Výběr nejlepšího tvůrce formulářů v roce 2023

Jotform a Typeform jsou dva působivé tvůrce formulářů, které mohou podniky všech tvarů a velikostí používat ke shromažďování názorů, provádění online průzkumů, vytváření kvízů a získávání potenciálních zákazníků.

Data, která získáte z formulářů, mohou být cenná pro utváření vašich obchodních strategií a růstu, pochopení tržních trendů a zákazníků a mnoho dalšího.

Ačkoli můžete formuláře vytvářet ručně, může to být časově náročné nebo nudné. Moderní čtenáři se častěji zabývají interaktivními formami.

Zde může pomoci použití softwarového řešení pro vytváření formulářů!

Na trhu je ale spousta možností, takže je snadné zmást, co si mezi nimi vybrat. Jednomyslní Titáni💪 jsou Jotform a Typeform.

Pojďme porovnat Jotform a Typeform, abychom našli lepší tvůrce formulářů!

Jotform vs. Typeform: Co jsou zač?

Co je Jotform?

Jotform je aplikace nebo webový nástroj pro tvorbu online formulářů, který uživatelům umožňuje vytvářet uživatelsky přívětivé a intuitivní online formuláře. Jeho snadno použitelné rozhraní přetahování umožňuje vytvářet vlastní formuláře od zachycení potenciálního zákazníka až po registraci události.

V roce 2006 Aytekin Tank založil Jotform. V roce 2011 vydala nový nástroj Wishbox – nástroj pro zpětnou vazbu. Do roku 2012 zveřejnila více než dva miliony formulářů. V červnu 2015 vydala společnost Jotform aplikaci Adobe Document Cloud eSign Widget pro vkládání elektronického podepisování do vašich online formulářů.

S Jotform můžete vytvářet online formuláře pro registraci událostí, průzkumy, kvízy, kontaktní formuláře, objednávkové formuláře, získávání potenciálních zákazníků a další bez znalosti kódování. Pole formuláře můžete přizpůsobit pomocí široké škály šablon. Můžete také snadno přidat funkce, jako je nahrávání souborů, integrace s jinými aplikacemi, podmíněná logika a další.

Kdokoli se základními internetovými dovednostmi může používat Jotform a vytvářet jedinečné formuláře. Nezáleží na tom, zda jste vedoucí společnosti, učitel nebo jakýkoli jiný uživatel; Jotform vám umožňuje vytvářet formuláře online pomocí svých jedinečných funkcí. Můžete také vybírat platby přes Square, Stripe, PayPal a další nástroje.

Přestože je Jotform platforma pro vytváření formulářů, můžete ji použít také pro generování PDF a tabulek. Své formuláře můžete upravovat pomocí vlastních písem, barev a obchodních log prostřednictvím online Form Builderu Jotform. Ať už prodáváte svůj produkt, vybíráte dary nebo přijímáte poplatek, Jotform vám umožňuje hladce získat věci, které chcete.

Co je Typeform?

Typeform je výkonný online tvůrce formulářů, který uživatelům umožňuje vytvářet vizuálně podmanivé formuláře. Uživatelé většinou používají tento nástroj pro průzkumy, aby byli interaktivní s různými otázkami formulovanými tak, aby respondenti snadno prošli otázkami a rychle na ně odpověděli.

V roce 2012 David Okuniev a Robert Muñoz poprvé založili Typeform a vydali nástroj ve fázi Alpha. Příští rok ji spustili ve fázi Beta. Oficiálně zahájili Typeform v roce 2014.

Typeform se používá k navrhování široké škály formulářů pro nákupní košíky, seznamy kontaktů, kvízy a další. Data můžete shromažďovat jako tabulku. Pomocí logických skoků můžete vytvořit více formulářů a umožnit respondentovi přejít na další otázky na základě jejich odpovědí.

Pokud například respondent zaškrtne v kategorii výběru „Dress“, okamžitě jej to přesměruje na otázky týkající se oblečení, jako je barva, design, délka rukávu, velikost atd. šatů. Prostřednictvím automatizace zlepšuje obdržené odpovědi.

