Jak identifikovat hudbu vytvořenou umělou inteligencí: 3 nástroje

Rychlé odkazy

Klíčové věci

 • Hudba s umělou inteligencí se vyvíjela několik desetiletí a nástroje, jako jsou bezplatné hudební generátory umělé inteligence, ji zpřístupňují.
 • Je složité identifikovat hudbu vytvořenou umělou inteligencí bez aplikací, ale nekonzistence, jako jsou robotické hlasy, mohou naznačovat zapojení umělé inteligence.
 • Nástroje jako AI Voice Detector, PlayHT a TimeStretch jsou efektivní způsoby, jak detekovat hudbu generovanou AI za různé poplatky nebo zdarma.

Možná jste slyšeli „Heart on My Sleeve“, skladbu AI, která obsahovala generované hlasy Drakea a The Weeknda. A s ohledem na to vás možná také zajímá, jak lze identifikovat hudbu generovanou umělou inteligencí. Zde je několik nástrojů, které vám mohou pomoci.

Jak se AI Music vyvinula?

Umělá inteligence existuje již desítky let a její využití v hudbě můžeme skutečně vysledovat až do 20. století. V posledních letech a jak uvádí BBCjsme viděli, že Iamus – počítač vyvinutý na univerzitě v Málaze ve Španělsku – je schopen generovat klasické stopy s minimálním úsilím.

Zatímco umělá inteligence v hudbě byla pro masy často mnohem hůře dostupná, už tomu tak není. V dnešní době můžete použít několik aplikací – včetně řady bezplatných hudebních generátorů umělé inteligence – k vytvoření vlastních skladeb v krátkém nebo krátkém čase. Jak se stroje staly chytřejšími, uživatelé také získali možnost zahrnout do svých písní několik hlasových stylů.

  Jak přidat Google DNS na váš iPhone

Existuje nějaký způsob, jak mohu zjistit hudbu vytvořenou umělou inteligencí bez aplikací?

Odhalit hudbu generovanou umělou inteligencí bez technologické pomoci je velmi obtížné. Nicméně můžete vyzkoušet několik věcí, abyste zjistili, zda někdo zpívá vaši skladbu nebo ne. Můžete například zkusit změnit rychlost dráhy; hlasy ve skladbách generovaných umělou inteligencí jsou někdy nekonzistentní, když zrychlíte nebo zpomalíte to, co posloucháte.

I při běžné rychlosti má hudba generovaná umělou inteligencí někdy konzistentní zvuky a rychlosti. Hlasy mohou například znít roboticky nebo se náhodně zlomit tam, kde by to normální člověk neudělal. Je však třeba poznamenat, že i když to může být známka hudby generované umělou inteligencí, může to také pocházet z chyb při úpravách.

V současné době služby streamování hudby také využívají nástroje k identifikaci hudby vytvořené umělou inteligencí. Například, Deezer v červnu 2023 oznámila, že pracuje na funkcích sledování, které by v tomto ohledu pomohly. Pokud tedy máte podezření, že ostatní kopírují váš hlas nebo hudbu pomocí umělé inteligence, často nebudete muset dělat mnoho (ale přesto byste měli skladbu nahlásit, pokud máte podezření, že se vám to stane).

Pokud chcete hudbu vytvořenou umělou inteligencí identifikovat efektivněji, můžete použít jeden z mnoha nástrojů. Některé jsou navrženy speciálně pro objevování hudby generované umělou inteligencí, zatímco jiné vám pomohou identifikovat různé druhy zvuku.

  11 nejlepších platforem pro prodej vašich doménových jmen

Níže je uveden seznam našich oblíbených hudebních a zvukových identifikátorů AI.

