etechblog

8 výukových platforem matematiky založených na umělé inteligenci pro studenty všech úrovní

Naučit se cokoli online je s AI extrémně snadné. Totéž platí pro matematiku kvůli těmto platformám pro výuku matematiky založených na umělé inteligenci.

Učení a vyučování matematiky bylo vždy hektickým úkolem. Ne však, dokud se nerozhodnete pro moderní technologie a AI. V tomto digitalizovaném světě můžete snadno najít řešení pro cokoli a všechno prostřednictvím AI.

Trh s umělou inteligencí zažívá celosvětový boom. Kolem 97 % mobilních uživatelů používejte hlasové asistenty s umělou inteligencí pro rychlé a produktivní reakce. To lze pozorovat ve všech oblastech, včetně vědy, životního stylu, zdraví a dalších. Dnes na tomto blogu budeme diskutovat o něčem podobném.

Napadlo vás někdy, že drahé lektory a složitou matematiku lze snadno nahradit a vyřešit? Ne, správně, ale je to možné s matematickou platformou založenou na umělé inteligenci.

Dnes probereme nejlepší platformy pro výuku matematiky založené na umělé inteligenci a probereme faktory, které musíte zvážit, než si nějakou vyberete.

Jak mohou online platformy usnadnit učení matematiky?

Nemůžeme říci, že umělá inteligence je lepší než skutečný učitel, ale nepochybně stále může být moudrou náhradou. Učit se matematiku není tak jednoduché jako jiné předměty. Vyžaduje to tedy více času a úsilí. V tom pomáhají platformy pro výuku matematiky založené na umělé inteligenci.

Tyto platformy jsou navrženy tak, aby studentům zpřístupnily matematiku, aby pochopili různé pojmy. Online platformy založené na umělé inteligenci mohou učení matematiky usnadnit několika způsoby. Zde je několik z nich.

Adaptivní učení

Platformy založené na umělé inteligenci poskytují personalizovaná doporučení a cvičení založená na silných a slabých stránkách studenta v matematice. Výsledkem je, že tento přístup zajišťuje, že studenti dostanou cílené pokyny a procvičí se.

Inteligentní doučování

Platformy založené na umělé inteligenci fungují jako virtuální lektoři. Poskytují pokyny a vysvětlení krok za krokem pro usnadnění matematického řešení. Tyto platformy analyzují chování studentů a snaží se nabídnout další podporu a alternativní přístupy, které jim pomohou překonat obtíže.

Zpracování přirozeného jazyka

Výukové platformy založené na umělé inteligenci umožňují studentovi vybrat si požadovaný jazyk. Výsledkem je, že studenti mohou psát nebo mluvit o svých problémech, aniž by se museli starat o výklad.

Statistiky založené na datech

Algoritmy umělé inteligence mohou analyzovat a ukládat velké množství dat generovaných interakcemi studentů. Učitelé a rodiče mohou tato data dále používat k navigaci v pokroku a zlepšeních studentů a k přijímání moudrých a požadovaných rozhodnutí.

Personalizovaná rychlost výuky

Všichni studenti nejsou stejní, stejně jako jejich rychlost uchopení. Výukové platformy založené na umělé inteligenci jsou navrženy tak, aby přizpůsobovaly rychlost a tempo instrukcí na základě učebních schopností každého studenta. Charakteristiky těchto platforem zajišťují, že se studenti nebudou cítit zahlceni nebo znuděni.

  Jak aktivovat Siri na iPhone X

Pravidelná evoluce

Platformy s umělou inteligencí regulují pokrok a výkon studentů pomocí zpětné vazby v reálném čase. Tato funkce zajišťuje cílenou podporu na základě slabých a silných stránek studentů. Díky tomu mohou studenti řešit své mylné představy a lépe uchopit koncept.

Jak již bylo zmíněno, AI se stala nejlepším přítelem zaměstnanců, firem a každého, kdo ji používá. To vše díky rychlým a spolehlivým výsledkům.