Typeform je jednoduchý nástroj, který vám umožní snadno vytvářet online formuláře a bezproblémově sbírat data. Jedná se o cloudovou aplikaci, která obsahuje různé funkce a šablony pro vaše použití. Najdete zde šablony specifické pro design podle vašich obchodních potřeb, jako je shromažďování zpětné vazby, generování potenciálních zákazníků a další.

  Opravte, že váš mikrofon je ztlumen nastavením systému ve službě Google Meet

Rozhraní Typeform navíc vypadá jako notebook. Můžete zadat otázky a více odpovědí na tuto otázku, aby respondent nestrávil mnoho času přemýšlením o odpovědích. Otázky se zobrazují jako snímky, takže respondenti mohou snadno odpovědět na každý snímek. Ke změně vzhledu těchto snímků můžete také použít logo a barvy své značky.

Jotform vs. Typeform: Vlastnosti

Vlastnosti Jotformu

Vylepšete funkčnost online formulářů a automatizujte procesy pomocí různých funkcí Jotform, které zahrnují:

#1. Podmíněná logika

Díky podmíněné logice Jotform budou vaše formuláře vypadat chytřeji. Své formuláře můžete snadno nastavit tak, aby uživatelům posílaly e-maily, zobrazovaly různé zprávy s poděkováním nebo skryly či zobrazily pole formulářů – vše v závislosti na tom, jak chcete, aby uživatelé vaše formuláře vyplnili.

 • Zobrazit/skrýt pole: Tato pole ve formulářích umožňují uživatelům zobrazit pouze relevantní pole na základě předchozích odpovědí.
 • Další pole: Při vyplňování formuláře mohou uživatelé vyžadovat další pole na základě svých předchozích odpovědí.
 • Výpočty: Pomocí podmíněné logiky můžete přiřadit hodnoty polím formuláře, aby uživatelé mohli snadno provádět složité výpočty.
 • Přeskakování stránek: Můžete uživatelům umožnit přeskakovat stránky, které nejsou relevantní pro zpětnou vazbu o spokojenosti zákazníků nebo formulář průzkumu.
 • Zprávy s poděkováním: Můžete si vybudovat lepší vztah se svými zákazníky zasláním personalizované stránky s poděkováním poté, co vyplní své formuláře.
 • Odesílání potvrzení e-mailem: Nastavte automatickou odpověď a okamžitě posílejte dopisy s potvrzením objednávky, vstupenky na akce, faktury ve formátu PDF a další e-maily na základě umístění, ID e-mailu, jazyka a dalších informací.

#2. Uložit a pokračovat později

Přeměňte neúplné příspěvky na informace, které potřebujete. Svým uživatelům můžete povolit uložit své odpovědi a vrátit se zpět a vyplnit formulář.

 • Sbírejte další příspěvky: Umožněte svým uživatelům uložit svůj postup a povzbuďte je k dokončení svých příspěvků. Za tímto účelem můžete shromáždit více příspěvků automatickým vyplněním polí, když se uživatelé vrátí k dokončení formuláře.

Jotform vám tedy nepomůže jen při vytváření správného formuláře, ale také při sběru potřebných informací.

#3. Překlad formuláře

Své širší publikum můžete oslovit online nastavením formulářů pomocí překladů, aby uživatelé mohli snadno vyplňovat formuláře ve svém rodném jazyce. Uživatelé si mohou vybrat svůj jazyk z rozbalovací nabídky a zpřístupnit jej.

Jakmile uživatelé odešlou zpětnou vazbu a kontaktní údaje, zobrazí se jim text „Děkujeme“ potvrzující úspěšné odeslání v jazyce, který si zvolili. Kromě toho můžete vytvořit jedinečnou e-mailovou šablonu, která zobrazuje preferovaný jazyk zákazníků (podporováno je více než 130 jazyků).

#4. ACH platby

Platby ACH můžete snadno sbírat pomocí Jotform s nulovými poplatky navíc. Přijímejte přímé platby z bankovních účtů zákazníků přidáním platby Jotform Stripe ACH.

