9 nejlepších aplikací na čištění nevyžádané pošty pro Android pro zrychlení vašeho telefonu

Jak často se vám na telefonu Android zobrazuje zpráva „úložiště je plné“?

Myslím, že je to docela časté, vzhledem k tomu, že jste se dostali na tento příspěvek. Je to děsivé👻, ale znepokojivější je, když přejdete do správce souborů a uvidíte, kolik souborů a nechtěných aplikací zabírá místo.

I když je obtížné projít každý obrázek ve vaší galerii nebo aplikaci v telefonu Android, vynaložit toto úsilí je nutné k obnovení rychlosti a zdraví vašeho zařízení.

Je důležité mít přehled o úložišti. V opačném případě může být váš telefon po určitou dobu pomalý a přestane reagovat.

Abychom s tím pomohli, v tomto příspěvku se podíváme na některé z nejlepších aplikací pro čištění nevyžádaného odpadu pro Android, které vám pomohou snadno odstranit nechtěné soubory a zrychlit vaše zařízení. A pokud jste příliš netrpěliví na procházení, zde je seznam aplikací, které jsme probrali.

Titul

Popis

Prozkoumat

Zrychluje zařízení, odstraňuje nevyžádanou poštu a zjednodušuje uživatelské rozhraní.

AVG Cleaner

Prodlužuje výdrž baterie, optimalizuje RAM, nabízí aktualizace.

Čistí soubory, zaměřuje se na soukromí, zvyšuje bezpečnost.

Norton

Odinstaluje bloatware, odstranění nevyžádané pošty, statistiky využití aplikací.

Gator

Optimalizuje zařízení, odstraňuje duplicity, nabízí statistiky.

Oranžový pes

Poskytuje VPN, antivirus a čištění nevyžádaných souborů.

Mistr telefonu

Smaže nepoužívané soubory, nabídne zámek aplikace, správce dat.

1 Klepněte na Cleaner

Čistí mezipaměť, historii, protokoly hovorů ve více jazycích.

Zero Cleaner

Běží hladce, dynamické barvy, čištění mezipaměti aplikací.

Vliv zbytkových dat a nevyžádaných souborů

Zbytková data a nevyžádané soubory přímo ovlivňují výkon a rychlost vašeho telefonu. To je přesně důvod, proč je pravidelné čištění životně důležité, abyste se vyhnuli následujícím problémům:

#1. Úložný prostor 📂

Postupem času se nevyžádané soubory hromadí a zabírají podstatnou část úložného prostoru vašeho zařízení. To může vést k nedostatku úložiště, což ztěžuje instalaci nových aplikací, stahování souborů nebo pořizování fotografií a videí.

#2. Problémy s výkonem ⚡️

Když je úložiště telefonu téměř plné, může to zpomalit různé aspekty vašeho zařízení, včetně doby spouštění aplikací, multitaskingu a celkové odezvy, což má za následek problémy s výkonem.

Čtěte také: Jak zrychlit telefon Android

  Jak získat uzamknutí dvojitým klepnutím na libovolném telefonu Android

#3. Vybíjení baterie 🪫

Nevyžádané soubory, četné aplikace běžící na pozadí a neviditelné procesy mohou přispět ke zvýšenému vybíjení baterie. Časem to může být frustrující, protože vaše zařízení po úplném nabití nevydrží déle.

#4. Aplikace padá 📱

Nahromaděné nevyžádané soubory mohou narušovat funkčnost aplikace a způsobovat pády nebo zamrzání.

#5. Obavy o soukromí 🔓

Některé nevyžádané soubory mohou obsahovat citlivé informace nebo data uložená v mezipaměti z vaší historie procházení, což vyvolává obavy o soukromí a bezpečnost.

V boji proti těmto problémům vám mnoho aplikací na čištění nevyžádané pošty může pomoci udržet přehled o vašem datovém úložišti, využití, ochraně zařízení a soukromí, kromě toho, že vám pomůže odstranit zbytková data a zlepšit výkon telefonu.

Protože výběr toho nejlepšího z mnoha možností může být ohromující, sestavil jsem seznam, díky kterému bude váš úkol méně skličující. Pojďme se ponořit🤿 přímo dovnitř.

CCleaner

Jedno z nejdůvěryhodnějších a nejpoužívanějších jmen v prostoru čištění dat, CCleaner pomáhá odstraňovat nevyžádané soubory, vymazat mezipaměť aplikací a optimalizovat výkon vašeho zařízení.

