8 způsobů, jak zlepšit sociální signály a jejich dopad na SEO

Snažíte se růst na platformách sociálních médií, ale žádné výsledky? Máme pro vás pokrytí a přinášíme nejlepší způsoby, jak urychlit váš růst.

V dnešní době informací a technologií běží celý svět na platformách sociálních médií. Všechno se objevilo online, od čtení novin po účast na přednáškách ve třídě, od lékařských konzultací po rezervaci vstupenek.

Platformy sociálních médií jako Facebook, Instagram a Twitter pomohly lidem najít nové cesty a příležitosti k růstu v jejich kariéře a podnikání. Dokonce lidem usnadnil předvést svůj talent, prezentovat své názory, sdílet nápady a vydělávat peníze. Ale to nestačí, pokud si někdo chce udržet svou kariéru prostřednictvím takových platforem sociálních médií.

Internet funguje na specifických algoritmech, kde člověk musí být pravidelně viditelný online s jejich obsahem, aby mohl využívat výhod sociálních médií. Lidé dokonce navštěvují kurzy správy sociálních sítí, aby se v tom zlepšili.

Existují obrovské faktory, které přímo nebo nepřímo ovlivňují hodnocení na Googlu. Viditelnost sociálních médií však může být zvýšena s nárůstem sociálních signálů. Než začneme s tématem, jak to zlepšit, pojďme se dozvědět, co tyto sociální signály jsou, jak mohou ovlivnit růst jednotlivce a proč jsou považovány za hodnotící faktor.

Později, po prostudování všech těchto témat, se dále ponoříme do způsobů, jak můžeme improvizovat sociální signály pro SEO.

Jak lajky, sdílení a zhlédnutí pomáhají růstu obsahu?

Chcete podpořit své fanoušky na sociálních sítích skutečnými sledujícími? Přemýšlíte, jak přilákat zainteresované diváky? Tak tady je odpověď. Počet lajků, sdílení a zhlédnutí může ovlivnit váš růst na platformách sociálních médií. Podívejme se jak.

Abyste byli ve svém marketingu úspěšnější, musíte získat více publika. Čím více lidí svým obsahem oslovíte, tím populárnější bude váš obsah. Existuje však několik způsobů, jak zvýšit svou popularitu. Novější média mohou úspěšnost ohromně zvýšit. Pokud však strávíte několik hodin u svého obsahu a zůstanete zapojeni, můžete zvýšit svůj dosah.

Navíc maximalizace počtu diváků, hodnocení Líbí se a sdílení může dostat váš obsah k širokému publiku. Vyšší dosah je vždy lepší pro růst obsahu vašich sociálních médií.

  Co je Apple One a kolik stojí předplatné?

Pokud se například uživateli často líbí váš obsah, je pravděpodobnější, že mu váš obsah navrhne ve svém zdroji. Podobně větší počet sdílení a zhlédnutí také ovlivňuje velké publikum.

Co přesně jsou sociální signály?

Sociální signály jsou jednoduše reakce lidí na online obsah plovoucí na platformách sociálních médií. Jsou to lajky, nelíbí se mi, zhlédnutí, sdílení, komentáře, tweety a retweety. Čím více takových zaznamenaných odpovědí, tím populárnější a mainstreamovější obsah je. Člověk proto musí zůstat viditelný na internetu, aby získal více takových reakcí.

Navíc z pohledu SEO jsou sociální signály signály, které improvizují vyhledávače a díky nimž se jednotlivec seznámí s identitou, popularitou a spolehlivostí svého profilu nebo příspěvku. Pro různé platformy však existují různé metriky, které lze nazvat sociálními signály.

Jak sociální signály ovlivňují SEO?

Sociální signály ukazují, do jaké míry konkrétní obsah plovoucí online zasáhl cílové publikum. Člověk například vysílá video na Instagramu, kde sdílí důležité informace o nemoci Covid-19.

Počet lajků a zhlédnutí, které video získá, bude indikovat relevanci a důležitost obsahu. Čím více názorů a preferencí, tím viditelnější bude obsah v nejvyhledávanějších internetových vyhledáváních, protože označuje vysoce kvalitní obsah.

