etechblog

16 osvědčených postupů e-mailového marketingu, které mění předplatitele na prodej

Vedení úspěšných e-mailových marketingových kampaní je umění. Je to jednoduché, přesto jen málokdo tuto formu umění ovládá.

E-maily stále přinášejí nejvyšší návratnost investic. Je téměř zdarma nebo je k dispozici za minimální cenu marketingových výdajů.

Někteří zkušení marketingoví hackeři se však do jejich marketingového kontrolního seznamu začleňují a přeměňují své kampaně na nástroj k vydělávání peněz.

V tomto článku se podíváme na některé z nejběžnějších a zároveň nejlepších postupů e-mailového marketingu, které vám pomohou přeměnit odběratele na zákazníky.

Doporučené postupy pro e-mailový marketing

E-mailový marketing je efektivní marketingová strategie pro propagaci firmy nebo produktu širokému publiku. Je to jeden z nejdostupnějších způsobů digitálního marketingu vašich služeb.

I když neexistují žádná pevná pravidla, existuje několik strategií a osvědčených postupů, které můžete dodržovat, abyste se ujistili, že váš e-mailový marketing bude úspěšný.

Následující strategie a taktiky vám mohou pomoci zajistit, aby vaše e-mailové marketingové úsilí bylo plodné a úspěšné.

Pošlete uvítací e-maily

Uvítací e-maily jsou automatické e-maily zasílané novým odběratelům. Tito lidé se po nákupu přihlásí k odběru vašeho e-mailového seznamu nebo si přejí od vás slyšet. Je ideální čas zapůsobit na své odběratele a nastavit přátelský tón, který vám přitáhne požadovanou pozornost vaší značky.

Uvítací e-maily představují nejjednodušší způsob, jak poděkovat uživatelům za přihlášení k odběru e-mailových zpravodajů. A protože se zaregistrovali k odběru vašich odběrů, nemůžete je nechat viset.

Už podle názvu fungují uvítací e-maily jako ledoborce a mají vysokou míru otevírání. Uvítací e-mail není nutně prvním e-mailem, který zákazník obdrží, ale příležitostí k vybudování dlouhodobého vztahu s vaším produktem.

Použijte Double Opt-In Email Sign-up

Kliknete na e-maily s potvrzením odběru, které vám přijdou do schránky? Tyto potvrzovací e-maily jsou e-maily s dvojitým přihlášením. Pomáhají ověřit, zda máte zájem o zasílání e-mailů nebo zda jste se jen náhodou přihlásili k odběru.

Proces dvojitého přihlášení zahrnuje přihlášení uživatele k e-mailovému marketingu a poté potvrzení odběru prostřednictvím samostatného e-mailu nebo vstupní stránky. Další potvrzení souhlasu snižuje rizika spamu a zvyšuje zájem uživatelů.

Chcete-li rychle rozšířit svůj seznam odběratelů e-mailu, můžete si vybrat jednotlivé přihlášení. To však také otevírá prostor pro chybně zadané e-mailové adresy, aby se zaplnil váš seznam odběratelů e-mailů. Pokud k tomu dochází nepřetržitě, nenechte se překvapit nižší mírou konverze e-mailů a špatnou doručitelností.

Dvojité přihlášení zajišťuje, že předplatitel má zájem o přijímání e-mailů a může se změnit na zákazníka. A proto je konverzní poměr vyšší v případě dvojitého přihlášení ve srovnání s jednoduchým přihlášením.

Nepoužívejte e-mailovou adresu bez odpovědi

E-mailová adresa bez odpovědi je e-mailová adresa, kterou si nastavíte ve své doméně, ale zásadní rozdíl je v tom, že není schopna přijímat zprávy. Pokud se zákazník pokusí odpovědět prostřednictvím e-mailu bez odpovědi, zobrazí se mu zpráva „Nepodařilo se odeslat“.

  Zahrajte si na Boha, když osidlujete Zemi zvířaty [Paid]

Jedná se o jednosměrné komunikační e-maily, kdy zákazník nemůže posílat žádné odpovědi na e-maily přijaté do jeho doručené pošty. Tyto e-maily obvykle zaplňují doručenou poštu, což vede ke špatné uživatelské zkušenosti a ovlivňuje vztahy se zákazníky.

