4 nejlepší cyklistické aplikace pro halové trenéry

Hledáte další způsoby, jak cvičit z pohodlí domova? Přestože je jízda na kole venku obvykle zábavným způsobem cvičení, počasí to nemusí vždy dovolit. V tomto případě vám nejlepší cyklistické aplikace pro vnitřní trenéry mohou pomoci dosáhnout vašich fitness cílů podle vašeho vlastního plánu.

Abyste z těchto aplikací vytěžili maximum, budete potřebovat fungujícího vnitřního trenéra. Ať už si pořídíte chytrý cyklistický trenažér nebo použijete klasický, tyto aplikace mohou běžet na smartphonu, tabletu nebo počítači a zlepšit tak trénink. S těmito aplikacemi pro trénink indoor cyclingu si můžete doma intenzivně zacvičit a zaměstnat svou mysl interaktivními herními prvky, videi a mnoha dalšími funkcemi.

1. ZWIFT

Pro cyklisty, kteří hledají pohlcující, interaktivní a herní cyklistický zážitek, je Zwift tou nejlepší volbou. S aplikací Zwift Companion, která je k dispozici na vašem smartphonu, můžete při tréninku komunikovat s přáteli, sdílet svou polohu a analyzovat data z jízdy, abyste svou kondici posunuli na další úroveň.

Zwift obsahuje více než 2 500 tréninků, které jsou přizpůsobitelné vašim cyklistickým schopnostem a vytvořené nejlepšími trenéry na světě. Chcete-li si užít domácí posilovnu, zkombinujte tato cvičení v aplikaci s domácím kardio cvičením a cvičením na podporu zdraví srdce. Mezi další funkce této aplikace patří snadno čitelná domovská obrazovka plná vašich nedávných aktivit a nadcházejících událostí.

Pole aktivity vám umožní lépe se spojit s ostatními jezdci a zjistit, co na platformě dělají. Kromě toho je snadné sledovat svůj pokrok pomocí týdenních a měsíčních cílů v aplikaci. Chatujte s přáteli prostřednictvím komunitních skupin a posílejte povzbuzení v reálném čase ostatním trenérům.

  8 Online skenery portů pro vyhledání otevřených portů na serveru a IP

Posouváním v aplikaci uvidíte každého, kdo je v tu chvíli na kole a zda je před vámi nebo za vámi. Ze smartphonu můžete ukončit jízdu a sdílet ji s dalšími cyklistickými weby.

Aplikace Zwift Companion je dostupná pro Android, iOS, Mac a Windows. Přestože je doprovodná aplikace k použití zdarma, pro plné využití vyžaduje předplatné Zwift.

Ke stažení: Zwift Companion for iOS | Android | Mac | Okna (Zdarma, vyžadováno předplatné)

2. Školení Tacx

Podívejte se na virtuální kurzy založené na skutečných jízdách s aplikací Tacx Training. Pokud již používáte Garmin, pak aplikace Tacx dokonale zapadne do vašeho cvičebního ekosystému.

Vydejte se na prohlídku Jižní Koreje, Portugalska, Nizozemska a mnoha dalších míst po celém světě. Nádherné záběry ze skutečného života jsou ideální pro někoho, kdo dává přednost živějšímu zážitku z jízdy.

Sledujte rychlost, kadenci a výkon během tréninku a kontrolujte indikátor stoupání v reálném čase, abyste viděli, kolik z toho kopce zbývá. Tréninky vás mezitím zvou k tomu, abyste se zaměřili na výkon nebo se zaměřte speciálně na nadcházející závod.

S doplňky, jako jsou sběratelské odznaky, výzvy a cílené tréninkové plány, nabízí aplikace Tacx spoustu virtuálních cyklistických zdrojů pro začátečníky i závodní sportovce.

Ke stažení: Školení Tacx pro iOS | Android (Zdarma, k dispozici předplatné)

  Jak odblokovat Tinder

3. TrainerRoad

Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se stát rychlejším cyklistou, můžete toho dosáhnout pomocí aplikace TrainerRoad. Využijte co nejlépe vnitřní cvičení se strukturovanými tréninkovými plány. Vyberte si z více než 3 000 cílených, vědecky podložených cvičebních plánů, abyste těchto tréninkových cílů dosáhli za kratší dobu.

