7 nejlepších hudebních přehrávačů pro bezeztrátový zvuk ve Windows 10

Klíčové věci

  • 5KPlayer je všestranný multimediální přehrávač s vestavěným rádiem, možností bezdrátového streamování a uživatelsky přívětivým rozhraním. Používání je zdarma.
  • Winamp, jeden z nejstarších bezplatných přehrávačů médií pro stolní počítače, podporuje různé formáty médií, nabízí snadnou navigaci a podporuje pluginy jako Shoutcast pro internetové rádio.
  • VLC Media Player má minimalistické rozhraní, vestavěné kodeky pro přehrávání různých formátů souborů, pokročilé nastavení ekvalizéru a plynulé přehrávání. Má také skryté funkce.

Bezeztrátový zvuk je nekomprimovaný formát, který zachovává původní kvalitu vašich skladeb. Proto jako uživatel systému Windows potřebujete hudební přehrávač kompatibilní s těmito formáty, abyste si mohli vychutnat svou hudbu.

Za tímto účelem jsme vytvořili seznam nejlepších hudebních přehrávačů pro jakýkoli bezztrátový zvukový formát, který preferujete. Probereme jejich klíčové funkce a ukážeme vám, jak maximalizovat váš zážitek z poslechu.

1. 5KPhráč

5KPlayer je všestranný multimediální přehrávač vybavený vestavěným rádiem, který vám umožní naladit živé internetové rádio od špičkových stanic jako BBC, Heart a Capital. Umožňuje vám také stahovat videa z online platforem jako Vevo, Facebook a Vimeo ke sledování offline.

Jednou z jedinečných vlastností 5KPlayer je, že podporuje bezdrátové streamování prostřednictvím Digital Living Network Alliance (DLNA). To vám umožní sdílet zvukové soubory mezi zařízeními ve vaší domácí síti, včetně vašeho mobilního telefonu.

Tento přehrávač má také uživatelsky přívětivé rozhraní, které zobrazuje všechny hlavní funkce uprostřed obrazovky. Díky tomu máte plnou kontrolu nad hlasitostí a pořadím seznamu skladeb.

  Jak odinstalovat aktualizaci Windows 10 z května 2020

5KPlayer je zdarma k použití, což z něj dělá skvělou volbu pro milovníky hudby, kteří chtějí ten nejlepší zážitek s omezeným rozpočtem. Pokud se navíc rozhodnete investovat do dalšího vybavení, abyste si mohli vychutnat bezztrátový zvuk, můžete svůj zážitek pozvednout o stupeň výš.

Stažení: 5K přehrávač (Volný, uvolnit)

2. Winamp

Winamp, který byl spuštěn na konci 90. let, je jedním z nejstarších bezplatných stolních přehrávačů médií. Podporuje několik formátů médií, včetně WMA, WAV a FLAC.

Po instalaci Winamp okamžitě požádá o povolení skenovat a importovat vaše stávající skladby a seznamy skladeb do přehrávače. Tímto způsobem nemusíte do aplikace přidávat všechny své oblíbené zvukové soubory ručně.

Kromě toho se rozhraní velmi snadno orientuje a umožňuje plynule přepínat mezi zvukem, videem, rádiem a podcasty. Kromě toho si můžete přizpůsobit uživatelské rozhraní pomocí uživatelsky vytvořených motivů a vzhledů.

Winamp podporuje pluginy, z nichž nejpopulárnější je Shoutcast. Tento plugin je systém streamování médií, který vám pomůže najít nejlepší internetové rozhlasové stanice a poskytuje průvodce vytvářením vlastního vysílání.

Stažení: Winamp (Volný, uvolnit)

VLC je bezplatný a oblíbený přehrávač médií, který lze snadno rozpoznat podle ikony dopravního kužele. Díky vestavěnému kodeku můžete přehrávat různé formáty souborů bez instalace externích kodeků pro jednotlivé typy souborů. Tato vestavěná možnost také chrání vaše zařízení před škodlivým softwarem.

Přehrávač má minimalistické, ale intuitivní rozhraní s výkonnými nástroji pro přehrávání zvuku. Jeho pokročilé nastavení ekvalizéru vám umožní přizpůsobit si zážitek z poslechu vyladěním zvukových výstupů tak, aby vyhovovaly různým žánrům.

  Jak připojit AirPods k Windows 11

Další klíčovou vlastností VLC je jeho schopnost poskytovat plynulé přehrávání bez mezer, a to i na systémech střední třídy, přičemž vám nabízí několik funkcí. A VLC je nabitý tajnými funkcemi, které vám pomohou získat z aplikace ještě více.

