8 nejlepších aplikací pro ukládání do mezipaměti pro outdoorové nadšence

Jste outdoorový nadšenec, který miluje objevování přírody? Pokud ano, musíte se podívat na nejlepší aplikace Geocaching a prozkoumat svět Geocachingu.

Geocaching je vzrušující aktivita, která zahrnuje použití zařízení GPS k nalezení skrytých kontejnerů, nazývaných cache, na různých místech. Ať už jste začátečník nebo zkušený geocacher, existuje spousta aplikací, které vám pomohou objevit a zaznamenat vaše nálezy.

Tento článek osvětlí některé z nejpopulárnějších aplikací Geo Caching pro outdoorové nadšence. Probereme, co každá aplikace dělá a jak vám může pomoci snáze najít cache. Nejprve si ale udělejme chvilku na pochopení konceptu Geo Caching.

Co je Geocaching?

Geo Caching je aktivita při hledání pokladu, která se hraje venku v reálném světě s vybavením s podporou GPS. Účastníci cestují na konkrétní sadu GPS souřadnic a poté se snaží najít zakopanou geocache (kontejner). Geocache lze nalézt po celém světě a jejich velikost se pohybuje od malých krabic po velké krabice.

Nyní vás jistě zajímá, co je uvnitř Geocache. Předměty uvnitř geocache se mohou značně lišit a do značné míry to závisí na typu geocache. Geocache obecně obsahují některé nebo všechny z následujících:

Deník: Geocache obvykle obsahuje deník se jmény, daty a poznámkami objevitelů skrýše.

Swag: To je ta zábavná věc. Drobné drobnosti, hračky a další zboží jsou považovány za kořist. Je to zábavný způsob, jak se odměnit za nalezení pokladu.

Sledovatelnost: Mnoho pokladů obsahuje sledovatelný objekt, jako je geocoin nebo cestovní štěnice. Majitelé těchto objektů je sledují, když se přesouvají z jedné geocache do druhé.

Pero/Tužka: Pero nebo tužka je obvykle uvnitř geocache, takže se můžete podepsat do deníku.

Pokyny: Většina keší má písemné pokyny, co dělat po jejich objevení. To může poskytnout podrobnosti o umístění keše, úrovni obtížnosti a jak ji vrátit na původní místo.

Cache Container: Toto je kontejner, kde je geocache ukryta. Může to být cokoliv, od malé krabičky po muniční kontejner z armádního skladu.

Kromě toho mohou některé geocache obsahovat také

Multi-cache: Konečné souřadnice keší jsou objeveny řešením hádanek nebo nalezením menších keší.

Mystery cache: Souřadnice jsou objeveny řešením hádanek nebo indicií.

Virtuální kešky: Nálezce musí najít předmět nebo místo a vyfotit se nebo odpovědět na otázky, aby dokázal, že jej našel.

  Jak požádat o mobilní web v Chrome Mobile

Je čas prozkoumat nejlepší aplikace Geo Caching dostupné pro zařízení iPhone a Android.

GCC

GeoCache Calculator nebo GCC je aplikace kompatibilní se systémem Android, kterou lze zdarma stáhnout z obchodu Google Play. Aplikace pomocí technologie GPS přesně určuje umístění pokladů a uživatelé mohou při hledání pokladů sledovat jejich pokrok.

GCC je také vybaveno několika užitečnými nástroji a funkcemi, které usnadňují lokalizaci a průzkum pokladů. Uživatelé mohou hledat geocache například podle umístění, obtížnosti, typu keše a podobně.

Program také nabízí komplexní podrobnosti o každé geocache, jako je její umístění, velikost, složitost a další důležité podrobnosti. Aplikace také umožňuje uživatelům hlásit svá zjištění, poskytovat komentáře a komunikovat s ostatními geocachery.

