8 nejlepších alternativ obchodu Google Play ke stažení aplikací pro Android

Ať už jste si zakoupili zařízení se systémem Android bez přístupu do Obchodu Play nebo prostě preferujete alternativu k nabídce Google, máte štěstí. Existuje spousta dalších míst, kde můžete získat své oblíbené aplikace pro Android, a zde jsou některé z nejlepších možností.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

1 Amazon Appstore

První a nejzřejmější alternativou je Amazon Appstore. Toto je pravděpodobně největší uchazeč o Obchod Play, protože je to výchozí obchod s aplikacemi, který se dodává na všech tabletech Amazon Fire.

Obchod Amazonu se sice velikostí nevyrovná Obchodu Play, ale stále je to životaschopná alternativa. Pokud vyloučíte kolekci služeb Google, nebudete mít problém najít oblíbené aplikace.

To je samozřejmě velké upozornění, protože většina uživatelů považuje software Google za primární důvod, proč používat Android přes iOS. Ale to je problém, který trápí většinu alternativ Obchodu Play. Zde je naše podrobné srovnání Obchodu Play a Amazon Appstore, abyste se o něm mohli dozvědět vše.

Stáhnout: Amazon Appstore (zdarma)

2 F-Droid

Na druhou stranu, pokud dáváte přednost Androidu před iOS, protože Android je technicky otevřený zdroj, pak F-Droid je obchod s aplikacemi, který může ve vašem zařízení nahradit Obchod Play.

F-Droid nemá zdaleka tolik aplikací jako ostatní možnosti v tomto seznamu, ale je to nejvýznamnější obchod s mobilními aplikacemi, který obsahuje výhradně bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem. Navíc si můžete být jisti, že software neobsahuje žádný malware.

  Jak uvolnit vnitřní úložiště v telefonu Android

F-Droid jde dokonce tak daleko, že vás varuje, když aplikace mohou sledovat vaše chování nebo polohu.

Předchozí verze této aplikace byly naprosto základní. Nejnovější verze je v souladu s aktuálními pokyny pro návrh Androidu a poskytuje kategorie a doporučení, která vám pomohou objevit aplikace, které dělají to, co potřebujete.

To je zvláště cenné, protože pokud používáte F-Droid, budete pravděpodobně muset nahradit většinu aplikací, na které jste byli zvyklí.

Stažení:F-Droid (Volný, uvolnit)

3 Aptoide

Aptoide získal svůj název podle správce balíčků APT, což je metoda distribuce softwaru založená na Linuxu. Stejně jako APT, ani Aptoide vám neposkytuje přístup k jednomu centralizovanému obchodu. Místo toho je to aplikace pro přístup k mnoha různým obchodům, které by ve světě Linuxu byly považovány za „úložiště balíčků“.

Klient Aptoide je software s otevřeným zdrojovým kódem. Ukázalo se, že klient F-Droid začal jako fork Aptoide. Pro běžného koncového uživatele se Aptoide jednoduše objeví jako alternativa k Obchodu Play s přístupem k velkému množství podobného softwaru (ačkoli některé aplikace jsou uvízlé na starších verzích).

Velký rozdíl je v tom, že v aplikaci můžete objevovat nové obchody a dokonce přidávat své vlastní. Úlovek? Nemáte přístup k placeným aplikacím.

Stažení:Aptoide (Volný, uvolnit)

4 Nahoru dolů

Přestože Aptoide začínal jako zbytečný open-source projekt, už dávno získal miliony z rizikového kapitálu. Pokud je vám to nepříjemné nebo dáváte přednost kontrolám kvality, které pocházejí z centralizované správy softwaru, podívejte se místo toho na Uptodown.

Uptodown, spravovaný malým týmem ve Španělsku, sdílí podobný účel zpřístupnění softwaru Android lidem po celém světě bez omezení. Tato alternativa odvádí lepší práci při poskytování aktuálního softwaru a uvádí historii aktualizací aplikací.

