4 důvody, proč si nekoupit iPhone 15 Pro

Klíčové věci

  • Základní úložiště iPhone 15 Pro o velikosti 128 GB nemusí profesionálům, kteří chtějí využít možností fotoaparátu, stačit, protože se může rychle zaplnit snímky ProRAW ve vysokém rozlišení a videi 4K.
  • Barevné možnosti pro iPhone 15 Pro jsou omezené a nejsou tak živé jako předchozí modely, pravděpodobně kvůli přechodu na titanový rám, který je obtížnější malovat.
  • Standardní iPhone 15 nabízí dobrou hodnotu za peníze s významnými upgrady, jako je 48MP hlavní fotoaparát a vylepšený displej, což z něj dělá přesvědčivou volbu oproti iPhonu 15 Pro, zejména s ohledem na nižší cenu.
  • Pokud již máte nový iPhone, možná nebude potřeba upgradovat na iPhone 15 Pro, protože iPhony jsou vyrobeny tak, aby vydržely a získaly dlouhou softwarovou podporu. Výměna baterie vašeho iPhone může být cenově výhodnějším řešením.
  Automatizujte živé tapety Muzei pomocí Taskeru

Apple představil dlouho očekávaný iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max na své akci „Wonderlust“ v září 2023. Tyto vlajkové iPhony mají titanový rám, čip A17 Pro, akční tlačítko a další.

I když jsou nové funkce vzrušující, existuje několik důvodů, proč si iPhone 15 Pro nemusíte kupovat.

1. Základní úložiště je stále 128 GB

https://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-15-pro

iPhone 15 Pro má 48MP hlavní fotoaparát, který dokáže pořizovat snímky ProRAW a video 4K/60FPS ProRes, které může zabírat spoustu místa. Telefon však stále začíná s 128GB úložištěm, což je pro profesionály, kteří chtějí využít možností fotoaparátu, nedostatečné.

Vzhledem k tomu, že iPhone 15 Pro může také pořizovat snímky ve formátu HEIF ve čtyřnásobném rozlišení než dříve, je zklamáním, že Apple nenabízí vyšší konfiguraci základního úložiště pro iPhone 15 Pro, protože profesionálové, kteří chtějí využít fotoaparát telefonu naplno. potenciální si bude muset připlatit za větší úložiště.

2. Možnosti barev nejsou skvělé

Obrazový kredit: Apple/Youtube

  12 LinkedIn marketingových strategií pro výbušný růst a zapojení

Řada iPhone 15 Pro je k dispozici ve čtyřech nevýrazných barvách: přírodní titan, modrý titan, bílý titan a černý titan. Téměř všechny tyto barevné možnosti jsou docela tlumené a tlumené ve srovnání s živějšími Sierra Blue iPhone 13 Pro a Deep Purple Phone 14 Pro.

Podle odborníků z oboru se zdá, že důvodem nevýrazných barev je přechod Applu na titanový rám. Přestože je titan odolnější a lehčí materiál než nerezová ocel, je také obtížnější jej natírat, což může mít omezené barevné možnosti Apple.

3. Standardní iPhone 15 nabízí dobrou hodnotu

Obrazový kredit: Apple/Youtube

Standardní iPhone 15 prošel několika významnými vylepšeními, díky nimž má dobrou hodnotu za peníze. Pro začátek získáte 48MP hlavní fotoaparát a výřez Dynamic Island, který debutoval na iPhonu 14 Pro. Vylepšen byl také jeho displej, který nyní dokáže dodávat venku jas až 2 000 nitů.

Tato významná vylepšení činí z iPhonu 15 přesvědčivou volbu oproti iPhonu 15 Pro díky jeho výrazně nižší ceně, začínající na 799 dolarech, a ztrátě pouze na několika funkcích, jako je ProMotion a 5x teleobjektiv.

  Jak změnit umístění DoorDash

4. Váš současný telefon je pravděpodobně stále dost dobrý

Telefony iPhone jsou obecně vyrobeny tak, aby vydržely roky a dokonce získaly nejdelší softwarovou podporu na celém trhu chytrých telefonů. To znamená, že můžete očekávat, že Apple bude plně podporovat váš iPhone s hlavními aktualizacemi softwaru iOS po dobu nejméně pěti let.

Pokud máte poměrně nedávný iPhone, jako je iPhone 13 Pro nebo dokonce iPhone 12 Pro, není třeba upgradovat na iPhone 15 Pro. Váš současný telefon je stále dokonale schopen splnit vaše potřeby. Můžete ušetřit své těžce vydělané peníze a počkat, až Apple vydá iPhone s výraznějšími upgrady.

Stále používám iPhone 11 v roce 2023 a stále dobře vyhovuje mým potřebám, s výjimkou zdraví baterie, která se v průběhu let zhoršila, a neplánuji upgrade, dokud Apple neukončí softwarovou podporu pro zařízení. Ve většině případů by výměna baterie vašeho iPhone měla vyřešit většinu vašich problémů.

Upgrade na nejnovější iPhone není vždy skvělý nápad

Přestože má iPhone 15 Pro zcela nový titanový rám, akční tlačítko, vysokorychlostní USB-C a vylepšený kamerový systém, většina doplňků je spíše luxusem než nutností – zvláště pokud již vlastníte moderní iPhone. Nakonec je rozhodnutí, zda koupit nebo upgradovat na iPhone 15 Pro, osobní a záleží na vašich potřebách a rozpočtu.