Vyhledávače se v konečném důsledku maximálně snaží poskytovat svým uživatelům kvalitní obsah, což je podle reakcí uživatelů. Proto jsou sociální signály pro SEO zásadní. Pomáhají generovat návštěvnost určitého obsahu a signalizují webovému algoritmu, aby vytvořil výsledky.

Sociální signály mají tedy nepřímý dopad na výkon SEO. Přestože studie a experimenty stále probíhají, aby zjistily přesný dopad, nebyly dosud odhaleny.

Faktory hodnocení sociálních signálů pro Google

Kdykoli nás napadne otázka nebo chceme o něčem získat informace, okamžitě si to vygooglujeme. Google se snaží svým uživatelům dávat ty nejrelevantnější a nejhodnotnější odpovědi prostřednictvím různých odkazů a webových stránek. Takové stránky jsou seřazeny podle nejnavštěvovanějších.

Podle Googlu tyto weby nabízejí uživatelům kvalitní informace. Tyto webové stránky generovaly dobrou návštěvnost díky dřívějším zaznamenaným reakcím diváků, kterým říkáme sociální signály. Sociální signály proto hrají klíčovou roli v hodnocení Google a SEO.

Kromě toho je pro Google každý obsah online cenný, ale nejvíce si cení obsahu, který získal největší počet odpovědí. Google však oficiálně nedeklaruje sociální signály jako hodnotící faktor, protože hodnocení Google přímo ovlivňuje spousta faktorů.

Patří mezi ně zpětné odkazy, záměr vyhledávání, kvalita obsahu, aktuálnost a mnoho dalších. Nemůžeme však pominout skutečnost, že větší sociální zapojení vede k větší viditelnosti sociálních příspěvků.

Pokud věnujete trochu času, může to pozitivně ovlivnit vaše SEO a hodnocení na Googlu. Nezapomeňte se při zveřejňování zaměřit na viditelnost a povědomí o značce. To vám může pomoci na vaší cestě na sociální sítě.

  16 nejlepších náhlavních souprav Nintendo Switch pro lepší herní zážitek

Protože nyní lépe rozumíme sociálním signálům a jejich důležitosti pro SEO, pojďme si prodiskutovat, jak můžeme sociální signály pro SEO zlepšit. Kromě zapojení na sociálních sítích to jsou věci, které můžete dělat pokaždé, když zveřejníte příspěvek.

Propojte web s profily sociálních médií

Propojení webu s vašimi profily na sociálních sítích je snadný, ale nezbytný způsob, jak zvýšit návštěvnost webu a zlepšit SEO. Váš profil získá větší šanci na zobrazení, když propojíte webovou stránku ve svém profilu. Nejen to, připojení odkazů v profilu také zlepšuje uživatelský dojem. Propojení webů ve vašich profilech na sociálních sítích přímo představí divákům vaši webovou stránku.

Kromě toho se Google také snaží propojit webové stránky s účty sociálních médií. Propojení webových stránek může zlepšit váš uživatelský zážitek. Nahrazení vaší platformy sociálních médií weby však může zvýšit dosah vašeho obsahu. Navíc to lidem usnadní čtení vašeho dalšího obsahu. Díky propojení je proces sdílení jednodušší a pohodlnější.

Optimalizujte profily na sociálních sítích

Váš profil na sociálních sítích by měl být takový, aby splňoval rychlé požadavky vyhledávačů. O tom je optimalizace. Pokud máte například webovou stránku nebo příspěvek na blogu, můžete pomocí vhodných klíčových slov svůj příspěvek zviditelnit ve vyhledávači pro osobu, která jej hledá.

Podobně by profily na sociálních sítích měly být dostatečné k poskytování všech souvisejících informací, které uživatelé chtějí.

Přesná klíčová slova navíc mohou Googlu pomoci snadno porozumět vztahu mezi vaším webem a klíčovými slovy. Optimalizovaný profil na sociálních sítích pozitivně zvýší návštěvnost, zvýší počet odběratelů e-mailů a podpoří prodej, zatímco neoptimalizovaný profil na sociálních sítích to nedokáže.

Musíte však přilákat více publika, abyste nebránili růstu svého podnikání. Z tohoto cílového publika se nakonec stanou skutečně zainteresovaní zákazníci.

