Windows

Apple nahrazuje iTunes ve Windows, ale zatím byste jej neměli odinstalovat

Pokud používáte iTunes k místní synchronizaci nebo zálohování iPhonu nebo iPadu, streamování knihovny Apple Music nebo sledování obsahu Apple TV, Apple nabízí nové aplikace, které vás od toho oddálí. Ale i tak si možná budete chtít ponechat iTunes.

Aplikace Apple, které nahradí iTunes, jsou k dispozici v obchodě Microsoft Store

V únoru 2024 společnost Apple vydala trio aplikací pro Windows, aby postupně ukončila iTunes. Patří mezi ně Apple Music, Apple TV a Apple Devices. Tento krok je podobný tomu, jak Apple v roce 2019 odstranil iTunes z macOS.

  Přidejte přizpůsobitelné widgety na úvodní obrazovku Windows 8

Pokud si nejste jisti, zde je stručný přehled těchto aplikací Apple a k čemu jsou užitečné:

  • Apple Music: Pokud jste k poslechu skladeb na Apple Music používali iTunes, budete potřebovat tuto speciální aplikaci. Kromě streamování obsahu Apple Music máte přístup k celé své hudební knihovně iCloud. Můžete importovat lokálně uložené skladby a uložit je na iCloud.
  • Apple TV: Pokud platíte za předplatné Apple TV+ nebo dříve zakoupené či vypůjčené filmy na Apple TV, budete tuto aplikaci potřebovat na počítači se systémem Windows. Kromě toho můžete do aplikace Apple TV importovat svá vlastní média.
  • Zařízení Apple: Pokud jste se při synchronizaci, aktualizaci nebo zálohování dat na iPhonu spoléhali výhradně na iTunes, je čas přejít na aplikaci Apple Devices. Také, pokud jste obeznámeni s vytvářením vlastních vyzváněcích tónů pro iPhone pomocí iTunes, zařízení Apple by od této chvíle měla být vaším cílem.
  5 nejlepších herního booster softwaru pro Windows 10

Samostatné aplikace Apple pro Windows jsou k dispozici jako náhled od ledna 2023, ale nyní jsou dostupné široké veřejnosti. Kromě těchto náhrad iTunes představil Apple také vylepšenou aplikaci iCloud pro uživatele Windows.

Proč byste ještě neměli odinstalovat iTunes

Vydání těchto samostatných aplikací Apple pro zařízení se systémem Windows neznamená, že iTunes jsou zcela zbytečné. Stále jej budete potřebovat, pokud chcete mít přístup ke svým audioknihám na počítači nebo poslouchat bezplatné podcasty. Apple ještě nevydal samostatnou aplikaci Apple Podcasts, kterou známe pro macOS.

Když jsem na svém počítači s Windows otevřel iTunes, aplikace mě vyzvala, abych přepnul na samostatné aplikace Apple, a vše bylo odstraněno kromě podcastů a audioknih. To však nebyl případ uživatelů Windows, kteří si místo toho stáhli iTunes z obchodu Microsoft Store Stránka pro stahování iTunes společnosti Apple.

  Jak otevřít soubory EPUB ve Windows 10 (bez Microsoft Edge)

Prozatím byste si měli dvakrát rozmyslet, než odinstalujete iTunes z počítače se systémem Windows. Pokud jste nikdy nepoužívali iTunes k poslechu podcastů nebo audioknih, můžete se konečně rozloučit a přejít na samostatné aplikace Apple. Jako předplatitel Apple Music jsem rád, že nyní mohu používat elegantně vypadající desktopovou aplikaci, která odpovídá nabídce Spotify.

x