#5. Drag and Drop

Můžete použít přetahovací Tvůrce formulářů Jotformu a rychle vytvářet formuláře. Jediným dotykem můžete přidávat nové obrázky nebo pole formulářů, používat widgety a integrace, měnit barvy a další. Získejte úplnou kreativní kontrolu nad rozložením formuláře.

Další podstatné vlastnosti jsou:

 • Konverzační formuláře: Zvyšte zapojení do formuláře pomocí konverzačních formulářů, které fungují tak, že položíte jednu otázku na stránku.
 • Offline formuláře: S Jotform Mobile Forms můžete sbírat data offline. Odpovědi se shromažďují offline, okamžitě se ukládají a automaticky synchronizují s vaším účtem.
 • Google Analytics: Pomocí Google Analytics a Správce značek Google můžete analyzovat data. Prohlédněte si analýzy pro stránky s poděkováním, pole formulářů, odeslané příspěvky a další.
 • Vlastní CSS: Do online formulářů můžete přidat kód CSS pro úplné přizpůsobení.
 • Vkládání formulářů: Vložte své online formuláře na jakoukoli stránku svého webu.
 • Sledování odpovědí: Můžete vytvořit přizpůsobené prostředí pro své uživatele pomocí podmíněné logiky k „přepojení“ nebo vložení odpovědí z předchozích otázek do stejného formuláře.
 • Integrace CRM: Můžete strávit méně času ručním zadáváním kontaktů a více času převáděním potenciálních zákazníků integrací CRM s Jotformem.
 • Google reCAPTCHA: Zastavte spammery, roboty a hackery v jejich stopách tím, že povolíte Google reCAPTCHA pro online formuláře.
 • Ověření e-mailu: Zajistěte, abyste prostřednictvím formuláře prostřednictvím ověření e-mailu obdrželi správné informace. Uživatelům můžete posílat automatické e-maily potvrzující jejich odeslání.
  Komplexní průvodce parametry URL pro SEO

Vlastnosti Typeformu

Mezi vlastnosti Typeform patří:

#1. Síla AI

S funkcemi poháněnými umělou inteligencí v Typeform můžete pracovat chytřeji než usilovněji. Mezi tyto funkce patří:

 • Navrhování otázek: AI Typeform může navrhnout lepší způsob, jak položit otázku. Poté vám Typeform vygeneruje otázky, když se zeptáte, abyste mohli získat lepší odpovědi.
 • Automatické generování: AI Typeform extrahuje prvky návrhu vašeho webu a navrhne vhodné integrace na základě vašich jedinečných potřeb. Tímto způsobem za vás automaticky vygeneruje otázky a značky, takže je stačí zveřejnit a zároveň se zachránit před těžkým zvedáním.
 • Personalizace: Typeform vám pomůže přeměnit data ve skutečné akce a umožní vám přizpůsobit formuláře, abyste přidali svůj osobní kontakt. Tím se vaše formuláře více polidští a budou mít trvalý dopad na respondenty.
 • E-mailové funkce: Můžete snadno automatizovat, personalizovat a segmentovat své následné e-maily na jediné platformě a zůstat produktivnější a organizovanější.

#2. Tvůrce formulářů bez kódu

Pokud nejste obeznámeni s kódováním nebo nemáte specializovaný kódovací tým, je výhodné použít nástroj bez kódu, jako je Typeform. Pomůže vám snadno vytvářet úžasné, přizpůsobené formuláře, aniž byste museli psát jediný řádek kódu.

K přidání nové otázky můžete použít jeho jednoduchou funkci přetažení. Dále můžete formulář snadno přizpůsobit a přizpůsobit jej vašim potřebám. Můžete zahrnout obrázky, ikony, videa atd., aby byly formuláře také interaktivní, a to také bez psaní jakéhokoli kódu.

#3. Logické větvení

Jednou z nejzajímavějších funkcí Typeformu je jeho schopnost řídit větvení logiky v průzkumu. Typeform také usnadňuje logické skoky, což umožňuje respondentům průzkumu snadno přeskočit danou otázku, pokud na ni nechtějí odpovídat.

Typeform navíc umožňuje logické skoky více větví. Pomocí této funkce můžete přesměrovat respondenty, aby mohli přejít z formuláře na jinou následnou stránku podle zvolených možností.