Aplikace uchovává podrobné záznamy o všech trénincích po dlouhou dobu, aby pomohla porovnávat data a sledovat váš kondiční pokrok. Cyklistické analytické nástroje dostupné v této aplikaci vám umožňují analyzovat data jízdy na jednom místě a nástroje AI automaticky sledují váš funkční prahový výkon (FTP).

Plány TrainerRoad fungují pro různé cyklistické disciplíny, včetně silnice, šotoliny, MTB, cyklokrosu a triatlonu, a programy jsou zaměřeny více na výsledky než na vizuální stránku. S kalendářovým systémem TrainerRoad přidejte plány a vyberte si konkrétní dny, které lépe vyhovují vašim tréninkovým cílům.

Do tréninkového plánu TrainerRoad můžete také přidat venkovní jízdy. Kromě toho je možné dokončit tréninky TrainerRoad na venkovních vyjížďkách spuštěním programu na cyklocomputeru Wahoo nebo Garmin.

A konečně propojení aplikace TrainerRoad s dalšími aplikacemi, jako je Garmin Connect a Strava, pomáhá udržovat přehled o tréninku uvnitř i venku. Pro sportovce, kteří chtějí zvýšit rychlost a FTP, je to solidní volba.

Ke stažení: TrainerRoad for iOS | Android (Vyžadováno předplatné)

4. Wahoo RGT

Wahoo RGT (dříve RGT Cycling) je další aplikace pro vnitřní cyklistiku, která může strukturovat váš trénink a poskytnout skvělé domácí cvičení. Tato virtuální tréninková aplikace vám umožní jezdit na slavných stoupáních a komunikovat se simulacemi skutečných míst.

  9 nejlepších platforem k pronájmu profesionálních designérů

Prozkoumejte Leuven City, Flandry, vylezte na Cap Formentor nebo si přibližte okruh Dunoon Seafront Circuit. Tato aplikace také nabízí skvělé funkce, jako jsou skupinové sociální jízdy, závody a časovky. Vyberte si mezi pohledem z třetí osoby a pohledem z první osoby při jízdě na kole a také mezi úhlem kamery dronu a moto.

Díky přizpůsobitelným funkcím je používání této školicí aplikace zábavné. Změňte svůj avatar a vyberte si z různých dostupných kol a sad, které nejlépe vyhovují vašemu stylu a náladě. Máte také možnost nahrát soubor s trasou a vytvořit si vlastní trať pomocí funkce Magické cesty.

Aplikace RGT Cycling má uživatelsky přívětivé rozhraní pro použití s ​​vaším domácím cyklistickým trenérem. Díky snadnému připojení k dalším oblíbeným tréninkovým aplikacím, jako jsou TrainingPeaks a Strava, je to všestranná aplikace, která osloví mnoho cyklistů.

Stáhnout: Wahoo RGT pro iOS | Android (Vyžaduje se předplatné, k dispozici je bezplatná zkušební verze)

Udělejte si z jízdy na kole zábavu s těmito tréninkovými aplikacemi

Protože většina těchto aplikací funguje s většinou cyklistických trenažérů, včetně chytrých trenérů, usnadňují intenzivní domácí cvičení. Aplikace vám umožňují zůstat ve spojení a sledovat svůj pokrok přímo ze smartphonu.

Díky pohlcujícím tréninkovým videím, která si můžete přizpůsobit, skupinovým jízdám a zábavným výzvám, nebudete chtít v dohledné době slézt z trenéra. Kromě toho sdílejte data o cvičení s přáteli, jinými tréninkovými aplikacemi nebo sociálními médii, abyste měli přehled o svém pokroku.

Užijte si hodiny zábavy s těmito aplikacemi navrženými tak, aby posunuly váš cyklistický trénink na další úroveň. Nyní je používání vnitřního cyklistického trenažéru (téměř) stejně zábavné jako vzít si kolo na kolo ve skutečném světě.