Aplikace pro úpravy a sdílení fotografií Adobe Revel přichází na Android

Cloud computing je nabízen jako další velký skok v informačních technologiích. Kromě různých aplikací a služeb, které fungují přes cloud, je jedním z nejpřesvědčivějších případů použití sdílení fotografií. Služby jako Flickr a Imgur jsou již oblíbené mezi uživateli, kteří sdílejí své obrázky a fotografie online. Společnost Adobe, která stojí za Photoshopem, také provozuje podobnou službu s názvem Adobe Revel, která existuje již poměrně dlouho. Jen loni v září jsme zkontrolovali jeho oficiální aplikaci pro Windows 8 a RT a včera jsme uvedli na trh Adobe Revel pro Android. Aplikace umožňuje uživatelům synchronizovat své fotografie online a přistupovat k nim z počítače, mobilu a webu.

  Jak odesílat a zařazovat příspěvky Reddit do Chromecastu z telefonu Android

Adobe Revel pro Android, podobný svému protějšku s moderním uživatelským rozhraním, umožňuje uživatelům nahrávat fotografie a videa, uspořádat je do alb a fotografie ihned upravovat pomocí filtrů a základních nástrojů pro úpravy, jako jsou ty ve firemní aplikaci Photoshop Express.

To, čím se Revel odlišuje od jiných cloudových řešení pro zálohování, úpravy a sdílení, je funkce spolupráce, která vám umožňuje zapojit další lidi, aby s vámi mohli nahrávat obrázky.

K Adobe Revel se můžete přihlásit pomocí svého Adobe ID, účtu Google nebo Facebooku. Noví uživatelé se mohou rychle zaregistrovat, aniž by opustili aplikaci.

Pokud jste stávajícím uživatelem Adobe Revel, vaše aktuální knihovny fotografií se automaticky zobrazí na domovské obrazovce aplikace. Mezi kartami Album, Knihovna, Oblíbené a Aktivita se můžete pohybovat pomocí vodorovných tahů.

  Jak ovládat svůj telefon Android z Windows 10 [Tutorial]

Aplikace vám umožňuje vytvářet nové knihovny přímo z vašeho zařízení Android. Chcete-li to provést, přejeďte prstem od levého okraje obrazovky, na postranním panelu, který se zobrazí, vyberte možnost Vytvořit novou knihovnu, dejte jí vlastní název a poté vyberte obrázky, které do ní chcete nahrát. Celkový počet povolených nahrávání je v současné době omezen na 50 pro bezplatné účty.

Při prohlížení jednotlivých obrázků je můžete sdílet, přehrávat slideshow, přidávat popisky nebo otevírat v integrovaném Photoshop Express, který v podstatě běží celý mimo cloud. Fotografii můžete upravit mnoha způsoby; použít filtry, oříznout obrázek nebo změnit jeho původní kontrast a sytost. Upravenou verzi pak lze nastavit tak, aby nahradila původní obrázek.

  Co dělat, když zařízení Android není uvedeno po příkazu zařízení ADB

Adobe Revel pro Android lze zdarma stáhnout z obchodu Google Play. Stačí kliknout na odkaz níže a stáhnout si jej do svého zařízení.

Nainstalujte si Adobe Revel z Play Store