8 nejlepších nástrojů AI, které každý učitel potřebuje ve svém arzenálu

Upřímně řečeno, učitelé to nemají tak jednoduché, jak si obvykle představujeme, když jsme jako studenti. Jsem si jistý, že některé nástroje AI pro učitele mohou výrazně pomoci usnadnit každodenní úkoly.

Vytváření lekcí, sledování pokroku studentů, hodnocení úkolů, generování poznatků z dat a vymýšlení nových aktivit nejsou jednoduché úkoly. Naštěstí můžete získat pomoc od nástrojů AI, abyste tyto úkoly nejen automatizovali, ale také je prováděli lepším způsobem.

Zde je rychlý souhrn nejlepších nástrojů umělé inteligence pro učitele, o kterých budu diskutovat níže.

Nástroj AI

Pozoruhodné vlastnosti

Odkaz

Yipity

Automatizuje vytváření kvízů, možnosti úprav.

SlidesAI

AI Google Slides tvůrce prezentací z textu

Winston AI

Detekuje AI plagiát, extrakci textu OCR

ChatGPT

Pomoc AI pro výukové úkoly, plány lekcí

Formativní

Tvorba kvízů za pomoci AI, správa tříd

Fobizz

Nástroje AI pro učitele, přepis, známkování

Roshi

Generování lekce z textu, tvorba dialogů

EssayGrader

Automaticky hodnotí eseje, vlastní rubriky

V tomto článku uvádím některé z nejlepších nástrojů AI pro učitele, které promění hodiny práce na minuty.

Yipity

Přestože jde o velmi jednoduchý nástroj, Yipity automatizuje jednu z nejdůležitějších částí výuky; hodnocení. Tento nástroj pomáhá učitelům automaticky vytvářet otázky/odpovědi kvíz z jakékoli lekce. Jediné, co musíte udělat, je zkopírovat/vložit poznámky nebo poskytnout URL, pokud je téma dostupné online.

Pro každé téma vygeneruje asi 20 otázek spolu s jejich odpověďmi. Otázky a odpovědi můžete před zkopírováním upravit a dokonce odstranit ty, které nechcete.

Bohužel nemá některé pokročilé funkce, které mají aplikace pro tvorbu ručních kvízů; budete muset ručně zkopírovat výsledky a vložit je do vaší kvízové ​​aplikace/formuláře.

Zdarma můžete vytvořit až 3 kvízy měsíčně. Pro neomezené kvízy se budete muset přihlásit k odběru placený plán za 4,99 $.

SlidesAI

Vytváření prezentací je pro pedagogy dalším nezbytným úkolem pro rozčlenění složitých témat tak, aby je bylo snadné pochopit. SlidesAI je tvůrce AI prezentací, díky kterému je tento proces automatický tím, že vám pomáhá vytvářet krásné snímky pouze z textu.

Dodává se jako rozšíření Google Slides a všechny prezentace budou vytvořeny v Google Slides. Chcete-li vytvořit prezentaci, stačí si vybrat téma a povahu prezentace a poté zadat text. Bude rozumět textu a automaticky vytvoří snímky, které nejlépe odpovídají textu, a také přidá obrázky odpovídající textu.

K dispozici je také možnost vytvořit prezentaci pomocí nástroje pro psaní AI. Stačí zadat název tématu a to, o čem v něm chcete mluvit. SlideAI automaticky vytvoří prezentaci a vyplní v ní text. Za měsíc zdarma vytvoříte 3 prezentace po 2500 znacích.

  Flipper nulový nedostatek 2023 se chýlí ke konci

Winston AI

S příchodem nástrojů pro psaní AI se plagiátorství stalo velkým problémem, protože odhalit plagiát AI je poměrně obtížné. Jako učitel, Winston AI vám může pomoci odhalit jak online plagiátorství, tak AI plagiát. Tím, že drží krok s nejnovějšími aktualizacemi LLM, tento nástroj využívá znalosti AI proti nástrojům pro psaní AI.

Winston AI tvrdí, že detekuje AI psaní s přesností až 99,6 %. Text můžete buď zkopírovat/vložit, nebo nahrát dokument ke skenování. Můžete dokonce nahrát obrázek a k extrahování a skenování textu použije svůj vlastní nástroj OCR.

