuto myšlenku přijal, takže můžeme s jistotou říci, že streamovací platforma ví, jak přežít konkurenci a vždy přinést něco jedinečného a odlišného, ​​aby si své publikum udrželo.

Podívejme se na některé ohromující statistiky, které dokazují, že Netflix má a zůstane gigantem OTT, ať se stane, co může, alespoň na příští desetiletí.

Předplatitelé Netflixu

Netflix je placený streamovací web, takže neexistuje žádná bezplatná verze. Chcete-li získat přístup k libovolnému obsahu na platformě, musíte si vybrat z jejich plánů, přičemž základní stojí 6,99 $ měsíčně.

  Jak podvrhnout polohu GPS na iPhone

Od druhého čtvrtletí roku 2023 má Netflix přibližně 238,39 milionu placených předplatitelů celosvětově. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím zaznamenala nárůst asi 5,89 milionu předplatitelů.

Zdroj: Statista

Většina těchto předplatitelů je soustředěna v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), přičemž téměř 80 milionů z celkové globální předplatitelské základny Netflixu sídlí v těchto regionech.

Můžeme očekávat, že od této chvíle bude počet předplatitelů pouze stoupat. Jsem si docela jistý, že přijde s nápadem, jak udržet stávající zákazníky spokojené a zároveň přidat další do seznamu.

Globální příjmy

Netflix streamuje některé z největších televizních a filmových hitů na světě. Tituly jako Black Mirror, House of Cards a nejnovější pořady jako Bridgerton a Stranger Things pomohly streamovacímu webu vytěžit spoustu peněz.

Nemluvě o tom, že mají také další zdroje příjmů, jako jsou reklamy, licence a merchandising. To vše se nashromáždilo Netflixu a generovalo celkové příjmy ve výši 8,19 miliardy amerických dolarů ve druhém čtvrtletí roku 2023, což je nárůst ze 7,97 miliardy v odpovídajícím čtvrtletí roku 2022.

V roce 2022 nashromáždila roční příjmy ve výši asi 31,6 miliardy amerických dolarů. Pojďme se podívat, co si pro ně rok 2023 připravil z hlediska ročních příjmů.

Výdaje na původní obsah

Zatímco roční příjmy a placení předplatitelé dosahují pro Netflix nových výšin, totéž nelze říci o jejich původních výdajích za obsah.

V roce 2022 streamovací platforma uvedla, že utratila 16,7 miliardy amerických dolarů na obsah, zatímco v roce 2021 služba video-on-demand utratila více než 17 miliard amerických dolarů. Originály jako Stranger Things a megahitová série The Crown zabraly velkou část rozpočtu Netflixu, ale nestěžujeme si. Přehlídka odůvodnila hotovost, kterou na to utratila.

Zatímco výdaje na obsah pro rok 2023 ještě nebyly zveřejněny, prognóza naznačuje, že by mohla utratit asi 7 miliard amerických dolarů za svůj původní obsah, což by ji zařadilo na 5. místo mezi globálními mediálními společnostmi, jako jsou Paramount, Disney, Warner Bros. Discovery, a Comcast. Dobře, Netflix!

Podíl na globálním trhu

Netflix čelí přílivu konkurence na trhu. Objevuje se stále více platforem OTT, které soupeří o pozornost uživatelů, přičemž se prosazují i ​​některé staré zbraně, jako je Disney+.

Netflix si ale drží své jméno jako přední streamovací platforma v USA, protože v 1. čtvrtletí roku 2023 platforma spravovala podíl na trhu 44,21 %pokles o 5,56 % oproti 1. čtvrtletí 2022.

Zdroj: Similarweb

Ano, došlo k poklesu, ale stále si dokázal udržet náskok před zákazníky. A protože Netflix vydává hity za hity, lze s jistotou předpokládat, že by se mohl několik let těšit z platformy OTT číslo 1, a to navzdory bitvám, které musí svádět ohledně exkluzivního obsahu, cenové strategie, cenové dostupnosti a dalších.