#4. Pohledy

Typeform vám umožňuje vizualizovat data v různých zobrazeních – zobrazení tabulky a zobrazení doručené pošty. Tímto způsobem si můžete vybrat kteroukoli z nich na základě vašeho výběru.

V zobrazení doručené pošty vám platforma umožňuje filtrovat odpovědi uživatelů podle času odeslání odpovědi a vybrané otázky.

V tabulkovém zobrazení usnadňuje Typeform vizualizaci v tabulkovém formátu a zobrazuje odpovědi na základě časové osy odpovědí.

#5. Přizpůsobitelné šablony

Typeform nabízí rozsáhlou galerii krásných šablon, které můžete použít a rychle začít s vhodnými formuláři, aniž byste museli každou vytvářet od začátku. Nabízí šablony pro průzkumy, kvízy, provádění výzkumu, interaktivní příběhy, žádosti o zaměstnání, spokojenost zákazníků, webové dotazníky, zpětnou vazbu k produktům, práci na dálku, generování potenciálních zákazníků, úspěch zákazníků a vzdělávací účely.

Tyto šablony si navíc můžete snadno přizpůsobit podle svých jedinečných požadavků a stylu značky. Pro přizpůsobení získáte možnosti, jako jsou barvy, tlačítka, fonty atd. Navíc, pokud nechcete používat tyto šablony, máte možnost vytvořit vlastní formuláře úplně od začátku.

#6. Značkové sady

Získáte sady značek pro vytvoření konzistentního zážitku se značkou pro vaše diváky, který vám pomůže zvýšit povědomí, loajalitu zákazníků a zapojení; nemusíte si tedy dělat starosti s vytvářením značkové sady.

#7. Kontrola přístupnosti

Přístupnost je dnes zásadním aspektem, protože lidé z celého světa budou mít přístup k vašemu webu a formulářům, včetně těch s postižením.

S Typeform můžete zajistit, že všechny formuláře, které vytvoříte, budou přístupné pomocí nástroje pro kontrolu přístupnosti. Zdůrazní faktory přístupnosti, jako je barva, alternativní text atd., a problémy s nimi související. Tímto způsobem je můžete opravit dříve a zpřístupnit své formuláře každému, kdo je může vyplnit.

  Jak nastavit a používat Tasker na Androidu

#8. Bloky adres a kontaktů

Typeform vám umožní požádat o požadované podrobnosti najednou a vybrat potřebná pole a skrýt nechtěná pole v oblasti výsledků.

Navíc můžete získat více odpovědí a snížit tření tím, že se respondentů zeptáte na jejich kontaktní údaje pomocí otázky.

#9. Spolupráce

Funkce pro spolupráci jsou v dnešní době nutností, takže můžete pozvat svůj tým k použití jediného nástroje. To usnadní každému členu sladění s cíli projektu a spolupráci.

Typeform vám umožňuje přidat členy týmu do pracovního prostoru, aby měli přístup ke stejnému formuláři a mohli je snadno upravovat. Můžete také objevit pracovní prostory vytvořené ve vašem organizačním prostoru a požádat o připojení k některému z nich.

Pokud potřebujete více funkcí pro spolupráci, můžete je integrovat se softwarovým řešením pro řízení projektů.

#10. Bezpečnostní

Typeform vám umožňuje poskytovat vaše pracovní postupy a formuláře rychleji, aniž by to ovlivnilo zabezpečení. Nabízí pokročilé funkce zabezpečení, jako je jednotné přihlášení (SSO). Jako diváka můžete přidat všechny své zaměstnance. Přístup můžete také spravovat přidáním lidí jako editora nebo správce. To zajistí, že ke správným informacím budou mít přístup pouze ti správní lidé a budou v nich provádět změny.

#11. Kompatibilita OS

Tvůrce formulářů, který používáte, musí být kompatibilní s různými operačními systémy nebo webovými prohlížeči. Důvodem je, že respondenti, pro které formuláře vytváříte, mohou používat různé systémy.

