Vše, co Apple oznámil na zářijové akci „Wonderlust“.

Společnost Apple uspořádala 12. září 2023 akci „Wonderlust“, aby oznámila své nejnovější modely iPhone a Apple Watch s předem nahranou prezentací streamovanou online, aby ji mohl každý sledovat. Vybraní novináři měli omezenou osobní účast na vyzkoušení nových produktů.

Pokud jste neměli čas sledovat celou keynote nebo byste chtěli rychlý přehled o nových produktech, zde je rychlá rekapitulace všeho, co Apple na akci oznámil.

iPhone 15 a iPhone 15 Plus

Největší vizuální změnou u modelů iPhone 15 a iPhone 15 Plus je výřez Dynamic Island, který Apple poprvé představil vedle iPhonu 14 Pro. Pokud jde o samotnou obrazovku, ta je venku dvakrát jasnější a dokáže dosáhnout maximální úrovně jasu 2 000 nitů.

Kredit obrázku: Jablko

Jak předpovídalo mnoho odborníků z oboru, Apple konečně opustil port Lightning a nahradil jej USB-C. Stále je však omezen na rychlosti USB 2.0, stejně jako Lightning. Pokud jde o výkon, iPhone 15 pohání A16 Bionic, stejný čip, který poháněl modely iPhone 14 Pro.

Na přední straně fotoaparátu je zcela nový 48MP fotoaparát, který vylepší vaši mobilní fotografickou hru se 4x ostřejšími fotografiemi a lepším výkonem při slabém osvětlení. A poprvé standardní modely iPhone 15 nabízejí možnost 2x teleobjektiv se třemi úrovněmi optického zoomu: 0,5x, 1x a 2x.

  5 kreativních použití pro inteligentní zásuvky

iPhone 15 a iPhone 15 Plus se dodávají v černé, zelené, modré, žluté a nové růžové barvě. Stojí stejně jako modely iPhone 14 z roku 2022, začínají na 799 $ za iPhone 15 a 899 $ za iPhone 15 Plus, každý se 128 GB základního úložiště.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max

Apple přepracoval modely iPhone 15 Pro s lehčí titanovou konstrukcí a tvarovanými okraji. Nahradil ikonický přepínač Silent/Ring programovatelným akčním tlačítkem pro spouštění vlastních akcí – jako na Apple Watch Ultra.

Zatímco port USB-C na iPhonu 15 je omezen na rychlost USB 2.0, modely iPhonu 15 Pro dostávají rychlost USB 3, která je až 20x rychlejší než Lightning. Vlajkové lodě společnosti Apple pro rok 2023 jsou poháněny 3nm čipem A17 Pro, který dokáže spustit hry v konzolové kvalitě, jako jsou Assassin’s Creed Mirage, Resident Evil Village a Death Stranding.

Poměrně významné jsou také vylepšení fotoaparátu. Modely iPhone 15 Pro nyní dokážou pořizovat 48MP HEIF fotografie, což je obrovské zlepšení oproti svým předchůdcům. Oba modely dokážou také natáčet prostorové fotografie a videa, které si můžete prohlédnout na headsetu Vision Pro. iPhone 15 Pro Max získává zcela nový teleobjektiv s 5x optickým zoomem díky designu „tetraprismu“ společnosti Apple.

  Praktické tipy, jak vytvářet působivá videa a měřit jejich úspěšnost

Kredit obrázku: Jablko

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max začínají na 999 dolarech a 1 199 dolarech za základní modely. Apple nabízí modely iPhone 15 Pro ve čtyřech barvách: Natural Titanium, Black Titanium, Blue Titanium a White Titanium.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9 je iterativní aktualizace, největší změnou je nový Apple S9 SiP, který umožňuje zpracování Siri na zařízení a zcela nové gesto dvojitého klepnutí. Nyní můžete dvakrát klepnout na ukazováček a palec a provádět akce, jako je přijímání nebo ukončování hovorů, přehrávání nebo pozastavení hudby, procházení widgety a další.

S9 obsahuje Ultra Wideband čip druhé generace, který odemyká Precision Finding při použití s ​​modely iPhone 15. Pokud Apple Watch často používáte venku, oceníte také podstatně jasnější displej, který je venku až dvakrát jasnější.

Kredit obrázku: Jablko

Apple nabízí Apple Watch Series 9 v barvách Silver, Midnight, Starlight, PRODUCT(RED) a nové růžové barvě. Můžete si samozřejmě vybrat mezi variantami pouzdra z nerezové oceli a hliníku. Stejně jako dříve zařízení začíná na 399 dolarech a začne se prodávat 22. září.

Apple Watch Ultra 2

Druhá generace Apple Watch Ultra je také poháněna čipem S9, což znamená, že podporuje stejné funkce jako Apple Watch Series 9, jako je nové gesto dvojitého klepnutí, Siri na zařízení a přesnější sledování.

  Jak změnit svůj profilový obrázek Gmailu

Kredit obrázku: Jablko

A o 50 % jasnější displej výrazně zvyšuje čitelnost na ostrém slunci. V an Příspěvek v Apple Newsroom, společnost také zmiňuje menší vylepšení, jako jsou „pokročilé možnosti pro vodní dobrodružství“ a „rozšířený rozsah nadmořské výšky“. Apple Watch Ultra 2 začínají na 799 dolarech, stejně jako jejich předchůdce.

Pouzdra a řemínky na hodinky

Řemínky a ochranná pouzdra na iPhone od Apple přešly z přírodní kůže na ekologický materiál s názvem FineWoven. Apple tento materiál popisuje jako „mikrowill s měkkým semišovým pocitem“.

Kredit obrázku: Jablko

FineWoven pro Apple Watch je k dispozici s páskem Magnetic Link a Modern Buckle. Co se týče iPhonů, FineWoven je nabízen v pouzdrech a peněženkách MagSafe. Apple také spolupracoval s Nike a Hermès na ekologických páscích na hodinky.

I přes krok k udržitelnosti však Apple nadále nabízí čirá a silikonová pouzdra pro iPhone 15 a iPhone 15 Pro.

Všechny nové řemínky na Apple Watch a obaly na iPhone jsou nyní k dispozici na objednávku, včetně nových barev pro Alpine Loop, Trail Loop a Ocean Band.

Je sezóna pro nové produkty Apple

Jednalo se o další událost uvedení hardwaru v typickém stylu Apple, se spoustou iterativních funkcí a několika překvapeními. Naštěstí Apple nezvýšil ceny, jak předpovídaly fámy!

I když je pravda, že Apple vyrábí prémiové produkty, které stojí peníze, splátkové plány a nabídky operátorů by vám měly pomoci zmírnit bolest vaší peněženky. Skutečnou otázkou je, zda je některý z těchto nových produktů Apple dostatečně přesvědčivý, abyste klikli na tlačítko Koupit.