Některé z jeho úžasných funkcí zahrnují:

 • Pomáhá zrychlit váš telefon odstraněním mezipaměti, historie prohlížeče, obsahu schránky a dalších jediným klepnutím.
 • Poskytuje vám zprávu o nepoužívaných aplikacích a pomáhá při jejich odinstalaci a uvolnění místa v úložišti.
 • Má intuitivní uživatelské rozhraní a snadno použitelné rozhraní s přímočarými funkcemi, takže je méně náročné, pokud nejste technicky pokročilí.

Aplikace také ukazuje, jak můžete vyčistit knihovnu fotografií, díky čemuž je jeden z nejvšednějších úkolů rychlý a pohodlný. Automaticky najde duplicitní, rozmazané a nekvalitní obrázky. Kromě toho také pomáhá zmenšit velikost souboru fotografií a maže fotografie ze soukromých chatů.

Stáhněte si CCleaner pro Android

AVG Cleaner

Instalací AVG Cleanerzaregistrujete se pro výkonnou ochranu a špičkový výkon pro vaše zařízení Android.

Důvěřuje mu téměř 50 milionů lidí po celém světě a nabízí několik nástrojů, díky kterým bude váš smartphone fungovat hladce. Mezi jeho primární funkce patří uvolnění místa odstraněním nepotřebných nevyžádaných souborů, mezipaměti, zbytkových souborů a zastaralých aplikací.

Co dělá tuto aplikaci jedinečnou, je její režim úspory baterie, který pomáhá prodloužit výdrž baterie vašeho telefonu automatickým zastavením procesu vybíjení způsobeného několika faktory, jako jsou aplikace běžící na pozadí, aplikace využívající více dat/prostoru atd.

Navíc přichází s posilovačem paměti, který optimalizuje vaši RAM, což vede k rychlému a hladkému fungování aplikací. Nabízí časté aktualizace aplikace, aby pokryla jakékoli problémy, s nimiž by se uživatelé mohli v budoucnu setkat.

Stáhněte si AVG Cleaner pro Android

Avast Cleanup

Tato oceňovaná antivirová aplikace se snadno instaluje a ještě snadněji se používá. S více než 435 miliony uživatelů po celém světě je od svého založení před 30 lety důvěryhodným poradcem.

  10 nejlepších spouštěčů pro Android

V průběhu času Avast Cleanup vylepšil svou nabídku a vylepšil své uživatelské rozhraní pro širší „přizpůsobivost“, pokud je to jen slovo. Vyniká při čištění zbytkových souborů, dočasných dat aplikací a mezipaměti, které jsou zodpovědné za zpomalení vašeho zařízení.

Kromě toho má aplikace funkci hibernace, která přepne aplikace na pozadí do režimu spánku. Ve srovnání s jinými aplikacemi se tento nástroj zaměřuje především na soukromí. Jeho primárním cílem je ochrana vašeho soukromí detekcí a odstraněním citlivých nebo zastaralých dat z vašeho zařízení a zvýšením digitální bezpečnosti.

Stáhněte si Avast Cleanup pro Android

Norton

Aplikace Norton na čištění nevyžádané pošty, jejímž cílem je zlepšit váš digitální zážitek, obsahuje vynikajícího správce aplikací, který odinstaluje bloatware a nežádoucí aplikace, doporučuje zbavit se zřídka používaných aplikací a přesouvá aplikace na paměťovou kartu SD, aby se uvolnil úložný prostor.

Některé z mnoha dalších funkcí této aplikace zahrnují:

 • Odstraňovač souborů APK
 • Odstraňovač zbytkových souborů
 • Optimalizátor paměti
 • Odstraňovač odpadu
 • Čistič mezipaměti
 • Čistič mezipaměti specifický pro aplikaci

Funkce odstraňování nevyžádaného odpadu je interaktivní a pomáhá vám odstranit nepotřebné soubory, mezipaměť a zbytky jediným klepnutím, abyste uvolnili interní úložiště. Aplikace také poskytuje statistiky využití aplikací, které vám pomohou určit, která aplikace již není potřeba a lze ji odinstalovat, abyste ušetřili úložný prostor.

Stáhněte si Norton pro Android

Gator

Jednoduchý, ale účinný čisticí nástroj, Gator je exkluzivně navržen tak, aby přizpůsobil vaše zařízení Android a optimalizoval jej tak, aby byl co nejlepší. Kromě odstranění přebytečných nepotřebných souborů, které zpomalují vaše zařízení, také pomáhá analyzovat váš vnitřní úložný prostor a navrhuje akce ke zvýšení rychlosti vašeho zařízení.