GCC také obsahuje interaktivní mapu, která zobrazuje umístění každé geocache v určité oblasti. To umožňuje uživatelům lokalizovat poklady a podle toho snadno organizovat jejich hledání. Aby bylo Geo Caching příjemnější, obsahuje aplikace také řadu her a aktivit, kterých se mohou uživatelé zúčastnit.

c:geo

c:geo je open source, plnohodnotná, vždy připravená aplikace Geo Caching. Můžete si vybrat, které keše chcete ulovit, a pak pomocí místního seznamu při použití c:geo bez online připojení zobrazit pouze ty na vaší mapě. Je také možné je seřadit podle vzdálenosti, typu, velikosti, terénu, obtížnosti, kvalit, stavu a dalších faktorů.

Během offline protokolování se aplikace spoléhá na stažené mezipaměti nebo offline mapy, ale chová se, jako byste byli online. Později, až budete připojeni, můžete svůj uložený protokol použít k jeho zaznamenání pro skutečné použití na internetu. Je také možné použít proměnné ke konfiguraci signatury, která se liší pro každou mezipaměť, pro kterou píšete protokol.

c:geo je v současné době k dispozici pouze pro smartphony Android.

Pomocí c:geo si můžete vybrat primární a sekundární metodu navigace, jako je kompas, externí mapová aplikace, Google Maps nebo Maps.me. Mezi další možnosti přizpůsobení patří hardwarová akcelerace, režim nízké spotřeby, senzor orientace, umístění úložiště databáze a adresář pro import/export GPX.

Geocaching

Není žádným překvapením, že oficiální aplikace Geocaching patří mezi nejlepší aplikace pro geocaching, na které můžete narazit. Aplikaci lze použít k prohlížení geocache, zaznamenání toho, zda jste našli konkrétní keš a další.

Geocache můžete vyhledávat pomocí bezplatné verze Geocaching podle umístění, typu geocache, sledovacího kódu a GeoTours. Je také možné přečíst si popis keše, poslat zprávu jejímu tvůrci, sdílet poklady s ostatními a nahlásit, zda byla keš nalezena. Můžete také zkoumat obtížnost a hodnocení terénu geocache.

  Jak vytvořit tip a kalkulačku rozdělení v Pythonu

Bezplatná aplikace má však určitá omezení, která lze překonat přechodem na prémiovou verzi. Pokud se však nestaráte o sofistikovanější funkce, můžete aplikaci využít k nalezení tuny pokladů zdarma.

Můžete přistupovat ke všem druhům pokladů, stahovat mapy pro použití offline, používat mapy stezek pro terénní geocaching a provádět další funkce s aplikací, která je k dispozici pro chytré telefony Android a iPhone.

Geocache

Ve srovnání s ostatními aplikacemi GeoCaching na tomto seznamu je GeoCaches mnohem jednodušší. Je určen pro začínající uživatele, je uživatelsky přívětivý, intuitivní a obsahuje pouze několik funkcí, takže rozhodování o tom, jak jej používat, je snadné.

Když klepnete na keš na mapě, objeví se ve vyskakovacím okně S, D nebo T představující velikost, obtížnost a zeměpisnou polohu keše; čím nižší číslo, tím menší je velikost mezipaměti a tím snazší bude její lokalizace.

Můžete si přizpůsobit typ mapy (satelit, terén atd.), zda zobrazit nebo skrýt již nalezené keše, zobrazit nebo skrýt neaktivní keše a filtrovat výsledky podle velikosti, obtížnosti a úrovní terénu.

GeoCaches je v současné době k dispozici pouze pro zařízení se systémem iOS a podporuje asynchronní načítání dat. To vám umožní používat aplikaci (zobrazit mapu atd.) v režimu offline.

Mapa Locusu

Locus Map je posetý spoustou funkcí, včetně podrobných map, plánování trasy, sledování GPS a dalších. Podporuje více než 800 zásuvných modulů, které uživatelům umožňují přizpůsobit své mapy a přidat další funkce, jako jsou 3D mapy terénu, informace o veřejné dopravě a údaje o počasí.

Podporuje offline mapování a navigaci k nalezení pokladů a dobře se integruje s oficiální aplikací Geo Caching. Můžete importovat svou polohu GPS a také trasy. Aplikace je přesná a komplexní a podle potřeby můžete jednotlivé mezipaměti zapínat a vypínat.