V bezplatné verzi můžete skenovat až 2000 slov, ale detekce plagiátů online obsahu není k dispozici. The placené plány zvýšit počet slov a nabídnout pokročilé funkce, jako jsou online detektory plagiátorství a podrobné hlášení.

Případně můžete také zkusit Copyleakscož může být skvělé pro pokročilé uživatele, protože má více možností přizpůsobení.

ChatGPT

ChatGPT API je zdrojem mnoha úžasných funkcí, které tyto nástroje AI nabízejí. Můžete však také přistupovat ChatGPT přímo a použít jej k získání pomoci s potřebami výuky. Můžete využít výzvy, rozšíření a zásuvné moduly ChatGPT nebo přímo požádat ChatGPT o cokoli, s čím potřebujete pomoc.

Abychom mohli začít, níže uvádím několik způsobů, jak může být ChatGPT užitečný pro učitele:

  • Vytvářejte plány lekcí a nápady.
  • Vytvořte vzorové otázky a řešení z tématu.
  • Získejte nápady na implementaci nejnovějších technologií podle potřeb vaší třídy.
  • Naučte se personalizované strategie řízení třídy.
  • Vysvětlete složité pojmy jednoduchými termíny na základě úrovně studentů.
  • Získejte nápady na aktivity ve třídě, které by vám mohly pomoci porozumět tématu.
  • Získejte rady, které vám pomohou řešit specifické potřeby jednotlivých studentů.
  • Získejte zpětnou vazbu k úkolům studentů a dokonce je ohodnoťte.

Kromě této pomoci ve třídě vám ChatGPT také může pomoci stát se lepším učitelem tím, že vám pomůže pochopit rozsah vaší kariéry, dozvědět se více o vašem hlavním předmětu nebo jen získat motivační nabídky.

Ačkoli je ChatGPT 3.5 k použití zdarma s neomezeným přístupem, musíte si jej získat ChatGPT Plus pro přístup k nejnovějšímu modelu GPT 4.0 a pokročilým funkcím, jako je podpora pluginů. Kromě toho existuje také mnoho alternativ ChatGPT, které mohou nabídnout podobnou pomoc, jako je Google Bard, který má pravděpodobně hlubší akademické znalosti.

  Jak skrýt aplikace na Androidu: 3 nejlepší metody

Formativní

Formativní vám pomůže spravovat třídu a vytvářet nové lekce a aktivity. Ačkoli můžete lekce vytvářet a spravovat ručně, zaměřím se pouze na její funkce AI. Tento nástroj vám umožňuje automaticky vytvářet kvízy a aktivity pomocí umělé inteligence, včetně více možností, pravdivých/nepravdivých, párování, krátkých odpovědí a dalších.

Můžete si vybrat úrovně ročníků od mateřské školy po univerzitu a až 70 předmětů. Poté vytvořte výzvu o tom, o čem by měl kvíz být, a pokud máte nějaké konkrétní požadavky. Můžete si také zvolit obtížnost testu, která se bude zvyšovat/snižovat, přičemž bude stále v mezích zvoleného stupně.

Po vytvoření můžete hodnocení dále upravovat a dokonce i regenerovat části, které se vám nelíbí. Můžete dokonce požádat Formative, aby pro každou otázku vytvořil nápovědu, která studentům usnadní odpověď.

V části Třídy nástroje můžete spravovat všechny třídy, které máte, a přidávat své studenty (pomocí jedinečného odkazu), aby mohli sdílet práci a sledovat jejich pokrok. Mohou odpovídat na hodnocení v rámci Formative a test automaticky ohodnotí podle jejich odpovědí.

Nejlepší ze všeho je, že bezplatná verze vám umožňuje vytvářet neomezené hodnocení a lekce a také můžete vytvářet třídy a sledovat pokrok studentů. The placené plány přidejte pouze pokročilé funkce, jako je automatické hodnocení, ochrana proti podvádění, spolupráce atd.

Fobizz

Fobizz je v podstatě hromada AI a dalších běžných nástrojů na jednom místě a všechny jsou speciálně vytvořeny pro pomoc učitelům a studentům.

Níže uvádím jejich nástroje AI, které jsou vytvořeny pro učitele:

Chat s umělou inteligencí: Je to chatbot jako ChatGPT, ale má vestavěné výzvy, které vám pomohou s konkrétními výukovými úkoly nebo hrají konkrétní roli. To zahrnuje vytváření hodnocení a lekcí, shrnutí obsahu, poskytování zpětné vazby k textu atd.

