Bill Gates View AI ChatGPT a Snap Inc jsou na akci akvizice

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Názory Billa Gatese ohledně potenciálu ChatGPT nebo AI obecně

Podle posledního příspěvku na blogu renomovaného technologického magnáta pana Billa Gatese umělá inteligence (AI) změní svět více a rychleji než jeho revoluce v oblasti osobních počítačů.

Také uvedl, že; Dojde k explozi společností, které pracují na nových využitích AI a také na způsobech, jak vylepšit samotnou technologii.

Pan Gates zdůraznil svůj optimismus ohledně obrovského potenciálu umělé inteligence redefinovat průmyslová odvětví, změnit způsob, jakým lidé pracují a komunikovat, a snížit některé z nejvýznamnějších nerovnováh na světě.

Podle Billa Gatese je ChatGPT nejdůležitějším asistentem umělé inteligence, který se objevil v technologii od roku 1980. Způsob, jakým spolupracujeme se stroji a získáváme informace, se změnil kvůli jazykovému modelu OpenAI založenému na umělé inteligenci.

Díky jeho sofistikovaným schopnostem zpracování přirozeného jazyka mohou lidé komunikovat s asistentem AI bez jakýchkoli potíží a měnit řadu oblastí, jako je zákaznický servis, výzkum a tvorba obsahu.

Nástroje jako ChatGPT jsou umístěny tak, aby se staly stále důležitějšími v našem každodenním životě s vývojem technologie umělé inteligence a dále překlenovaly propast mezi kontaktem člověka a stroje.

  Jak vložit obrázek do MS Word, který se automaticky aktualizuje

OpenAI vytvořilo ChatGPT, konverzační AI, která využívá umělou inteligenci k usnadnění komunikace mezi uživateli přirozeným jazykem. K pochopení a zodpovězení široké škály dotazů využívá sofistikované techniky strojového učení a obrovské datové sady.

Gates představil týmu OpenAI v polovině roku 2022 úkol: naučit ChatGPT složit biologický test Advanced Placement a reagovat na dotazy, pro které nebyl speciálně vyškolen. Gates byl šokován, když zjistil, že ChatGPT test absolvoval a uspěl a získal 5 – nejvyšší možné skóre.

Ačkoli lidé stále předčí GPT v mnoha úlohách souvisejících s jazykem, podle Billa Gatese existují některá zaměstnání, kde GPT může doplňovat lidské práce.

Umělá inteligence zlepší vaši práci – například Microsoft charakterizuje ChatGPT jako druhého pilota, který již byl zahrnut v aplikacích, jako je psaní e-mailů a správa vaší schránky.

Ve svém blogu zdůraznil některé dopady, které by AI měla:

  • Zlepšení produktivity.
  • Vývoj AI umožní vytvářet osobní agenty.
  • AI posouvají medicínu a poskytování zdravotní péče.
  • Software řízený umělou inteligencí konečně splní svůj slib transformovat výuku a učení v oblasti vzdělávání.
  Jak bude fungovat nový britský internetový „pornoblok“

Mluvil také o rizicích a problémech s umělou inteligencí, ale také zmínil, jak budou v budoucnu překonány.

Nakonec řekl, že bychom měli mít na paměti, že jsme teprve na začátku toho, co umělá inteligence dokáže. Jakákoliv omezení, která má dnes, budou pryč, než se nadějeme.

Společnost Snap Inc je na cestě za akvizicemi produktů AR

Na základě zprávy společnost Snap Inc soustavně investuje do produktů rozšířené reality (AR) a buduje služby AR Enterprise, aby využila inovaci jako součást obrovského trhu.

Aby pomohla svému podnikání založenému na AR, získala společnost Th3rd se sídlem v Amsterdamu, startovací studio pro 3D skenování. Společnost Th3rd se soustředí na poskytování špičkových pokročilých dvojčat jednotlivců a věcí.

V loňském roce společnost Snap Inc oznámila nástroje, které transformovaly fotografie maloobchodníků na 3D zdroje a odeslaly přihlášku pro návrh AR.

Některé z jejích nedávných akvizic, které posílí její obchodní cíle založené na AR:

  • V květnu 2021 získala společnost WaveOptics, aby posílila brýle Spectacles AR.
  • V březnu 2021 koupila Fit Analytics, aby podpořila přechod do elektronického obchodování založený na AR.
  • V červenci 2021 společnost Snap oznámila, že získala společnost Forma pro rozšířenou realitu a obchod s 3D a rozšířenou realitou Vertebrae.
  Co je adresa IPv6 v sítích?

Nejnovější akvizice organizace ukazují, že se domnívá, že podnikání založené na AR má slibnou budoucnost. Společná zpráva projektů Publicis Media a Snap uvádí, že do roku 2030 bude trh AR Retail oceněn na 1,2 bilionu dolarů.

Podle Snap 250 milionů klientů Snapchatu využilo od ledna 2021 nákupní čočky AR více než 5 miliardkrát. Pro srovnání, existuje 375 milionů každodenních dynamických klientů Snapchat.

Není to jen Snap Inc, kdo je do nájezdu AR podnikání. Pinterest a Google také využily AR k posílení klientů. V červnu 2022 Amazon také poskytl službu virtuálního vyzkoušení bot klientům v USA a Kanadě prostřednictvím aplikace Amazon pro iOS.

A co víc, Snap odhalil partnerství s Amazonem pro jeho virtuální zkušební nákup. Také další společnosti, včetně MAC Cosmetics, Ulta Beauty, American Eagle, Puma, Chanel, Walmart a LVMH, používají nákupní čočky Snapchat AR.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.