1. Identifikujte falešné hlasy a hudbu generovanou umělou inteligencí pomocí AI Voice Detector

AI Voice Detector je jedním z nejvýkonnějších nástrojů na trhu pro identifikaci hlasů generovaných umělou inteligencí a je to ideální možnost, pokud chcete rychle zjistit, zda byla skladba vytvořena pomocí AI či nikoli. Můžete jít přímo do AI hlasový detektor Pokud potřebujete rychlejší a častější přístup k nástroji, je také možné stáhnout si rozšíření prohlížeče.

Pokud chcete používat AI Voice Detector, budete muset zaplatit předplatné. Měsíční předplatné stojí 24,99 $/měsíc. Pokud chcete platit ročně, budete místo toho muset platit 200 $/rok. Když se zaregistrujete, můžete nahrávat soubory v různých formátech a využívat několik dalších výhod.

Použití AI Voice Detector:

 • Zaregistrujte si účet.
 • Přejděte na domovskou stránku AI Voice Detector. Vyhledejte zvukový soubor, který chcete prozkoumat.
 • Vyberte Detect Voice a počkejte, až AI Voice Detector určí, zda je stopa generována AI nebo ne.
 • Pokud chcete najít hudbu vytvořenou umělou inteligencí, můžete se podívat na tato nejlepší místa, kde najdete hudbu vytvořenou umělou inteligencí.

  2. Pomocí PlayHT zjistěte, zda skladbu vytvořil člověk

  PlayHT se primárně specializuje na pomoc uživatelům generovat obsah AI, ale má také praktický nástroj, který vám může pomoci určit, zda je hlasový záznam skutečný nebo ne. S funkcí detekce hlasu AI PlayHT můžete zkoumat soubory ve formátu MP3, WAV nebo FLAC. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte na webovou stránku a přetáhněte zvukový soubor. Případně vyberte Nahrát soubor.

    9 nejlepších platforem k pronájmu profesionálních designérů

  Detekční nástroj PlayHT můžete použít zdarma. Stahování souborů obvykle netrvá příliš dlouho a jakmile PlayHT naskenuje váš obsah, uvidíte, zda byla vaše trasa vygenerována umělou inteligencí nebo ne.

  Pokud chcete zjistit, zda byly obrázky generovány umělou inteligencí nebo ne, budete muset použít samostatnou sadu nástrojů. Možná se budete chtít podívat na tuto příručku o tom, jak identifikovat obrázek generovaný AI.

  3. Zkontrolujte nesrovnalosti ve skladbách s funkcí TimeStretch

  Vzhledem k tomu, že není k dispozici velké množství veřejně dostupných nástrojů pro detekci hudby generované umělou inteligencí, možná budete muset trochu přemýšlet mimo rámec. Vzhledem k tomu, že můžete někdy zkontrolovat, zda hudbu generovala umělá inteligence, změnou rychlosti vaší skladby, TimeStretch nabízí potenciální cestu, jak zjistit, zda stopu vytvořil člověk nebo ne.

  Při použití funkce TimeStretch můžete snadno změnit rychlost pomocí kolečka v levém dolním rohu. Navíc máte možnost upravit výšku a melodii skladby. Opět vše, co musíte udělat, je posunout tyto voliče doleva nebo doprava.

  TimeStretch je zcela zdarma k použití. Postup použití nástroje:

 • Po přechodu na webovou stránku přetáhněte svou trasu do TimeStretch.
 • Nastavte posuvník rychlosti a vše, co považujete za nutné.
 • Chcete-li si poslechnout skladbu, stiskněte tlačítko Přehrát. Poté můžete určit, zda byla vaše skladba vyvinuta umělou inteligencí nebo ne.
 • Vzhledem k tomu, že umělá inteligence je stále velmi nová, není divu, že zjistit, zda byla skladba vytvořena pomocí této technologie, je tak obtížné. V příštích letech to bude téměř jistě mnohem jednodušší; kromě toho, že bude k dispozici více nástrojů, budou platformy pro streamování hudby také pokročilejší ve sledování těchto skladeb. Tyto možnosti jsou však dobrým místem, kde začít.