Uživatelé mohou blokovat vaše e-maily bez odpovědi nebo nastavit filtr, který automaticky označí váš e-mail jako spam. Tato negativní doručitelnost je důvodem, proč by se podniky měly vyhýbat odesílání e-mailů bez odpovědi.

Doručujte e-maily ve správný čas

Přiznejme si to, i v dnešních marketingových trendech; e-mailový marketing překonává ostatní marketingové kampaně z hlediska návratnosti investic.

Je to marketingová aktivita, kterou nikdo nepřemýšlí, a každý ji někdy udělal. Výsledky se však výrazně liší v závislosti na provedení. Není to omezeno pouze na marketingové grady; i ostřílení marketéři musí opravovat chyby v e-mailových marketingových kampaních.

Podívejme se na typický průběh e-mailové kampaně:

Zeptáte-li se kteréhokoli profesionálního obchodníka, zjistíte, že většinu času tráví zkoumáním tématu e-mailu, psaním e-mailu s možností akce, brainstormingem o předmětech a posíláním e-mailů kdykoli.

A to je chyba.

Marketingoví manažeři by měli trávit většinu času v Google Analytics, aby zkontrolovali, jak nejzajímavější hodiny jejich publika. Tak by mělo být provedení – podložené daty a přesně analyzováno.

Naplánování e-mailů na nejzajímavější čas výrazně zlepší metriky otevření e-mailů a míry konverze.

Používejte poutavé předmětové řádky

Vymyslet skvělé tematické linie je práce sama o sobě. Jsou podobné miniaturám YouTube. Nikdo nebude otevírat vaše e-maily, pokud na ně nemůžete kliknout s předmětem.

Zdroj: graphicsly.com

I když jste vytvořili sebelepší e-mail, ale předmět nenutí lidi, aby na něj klikli, váš e-mail se zahrabe do doručené pošty.

Některé z osvědčených postupů jsou:

✅ Ptejte se v předmětech

✅ Udržujte řádky předmětu krátké

✅ Udělejte na text klikací

✅ Průběžně A/B testovací předmětové linie

Poslední bod je jednou z nejvíce nevyužívaných praktik. A/B testování vám poskytne hluboký přehled o míře otevření vašich e-mailů, míře prokliku a údajích, abyste mohli analyzovat, co na vaše publikum funguje.

Pište poutavé e-mailové kopie

Vytváření e-mailů je jednoduché a většina z nás to umí. Ale je těžké napsat e-mailovou kopii, která převede.

Psaní e-mailových kopií optimalizovaných pro konverzi zní pro obchodníky stresující, aniž by již měli zavedenou sadu řídících kontrolních seznamů.

Zde je několik tipů pro copywriting:

 • Zaměřte se více na předmět
 • Vyprávějte příběh ve svých e-mailech
 • Napište obsah relevantní pro dané odvětví
 • Udržujte své zprávy přímo
 • Vyberte správná slova pro vaši kopii
 • Nastavte tón čtení
 • Veďte čtenáře k vaší výzvě k akci

Shrneme-li copywritingovou část do jednoduché věty, dojde k jedinému – napsat něco, co lidé chtějí číst. Mělo by se jednat o osobní osobní rozhovor, který je krátký, výstižný a zdůrazňuje přínosy pro čtenáře.

Nekupujte e-mailové seznamy

Mezi úspěšné e-mailové strategie patří rozšiřování seznamu e-mailů od nuly, což vyžaduje hodně trpělivosti a tvrdé práce. Nákup e-mailových seznamů na google je jen účet za kreditní kartu, ale nestojí za to.

  Zachyťte, upravujte a komentujte snímky obrazovky na Androidu pomocí Ashampoo Snap

Většina lidí nechce obchodovat se společnostmi, které kupují seznamy e-mailů a posílají jim e-maily bez souhlasu. Tito placení členové e-mailového seznamu se nikdy nepřihlásí k přijímání e-mailů od vaší firmy, což je v rozporu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).