Typeform je kompatibilní s operačními systémy Mac a Windows spolu s webovými prohlížeči jako Google Chrome, Microsoft Edge, Opera, Mozilla Firefox a Safari. Uživatelé tak mohou přistupovat k vašemu formuláři ze svých notebooků, mobilů a pomocí různých prohlížečů.

#12. Integrace

Integrace je také důležitým aspektem, takže můžete mít vše, co potřebujete, v jediném nástroji, aniž byste museli přepínat karty a ztrácet čas v procesu.

Za tímto účelem Typeform nabízí integraci s různými nástroji pro řízení projektů, generování potenciálních zákazníků, spolupráci, komunikaci, reporting, formuláře a mnoho dalších. Některé z nich jsou Microsoft Forms, Zoho Forms, Airtable, Webflow, Coda, Zoho Forms, Mailchimp, Salesforce, Slack, Google Drive, Streak, Eureka Surveys a další.

Například integrací Typeform s Mailchimpem můžete mít své formuláře automaticky segmentované, když je někdo vyplní, a zahrnout je do Mailchimpu. To vám pomůže vychovávat vaše potenciální zákazníky.

Jotform vs. Typeform: Cena

Ceny Jotformu

Jotform nabízí bezplatný plán se základními funkcemi pro vytvoření online formuláře. Nabízí také čtyři placené plány:

 • Bronz: Cena 34 USD/měsíc, účtovaná ročně, získáte nabídky 25 formulářů, 1 000 měsíčních příspěvků, 1 GB prostoru a 10 000 zobrazení formuláře.
 • Stříbrná: Cena 39 USD/měsíc, účtovaná ročně, získáte 50 formulářů, 2 500 měsíčních příspěvků, 10 GB prostoru a 100 000 zobrazení formuláře.
 • Zlato: Cena 99 USD/měsíc, účtovaná ročně, získáte 100 formulářů, 10 000 měsíčních příspěvků, 100 GB prostoru a 1 000 000 zobrazení formuláře.
 • Podnik: Kontaktujte prodej a získejte nejlepší cenu podle vašich potřeb. Získáte neomezené limity formulářů, prostor, zobrazení formulářů, měsíční příspěvky a další.

Pokud si nejste jisti, jaký plán zvolit, můžete se vždy rozhodnout pro Starter Plan, abyste získali představu o přidané hodnotě, kterou Jotform přináší.

Cena typového formuláře

Typeform nabízí bezplatný plán, takže můžete pochopit, jak to funguje, spolu se čtyřmi placenými plány:

 • Základní: Cena 25 USD/měsíc, účtovaná ročně, získáte 100 odpovědí, 1 uživatele a neomezený počet typů formulářů a otázek.
 • Plus: Cena 50 USD/měsíc, účtovaná ročně, získáte nabídky 1 000 odpovědí, 3 uživatele, všechny základní funkce, vlastní subdoménu a možnost odebrat značku Typeform.
 • Podnikání: Stojí 83 USD měsíčně, účtuje se ročně, získáte 10 000 odpovědí, 5 uživatelů, všechny funkce Plus, míry opuštění a sledování konverzí.
 • Podnik: Kontaktujte jejich prodejní tým pro cenovou nabídku. Získáte pokročilou podporu a funkce, včetně všech dalších funkcí, plus přizpůsobené limity odezvy, neomezený počet míst a VIP podporu.

Výběr správného plánu závisí na tom, co hledáte a jaké jsou vaše odhady využití.

Které to má být?

Jotform a Typeform jsou skvělými tvůrci formulářů, z nichž každý má svou vlastní sadu kladů a záporů. Oba jsou vhodné pro malé, střední a velké podniky a mají skvělou sadu funkcí a konkurenceschopné ceny.

Pokud chcete více přizpůsobení, rozsáhlý seznam funkcí, nástroje pro spolupráci, kompatibilitu s různými systémy a skvělou podporu, můžete jít na Jotform.

Ale pokud se zaměřujete na šablony, integrace, automatizaci AI a zabezpečení, můžete jít na Typeform.

Výběr jednoho z nich tedy závisí na vašich preferencích a požadavcích, protože oba jsou naprosto dokonalé👌.

Dále nejlepší šablony strategického plánování pro váš další obchodní krok.