6 méně známých spínačů mechanické klávesnice, které byste měli vyzkoušet

Svět mechanických klávesnicových spínačů je mnohem větší, než si myslíte. Většina lidí má klávesnice s přepínači od jednoho ze tří výrobců: Cherry, Gateron nebo Kaihl. Jak se však ukázalo, existuje spousta mechanických klávesnicových spínačů. Zatímco většina přepínačů je podobná, protože schémata pojmenování barev jsou efektivně standardizována, kontrola správných značek vám může ušetřit nějaké peníze – nebo alespoň učinit vaši klávesnici jedinečnou jinými způsoby.

Zde jsou některé méně známé mechanické přepínače klávesnice, které byste mohli chtít vyzkoušet, pokud kupujete novou klávesnici.

1. Přepínače Logitech Romer-G

Kredit obrázku: Logitech

Nejprve budeme hovořit o jednom druhu přepínače, který mnozí z vás již možná používají, ale možná o něm nevědí: přepínače Romer-G společnosti Logitech. U těchto přepínačů se Logitech spojil se známým výrobcem přepínačů, společností Omron. Spínače Romer-G jsou podle společnosti Logitechjsou o 25 % rychlejší a o 40 % odolnější než standardní, zaběhnuté mechanické spínače, takže jsou dobrou možností, jak zjistit, zda potřebujete rychlé ovládání (pro hry) nebo v podstatě spolehlivost obecně.

Existují tři typy spínačů Romer-G: modrý, hnědý a červený a barvy odpovídají schématu pojmenování barev Cherry. Modrá poskytuje uspokojivé slyšitelné cvaknutí a hmatovou zpětnou vazbu, zatímco hnědá dává stejný hmatový náraz, ale mlčí o tom. Červená je na druhou stranu lineární rychlý přepínač, který je ideální pro rychlé hry.

  Git Reset vs Revert vs Rebase

Klávesnice Logitech patří mezi nejlepší mechanické klávesnice a důvod, proč tomu tak je, je jasný.

2. Spínače Roccat Titan

Obrazové kredity: Roccat

Roccat je známý svými cenově dostupnými, ale kvalitními klávesnicemi, ale věděli jste, že tato značka vyrábí své vlastní přepínače? Spínače Roccat Titan jsou součástí klávesnic Roccat a jsou klíčovým prodejním bodem. Na rozdíl od společnosti Logitech, která se spojila se zavedeným výrobcem přepínačů, Roccat navrhl a postavil své vlastní přepínače od základů. říká Roccat jsou „zázrakem německého inženýrství“, inzerují vylepšení, jako například to, že své spínače postavil tak, aby vydržely se speciálním pouzdrem, které se neustále viklá.

Přepínače jsou k dispozici v hmatové (hnědé) i lineární (červené) variantě — pokud zde hledáte modrou variantu, budete zklamáni. Klávesnice Roccat jsou na levnější straně, takže pokud tyto přepínače znějí jako něco, co byste chtěli vyzkoušet, nemusíte utrácet mnoho peněz.

3) Přepínače NovelKeys

Kredit obrázku: NovelKeys

NovelKeys možná není jméno, které byste mohli znát, ale pokud máte rádi mechanické klávesnice, pravděpodobně jste slyšeli o jejich přepínačích NK Cream a řadě vlastních přepínačů. Společnost se specializuje na prodej jednotlivých přepínačů spotřebitelům, což z nich činí nejlepší volbu pro uživatele s klávesnicemi vyměnitelnými za provozu.

NovelKeys nabízí rozmanitý výběr přepínačů, ale jeho jedinečné přepínače NK, jako je NK Cream, jsou tím, co jej odlišuje. Každý spínač se vyznačuje odlišnými procesy mazání a výroby, což má za následek jedinečné vlastnosti. Chcete-li se ponořit hlouběji do světa přepínačů NK NovelKeys, doporučujeme vám prozkoumat jeho webovou stránku, kde si tyto přepínače můžete zakoupit jednotlivě nebo předinstalované na klávesnici.

  Všechny nejlepší klávesové zkratky Prezentací Google

4) Spínače Greetech

Obrazový kredit: Greetech/Mechanické klávesnice

Nyní vstupujeme do rozpočtové oblasti. Pokud máte velmi základní potřeby klávesnice a nepotřebujete nic speciálního, přepínače Greetech vám mohou vyhovovat. Greetech je čínský výrobce, který prodává levné přepínače. Obecně jsou považovány za přibližně stejnou úroveň jako přepínače Kaihl, což jsou také rozpočtové přepínače, takže jsou v pořádku, pokud neplánujete utrácet mnoho peněz.

Spínače Greetech jsou k dispozici v modré, hnědé, červené a černé variantě (černé jsou jako hnědé s vyšší ovládací silou) a lze je zakoupit samostatně nebo předinstalované na některých klávesnicích.

5) Zrušte spínače Halo

Kredit obrázku: Pokles

Opět se vracíme k jedinečným spínačům vyrobeným pro specifický druh davu, který hledá něco jiného, ​​než jsou vaše běžné modré, hnědé a červené spínače. Spínače Drop Halo se mohou skvěle hodit, pokud chcete něco jedinečného.

Existují dva naprosto odlišné druhy přepínačů Drop Halo. Máme Halo Clears, které jsou velmi podobné specializovaným spínačům Cherry MX Clear, a máme Halo Trues, které napodobují japonské spínače Topre (Topre je speciální druh spínače, který se pravděpodobně nepodobá ničemu jinému, co jste dosud používali). Vypínače vyrábí zavedená značka Kailh, což znamená, že by měly být stejně spolehlivé jako ostatní vypínače na trhu.

  Co znamená „GLHF“ a jak jej používáte?

Drop Halo má také spínače Holy Panda, které jsou považovány za špičkové, přičemž Drop Halo tvrdí, že jsou to „nejdotykové spínače“ na světě.

Pokud toužíte po něčem jiném, než na co jste zvyklí, tyto přepínače by vám mohly velmi dobře vyhovovat. Rozhodně jsou jedinečné.

6) Přepínače Zealio

Poděkování za obrázky: Zealio

Nakonec přicházíme se starou, spolehlivou možností v oblasti prémiových přepínačů: Zealios. Komentáře na Redditu naznačují, že Zealios stagnuje, a i když je to na osobních názorech, neznamená to, že nejsou dobrou volbou pro nadšence do klávesnice. Nejnovější generace, Zealio V2s, má několik věcí, které se jim hodí, včetně sníženého kolísání ve srovnání s přepínači Holy Panda – přičemž Zealio tvrdí, že díky tomu jsou ještě hmatovější. Vzhledem k tomu, jak to přepínače Holy Panda již nabízejí jako prodejní místo, je to divoké tvrzení.

Fialové spínače Zealio jsou k dispozici se spodními silami v rozmezí od 62 g do 78 g. ZealPC má také řadu dalších přepínačů, včetně Tealio a Healio a také Zilent – ​​než si vyberete, nezapomeňte se podívat na celou řadu přepínačů ZealPC.

Existuje spousta mechanických spínačů

Existuje mnoho možností, které můžete vyzkoušet, pokud jde o přepínače klávesnice. Některé z nich budou předinstalované na určitých klávesnicích, zatímco jiné si budete muset nainstalovat sami – něco, co je také považováno za obřad pro některé nadšence pro klávesnice, pokud máte zájem se do toho pustit. Než se rozhodnete, podívejte se na všechny možnosti, které jsme vám poskytli.