7 důvodů, proč byste si měli koupit M2 MacBook Air

13palcové a 15palcové modely M2 MacBook Air jsou novější notebooky Apple základní úrovně, které přicházejí s moderním designem, čipem M2, MagSafe a dalšími. MacBook Air je již mnoho let nejoblíbenějším notebookem společnosti Apple a mnoho recenzentů chválilo M1 MacBook Air, který vyšel v roce 2020 jako dokonalý notebook pro většinu lidí.

Křemík Apple odemkl potenciál MacBooku a nyní vidíme, že se s modely M2 MacBook Air dostal na novou úroveň. Zde jsou všechny důvody, proč si myslíme, že 13palcové a 15palcové modely M2 MacBook Air stojí za nákup.

1. Moderní design

Apple aktualizoval mnoho svých produktů s hranatým designem. Začalo to iPadem Pro a nakonec se probojovalo na MacBook Pro v roce 2021. Nyní 13palcový i 15palcový M2 MacBook Air připomínají design současného MacBooku Pro. Design je osvěžující od doby, kdy jsme naposledy v roce 2018 dostali generální opravu pro MacBook Air.

Verze M2 posouvá design MacBooku Air novým směrem, protože jde o první MacBook Air bez klínovitého designu. Naštěstí nový design stále umožňuje, aby 13palcový a 15palcový M2 MacBook Air byl relativně tenký a lehký. Mají také tenčí rámečky a zářez pro větší plochu obrazovky.

2. Agresivní ceny

I když přepracovaný MacBook Air přišel o svou legendární cenovku 999 dolarů, 13palcová verze má stále konkurenceschopnou cenu za vysoce kvalitní notebook za 1 099 dolarů. A pro ty, kteří potřebují o něco lepší grafický výkon a úložiště, můžete získat 512GB variantu za 1 399 dolarů.

  Jak automaticky řadit záložky podle abecedy ve Firefoxu

Pokud vás znepokojuje nemovitost s obrazovkou, budete rádi, že Apple nabízí základní 15palcový M2 MacBook Air za 1 299 dolarů. Tento model je ideální pro ty, kteří chtějí velký notebook, aniž by museli utrácet velké peníze za 14palcový nebo 16palcový MacBook Pro.

3. Hodnota za peníze

Není žádným tajemstvím, že křemíkové čipy Apple poskytují hvězdný výkon. Základní čip M2 zvládne každodenní úkoly, jako je procházení webu, spotřeba médií, e-mail a další, aniž by se zapotil. Můžete také použít kreativní aplikace pro základní pracovní postupy a získat solidní výkon.

I když M2 není obřím skokem oproti M1, poskytuje o 18 % rychlejší CPU, o 35 % rychlejší GPU a další vylepšení. Výkon 13palcových a 15palcových MacBooků Air je obzvláště působivý u notebooků, které postrádají vnitřní ventilátor pro chlazení.

4. Dlouhověkost

Jednou z výhod, kterou uděláte, když si koupíte starší zařízení za sníženou cenu, je to, že nebude dostávat aktualizace tak dlouho jako nové zařízení. Apple řekl, že bude podporovat Intel Macy roky, ale mají omezenější životnost pro aktualizace softwaru ve srovnání s křemíkovými Macy Apple.

Apple již v roce 2022 přerušil podporu pro více počítačů Intel Mac s macOS Ventura. Silikonové počítače Apple nejenže poskytují neuvěřitelný výkon, ale budou dostávat aktualizace softwaru po mnoho následujících let.

5. Výběr portu

Kredit obrázku: Jablko

I když M2 MacBook Air nedostal port HDMI nebo slot pro SD kartu jako špičkové MacBooky Pro, dostal MagSafe. Přidání MagSafe poskytuje pravděpodobně lepší řešení nabíjení a uvolňuje další port USB-C na notebooku.

Díky portu MagSafe můžete k MacBooku Air připojit více periferií, protože k nabíjení nemusíte používat port USB-C. Kromě MagSafe mají přepracované modely MacBook Air také konektor pro sluchátka, který podporuje sluchátka s vysokou impedancí.