Zde je několik zmíněných způsobů, jak můžete optimalizovat svůj profil na sociálních sítích:

  • Ujasněte si název značky – Pomůže to upoutat pozornost uživatele a udržet ho v kontaktu s vaším obsahem.
  • Nahrajte kvalitní profilový obrázek – Pamatujte, že váš profil by měl představovat název vaší značky. Nenechávejte svůj obrázek prázdný, aby vám lidé mohli snadno důvěřovat.
  • Používejte správné hashtagy – umožní uživatelům vás snadněji vyhledat. Tyto hashtagy související se značkou třídí váš obsah podle kategorií.

Pravidelně publikujte na sociálních sítích

Sociální média jsou především o obsahu. Čím častěji budete obsah přidávat, tím více jej budou uživatelé internetu uznávat. Odeslání čehokoli ale nefunguje. Váš obsah s větší pravděpodobností získá lajky a komentáře, pokud je pro uživatele poutavý, a váš profil bude viditelnější, pokud budete pravidelně zveřejňovat obsah.

  Kam byste měli utrácet při stavbě PC (a kde byste neměli)

Zveřejněte relevantní obsah

I když je internet plný obsahu, abyste měli dobré hodnocení SEO pro váš obsah, musíte mít věcný obsah. Měl by být stejně poutavý a měl by uživatelům poskytovat relevantní informace. Zveřejňování odpadků a obsah mimo zájem uživatelů bude přehlédnut.

Váš obsah by měl být dostatečně přitažlivý, aby přilákal velké množství diváků. Relevantní obsah zvyšuje jeho autenticitu, což uznávají i vyhledávače.

Přidejte tlačítka pro sdílení na sociálních sítích

Pokud chcete, aby byl váš obsah vidět a aby jej na internetu sdílelo mnoho lidí, usnadněte uživatelům, aby to udělali. Můžete to udělat jednoduše přidáním tlačítek pro sdílení obsahu na sociálních sítích. Váš obsah bude mít větší šanci na sdílení, pokud k tomu poskytnete možnost.

Například většina platforem sociálních médií, jako je Facebook, Instagram a Youtube, nabízí tvůrcům obsahu možnosti, jak sdílet své příspěvky, a také ostatní diváci je mohou sdílet dále.

Použití značek schématu

Pro dobré hodnocení SEO pro váš obsah použijte otevřené grafy a značky schémat, aby byl viditelnější. To je více vyžadováno, pokud zveřejňujete svůj obsah na platformách, jako je Instagram, Facebook a Twitter.

Přidání značek pomůže vašemu obsahu získat více diváků, což v konečném důsledku zlepší hodnocení SEO. Absence štítků a otevřených grafů snižuje pravděpodobnost kliknutí na váš obsah a získává méně pozornosti uživatelů.

Buďte aktivní na sociálních sítích

Zveřejnit svůj obsah jednou za čas a pak to celé dny nedělat není pro SEO dobré. Svůj obsah musíte často zveřejňovat na platformách sociálních médií, řekněme jednou za dva dny, aby byl viditelný online. Kromě toho byste měli aktivně reagovat na to, co ostatní zveřejňují online. Můžete také reagovat na příspěvky jiných lidí.

Zahrňte správný životopis autora

Pokud píšete příspěvek na blog pro autora, bude skvělý nápad zmínit také důležité podrobnosti o autorovi nebo dokonce označit jeho profil později v příspěvku na blogu. To zvyšuje hodnotu vašeho blogového příspěvku a zvyšuje jeho důvěryhodnost. Lidé se tak dozvědí nejen o autorovi, ale také o tvůrci příspěvku. Vyhledávače berou takové příspěvky jako ověřený obsah, čímž zlepšují SEO.

Závěr

Stručně řečeno, dobrý obsah je to, co každý hledá. Je povinností každého tvůrce obsahu poskytovat lidem hodnotné informace. Čím cennější data budou, tím více budou preferována. Přesná data pomohou vašemu obsahu udržet si dobré umístění na internetu. Internet je oceán obsahu.

Pokud chcete, aby byl váš profil nebo příspěvek na blogu viditelný, zapamatujte si výše uvedené body. Tyto výše uvedené body pomohou vašemu obsahu udržet si dobré umístění ve výsledcích vyhledávačů, a tím zlepšit SEO. Dobře navržený blogový příspěvek získá velký počet diváků a jejich reakcí.

Můžete prozkoumat některé nejlepší nástroje a šablony kalendáře sociálních médií.