2 nejlepší webové stránky pro testování rychlosti vašeho internetu zdarma

Rychlé odkazy

Klíčové věci

 • Použijte Speedtest od Ookla pro přesné výsledky s protokoly historie a grafy.
 • Fast.com se zaměřuje na zobrazování rychlosti stahování okamžitě bez reklam, s dostupnými možnostmi aplikace.
 • Pochopte klíčové metriky, jako je rychlost stahování, latence a ztráta paketů, abyste mohli posoudit kvalitu internetu.

Pomalý internet může vyzkoušet vaši trpělivost, zvláště pokud jste si zakoupili prémiový vysokorychlostní balíček. Jak ale můžete zjistit, zda dosahujete rychlosti, za kterou platíte?

Máme pro vás dva bezplatné nástroje pro rychlé a snadné testování rychlosti vašeho internetu a zajištění toho, že dostáváte to, za co platíte!

Ookla’s Speedtest je důvěryhodné jméno v testování rychlosti internetu, s více než 11 miliony denních testů a 50 miliardami celkem od spuštění v roce 2006. Jeho více než 16 000 serverů po celém světě zajišťuje, že získáte přesné místní výsledky, které odrážejí vaše možnosti připojení k internetu v reálném světě.

  Jak získat geografickou polohu vašeho systému z Bash skriptu

Klikněte na velké tlačítko „Go“ a Speedtest začne měřit váš ping (latenci), rychlost stahování a rychlost nahrávání a poskytuje podrobné informace o tom, jak funguje vaše internetové připojení.

Speedtest také nabízí pohodlný protokol historie výsledků a vizuálně přitažlivou funkci grafu pro sledování výkonu vašeho internetového připojení v průběhu času.

Speedtest má aplikace pro každou hlavní platformu: Android, iOS, Okna, Operační Systém Mac, Apple TVa dokonce a Rozšíření pro Chrome. Svou rychlost tak můžete otestovat kdekoli a kdykoli, na cestě nebo doma.

Kromě testování rychlosti nabízí Speedtest samostatnou službu VPN s názvem Speedtest VPN, která je k dispozici pouze pro iOS a Android zařízení. Získáte zdarma 2GB měsíční datový příděl pro bezpečné soukromé prohlížení. Nebo můžete získat až 4,99 $ měsíčně za jejich prémiovou neomezenou úroveň bez reklam, pokud potřebujete větší šířku pásma.

Fast.com je jednoduchý, uživatelsky přívětivý nástroj pro testování rychlosti internetu poháněný Netflixem. Na rozdíl od jiných webů pro testování rychlosti se zaměřuje výhradně na zobrazení rychlosti stahování vašeho internetu – zásadní faktor pro plynulé streamování.

  Jak spustit Chrome v režimu inkognito pomocí zástupce na ploše

Rozhraní Fast.com je čisté a přehledné, bez rušivých reklam. Váš test rychlosti internetu se spustí automaticky, když stránku otevřete prostřednictvím webového prohlížeče, ať už na smartphonu, notebooku nebo chytré televizi. I když se ve výchozím nastavení zobrazuje pouze rychlost stahování, kliknutím na Zobrazit další informace můžete zobrazit další podrobnosti, jako je latence a rychlost odesílání.

Pokud dáváte přednost speciální aplikaci, můžete si stáhnout FAST Speed ​​Test na iOS a Android zařízení k testování rychlosti vašeho mobilního internetu na cestách.

Porozumění výsledkům testu rychlosti internetu

Když spustíte test rychlosti internetu, získáte snímek výkonu vašeho připojení v daném okamžiku. Výsledky testu vám ukáží důležité metriky, které vám pomohou porozumět kvalitě a možnostem vašeho internetového připojení. Co tato čísla a metriky znamenají:

 • Rychlost stahování: Měří, jak rychle proudí data z internetu do vašeho zařízení. Vyšší počet stahování znamená rychlejší procházení webových stránek, plynulejší streamování videa, rychlejší stahování souborů atd., a to je jeden z hlavních důvodů, proč zvýšit rychlost internetu.
 • Rychlost odesílání: Opačná rychlost stahování, rychlost odesílání, ukazuje, jak rychle můžete odesílat data ze svého zařízení na internet. Vyšší počet nahrávání umožňuje plynulejší sdílení fotografií nebo videí, lepší videohovory atd.
 • Latence (Ping): Měří odezvu vašeho internetového připojení. Je to doba zpáteční cesty, kdy data putují z vašeho zařízení na server a zpět. Nižší latence je ideální pro online aktivity v reálném čase, jako je hraní her a videohovory.
 • Jitter: Tato metrika sleduje změny v latenci v průběhu času. Stabilní připojení s nízkým jitterem je ideální pro činnosti vyžadující konzistentní datový tok, jako jsou VoIP hovory nebo online hraní.
 • Packet Loss: Toto kvantifikuje procento chybějících datových paketů během přenosu. Některá ztráta paketů je normální, ale nadměrná ztráta může vést k problémům, jako je zasekávání videa, trhaný zvuk nebo výpadky připojení.
 •   Jak nabíjet Chromebook pomocí USB

  Osvojte si tyto metriky a budete vědět, zda váš internet podporuje vaše online aktivity nebo zda potřebujete pod svým ISP zapálit.