Velikost knihovny obsahu

Netflix se může pochlubit rozsáhlou knihovnou s více než 1500 originály, včetně některých z největších show, jako je Money Heist (můj oblíbený), Queen’s Gambit a Stranger Things. Nelze zapomenout ani na zatím nejoblíbenější originál na Netflixu, hru Squid.

  Jak naplánovat schůzku Zoom

Má minimálně 17 300 titulů ve všech jejích mezinárodních knihovnách od října 2022. Kromě originálů má její katalog různé staré i nové klasiky, které nás na celé hodiny drží přilepené k obrazovkám.

Kromě televizních pořadů a filmů má Netflix také anime a interaktivní hry. Pokud je tam nějaký nový trend OTT, Netflix ho určitě má.

Růst odběratelů během pandemie COVID-19

Pandemie COVID-19 nás zatlačila za zamčené dveře, pryč od života venku. V době, kdy mnoho průmyslových odvětví zažívalo výpadky, našly OTT platformy jako Netflix svůj okamžik, aby zazářily.

Lidé, kteří kdysi nenáviděli myšlenku nečinně sedět a procházet tituly Netflixu, zjistili, že dělají přesně to, protože co jiného by mohli dělat?

O Na Netflix si našlo cestu 26 milionů podobně znuděných lidí když 1. roku 2020 získal další uživatele. Toto číslo bylo dáno jak Wall Street, tak interními prognózami.

Průměrný počet hodin streamování na předplatitele

Osobně mohu snadno udělat 12 hodin Netflixu, pokud mi navrhnete dobrou show. Předplatitelé Netflixu však v průměru utrácejí přibližně 3,2 hodiny denně sledování obsahu na platformě OTT.

Zdroj: Backlinko

To je 6 miliard hodin každý měsíc! A já těmto lidem nic nevyčítám; Netflix nabízí opravdu skvělé věci.

Nominace na Oscara

Oscary nebo Oscary jsou nejprestižnější ceny v zábavním a filmovém průmyslu, udělované za umělecké a technické zásluhy.

Každý, kdo vyhrál Oscara, v životě vyhrál. Je to nejvyšší cena, pokud jste tvořili, režírovali, hráli nebo jakýmkoliv způsobem pracovali ve filmovém průmyslu, takže není divu, že Netflix také soupeří o její ověření. A dostává to.

Netflix vydělal asi 35 nominací do roku 2021, poté došlo k poklesu. V roce 2023 získala 15 nominací. Tato čísla ale vypovídají o kvalitě obsahu, se kterým platforma přichází.

Ceny Emmy

Po Oscarech jsou ceny Emmy nejprestižnějším hereckým oceněním. Z nějakého důvodu jsou součástí „Trojité koruny herectví“.

V roce 2022 byl Netflix nominován na neuvěřitelnou cenu 105 cen Emmy, z nichž získali 26 cen. Ale to nic není. V předchozích letech si vedli mnohem lépe, získali 129 nominací a vyhráli 44 cen Emmy.

I když mohlo dojít k poklesu, Netflix se určitě snaží odrazit se svou nedávnou řadou vzrušujícího obsahu.

Dluh Netflixu

Na Netflixu však není vždy vše dobré. Navzdory ohromujícímu ročnímu výnosu, úžasnému obsahu, prudce rostoucímu měsíčnímu předplatnému a rostoucím oceněním je po kolena v dluzích.

Zdroj: Companiesmarketcap

Podle posledních finančních zpráv společnosti, jeho celkový dluh byl hlášen na 14,46 miliardy dolarů. Dluh od roku 2020 neustále klesá a trendy ukazují, že jsou na správné cestě k vyrovnání dluhu. Ale protože mají hotovostní rezervu ve výši 7,83 miliardy dolarů, jejich čistý dluh je nižší, kolem 6,61 miliardy dolarů.