Aplikace má vyhledávač duplicitních souborů, který vyhledá a odstraní duplicitní soubory z vašeho interního a externího úložiště. Získáte také monitor zdrojů, který vám pomůže se zprávami o využití procesoru v reálném čase, průměrných zatíženích procesoru, paměti a odkládání, čtení, zápisu a sítě úložiště.

Tato podrobná analýza vám pomůže rozhodnout, co je třeba zachovat a co lze smazat, aby váš telefon fungoval bez problémů.

Stáhněte si Gator pro Android

Oranžový pes

Pokud hledáte víc než jen optimalizaci, musíte se položit Oranžový pes. Získáte výhody služeb VPN, čištění nevyžádaných souborů a antivirové ochrany v rámci jediné aplikace a já nevím, co je lepší než to.

Chrání vaše zařízení před malwarem a viry a také odvádí slušnou práci při udržování jeho výkonu pravidelným čištěním úložiště. Můžete spustit antivirové kontroly a povolit VPN pokaždé, když chcete dohnat nějaký exkluzivní obsah z jiných částí světa.

  Aplikace Klout přichází na Android pro sledování vašeho vlivu na sociálních sítích

Stáhněte si Orange Dog pro Android

Mistr telefonu

Tato aplikace pro čištění nevyžádaného odpadu pro Android, vyvinutá skupinou Transsion Holdings, přilákala od svého uvedení mnoho uživatelů. Má funkci správy souborů, která vám pomůže odstranit nepoužívané soubory a najít rozmazané nebo duplicitní telefony, videa a velké soubory zabírající místo v telefonu.

Své soukromí můžete chránit také uzamčením libovolné aplikace pomocí funkce zámku aplikace. Mistr telefonu dále rozšiřuje svou funkčnost pro kompresi velkých velikostí a pomáhá šetřit místo ve vašem zařízení.

Jednou z jeho pozoruhodných funkcí je chladič CPU, který zabraňuje přehřátí telefonu po dlouhém hraní nebo dlouhodobém používání.

Díky aplikaci pro správu dat, která vám poskytne podrobné informace o využití mobilních dat, můžete ušetřit spoustu dat.

Stáhněte si Phone Master pro Android

1 Klepněte na Cleaner

1 Klepněte na Cleaner vyčistí nejen vaši mezipaměť a nevyžádanou poštu, ale také historii, protokoly hovorů a nechtěné texty, aby uvolnil místo v mobilu. Má intuitivní rozhraní s rozdělením kategorií, což usnadňuje přístup k různým kategoriím souborů k čištění jediným klepnutím – jak název aplikace napovídá.

Čistič karet SD vám pomůže uvolnit místo na kartě SD. Po instalaci aplikace nasadí widget na domovskou obrazovku, který vás neustále upozorňuje na zbývající mezipaměť a dostupné úložiště ve vašem zařízení.

Aplikace můžete vypsat podle různých kritérií, jako jsou data, kód, velikost, název nebo mezipaměť. Tento čistič odpadu je k dispozici ve více než 10 jazycích, včetně arabštiny, němčiny, srbštiny, slovenštiny a tagalštiny.

Stáhněte si 1Tap Cleaner + pro Android

Zero Cleaner

Pokud hledáte bezproblémové řešení pro udržení výkonu vašeho zařízení, nehledejte dál a stahujte Zero Cleaner nyní od Red Soft.

Proč? No, tady jsou některé z mnoha důvodů:

 • Funguje hladce na všech zařízeních Android, včetně Androidu 14
 • Dodává se s funkcí dynamických barev
 • Obsahuje plovoucí dok pro snadné spuštění
 • Automaticky nebo ručně analyzuje a čistí mezipaměť aplikace a nechtěná data

Tato uživatelsky přívětivá aplikace nabízí rychlý a snadný způsob čištění a optimalizace vašeho zařízení Android. Disponuje režimem úspory baterie, který prodlužuje životnost baterie a také zabraňuje jejímu přebíjení.

Stáhněte si Zero Cleaner pro Android

Závěrečné myšlenky

Zatímco většina z výše uvedených aplikací je zdarma, některé mohou vyžadovat další nákupy, pokud chcete využívat všechny funkce aplikace.

Je důležité, aby byl váš telefon bez nepořádku a chráněný, aby byl zachován dlouhou životnost. Aplikace na čištění odpadu vám pomůže dosáhnout přesně toho, aby vám pomohla zažít plynulý život zařízení bez potíží.

Dále se podívejte na nejlepší čistší aplikace pro uvolnění místa na iPhone.