LocusApp je přístupný uživatelům Android a iOS a lze jej používat online i offline. Bezplatná edice aplikace nepodporuje několik pokročilých funkcí pro základní členy, ale upgrade na prémiovou verzi omezení odstraní.

GooseChase

GooseChase je spíše interaktivní hra pro vzdělávací účely, která kombinuje aspekty hledání digitálního pokladu s venkovním dobrodružstvím. Uživatelé se mohou účastnit lovů mrchožroutů jiných hráčů nebo si vytvořit své vlastní originální. Pro přístup k softwaru lze použít zařízení Android nebo iOS.

Hráči se mohou zúčastnit virtuálního mrchožrouta hledáním virtuálních skrýší skrytých ostatními hráči. Parky, hřiště a další veřejná prostranství jsou jen některé z míst, kde lze kešky nalézt. Hráči mohou také získávat body tím, že navrhnou mrchožrouty, které mají splnit ostatní.

  Zaznamenejte náklady na údržbu a nastavte připomenutí pro vaše auta

Tato aplikace, která je k dispozici pro zařízení Android a iPhone, je fantastickým zdrojem pro výuku geocachingu, protože účastníkům nabízí skvělé prostředí k procvičování a zlepšování jejich schopností.

Dobrodružná laboratoř

Adventure Lab je komunitou generovaný outdoorový lov Scavenger, který je navržen tak, aby vylepšil zážitek z geocachingu. Umožňuje vám objevit skryté drahokamy, orientační body a každodenní poklady prostřednictvím interaktivního, venkovního a bezkontaktního zážitku a naučit se místní drobnosti. Každý, kdo se zajímá o Geocaching, může mít velký užitek, dokonce i ti, kteří právě začínají.

Uživatelé aplikace mohou k místům zájmu přidávat trasové body neboli „keše“ a vytvářet tak interaktivní mapu své místní oblasti. To vám umožní najít keše, shromáždit jejich obsah a sledovat je. Aplikace také obsahuje bodovací systém, který uživatelům umožňuje porovnávat a diskutovat o svých úspěších Geo Caching s kolegy.

Aplikace je k dispozici ke stažení z Google Play Store a App Store.

Interaktivní výsledková tabulka Adventure Lab vybízí uživatele, aby objevovali co nejvíce keší cestováním na nová místa. Rady a ukazatele pro lokalizaci mezipamětí, které aplikace nabízí, to pro nováčky zjednodušují.

Všechny stezky

All Trails vám umožní prozkoumat přírodu a maximálně využít den na pláži, trek nebo dovolenou v kempu. Aplikace je zdarma ke stažení a je kompatibilní s telefony iOS a Android.

Podrobná mapa oblasti ukazuje významná místa, stezky a skrýše a pomáhá objevit více než 400 000 stezek po celém světě podle polohy, zájmu, úrovně dovedností a dalších. Také nabízí užitečné podrobnosti o každé keši, jako je její velikost, stupeň obtížnosti a blízké keše.

Program také umožňuje uživatelům vytvářet „sledovatelné“ stezky nebo stezky s poklady a informovat své přátele a rodinu o jeho vývoji. Program má také žebříček, takže uživatelé mohou sledovat svůj pokrok.

S aplikací All Trails Geocaching je objevování nových oblastí a užívání si venku hračkou. Je to zábavný a poutavý způsob, jak zažít přírodu a dozvědět se více o Geo Cachingu.

Závěr

Pro ty, kteří mají rádi pobyt venku, je Geo Caching fantastický způsob, jak prozkoumat a objevit tajné poklady. Nalezení správných oblastí, na které se můžete podívat a procházet, může být náročné, ale mít po boku špičkovou aplikaci Geo Caching pomůže problém vyřešit.

Pomocí správného nástroje mohou uživatelé snadno procházet a lokalizovat všechny skryté poklady, které příroda nabízí. Ze svých venkovních zážitků můžete vytěžit maximum průzkumem pomocí správných aplikací.

Můžete také prozkoumat některé špičkové turistické aplikace, které pomohou každému batůžkáři při turistice a kempování.