  Jak automaticky otevřít odkazy v Chrome na iPhone a iPad

Lokalizace obsahu

Netflix dominuje globálnímu trhu OTT a jeho obsah je dostupný ve zhruba 190 zemích. To jsou téměř všechny země světa! Většina z těchto zemí využívá obsah ve svém rodném jazyce, protože Netflix streamuje obsah v 62 předních jazycích na světě.

Zatímco některé jazyky jsou tak běžné jako japonština, francouzština, španělština a hindština, některé jsou tak vzácné jako kečuánština, sanskrt, nepálština, čeština, perština, jidiš, asámština a wolofština.

Překladatelé po celém světě mohou poskytnout různé překlady, kde můžete jazyk přepínat pomocí několika kliknutí. Díky tomu je Netflix přístupný a příjemný pro lidi z různých zemí, jazyků a etnik.

Globální expanze

Jak bylo zmíněno, Netflix je dostupný ve 190 zemích, téměř ve všech zemích světa. Knihovna obsahu se však ve všech těchto zemích liší v závislosti na různých faktorech, včetně zásad cenzury v těchto regionech.

Netflix USA vypadá výrazně jinak než Netflix India nebo Netflix Thailand. Mohou existovat různé varianty, ale jeho exkluzivní originály jsou dostupné téměř ve všech zemích kromě některých.

Platforma OTT je bohužel nedostupná v Číně, na Krymu, v Severní Koreji, Rusku a Sýrii. Myslím, že důvody uvádět nemusím, takže bych to nechal být.

Geografie předplatitele

Zatímco Netflix je dostupný ve většině zemí světa, většina jeho předplatitelů pochází z regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika). 79,81 milionu předplatitelů v této oblasti ve 2. čtvrtletí roku 2023.

Zdroj: Statista

Další v pořadí jsou USA a Kanada, které mají asi 75,57 milionů předplatitelů, následované Latinskou Amerikou a Asií a Tichomořím s 42,47 a 40,55 miliony.

Rovnost pohlaví Netflix

Platforma OTT je před křivkou ženských práv. V posledních letech se Netflix začal více zaměřovat na umělkyně a umožnil tak hercům a režisérkám zazářit. Natolik, že mezi lety 2018 a 2021 více než polovina (to je 55 %) všech filmů a seriálů představuje dívku nebo ženu jako vedoucí nebo spoluvedoucí.

Mnoho z těchto žen pochází z nedostatečně zastoupených rasových/etnických skupin. Netflix tedy nejen přispívá k podpoře žen, ale také zastupuje marginalizované komunity.

Ředitelky

Když už mluvíme o podpoře žen Netflixem, v roce 2021 bylo 26,9 % režisérů filmů na Netflixu ženzatímco více než polovina seriálu na platformě, asi 54,75 %, měla ženy barvy pleti v hlavních nebo spoluvedoucích rolích.

Navíc počet barevných žen jako režisérek seriálů vzrostl z 5,6 % v roce 2018 na 11,8 % v roce 2021. To dokazuje, že ženám se jako hercům, tvůrcům a režisérkám daří.

Výnosy Netflixu na uživatele

Kdysi byl Netflix možná luxusním předplatným, ale nyní je to komodita pro domácnost, přičemž různé domácnosti mají alespoň jeden účet.

Zdroj: Poptávka

V průměru, uživatel celosvětově platí měsíčně asi 11,76 $. Od roku 2016 vzrostla o 26,13 %. Zatímco v roce 2017 byl celosvětový průměrný měsíční příjem na platícího uživatele 9,43 USD, neustále se zvyšuje, přičemž každý rok zaznamenává prudký nárůst.

Závěrečné myšlenky

Netflix je z nějakého důvodu přední platformou OTT na celém světě. Má úžasnou sbírku titulů, exkluzivní obsah a konkurenční ceny. Tyto statistiky dokazují, že i když platforma v posledních letech zažívá rostoucí konkurenci, je stále napřed a vždy má v rukávu nápady, jak být před konkurencí.

Dále se podívejte na tyto statistiky a trendy sociálních médií.