Jako dlouhodobá obchodní strategie byste neměli být zoufalí a posílat e-maily pomocí vypůjčených nebo zakoupených seznamů. Bude to mít dopad na vaši reputaci a vaše e-maily skončí ve složce se spamem.

A/B otestujte své e-mailové kampaně

Nelze spoléhat na stejný typ zpráv a očekávat různé výsledky. Pamatujte, že nejlepší e-mailové kampaně jsou výsledkem neustálého testování.

Začněte A/B testování svých kampaní odesíláním různých verzí e-mailů stejnému cílovému publiku. Zaznamenejte data a analyzujte je, abyste zjistili, která kampaň má lepší konverzi.

Provádění A/B testování pro vaše e-mailové kampaně je snadné. Mnoho bezplatných nástrojů pro e-mailový marketing nabízí funkce, jako je A/B testování, optimalizace e-mailů a panel analýzy dat pro analýzu sledovaných dat.

Optimalizujte náhledový test

Testy náhledu e-mailů vám pomohou zkontrolovat vzhled vašich e-mailů na různých zařízeních. V průměru každý člověk kontroluje svou e-mailovou schránku několikrát denně, proto je dobré si e-maily před odesláním otestovat.

Je velká šance, že e-maily na vašem zařízení vypadají čistě, ale na jiných systémech, tabletech a běžně používaných chytrých telefonech jim chybí základní hygiena. Ztratíte důvěryhodnost, pokud jsou vaše e-maily vždy problematické nebo je vaši příjemci nevidí, a také budete očekávat, že váš e-mail nebude fungovat tak, jak jste očekávali.

Několik nástrojů e-mailového marketingu, které vám mohou pomoci s náhledovými testy, jsou Hubspot, SendX, Litmus, GetResponse, Email on Acid a mnoho dalších.

Zahrnout výzvy k akci

Tlačítka CTA povzbuzují uživatele, aby po přečtení vašich e-mailů provedli určité akce. Je to nutné, protože zákazníci potřebují někoho, kdo je nasměruje správným směrem.

Jednou z nejběžnějších praktik CTA je přesměrování uživatelů na stránku s cenami, pokud vaše společnost prodává jakýkoli produkt nebo službu. Další běžnou akcí je upoutat pozornost na nedávno přidanou funkci nebo nedávno publikovaný obsah.

Zde jsou některé z věcí, pro které můžete CTA použít:

 • Požádejte zákazníky, aby sledovali vaše profily na sociálních sítích
 • Přihlášení k odběru bezplatných zkušebních verzí vašeho produktu
 • Využijte své slevové nabídky
 • Dokončení čekajících akcí na vašem webu

a mnoho dalších.

E-mailové kampaně a vstupní stránky jdou ruku v ruce.

Před uskutečněním prodeje musíte uživatele vychovat. Proces začíná, když se poprvé dostanou na váš web. Uživatelé by se měli cítit oceňováni, když si přečtou obsah na vašich webových stránkách.

Jakmile získáte jejich důvěru, budou sdílet své e-mailové adresy za hodnotu, kterou získají z vašich produktů nebo služeb. To je důvod, proč se vstupní stránky dokonale hodí k tomu, aby se uživatelé zaregistrovali k odběru vašeho newsletteru, registrovali se na webináře a přiměli je kliknout na vaši výzvu k akci.

Optimalizovat pro mobily

Zatímco velký počet lidí kontroluje e-maily na počítačích, počet uživatelů mobilních zařízení se každým dnem zvyšuje. Tento posun trendu vás nutí, aby vaše e-maily reagovaly tak, aby vypadaly dobře na všech zařízeních.

Mnoho nástrojů e-mailového marketingu poskytuje možnosti náhledu odezvy zpráv. Kromě toho je zde několik věcí, které byste měli dodržovat, abyste zajistili, že vaše e-maily budou optimalizovány pro mobilní telefony.

