8 skvělých projektů Apple zabil jako jeho elektromobil

Rychlé odkazy

Apple Car je jedním z nejproslulejších projektů, které se Applu nepodařilo dokončit, ale není to zdaleka jediný. Zde se vydáme na cestu paměti a znovu se podíváme na zrušené projekty Applu a další produkty, které se nedostaly na trh.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

1 AirPower

91Tech/Wikimedia Commons

AirPower je možná největší oznámený produkt Apple, který se nikdy nedostal na pulty obchodů. V září 2017 dal Apple zpočátku jasně najevo své záměry uvést na trh jedinečnou bezdrátovou nabíjecí podložku, která uživatelům umožní nabíjet iPhone, Apple Watch a AirPods současně, ale cesta k vydání byla drsná.

Apple čelil výzvám při plnění svých hardwarových standardů, jak uvádí TechCruncha společnost oficiálně zrušila produkt v roce 2019 po několika zpožděních.

Přestože se AirPower nepodařilo vstoupit na trh, stále si můžete na Amazonu zakoupit bezdrátové nabíječky tři v jednom pro tato zařízení. A pokud máte zájem o nabíjení bez kabelu, možná se budete chtít podívat na některé z nejlepších nabíječek MagSafe pro váš iPhone.

2 PenLite

Marcin Wichary/Wikimedia Commons

Produktová řada iPad je jedním z největších úspěchů společnosti Apple, ale společnost experimentovala s tablety dlouho předtím, než jeden vydala. PenLite je raným příkladem toho, co mělo brzy přijít, protože Apple vytvořil prototypy tohoto produktu v roce 1992.

Tablet byl vybaven dotykovou obrazovkou, na které jste mohli procházet tužkou, což trochu připomíná iPad a Apple Pencil. Ve srovnání s dřívějšími iPady měl PenLite kolem obrazovky mohutné rámečky. Velikost obrazovky byla devět palců, ale na rozdíl od iPadu by byla ve stupních šedi.

  Jak deaktivovat chat v Zoomu

Apple zrušil PenLite v roce 1993, ale později ten rok vydal produkty s dotykovou obrazovkou prostřednictvím projektu Apple Newton, který selhal.

3 Stydlivý tablet

Dalším raným příkladem touhy Applu vytvořit špičkové tablety byl Bashful, který společnost začala vytvářet zhruba deset let před projektem PenLite a následným projektem Newton. Tento koncept z roku 1983 byl vyvinut společností Frog Design, ale jak uvedl Engadget a dalších publikací se design tabletu objevil až v roce 2010.

Kabelové shromáždil několik obrázků, jak by tablet vypadal. Ve srovnání s moderními iPady by tablet Bashful vypadal spíše jako počítač a byl také mnohem tlustší. Bashful dostal své jméno podle postavy Sněhurky a Apple použil design Snow White – také oživený Frog Design – na počítačích, které vydal v letech 1984 až 1990.

Přestože tablet nikdy nespatřil světlo světa, pomáhá nám pochopit, jak Apple v průběhu času vyvíjel koncept iPadu.

4 Interaktivní televizní box Apple

Staecker/Wikimedia Commons

Někdo může namítnout, že televizní počiny společnosti Apple nejsou tak známé jako MacBook, iPad, iPhone nebo Apple Watch. Ale společnost se v tomto prostoru nějakou dobu angažuje a Apple Interactive Television Box (AITB) je toho příkladem.

Apple začal testovat AITB v 90. letech a experimentoval s evropským i americkým trhem. Společnost také spolupracovala s belgickou komunikační společností Proximus (tehdy známou jako Belgacom), spolu s Verizonem (tehdy známým jako Bell Atlantic) a dalšími globálními komunikačními společnostmi na konceptualizaci a vytvoření krabice.

  14 chůvičiek, které musíte mít na pozoru 👀a zůstat blízko své ratolesti 👶

Pokud by byl vydán, uživatelé by měli po připojení boxu k televizoru přístup k širokému přístupu k televizním pořadům. Projekt byl rozpuštěn, přestože se v letech 1994 a 1995 rozšířil do vybraných domácností v USA a Evropě.

