etechblog

8 SOCKS5 proxy pro lepší výkon

Proxy SOCKS5 jsou dobrou volbou, pokud chcete procházet web s lepším zabezpečením a výkonem a přitom zůstat v anonymitě.

Při používání internetu existuje mnoho rizik pro bezpečnost a ochranu osobních údajů. Kromě toho možná budete muset čelit určitým omezením.

Představte si, že chcete navštívit web pro obchodní účely nebo si jen odpočinout sledováním nového pořadu, který vám doporučil váš přítel, ale prostě se k němu nemůžete dostat.

Důvodem může být geografické omezení.

Ale co když jste odhodláni tuto stránku navštívit?

Je možné použít proxy server, jako je proxy SOCKS5 s přidanou bezpečností a soukromím.

V tomto článku budu mluvit o tom, co jsou proxy a SOCKS5 a jak prospěšné mohou být pro vás jako jednotlivce nebo firmu.

Co je proxy?

Proxy nebo proxy server je serverová aplikace fungující jako prostředník nebo brána mezi uživateli a webem.

Když tedy hledáte něco na webu s povoleným proxy serverem na vašem počítači, tento požadavek jde nejprve na proxy server. Tento server vyhodnotí požadavek a poté za vás odešle požadavek na určenou webovou stránku. Jakmile webová stránka schválí požadavek a odešle požadované informace, dorazí nejprve na proxy server a poté k vám jako uživateli.

To znamená, že váš požadavek nesměřuje přímo na webovou stránku, kterou se pokoušíte navštívit. Místo toho to za vás udělá proxy server, takže vaše identita, jako je vaše IP adresa, zůstane skrytá. Výsledkem je, že cílená webová stránka nemůže identifikovat vaši skutečnou IP adresu nebo ji zablokovat a vy získáte přístup na celý web.

Tímto způsobem můžete přistupovat k libovolné webové stránce odkudkoli a chránit svou bezpečnost a soukromí.

Jednotlivci a vlastníci používají proxy z celého světa k mnoha účelům, jako jsou:

  • Přístup k obsahu omezenému z konkrétní geografické polohy
  • Seškrabování webu
  • Zabezpečení internetových aktivit zaměstnanců před hackery
  • Uchování osobních údajů v soukromí při procházení webu

A více.

Proxy vs. VPN

Mnozí si pletou proxy s VPN a myslí si, že jsou stejné. Ale ve skutečnosti nejsou.

Mohou však vypadat podobně, protože oba slouží ke skrytí identity uživatele požadujícího informace o webové stránce. Oba směrují požadavky i odpovědi přes externí server a zároveň poskytují soukromí a zabezpečení. Můžete tak přistupovat k libovolnému obsahu, který chcete, a přitom zůstat v anonymitě.

Existují však specifické rozdíly, takže je nezbytné rozumět proxy vs. VPN. VPN šifrují vaše připojení, a tak nabízejí lepší zabezpečení před hackery. Ale proxy to nedělají, ačkoli nabízejí určitou úroveň zabezpečení.

Dále existují různé typy proxy, jako je dopředný proxy, transparentní proxy, anonymní proxy, rotující proxy, zkreslující proxy, proxy datového centra, rezidenční proxy, reverzní proxy, veřejný proxy, soukromý proxy, Socks proxy a další.

Pojďme diskutovat o SOCKS5 podrobně.

Co přesně je SOCKS5 Proxy?

Socket Secure (SOCKS) je síťový protokol jako HTTP/S, TCP atd., který se používá k usnadnění spojení mezi servery. Používá proxy server ke směrování datových paketů mezi uživatelem požadujícím informace a cílovým serverem. Tento typ proxy serveru je SOCKS proxy server, který může směrovat jakýkoli druh provozu vytvořeného jakýmkoli programem nebo protokolem.

SOCKS má dvě verze – SOCKS5 a SOCKS4. SOCKS5 podporuje různé metody ověřování a UDP proxy, zatímco SOCKS4 ne.

  Právě jste si koupili Mac? 14 základních aplikací, které byste si měli nainstalovat

Proxy SOCKS5 jsou bezpečnější, protože nabízejí kompletní připojení TCP a používají protokol SSH a autentizační mechanismy. Každý datový paket při přenosu je tedy ověřen a pouze bezpečné procházejí, aby bylo zajištěno zvýšení bezpečnosti a soukromí.

Jak funguje SOCKS5 proxy?