  Jak odstranit echo ze zvuku v Audacity

1. Používejte obrázky malé velikosti, aby se rychleji načítaly.

2. Kolem tlačítek ponechte dostatek místa.

3. Udržujte obsah krátký a přesný.

4. CTA zarovnejte na střed, jako jsou tlačítka a odkazy.

5. Před odesláním otestujte e-maily na mnoha mobilních zařízeních.

Použijte segmentaci publika

I když máte dlouhý seznam odběratelů e-mailů, skutečného potenciálu lze dosáhnout poté, co uspokojíte cílové publikum svým obsahem, novinkami, nabídkami a slevami, které přidají hodnotu.

Obchodníci často používají stejný e-mail pro všechny odběratele a kladou vysoká očekávání. Chcete-li optimalizovat své e-mailové konverze, musíte segmentovat své publikum na základě jejich lajků a předchozích nákupů.

Pro segmentaci publika můžete odeslat dotazníky a na základě jejich odpovědí snadno určit, o jaký druh obsahu bude mít zájem.

Vyčistěte neaktivní e-mailové adresy ze svého seznamu

Čištění e-mailů nebo čištění e-mailů je proces pravidelného čištění seznamu e-mailů a odstraňování nezapojených odběratelů. Zajišťuje efektivnější interakce s předplatiteli, kterým můžete svůj produkt prodávat.

Čištění seznamu odběratelů e-mailu má mnoho výhod. Pomáhá vám například zlepšit míru zapojení a míru otevření e-mailů a budovat lepší vztahy se zákazníky. Vzhledem k tomu, že se jedná o předplatitele se zájmem, automaticky zvyšuje míru konverze a snižuje míru odhlášení.

Chcete-li odstranit odběratele, kteří nemají zájem, můžete použít proces dvojitého přihlášení, odstranění vrácených e-mailových adres, přidání tlačítka pro odhlášení, odstranění duplicitních e-mailů atd. Spuštění průzkumu zpětné vazby odběratelů je také dobrý nápad, abyste odstranili dohady a zeptali se odběratelů, zda chtějí dostávat vaše e-maily.

Marketéři považují e-mailový marketing za opak sociálních sítí. Pokud se o tyto marketingové kanály starají dva různé týmy, stráví více času stejnou činností.

Různé marketingové týmy například vytvářejí kalendáře sociálních médií a kalendáře e-mailového marketingu. Místo toho můžete mít integrovaný kalendář sociálních médií a e-mailových kampaní, které se vzájemně doplňují. Řekněme, že komunikujete se zákazníky na sociálních sítích během svátků a víkendů, kdy jim nikdo nekontroluje e-maily.

Můžete se dokonce pokusit propagovat profily vaší společnosti na sociálních sítích prostřednictvím e-mailu a povzbudit lidi, aby se přihlásili k odběru e-mailů ze stránek sociálních sítí.

Poskytněte možnost snadného odhlášení

I když víme, že každý nenávidí ztrátu svých odběratelů a nechce přidat tlačítko pro odhlášení, pokud měl na výběr. Legislativa proti spamu však nařizuje, aby každý e-mail obsahoval odkaz pro odhlášení.

Přidání tlačítka pro odhlášení do vašich e-mailů je výhodnější než obecné přesvědčení o jeho přeskakování. Pokud nepřidáte tlačítko pro odhlášení z odběru, vaši zákazníci vás mohou z frustrace označit jako spam. Je lepší přistát v doručené poště, než jít přímo do složky se spamem.

Přidání odkazu pro odhlášení ve skutečnosti poskytuje informace o interakci uživatelů. Například vám přesně řekne, jaký typ zpráv vaši příjemci nemají rádi a nepřejí si dostávat podobné e-maily. Tato zpětná vazba vás informuje, jak upravit strategii tak, aby co nejlépe vyhovovala potřebám vašeho publika.

Zabalit se

V tomto článku jsme tedy stručně probrali některé osvědčené postupy, které byste měli implementovat pro konverzi odběratelů v prodeji.

Vyzkoušení těchto triků a tipů vám pomůže jít dlouhou cestu a dosáhnout úspěchu vašich e-mailových marketingových kampaní.

Chcete prozkoumat více o tématech e-mailového marketingu? Podívejte se na našeho podrobného průvodce personalizací e-mailového marketingu, který vám pomůže dosáhnout vyšší míry prokliku.

x