Stažení: VLC Media Player (Volný, uvolnit)

4. ZAMĚŘTE

Díky svému elegantnímu designu a komplexním funkcím je AIMP možná nejúplnějším bezztrátovým audio řešením. Má přizpůsobitelné a vysoce funkční uspořádání podle vašeho vkusu. A obsahuje audio převodník, který vám umožní přepínat soubory z jednoho formátu do druhého.

Kromě nahrávání souborů z místního disku vám AIMP umožňuje importovat zvukové soubory z Disku Google, OneDrive, Dropbox a dalších služeb cloudového úložiště.

Pokud chcete spát s hudbou na pozadí, AIMP poskytuje funkci časovače spánku, která vám umožní naplánovat automatické vypnutí nebo hibernaci po nastavené době.

Přehrávač má také vestavěný zvukový engine s 18pásmovým ekvalizérem, který vám umožňuje upravit zvukový výstup tak, aby vyhovoval různým náladám.

Stažení: Přehrávač AIMP (Volný, uvolnit)

5. Foobar2000

Foobar2000 je známý pro svůj minimalistický design, flexibilitu a vysoký výkon. Podporuje přenosnou instalaci, která vám umožní spustit přehrávač ze zařízení USB na libovolném počítači.

Tento hudební přehrávač nabízí jednoduché, ale přizpůsobitelné uživatelské rozhraní, které umožňuje upravovat vzhled přehrávače při poslechu hudby. Poskytuje také pokročilou funkci označování, která vám pomůže bez námahy organizovat vaše skladby a seznamy skladeb.

Výraznou funkcí Foobar2000 je jeho Digital Signal Processing Manager, který vám poskytuje přístup k ekvalizéru, crossfeedu a dalším nástrojům pro jemné doladění kvality zvuku. Kromě toho vám funkce Foobar200s ReplayGain pomáhá analyzovat a přehrávat zvuk při konzistentní hlasitosti, čímž zabraňuje náhlým hlasitým nebo tichým zvukovým špičkám.

  Jak nainstalovat PyTorch na Windows a Linux

Stažení: Foobar2000 (Volný, uvolnit)

6. MusicBee

Harmonické spojení kvalitního designu, funkčnosti a vysoce kvalitního zvukového výstupu dělá z MusicBee preferovanou volbu pro milovníky bezztrátového zvuku. Tento přehrávač je vybaven ripperem CD a umožňuje vám bez námahy převádět vaše hudební CD na digitální skladby.

MusicBee nabízí špičkové zvukové funkce, včetně podpory WASAPI a ASIO. Tyto zvukové ovladače spolupracují s rozhraním Windows a zlepšují bezeztrátové přehrávání. Zaručují také optimální zážitek z poslechu bez systémových změn.

MusicBee také nabízí širokou škálu vzhledů uživatelského rozhraní, které vám umožní přizpůsobit rozložení přehrávače vašemu vkusu. Navíc nabízí vynikající systém správy skladeb, seznamů skladeb a podcastů s automatickým načítáním metadat a pokročilými nástroji pro označování.

Stažení: MusicBee (Volný, uvolnit)

MediaMonkey je účinný přehrávač, který podporuje velké mediální knihovny v různých formátech, včetně FLAC, ALAC a WAV. Kromě funkce přehrávání vám tento přehrávač umožňuje spravovat a organizovat soubory v různých hudebních sbírkách.

Jednou z působivých funkcí tohoto přehrávače je režim automatického DJ a zabezpečeného jukeboxu, které vám umožňují vytvářet a přehrávat dynamické seznamy skladeb na party. Media Monkey se také synchronizuje mezi vašimi zařízeními, takže máte vždy přístup ke svým seznamům skladeb.

Prémiové verze této aplikace vám umožňují přejmenovat mediální soubory, automaticky převádět zvuk během synchronizace a kódovat neomezený počet souborů MP3.

Stažení: MediaMonkey (K dispozici zdarma, prémiové verze)

Výběr správného přehrávače pro nejlepší zážitek z hudby ve Windows

Od přehrávačů staré školy až po přizpůsobitelné přehrávače s propracovanými organizačními systémy, tyto bezztrátové audio přehrávače nabízejí funkce, které jistě uspokojí vaše potřeby. Než se však rozhodnete, je důležité kriticky prozkoumat jejich rozvržení, funkce, sekundární nástroje a pluginy.