Proxy server SOCKS5 naváže TCP spojení s jinými servery za firewallem jménem uživatele. Dále si vyměňuje datové pakety mezi skutečným serverem a uživatelem a působí jako uprostřed mezi nimi, takže cílová webová stránka nevidí žádné osobní informace.

V modelu OSI se SOCKS nachází na vrstvě 5, tj. mezi TCP/UDP na vrstvě čtyři a SSL na vrstvě 7. Proto může zpracovávat různé požadavky, včetně HTTPS, HTTP, SMTP, FTP a POP3. Podporuje také různé metody ověřování, jako jsou:

  • Null authentication: Nevyžaduje žádné ověření při připojování k proxy serveru
  • Ověření GSS-API: Uživatel a cílový server využívají k ověření identity metody ověřování na úrovni OS.
  • Ověření uživatelského jména a hesla: Vyžaduje, abyste zadali své přihlašovací údaje k ověření vaší identity a vytvoření zabezpečeného připojení k proxy

Proxy server SOCKS5 by tedy útočníkům nedovolil skenovat pomocí nástrojů jako Nmap založených na polootevřeném připojení, protože funguje na vrstvě 5. Proto se SOCKS5 používá pro bezpečné procházení webu, odesílání e-mailů, přenos souborů a peer -sdílení s peer.

Proč byste měli používat SOCKS5 proxy servery?

Zde jsou důvody, proč je používání SOCKS5 výhodné pro jednotlivce i firmy:

  • Lepší výkon: SOCKS5 nepřepisuje pakety, na rozdíl od jiných proxy. Místo toho přenáší webový provoz mezi systémy. Zahrnuje tedy méně chyb a vede k lepšímu výkonu.
  • Vyšší zabezpečení: Nabízí lepší zabezpečení než jiné proxy, protože podporuje různé metody ověřování pro ověření identity.
  • Soukromí: Kromě zabezpečení je lepší skrýt své osobní údaje nebo identitu zařízení, abyste byli při používání webu anonymní.

Pokud tedy hledáte nejlepší proxy servery SOCKS5, zde je několik vynikajících možností.

Jasná data

Získejte nejbezpečnější proxy s Jasná data a zpomalit riziko expozice. Je to jeden z celosvětově nejbezpečnějších proxy serverů, který vám umožňuje snadno sbírat data z jakékoli geolokace, aniž byste byli blokováni nebo omezováni.

Společnost Bright Data je známá svými spolehlivými proxy servery s nejvyšší úspěšností 99,5 % v oboru. S pomocí jejích odborníků můžete produkty přizpůsobit potřebám vaší firmy. Kromě toho, pokud potřebujete něco konkrétního, Bright Data to pro vás sestaví.

Zaregistrujte se a získejte zkušební verzi ZDARMA, aniž byste museli platit jakoukoli opakující se částku.

Oxylabs

Získejte spolehlivé a prémiové proxy s Oxylabs které jsou ideální pro vaše úkoly náročné na provoz. Dostanete na výběr z více než 2 milionů IP ze 188 zemí. Jeho proxy servery SOCKS5 pocházejí ze spolehlivých zdrojů a nabízejí výkon a rychlost vhodnou pro vaše obchodní potřeby.

Proxy proxy SOCKS5 společnosti Oxylabs umožňuje vaší firmě monitorovat porušování autorských práv z nelegálních zdrojů a zajišťuje, že streamování vašeho obsahu je bezpečné a legitimní. Usnadňuje připojení UDP, takže můžete splnit všechny vaše obchodní potřeby s bezpečností.

Pokud vaše firma potřebuje připojení UDP pro shromažďování dat s vysokým provozem nebo všestrannějším sběrem dat, pak je proxy server SOCKS5 společnosti Oxylabs řešením. Značně to usnadňuje stírání náročné na provoz, včetně živých hovorů, streamování videa atd.

Použijte jednoduchý požadavek cURL a získejte svůj seznam proxy, abyste mohli začít se seškrabáváním. S Oxylabs se nemusíte bát mrtvých proxy. Místo toho umožňuje přístup k novým. Jeho snadná a rychlá integrace vám pomůže získat přístup ke všem zdrojům na připojení UDP, abyste dosáhli většiny úloh shromažďování informací.

  Jak exportovat nebo smazat historii vyhledávání Outlook.com

Kromě toho můžete spravovat svůj účet na jediném panelu a kontrolovat podrobné statistiky používání proxy. Kromě toho můžete své IP adresy uvést na seznam povolených. Oxylabs zajišťuje, že při vyhledávání dat, která potřebujete, nejsou žádné problémy.

