etechblog

9 užitečných funkcí Netflix, které vám možná chyběly

Ať už jste v Netflixu úplným nováčkem nebo jste vášnivým uživatelem, existují méně známé, ale velmi užitečné funkce Netflixu, které můžete využít k tomu, abyste ze sledování vytěžili maximum.

1. Najděte filmy a televizní pořady s vašimi oblíbenými herci

Věděli jste, že na Netflixu můžete vyhledávat nejen podle názvu nebo žánru, ale také podle herce? Je to stejně snadné jako zadat jméno herce do vyhledávacího pole a čekat na výsledky.

Ale je tu jiný způsob, jak to udělat. Pokud jste právě dohráli například Ztracené město se Sandrou Bullock v hlavní roli a chcete objevit a zhlédnout další její filmy, jednoduše stiskněte Více informací a vyhledejte její jméno v části Obsazení. Je důležité si uvědomit, že můžete klepnout na jméno herce a vyhledávat tímto způsobem pouze v případě, že používáte Netflix na svém mobilním zařízení nebo prohlížeči.

Jakmile si vyberete nebo vyhledáte jméno herce, budete si moci prohlédnout úplný seznam všech televizních pořadů a filmů, ve kterých hráli a které jsou dostupné na Netflixu.

2. Použijte tajné kódy Netflix k objevování skrytých drahokamů

Netflix je plný skvělého obsahu, jako jsou nové originální filmy, klasické televizní pořady, kriticky oceňované dokumenty a mnoho dalšího. Ale pokud jste byli omezeni na sledování pouze toho, co najdete na své domovské stránce Netflix, pak jste službu streamování používali úplně špatně.

  Jak nahrávat obrazovku na iPhone

Existují stovky tajných kódů, které vám pomohou objevit skrytý obsah Netflixu. Každý kód je spojen se specifickým žánrem od groteskních komedií a teenagerských dramat až po nadpřirozená mýdla a LGBTQ televizní pořady.

Jedinou nevýhodou těchto tajných kódů je, že je nemůžete použít na chytré televizi nebo mobilním zařízení, můžete je použít pouze při sledování Netflixu ve vašem prohlížeči. Chcete-li získat přístup k těmto kategoriím, musíte jen vědět, jak zadat tajné kódy Netflixu.

3. Stáhněte si obsah ke sledování offline

Ne vždy je možné mít aktivní připojení k internetu. Možná jste na cestách nebo vaše Wi-Fi nefunguje. Ať už je to jakkoli, máme dobré zprávy – stále můžete sledovat své oblíbené filmy a pořady Netflix offline.

Jediné, co musíte udělat, je stáhnout si to, co chcete sledovat pro offline prohlížení. Vyberte seriál nebo film, klepněte na něj a stiskněte Stáhnout. U televizních pořadů s více seriály si můžete vybrat, zda chcete stáhnout pouze jednu konkrétní epizodu nebo celou řadu.

Klepnutím na Nastavení aplikace přizpůsobíte nastavení stahování, jako je kvalita videa, umístění stahování a chytré stahování. Mějte na paměti, že obsah můžete stahovat pouze pomocí zařízení, které má nainstalovanou aplikaci Netflix.

4. Požádejte o konkrétní pořad nebo film, který byste rádi viděli na Netflixu

Zatímco Netflix má rozsáhlý výběr seriálů a filmů, co když to, co chcete sledovat, není k dispozici? Nebojte se, existuje způsob, jak dát Netflixu vědět o konkrétním obsahu, který chcete vidět, a je to stejně jednoduché jako odeslání žádosti.

Chcete-li požádat o titul, přejděte na stránku nápovědy v mobilním telefonu nebo prohlížeči a posuňte se dolů, dokud neuvidíte možnost Vyžádat si titul nebo Vyžádat si televizní pořady nebo filmy.

Odtud můžete zadat tři návrhy titulů a odeslat svůj požadavek. Žádost o titul je také skvělým příkladem toho, co dělat, když Netflix zruší váš oblíbený pořad.

Uvědomte si, že to, že si něco vyžádáte, neznamená, že to bude hned druhý den přidáno na platformu Netflix. Kdy nebo zda vůbec bude přidán, vše závisí na tom, jak vysoká je poptávka.

  Jak se proměnit v historickou postavu pomocí stroje času MyHeritage AI

5. Vymažte svou historii sledování a resetujte algoritmus Netflix

Ať už nechcete, aby váš partner věděl, že jste se chvěli na Ostrov lásky, nebo chcete svá doporučení resetovat, vymazání historie sledování Netflix je možnost, o které jste pravděpodobně nikdy nevěděli. Navíc je to neuvěřitelně snadné.