Jak by tedy umělá inteligence mohla zaostávat ve vzdělávání, zejména v matematice, protože je AI široce používána všude? Proto jsme přinesli špičkové spolehlivé platformy pro výuku matematiky založené na umělé inteligenci, které musíte vyzkoušet.

Dreambox

Pokud jste již obeznámeni s platformami pro výuku matematiky založenými na umělé inteligenci, slyšeli byste o nich Dreambox. Dreambox založili v roce 2006 podnikatel Lou Gray a bývalý zaměstnanec Microsoftu Ben Slivka. Přímým posláním této platformy je zlepšit a rozšířit matematiku studentů mimo třídu.

Přestože Dreambox nabízí výuku matematiky pro základní školy, stále je nejvíce doporučován pro mladší děti! Dreambox však vyčnívá z většiny výukových platforem v hodnocení a personalizaci.

Prostředí tohoto výukového prostoru inspirované hrou udržuje studenty v zapojení a umožňuje učitelům a rodičům sledovat pokroky každý den. Dreambox také v roce 2013 nabídl aplikaci pro iOS pro efektivní učení.

V současné době je Dreambox jednou z nejvíce přizpůsobených matematických platforem založených na umělé inteligenci. Má to kolem Tržby 21,4 milionů dolarůs důvěryhodnými zákazníky 3M v roce 2023. Celkově stojí za to vyzkoušet Dreambox jako platformu s 4hvězdičkové hodnocení.

Eduten

Nic nemůže být spolehlivější než vzdělávací platforma vytvořená důvěryhodnou univerzitou. To je co Eduten je. Jedna z nejslavnějších finských univerzit postavila Eduten, což je uznávaná výuková platforma s umělou inteligencí.

Eduten je ideální platforma pro výuku matematiky pro ročníky K-12 a vyšší. Tato výuková platforma funguje ve více než 50 zemích, včetně Indie. Zkušení učitelé vyvinuli Eduten, aby pomáhal učitelům.

Eduten nabízí připravené týdenní programy. Tyto programy zahrnují stovky vysoce kvalitních úkolů pro zlepšení matematických dovedností studentů. Kromě toho Eduten také umožňuje pedagogovi přizpůsobit výzvy na základě dovedností studenta. Díky tomuto přístupu je pro studenty všestrannější. Pokud jde o hodnocení, tato všestranná platforma má pozitivní zpětnou vazbu od 1 milionu uživatelů po celém světě.

Blutick

Rozhodujícím faktorem efektivního učení matematiky je komunikace. Nejčastěji se kvůli tomu rodiče a opatrovníci AI vyhýbají. Ale Blutick má na všechno řešení. Tato vzdělávací stránka založená na umělé inteligenci má nejinteraktivnější a nejpovzbuzující avatary učitelů.

Tento jedinečný koncept udržuje studenty v zapojení a pomáhá jim lépe porozumět jejich chybám. Blutick také umožňuje studentům kontrolovat jejich tempo, takže je ještě kompatibilnější a uživatelsky přívětivější.

Blutick nemá jen vzdělávat studenty. Místo toho pomáhá učitelům snadno sledovat pokrok studentů a snižovat pracovní zátěž. Kromě toho Blutick nabízí placenou i bezplatnou verzi, abyste mohli dělat moudřejší rozhodnutí.

Kromě efektivního vedení studentů nabízí Blutick také více než 600 videí pro lepší vysvětlení pojmů. Od budování porozumění po důvěru, Blutick se stará o chování studentů a pečlivě bojuje. Pokud jde o hodnocení, Blutick má pozitivní ohlasy a používá ho více než 53 000 studentů po celém světě.

  5 základních a bezplatných nástrojů konkurenčního zpravodajství

Amy

Hledáte soukromého učitele, který s vámi může být neustále? Nakoukněte dovnitř Amy. Tento vzdělávací nástroj s umělou inteligencí může efektivně nahradit vaše soukromé učitele. Amy je speciálně navržena tak, aby studentům poskytla zpětnou vazbu a zároveň zlepšila jejich znalosti.