Oxylabs zpříjemní vaši škrabací práci tím, že vám poskytnou svobodu neomezených cílů. Jeho proxy servery SOCKS5 patří mezi nejspolehlivější a nejstabilnější na trhu s vysokou dostupností 99,9 %. S proxy servery SOCKS5 od společnosti Oxylabs tak můžete škálovat své podnikání rychleji jako nikdy předtím.

Proxy-prodejce

Kupte si soukromé SOCKS5 proxy s Proxy-Sellerem pro vaše obchodní potřeby, jako je scraping pro SEO, sociální sítě, online hry, surfování po internetu a další. Při stahování dat přes internet získáte rychlost 1 Gb/s.

Můžete si vybrat proxy z 900 podsítí a více než 350 sítí, jako je Kypr, Indonésie, Rusko, Rakousko, Austrálie, Japonsko, Německo, USA, Francie, Itálie, Litva, Bulharsko, Indie a mnoho dalších. Proxy-Seller garantuje 99% dostupnost a během nepředvídaných okolností nahradí proxy.

Vyhrazené servery proxy společnosti Proxy-Seller jsou ideální pro propagaci na sociálních sítích, umisťování reklam na platformy jako CraigsList, policista na tenisky, pro registrace, více účtů, vyhledávače, hromadné odesílání a další účely. Nikdy nezpomalí a nabídne vám nejvýkonnější SOCKS5 proxy.

S prémiovými proxy servery Proxy-Seller získáte odbornou pomoc, multifunkční uživatelský ovládací panel, pravidelné propagační akce, kombinované slevy, plný přístup k datům, 350 sítí s 900 podsítěmi a mnoho dalšího.

Vyberte si z IPv4 a IPv6, svou zemi, dobu pronájmu a zadejte požadovaný počet proxy. Získejte cenu podle svého výběru a začněte používat SOCKS5 proxy pro své podnikání.

Smartproxy

Zanechte omezení a získejte přístup ke konkurenčním obchodním datům odkudkoli po celém světě s proxy SOCKS5 od Smartproxy. Rozšíří vaše operace a nikdy vám nebude zakázán přístup na žádné stránky.

Smartproxy nabízí některé bezplatné nástroje, které zdokonalují vaše proxy, včetně prohlížeče x, rozšíření Chrome, doplňku prohlížeče Firefox, generátoru adres a dalších. Již nemusíte bojovat mezi více profily; získáte jedinečný otisk prstu a můžete snadno používat jakýkoli prohlížeč bez jakýchkoli potíží.

Toto řešení se snadno používá, nastavuje, je robustní a spolehlivé. Uživatele můžete vygenerovat: okamžitě předejte seznamy pro vaše pevné relace. Navíc získáte výhody jako úplná anonymita, rychlost, globální pokrytí, rotující proxy a odborná podpora. Umožní vám mít 100% kontrolu nad proxy.

Smartproxy je k dispozici na různých globálních místech, včetně Německa, Spojeného království, Japonska, Kanady, Indie a Spojených států, takže můžete obejít jakékoli blokování webových stránek a geografická omezení.

Zapomeňte na omezení IP a nikdy neslevujte z osobních údajů a zabezpečení. Smartproxy vám pomůže rychle rozšířit vaše podnikání tím, že vám poskytne tolik IP adres, kolik chcete. Umožňuje vám spravovat váš účet, analyzovat SEO, škálovat váš marketing, volně získávat informace o konkurenci a další.

Získejte nejlepší startovací sadu pro své podnikání s dokumentací Smartproxy a veřejným rozhraním API.

PrivateProxy

Pokud hledáte bezpečný proxy SOCKS5, můžete zvážit jeho nákup PrivateProxy. Pomůže vám rychle přistupovat k jakýmkoli webovým stránkám kdekoli na světě, aniž byste byli zakázáni nebo omezováni, a splnit vaše mise analýzy a online škrabání.