Odstranění celé historie sledování nebo smazání jednoho jediného titulu může dělat zázraky, pokud už vás nebaví dostávat doporučení na seriály a filmy, které už pro vás nejsou relevantní. Může to být proto, že se váš vkus změnil a nechcete, aby váš zdroj zaplňoval seznam starých pořadů.

Vyčištění nepořádku pro nový reset je snadné, přejděte na Účet, vyberte svůj profil, klepněte na Zobrazovací aktivitu a vymažte jeden titul nebo celou historii.

6. Ohodnoťte, co sledujete, abyste zlepšili svá doporučení

Podobně jako u vaší historie sledování, Netflix používá vaše hodnocení k doporučení určitých seriálů a filmů, které by vás mohly zajímat. Případně funguje pro typ obsahu, který vás nezajímá, stejně jako pro to, čemu se chcete úplně vyhnout.

Takže pokud chcete lepší návrhy, musíte dát vědět algoritmu Netflix. To znamená, že si musíte zvyknout na to, že na to, co sledujete, mačkáte palec nahoru nebo dolů. Navíc je zde dokonce tlačítko s dvojitým palcem nahoru, které Netflixu dává vědět, že to, co sledujete, opravdu milujete.

Skvělé na tom je, že tento systém hodnocení je dostupný na všech zařízeních včetně chytré televize, prohlížeče a mobilního zařízení.

7. Přizpůsobte si titulky tak, aby vyhovovaly vašemu zážitku ze sledování

Je pravděpodobné, že si dobře uvědomujete, že Netflix nabízí titulky dostupné v řadě různých jazyků. Věděli jste však, že si můžete titulky na Netflixu zcela přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašemu zážitku ze sledování?

Najít tuto funkci může být trochu složité, ale zde je návod, jak změnit vzhled titulků Netflix. Přejděte na Účet, vyberte svůj profil a přejděte dolů, dokud nenajdete Vzhled titulků. Na této stránce můžete změnit vizuální vzhled titulků včetně písma, barvy písma, velikosti textu, barvy pozadí a stínu.

  Nejrychlejší způsob, jak převést bitcoiny na dolary pomocí Binance (krok za krokem)

I když přizpůsobení titulků na Netflixu nemusí být tou nejúžasnější funkcí, je to šikovná možnost, pokud potřebujete usnadnit čtení titulků na základě vašich osobních požadavků.

8. Odeberte tituly ze sekce Pokračovat ve sledování

Pokud je vaše sekce Pokračovat ve sledování na Netflixu plná pořadů, které už nesledujete, nebo filmů, které jste v polovině opustili, zde je návod, jak se jich zbavit v aplikaci Netflix v televizi nebo ve webovém prohlížeči.

Přejděte dolů na seznam Pokračovat ve sledování, vyberte titul, který chcete odstranit, a vyberte symbol X, chcete-li jej odebrat z řádku Pokračovat ve sledování.

Případně, pokud používáte aplikaci Netflix na svém smartphonu, přejděte dolů na kartě Domů a vyhledejte možnost Pokračovat ve sledování nebo se podívejte do části Můj Netflix. Odtud je to stejně snadné jako najít název, klepnout na tři svislé tečky a vybrat Odebrat z řádku.

9. Resetujte průběh sledování série

Ať už chcete znovu sledovat televizní seriál z první řady nebo restartovat epizodu, je poměrně snadné resetovat postup sledování. V podstatě můžete postupovat stejně jako vymazání historie sledování Netflix. Otevřete Netflix ve svém webovém prohlížeči, přejděte na Účet, najděte svůj profil a přejděte dolů na Zobrazení aktivity.

Na této stránce budete moci vidět každou epizodu každé série, kterou jste sledovali. Klepněte na symbol kruhu s čárou přes něj a můžete resetovat tuto konkrétní epizodu, nebo vám Netflix dá možnost resetovat celou sérii.

Plně využijte všechny funkce, které Netflix nabízí

Streamovací služba Netflix má skutečně vše, od úspěšných televizních pořadů a špičkových hollywoodských filmů až po zábavné hry a dokonce i kurzy cvičení od Nike Training Club. Kromě veškerého skvělého obsahu existují i ​​méně známé funkce, které Netflix nabízí, a které jste si pravděpodobně prohlédli, aniž byste o nich přemýšleli.

I když používáte Netflix na denní bázi roky, možná jste na tyto skryté funkce nenarazili. Navíc některé z těchto funkcí – jako hodnocení a tajné kódy – mohou posunout váš zážitek z Netflixu na další úroveň.

x