Zatímco Apple plně neuvolnil AITB, projekt vydláždil cestu pro Apple TV – tedy streamovací zařízení. Pokud jste zmateni těmito názvy produktů, stojí za to zjistit rozdíl mezi Apple TV, Apple TV+ a aplikací Apple TV.

5 Magická nabíječka

Zatímco AirPower byl jedním z nejjasnějších příkladů, kdy Apple experimentoval s bezdrátovým nabíjením, než přinesl MagSafe na iPhony, nemusel to být jediný. V listopadu 2022 někteří uživatelé zveřejnili na X (dříve Twitter) fotografii něčeho, co vypadalo jako nevydaná nabíječka pro zařízení Apple.

Nabíječka na těchto obrázcích má platformu, kterou můžete zvednout, a jak bylo zmíněno The VergeZdá se, že tato nabíječka může napájet pouze iPhone. To se nevyrovná některým skvělým nabíjecím stanicím 3 v 1 pro zařízení Apple, takže se nedivíme, že se nedostalo do sériové výroby.

6 Počítač Jonathan

Apple způsobil revoluci v počítačovém prostředí; jedním z důvodů, proč to bylo možné, je to, že společnost v průběhu let experimentovala s několika prototypy. Počítač Jonathan je jedním z nich a Příběhy Applu to podrobně popsal.

Myšlenkou počítače Jonathan bylo, že můžete neustále upgradovat operační systémy svého počítače několika způsoby. Samotný počítač je krásná věc, ale nejsme si jisti, zda by navrhované funkce fungovaly v praktickém smyslu.

Apple se rozhodl s projektem nepokračovat z několika důvodů, přičemž velkým faktorem byla ziskovost. Společnost však některé návrhy začlenila do budoucích projektů, takže to nebyla úplná ztráta času.

  Problémy se zelenou obrazovkou iPhone a jak je překonat

7 Copland

Copland byl možná nejslavnější nikdy nevydaný softwarový projekt Applu. Společnost začala na konceptu pracovat poté, co měla v té době problémy se škálováním s Mac OS.

Gershwin by nakonec Coplanda nahradil, kdyby věci šly podle plánu. Copland měl být také vstupní branou pro unikátní nové funkce, jako je multitasking.

Kromě škálování měl Apple v té době také problémy s konkurencí Windows od Microsoftu. Jak uvádí Kult MacaMnoho lidí mělo pocit, že propast mezi Windows 95 a Mac OS System 7 není tak velká jako u předchozích verzí softwaru.

Navzdory více než ročnímu významnému testování Copland nikdy nespatřil světlo světa, protože jej Apple opustil spolu s projektem Gershwin v roce 1996. Místo toho společnost vydala Mac OS 8 v roce 1997 a přešla na škálovatelnější řešení s Mac OS X 2001.

8 Apple Paladin

Jim Abeles/Flickr

Apple experimentoval s all-in-one zařízeními dlouho předtím, než v roce 1998 představil původní iMac. Apple Paladin byl jedním z nich a prototyp byl zaměřen spíše na podniky než na spotřebitele.

Paladin představoval počítač a fax jako součást stejného zařízení, kromě telefonu. Kdyby byl uvolněn, pracovníci by byli schopni organizovat vše ze stejného místa – bylo by to užitečné zejména pro recepční.

Navzdory svému slibu se Paladin nikdy oficiálně nedostal na trh. Představujeme si, že namontování tří systémů do jednoho představuje pro Apple významnou výzvu.

Všechny tyto projekty zdůrazňují důležitost selhání, pokud chcete uspět, a také demonstrují inovativní povahu Applu. Mnoho opuštěných startů a konceptů, jako jsou tablety společnosti Apple, připravilo cestu pro budoucí verze. Takže i když se nikdy nedostaly na trh, stále jsou hlavní součástí historie společnosti.