Nejlepší charakteristikou Amy je, že mluví více jazyky a má více učebních osnov. Díky tomu se studenti mohou učit matematiku bez jakýchkoli omezení jazyka. Stejně jako jiné vzdělávací stránky, i Amy umožňuje rodičům a učitelům sledovat pokrok a růst studentů.

Amy je navržena tak, aby analyzovala interakce studentů. Následně upravuje a personalizuje úkoly, aby optimalizoval učení. Na rozdíl od podobných platforem nejsou úkoly tohoto výukového nástroje předem zdokumentovány. Místo toho jsou sestavovány na základě povahy a rychlosti učení studentů.

MATHia

MATHia je postavena renomovanou univerzitou, aby studentům usnadnila učení matematiky. MATHia, založená na Carnegie Mellon University, je jedinou výukovou platformou, kterou potřebuje každý učitel matematiky.

Tento výukový software poskytuje studentům učitele matematiky 1:1. Tutor MATHia nejen zaplňuje mezery ve znalostech, ale také analyzuje a ukládá každou reakci studentů, aby mohl opatrovníkům nabídnout hluboký vhled.

Zpětná vazba v reálném čase je významnou vlastností MATHia, díky které se odlišuje od jiných podobných platforem. Tento výukový nástroj poskytuje studentům úspěšnou matematickou zkušenost a zároveň poskytuje učitelům zpětnou vazbu a hodnocení v reálném čase.

Kromě těchto špičkových charakteristik však MATHia postrádá pozitivní zpětnou vazbu. MATHia se řídí vlastním tempem a použití je poměrně složité. Má tedy pozitivní i negativní zpětnou vazbu.

StepWise Matematika

Zkoušky přicházejí s desítkami úzkostí! Zejména matematika. Noc před zkouškou z matematiky přináší několik pochybností o sobě samém, jako co když zapomenu zásadní kroky? Kdo mi pomůže na poslední chvíli upravit koncept? A mnoho dalších. To je místo, kde StepWise přichází na pomoc.

StepWise Matematika je vzdělávací nástroj využívající umělou inteligenci, který pomáhá a vede studenty při přípravě na zkoušky. Tato platforma poskytuje jednoduché kroky, které je třeba dodržovat, což zjednodušuje proces přípravy.

Ať už se jedná o algebru nebo jakékoli jiné téma, StepWise Math vás může vést a usnadnit vám proces učení. Celkově je StepWise vaším nejlepším přítelem, který vám může pomoci skórovat a učit se matematiku na poslední chvíli.

IntMath

IntMath je přesně jako jeho název. Tento vzdělávací nástroj vám umožňuje řešit matematické problémy pouhým odesláním otázky v chatu. IntMath byl původně založen v roce 1997 a má 20 000 unikátních návštěvníků denně.

Řešení problémů s vedením učitele nebo rodiče může být snadné. Ale co řešit problémy sami? Studenti se několikrát zaseknou, když sami řeší matematické problémy, zejména když dělají domácí úkoly. V tom pomáhají prostředky založené na umělé inteligenci.

IntMath může být snadno vaším partnerem při řešení problémů. Je mnohem přesnější než ChatGPT, flexibilnější než kalkulačka a mnohem rychlejší než soukromý učitel. IntMath vám vždy umožní najít kompatibilní lektory přímo z webu.

Plaito

Hledáte parťáka do studia, který je odborníkem na všechny předměty? Pokryli jsme to za vás. Plaito je aplikace založená na umělé inteligenci, která vám může pomoci, vést vás a pomoci vám připravit se na zkoušky z různých předmětů.

  10 podcastů pro řízení projektů pro pokročilé vedení a strategii

Tato vzdělávací stránka vám může pomoci ve vědě, fyzice, matematice, angličtině, historii a dalších na jednom místě. Plaito je trenér a přítel, který vám efektivně pomůže s domácími úkoly a zkouškami.