AI Image Generator: Rychlý generátor AI obrázků pomocí zadávání textu. Pro učitele může být užitečné získat obrázky k vysvětlení složitých dat nebo k vytvoření prezentace.

Přepis AI: Můžete buď nahrát audio/video soubor, nebo zkopírovat/vložit odkaz na YouTube nebo Vimeo, abyste to přepsali, a poté pomocí AI zajistěte, aby obsah měl smysl.

AI PDF Chat: Jednoduchý nástroj, do kterého můžete nahrát PDF nebo textový dokument a ptát se na něj nebo získat pomoc. Může to být skvělé pro získání zpětné vazby a pomoc s úkoly dokončenými studenty.

AI Grading Assistant: Můžete poskytnout typ stupnice hodnocení, očekávané řešení a úkol studenta a tento nástroj poskytne úplnou zpětnou vazbu o tom, jak si student vedl.

Kromě těchto existuje spousta dalších nástrojů, které mohou učitelům pomoci, a některé mají dokonce menší funkce umělé inteligence. Některé z nich zahrnují generátor slovních mraků, generátor QR kódů, nástroj pro sdílení souborů, výukovou tabuli, tvůrce průzkumů, textový editor AI a několik dalších.

  Jak přidat, upravit a odebrat uživatele v Linuxu?

Nástroje jsou prozatím zdarma, ale k jejich používání se budete muset zaregistrovat. Váš účet se také používá k zobrazení dříve uložené práce na těchto nástrojích.

Roshi

Pokud chcete něco jednoduchého pro generování lekcí z textu nebo od začátku, Roshi dělá skvělou práci. I když může také generovat aktivity pro hodnocení, dávám ho sem kvůli jeho funkcím pro vytváření lekcí. Můžete jej požádat, aby vygeneroval příběh téměř o čemkoli se specifickou morálkou, a vygeneruje nejen příběh, ale také přidá obrázky vygenerované AI související s příběhem.

Můžete také vygenerovat dialog jeden na jednoho na základě konkrétních okolností a vytvoří podrobný dialog s možnými scénáři v reálném světě.

Pokud nechcete generovat obsah AI od nuly, můžete mu dát svůj vlastní text nebo odkaz na článek či video a vytvořit o něm lekci. Může tento obsah shrnout s preferovanou obtížností, vytvořit seznam slovní zásoby, vytvořit kvíz nebo diskutovat o obsahu a jeho tématu.

Jeho bezplatná verze je omezena pouze na 5 lekcí za měsíc; a Pro předplatné poskytuje neomezený přístup ke všem funkcím a podporu až 1 500 slov.

EssayGrader

EssayGrader automaticky hodnotí studentské eseje a poskytuje podrobnou zpětnou vazbu. Esej můžete poskytnout jako text nebo soubor PDF a naskenuje jej na základě vlastních rubrik. Spolu s celkovou známkou poskytne zpětnou vazbu o organizaci eseje, výběru slov, úvodu, slovní zásobě a smyslových detailech.

Můžete si vybrat úroveň eseje od základní až po vysokou školu a také její tón, jako je přesvědčování nebo vyprávění. Pokud to nestačí, můžete si také vytvořit vlastní rubriky výběrem možnosti Použít mé vlastní rubriky. Vlastní rubriky lze definovat v přirozeném jazyce a můžete vytvořit až 8 rubrik.

Kromě hodnocení také pomáhá shrnout dlouhé eseje a odhalit obsah napsaný AI. V bezplatné verzi můžete ohodnotit 10 esejů za měsíc až do 1000 slov. The Pro plány zvýší měsíční počet esejí a umožní vám používat funkci detekce AI.

Zabalit se

Všechny tyto nástroje pomohou zefektivnit proces vytváření lekcí, hodnocení a známkování. Pamatujte, že AI není dokonalá; může a bude dělat chyby. Ujistěte se, že výsledky později upravíte, abyste se ujistili, že jsou perfektní pro použití a neobsahují žádné chyby. Naštěstí většina těchto nástrojů umožňuje upravovat konečné výsledky v jejich vlastním rozhraní, takže s úpravami by neměl být problém.

Můžete také prozkoumat některá nejlepší rozšíření Chrome založená na AI pro lepší produktivitu.