  Jak odinstalovat YouTube na zařízení Android

Na druhou stranu, placené aplikace nejsou k dispozici, stejně jako Aptoide.

Stažení:Nahoru dolů (Volný, uvolnit)

5 APKMirror

APKMirror je webová stránka pro přímé stahování souborů APK. APK, zkratka pro Android package, je formát souboru vytvořený pro distribuci softwaru pro Android. Zrcadlo je v tomto kontextu server, který redistribuuje software, který je již dostupný někde jinde.

Většina aplikací na APKMirror je již k dispozici v Obchodě Play, kromě toho, že jsou znovu nahrány, aby byly snáze přístupné ostatním. Tím se otevře dostupnost pro lidi bez ohledu na to, zda mají účet Google nebo žijí v oblasti, kde aplikace nemusí být přístupná.

Když si stáhnete soubor APK, můžete soubor nainstalovat pouhým klepnutím ve správci souborů. Existují však novější formáty aplikací pro Android, jejichž instalace je složitější, například APKM, XAPK a APKS.

Aplikace APKMirror Installer umožňuje instalaci těchto formátů. Zamiřte do Stránky APKMirror v prohlížeči a stáhněte si aplikace, poté klikněte na stáhnout APKMirror Installer pomocí odkazu níže a nainstalujte aplikace pomocí těchto formátů.

Stažení:Instalační program APKMirror (Volný, uvolnit)

Návštěva:APKMirror (Volný, uvolnit)

6 Obchod Aurora

I když je hezké mít alternativy, nelze obejít skutečnost, že Obchod Play má prostě více aplikací. Aurora Store je však alternativou, která vám ve skutečnosti umožňuje stáhnout aplikaci z Obchodu Play, aniž byste Googlu poskytli přístup k mnoha soukromým informacím.

Poskytuje přístup k téměř každé aplikaci v katalogu, aniž byste potřebovali účet Google. Činí tak vygenerováním dočasného anonymního účtu vaším jménem. Můžete se také přihlásit pomocí svého účtu Google, pokud chcete synchronizovat dříve stažené aplikace pro Android, ale to marí účel.

  Jak používat svůj smartphone Android jako webovou kameru v systému Windows 10

Stažení: Aurora (Volný, uvolnit)

7 Itch.io

Itch.io je dobře zavedeným zdrojem nezávislých titulů na různých platformách, včetně Androidu. Itch.io nemá oficiální aplikaci pro Android, ale můžete procházet web v prohlížeči a stahovat soubory APK přímo.

Není to špatný způsob, jak dostat do rukou širokou škálu bezplatných kreativních titulů. Většinou se však jedná o domácí projekty bez rozpočtu nebo lesku her od AAA studií.

Na F-Droid je k dispozici klient třetí strany pro Itch.io. Jde to podle jména Mitch.

Návštěva:Itch.io (Volný, uvolnit)

8 Klepněte na tlačítko

TapTap je obchod s aplikacemi pro hry a sociální síť, která vám umožní spojit se s ostatními hráči. Díky tomuto jedinečnému mixu je TapTap docela přesvědčivý způsob, jak stahovat hry, objevovat tituly, o kterých jste nikdy neslyšeli, a mít přehled o nových verzích hned po jejich uvedení na trh.

TapTap Lite je k dispozici v Obchodě Google Play, který jednoduše odkazuje na Obchod Play a stahuje hry. Prémiová verze TapTap je však vlastní alternativní obchod s aplikacemi, který poskytuje přímé stahování souborů APK a aktualizací. Můžete si jej stáhnout z Web společnosti TapTap.

Stažení:Klepněte Klepněte na Lite (Volný, uvolnit)

Návštěva:TapTap.io (Volný, uvolnit)

Pokud nemáte přístup do Obchodu Play, jeden z těchto alternativních obchodů s aplikacemi vám může pomoci stáhnout všechny aplikace, které potřebujete. Pokud však chcete přestat používat Obchod Play z důvodu ochrany osobních údajů, existují další kroky, které můžete podniknout k úplnému odstranění Googlu ze zařízení Android.