Plaito používá formát chatu k pochopení a řešení vašich dotazů. Umožňuje vám však zachytit problémy, abyste je mohli lépe vést, zejména u geometrických hádanek. Pokud jde o recenzi, Plaito má pozitivní zpětnou vazbu, zejména pokud jde o hravé uživatelské rozhraní a přesné vysvětlení.

Faktory, které je třeba zvážit, než se rozhodnete pro vzdělávací platformu

Před výběrem jakékoli výukové platformy založené na umělé inteligenci je vždy moudré zvážit několik věcí. Abyste ze svých zkušeností vytěžili maximum. Proto musíte tyto faktory zvážit, než se usadíte na vzdělávací platformě.

Kvalita obsahu

Kromě spolehlivého a přesného obsahu je také důležité zkontrolovat jeho strukturu a komplexnost. Kvalita obsahu by měla být prezentovatelná, strukturovaná, přesná a v souladu se současnými průmyslovými standardy nebo akademickými osnovami pro efektivní učení.

Uživatelské rozhraní

Výukové platformy jsou zásadní. Zajistěte proto, aby se na zvolených platformách dalo snadno procházet, což vám umožní rychle najít a přistupovat k obsahu.

schopnosti AI

Když diskutujeme o výukových platformách založených na AI, je nezbytné zkontrolovat, jaké hodnoty vám AI může nabídnout. Zkontrolujte, jak pokročilá je AI. Zkontrolujte, zda je schopen hodnocení a personalizované výuky, nabízí zpětnou vazbu v reálném čase a další.

Interaktivní funkce

K čemu je výuková platforma, která pouze poskytuje obsah, ale neanalyzuje vaše potřeby? Hledejte vzdělávací platformu, která podporuje interaktivní funkce, jako jsou kvízy, hádanky, fóra atd.

Kromě toho zkontrolujte, zda nabízejí funkce, jako je sledování pokroku, skupinové diskuse, připomenutí atd., abyste měli lepší zážitek.

Nákladově efektivní

Kontrola, zda výuková platforma stojí za cenu, je stejně důležitá jako kontrola, zda odpovídá vašemu rozpočtu. Vyhodnoťte, zda náklady platformy odpovídají jejím funkcím a hodnotě.

Ochrana osobních údajů a bezpečnost

Online vzdělávací platformy budou mít přístup k vašim datům. Vždy je moudré zkontrolovat jejich zásady ochrany osobních údajů a postupy nakládání s údaji, než budete neustále stisknout tlačítko Souhlas.

Podpora a zdroje

Vždy je lepší zvolit výukovou platformu se systémem technické podpory. Může to být chat, hovor nebo komunitní fórum. To vám pomůže, pokud při používání platformy narazíte na problém.

Flexibilita

Zkontrolujte, zda vám platforma, o které uvažujete, umožňuje ovládat tempo a plán. To je nezbytné, zejména pro ty, kteří vyvažují další práci vedle vzdělávacích cílů.

Recenze a hodnocení

Nakonec je vždy lepší zvážit zpětnou vazbu současných uživatelů, než se stanete jedním. Než do něj investujete peníze nebo úsilí, podívejte se na recenze a hodnocení softwaru.

Pamatujte, že jedna výuková platforma nemusí mít vše výše uvedené. Ale určitě vám tyto body mohou pomoci najít efektivní vzdělávací platformu.

Závěr

I když technologie nemůže nahradit tradiční výuku ve třídě, stále může být účinnou alternativou. Dnes jsme v tomto blogu diskutovali o platformách pro výuku matematiky založených na umělé inteligenci. S naším sestaveným seznamem nejlepších platforem pro výuku matematiky založených na umělé inteligenci najdete svůj vhodný výukový nástroj efektivně.

Kromě toho jsme také zmínili faktory, které je třeba zvážit, jako je rozhraní, schopnosti umělé inteligence, systém podpory atd., které vám pomohou lépe se rozhodovat.

Dále se podívejte na nejlepší platformy pro výuku angličtiny pro děti.

x