  11 nejlepších rozšíření pro Chrome na bázi umělé inteligence pro lepší produktivitu

Starší modely, jako M1 MacBook Air, měly pouze USB-C porty a běžný konektor pro sluchátka, což mohlo být omezující, zvláště pokud jste potřebovali MacBook nabíjet a využívat porty pro jiné funkce.

6. Bezkonkurenční životnost baterie

Notebooky Apple měly solidní výdrž baterie při použití procesorů Intel, ale křemík Apple změnil hru. Řada M2 MacBook Air má podle Apple odhadem 15 hodin procházení webu a 18 hodin přehrávání filmů.

Notebooky mohou dobře vydržet na jedno nabití po celý den při provádění běžných úkolů, jako je procházení webu, posílání e-mailů nebo zpracování textu. Ve srovnání s notebooky s Windows jsou tyto stroje v oddělení baterií daleko napřed.

Kromě toho můžete získat 70W napájecí adaptér, který dokáže rychle nabít M2 MacBook Air, pokud si jej vyberete při placení za dalších 20 $ se základním modelem 13palcového modelu. Apple nabízí 70W nabíječku zdarma u modelů s vyšší specifikací.

7. Vylepšená FaceTime kamera

V době práce na dálku nebo učení, kdy se často spoléháme na videohovory, je příjemné mít kvalitní webovou kameru. MacBook Air obsahuje mnohem vylepšenou 1080p FaceTime kameru, zatímco M1 MacBook Air a M2 MacBook Pro mají stále 720p kameru.

Rozdíl je velmi patrný během hovorů FaceTime a Zoom. MacBooky v minulosti měly špatnou kvalitu webové kamery, ale řada M2 MacBook Air nabízí výjimečný fotoaparát.

Jak se to srovnává s řadou Mac?

Řada MacBooků společnosti Apple je od představení MacBooků M2 přeplněná. Apple neukončil výrobu M1 MacBook Air, takže sedí přímo pod 13palcovým M2 Air za 999 dolarů. 13palcové a 15palcové modely M2 MacBook Air jsou ideálními stroji pro většinu lidí, které nabízejí nejlepší kombinaci nových funkcí a designových změn, které MacBook Pro poprvé obdržel v roce 2021, a přitom udržují relativně nízkou cenu.

  Oprava Pokémon Go Adventure Sync nefunguje na Androidu

I když existuje několik důvodů, proč se vyhnout základnímu modelu M2 MacBook Air, 13palcový model za 1 399 USD je sladkou tečkou, protože přichází s čipem M2 s více jádry GPU a 512 GB SSD.

Argument pro řadu M2 MacBook Air se stává složitější, když upgradujete hardware. Pokud například vyberete 13palcový model za 1 399 $ a přidáte 16 GB RAM, počítač bude stát 1 599 $, což je jen o 400 $ méně než 14palcový MacBook Pro.

Navíc 15palcový MacBook Air s 512 GB úložiště a 16 GB RAM přijde na 1 699 dolarů, tedy jen o 300 dolarů méně než 14palcový MacBook Pro.

I když je čip M2 výkonnější než základní čip M1, není tak schopný jako ostatní čipy z rodiny M2, jako jsou čipy M2 Pro a M2 Max. MacBook Pro má také vynikající displej ProMotion a má ventilátory pro náročné úkoly. Pokud se tedy obáváte o design bez ventilátoru nebo hledáte větší výkon, rozhodně byste měli místo toho zvážit 14palcový MacBook Pro.

MacBook Air však byl a stále je dokonalým notebookem pro běžné uživatele, protože je relativně dostupný, vyznačuje se prémiovým designem a nabízí vynikající výkon, který zvládne každodenní používání. Oba modely M2 MacBook Air také poskytují vynikající výdrž baterie, která vydrží celý den.

Modely M2 MacBook Air jsou dobře zaoblené stroje

13palcové a 15palcové modely M2 MacBook Air jsou dobře zaoblené notebooky. Vyznačují se skvělým designem, působivým výkonem za danou cenu, skvělou výdrží baterie a dalším. Tyto stroje jsou vynikajícími počítači Mac základní úrovně a jsou ideální pro většinu uživatelů počítačů Mac. Pokud tedy hledáte MacBook s dlouhou životností, abyste mohli provádět běžné každodenní úkoly, nehledejte dál.