Obejít internetové filtry a další síťová omezení, odblokovat geograficky omezený obsah, nastavit vzdálená připojení a dokončit rozsáhlé mise seškrabávání dat, vše z jednoho místa. Proxy SOCKS5 od PrivateProxy jsou vaší nejlepší volbou, pokud potřebujete extra zabezpečení a rychlejší odezvu,

  Opravte nesynchronizovaný zvuk a obraz Netflix na Androidu

Proxy servery PrivateProxy SOCKS5 navíc nabízejí statické a rezidenční statické proxy služby datových center pro neomezená připojení, neměřenou šířku pásma, více umístění, rychlejší odezvu a další. Výběrem soukromého proxy serveru SOCKS5 si můžete snadno vybrat ze skupiny proxy.

Vyzkoušejte ZDARMA PrivateProxy a získejte 100% čisté proxy pro různé případy použití, jako jsou roboti, výzkum, marketing na sociálních sítích, škrábání dat, ověřování reklam a další.

ProxySocks5

Kupte si vysoce kvalitní proxy servery SOCKS5 s ProxySocks5 z různých možností, jako jsou statické IP proxy, které obsahují rezidenční SOCKS5, vyhrazené SOCKS5, sdílené SOCKS5, ShadowSocks, rezidenční ShadowSocks atd.

Jedinečná infrastruktura ProxySocks5 je dostupná 24/7 a poskytuje 99% dostupnost. Můžete si vybrat libovolný produkt a začít shromažďovat data náročná na provoz po celém světě. Je optimalizován pro lepší výkon a rychlost sítě 1 Gb/s.

K dispozici je více způsobů platby, takže si můžete okamžitě koupit proxy podle vašich obchodních požadavků. ProxySocks5 nabízí vysoce zabezpečené SOCKS5 proxy, které nejsou omezeny šířkou pásma. Takže můžete používat proxy co nejvíce bez jakýchkoli potíží nebo obav.

Kromě toho vám ProxySocks5 nabízí možnost měsíční obnovy IP adresy, kde můžete odebrat svůj starý proxy SOCK5 z účtu a přidat nový proxy bez jakéhokoli zásahu. Chcete-li ve svém prohlížeči používat proxy SOCKS5, přidejte svou IP adresu z pravého postranního panelu vašeho produktu.

ProxySocks poskytuje snadno použitelný a intuitivní řídicí panel, takže se nemusíte snažit věci dokončit. Pomůže vám bez námahy spravovat vše, od shromažďování dat až po získání podrobných statistik na jednom místě.

Získejte s tímto řešením více než 300 serverů ve více než 100 městech. Kupte si tedy nyní své prémiové a celkem anonymní proxy SOCKS5.

ProxyGuys

Získejte prémiové USA 5G mobilní proxy s ProxyGuys pro 50 různých měst. Získáte neomezenou šířku pásma a IP adresy, změny polohy a další, kromě prémiových funkcí, které mohou vyhovovat vašim obchodním potřebám.

ProxyGuys využívá vyhrazené 5G modemy od AT&T a Verizon Wireless, aby nabídly skutečné IP adresy s nejvyšším zabezpečením a nejvyšší rychlostí proxy. Zajišťuje 100% dostupnost, spolehlivé rychlosti, vysokou kvalitu a konzistenci.

Spolu s proxy protokolem SOCKS5 podporuje také L2TP w/PSK VPN, který funguje s každým operačním systémem, nástrojem nebo robotem. Zajistí také, že se nikdy nesetkáte s žádným virem, který by mohl infikovat nebo hacknout vaše počítače.

Limeproxy

Limeproxies‘ SOCKS5 proxy jsou postaveny s bitvě testovanou, jedinečnou a pečlivě monitorovanou infrastrukturou. Získáte více než 1 milion proxy IP datových center, úlohy s nulovým provozem, více než 2 miliony IP z více než 80 zemí a 99,99% dostupnost.

S proxy SOCKS5 můžete usnadnit připojení UDP. Funguje to pro stírání náročné na provoz, jako jsou živé hovory, streamování videa atd. Pokud chcete shromažďování dat náročných na provoz a všestrannější s perfektním připojením UDP, pak jsou pro vás proxy servery SOCKS5.

S proxy serverem SOCKS5 dle vašeho výběru získáte praktický servisní panel vše v jednom, bezkonkurenční rychlosti proxy, vysoce výkonné metriky a mnohem více.

Závěr

Bezpečnost a soukromí jsou při používání internetu zásadní. Pomocí výše uvedeného proxy serveru SOCKS5 můžete volně surfovat na webu s lepším zabezpečením, soukromím a výkonem. Díky tomu můžete snadno plnit své úkoly, ať už jde o stahování webu nebo sledování oblíbeného pořadu, aniž byste museli čelit omezením.

x